18 Ağustos Sınavı Hatalı Olduğunu Düşündüğünüz, Itiraz Edilmesi Gereken Sorular

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Emre YİĞİTARSLAN tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. bulentim77

bulentim77 TÜİSAG Üyesi

62,7,9.cu soruların iptal edileceğini sanmıyorum.dayanaklarıyla ilgili bir çelişki yok.

2. Sorgulayan Adam

Sorgulayan Adam TÜİSAG Üyesi

Taslağı kabul ederler diye bir iddia zaten olmadı. Kaynak olarak yönetmeliği göstermiştim. Ama 1 Temmuz'dan sonra yayımlanan yönetmeliği dikkate almayacakları bilgisi gelince bir değeri kalmadı. Neticede orada yazdığım şekilde İş hijyeni ve gürültü ile ilgili ölçümlerin ilişkisini ispat etmek zor değil. Mesajımda yazdığım gibi esas sıkıntı, odyometrik incelemenin, gürültü ile ilgili ölçümlerin bir parçası olarak kabul edilip edilmediği...

İş Sağlığı ve Güvenliği Enstitüsü Müdürlüğü'nün İş Hijyeni Fiziksel Faktörler Bölümü görevlerinde yazan metin de kaynak gösterilebilir.

http://www.isgum.gov.tr/default.aspx?lnk=116
    İŞ HİJYENİ FİZİKSEL FAKTÖRLER BÖLÜMÜ

GÖREVLERİ:

1. İşyeri ortamının sağlık ve güvenlik açısından taşıdığı riskler konusunda araştırmalar yapılması, fiziksel maruziyetin ölçülmesi ve bu konuda metot ve stratejiler geliştirimesi ve İSGÜM Müdürlüğü hizmetleri kapsamında yapılan gürültü, titreşim, termal konfor şartları ve toz ölçümü işlemlerinin yapılması,

3. kaytanci

kaytanci TÜİSAG Üyesi

Şu OKSİJEN- ASETİLEN SORUSUNA birisi cevap versin. Arkadaşın biri kaynak gösterdi kaçtı. Bulamadım o kaynakta. Biraz organize olalım lütfen. Deniz Hanımın yazdıklarına itirazı olanlar belirtsin. Sanki önümüzde 10 gün varmış gibi davranıyoruz. Daha kimlerle birlikte yollayacağız onu belirlemedik. lütfen yarım saate itiraz edilecek sorular netleşsin. OKSİJEN-ASETİLEN e biri kaynak göstererek cevap versin.

4. mavore

mavore TÜİSAG Üyesi

bence bu dilekçe çok güzel bir örnek farklı sorulara da gerekirse soruları bölüşerek bu itirazı yapalım. Bu konuya hassasiyetle yaklaşmalarını tüm ısg uzmanı ve adayı arkadaşlarımdan bekliyorum. Burası sesini duyuran taleplerini kovalayan bir sivil toplum örgütüdür.Şimdiden herkese teşekkür ederim.
    Saygılarımla..

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. ferhatalpar

ferhatalpar TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar Deniz Hanımın üstün gayretle sizlerden gelen dayanaklarla hazırladığı form ektedir. Bu eke bakarak ister bireysel olarak herkes yapabilir. İsterseniz Deniz Hanımın hesabına para aktararakta yapabiliriz. İsteyen başka sorulara da kendi dayanağı ile itiraz etsin.Bizden bu kadar...

Ekli Dosyalar:

6. ergeco

ergeco TÜİSAG Üyesi

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. artan86

artan86 TÜİSAG Üyesi

kitabı ezberlesen bile zor çözülür sorular... ne dediği anlaşılmılyor ki.çelişkilerle dolu berbat bir sınavdı.umutlarımız sonbahara kaldı...

8. alpeyes17

alpeyes17 TÜİSAG Üyesi

Ferhat bey , alpayatmaca@gmail.com adresinede mail atabilir misin dayanaklarla ilgili

9. Hakinen03

Hakinen03 TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar şu ana kadar yapılmış ve çözdüğümüz önceki sınavlardan en az başarı oranı %80 ler civarındaydı.hadi bunu geçtim B Sınıfı sınav cevapları bile şimdiye kadar bu derece zor olmamıştı.bu soruları A grubuna sorsaydınız hakkıydı kesinlikle.kısaca bu kadar olmaz ya.itirazlar inşallah kabul olur

10. tegv

tegv TÜİSAG Üyesi

merhaba dilekçeyi kargo ile yollayamıyor muyuz? elden olması şart mı? Bizim adımıza bir başkası elden teslim edebilir mi?

11. ergeco

ergeco TÜİSAG Üyesi

Ar

arkadaşlar elinize sağlık.Ferhat bey çaba için teşekkürler.Deniz hanıma dilekçemi yolladım.umarım kabul edilir.hayırlısı bakalım...

12. ferhatalpar

ferhatalpar TÜİSAG Üyesi

Ya bu kurslar kekliyormu bizi . Kesin dedikleri soruların her birilerine öğrencileri adına müracaat etsinler o zaman?

13. cantona

cantona TÜİSAG Üyesi

DERSANDEDE VE SORU BANKALARINDA DEVAMLI DENİLEN EN AZ VEYA MİNİMUM 5 METREDİR, BURDA İSE 5 METREDEN FAZLA DENİLMİŞTİR AMA BEN BUNUN KAYNAKLARDA BULAMADIM, HANGİ TÜZÜK VEYA YÖNETMELİKTE GEÇTİĞİNİ BİLEN BU 5 METRE EN AZMI FAZLAMI ONU YAYINLIYA BİLİRMİ.

14. eer

eer TÜİSAG Üyesi

vinç sorusu bunların içinde cevabı en net olarak yanlış verilen sorudur.kesin iptal edilecek bence

ilyasozen ve mehmet _86 bu yazıya teşekkür etti.
  15. karaca6432

karaca6432 TÜİSAG Üyesi

bana da yollar mısın rica etsem? mail adresim: mustafakaraca26@hotmail.com

16. deniz doğan

deniz doğan TÜİSAG Üyesi

hazırladığım dilekçeye maddi destek verecek 8 ve 8den fazla kişi olursa tabiki benmle birlikte yarın dilekçeyi veririm ama bireysel olarak aradan seçip bireysel itiraz edenlerde olabilir neden olmasın yeterki itiraz edilsinde nasıl edileceğinin önemi yok

cetinali bu yazıya teşekkür etti.
  17. ferhatalpar

ferhatalpar TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar şimdi dayanaklı 8 adet soru belirledik. Bunları ister aramızda paylaşıp 1er 1er herkes itiraz etsin ister deniz hanıma para yollayalım bizim adımıza itiraz etsin. Yanlız bir arkadaşımız deniz hanıma eğer itiraz sağlam değilse dava açılır hakkınızda demiş bunun Dayanağı nedir bilen varmı ? :)

cetinali bu yazıya teşekkür etti.
  18. Emre Bağbaşı

Emre Bağbaşı TÜİSAG Üyesi

Esasen kafama takılan sorulardan biri

Kalıtsal kelimesi ile geleneksel kelimesi eş anlamlımıdır ?

Eş anlamlıysa soru kesinlikle doğru , değilse 1.şıkta hata var anlamına geliyor.

"1.Kalıtsal ve sosyal çevre"

http://isguvenligiuzmani.org/2008/09/23/is-kazalari/ bu kaynakta ilk madde için "1. Gelenekler ve sosyal çevre"

"
    1. ancestry and social environment"
    yani ancestry atalık gibi bi anlamı var.

İnternet googledan geleneksel ve sosyal çevre domino teorisi şeklinde yaptığım aramadan bi sonuç alamadım.Yani %50 ye %50 kararsızım diyebilirim.

19. missisg

missisg TÜİSAG Üyesi

ben veririm mailim urunkoc@mynet.com hesap nosu verirseniz olur.

20. Mehmet Alioğlu

Mehmet Alioğlu TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar ben a kitapçığındaki 17-47-58-62 nolu sorulara aşağıdaki nedenlerle itiraz edeceğim.

17. soru : pukö da a şıkkı da c şıkkı da uygulama aşamasında geçiyor. iki doğru seçenek var.
    47.soru: yönetmelikte geçen "mümkünse" ifadesi göreceli bir kavramdır ve olmayacağını kesin ifade etmez. dolayısıyla tüm şıklar doğru da olabilir.
    58. soru: tüzükte kabin camının sürgülü olması ifadesi kapalı olduğu anlamına gelir. ve eğer açık havada camın kapalı iken çalışılması kastediliyorsa anlam karışıklığı yaratılmış olur.
    62.soru: yapı işleri tüzüğünde 3 mt de kemer bağlanılmalı diyor. şu yönetmelik veya tüzüğe göre demediği için cevap görece olur. iki doğru seçenek olur.

özellikle bu sorularla ilgili doğru düzgün bir gerekçe yazabilen arkadaşlar varsa bana da göndersinler lütfen.

bunun yanı sıra bireysel ve toplu tüm itirazlara katılabilirim. bu sorulardan başka da olabilir hiç farketmez.

mail adresim :mmtalioglu@gmail.com

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica