18 Ağustos Sınavı Hatalı Olduğunu Düşündüğünüz, Itiraz Edilmesi Gereken Sorular

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Emre YİĞİTARSLAN tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. kaytanci

kaytanci TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar iptalinin kesin olduğunu düşündüğüm 4 soru var ve bunun yanında %50 olarak düşündüğüm 2 soru daha var. Yanıma başvuruyu yapacak bir arkadaş lazım. 2 şerli olarak itiraz edelim.

2. deniz doğan

deniz doğan TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar dava olayı yanlış anlaşılmıştır hepinizden özür diliyorum :) onun haricinde benim dilekçe vermem için maddi destekte buluacak arkadaşlar bana deniiz_dgn@hotmail.com adresime mail atarlarsa ve yeterli çoğnluğu sağlarsak başvuruyu yarın yaparım. yarın 12ye kadar maillerinizi beklerim. hesap numarasınıda ona göre yollarım iyi geceler herkese

3. Osman ARSLANTAŞ

Osman ARSLANTAŞ TÜİSAG Üyesi

20.08.2013

T.C. ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANLIĞI
    İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ
    ANKARA

Konu: 18.08.2013 tarihli İşyeri Hekimliği/C Sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı sınav Soru İtirazları hk.

18 Ağustos 2013 tarihinde gerçekleştirilen İşyeri Hekimliği/C Sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı Sınavına, aldığım temel eğitim sonrası girmiş bulunmaktayım. Bu sınavda, soru anlatım bozukluğu, doğru seçenek tespitinde yanlışlık, çoklu seçenekte doğru cevap vb. hatalı olduğunu düşündüğüm; ekli dosyada yer alan soruların ve cevaplarının tarafınızdan yeniden incelenmesi, bu inceleme sonunda iptal vb. değişikliklerin sınav sonucuma yansıtılması hususlarında gereğini arz ederim.

Saygılarımla,

İmza :
    Ad-Soyad :
    T.C. Kimlik No :
    Adres :

EKLER:
    1) Sorulara İtiraz Ücreti Dekontu
    2) 18.08.2013 tarihli İşyeri Hekimliği/C Sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı olası hatalı soruları

myildiz_tr bu yazıya teşekkür etti.
  4. alivelikonya

alivelikonya TÜİSAG Üyesi

Arkadaşım, türkçe kaynak olarak mmo odasının sunumunda 5metreden fazla olmalı olarak geçiyor. Fakat resmi bir kaynak belirtilmemiş.
    OHSA nın sitesinde ise " https://www.osha.gov/pls/oshaweb/owadisp.show_document?p_table=STANDARDS&p_id=9853 " şöyle bir cümle geçiyor;

1910.252(c)(2)(i)(B)In a room having a ceiling height of less than 16 feet (5 m). "Çevirisi : Tavanı 5 metreden daha az olan odalarda." Dolayısıyla 5metre olan odalar sınırlar dahilinde kalıyor, yanlız bizim sınavımızda 5metreden fazla diyordu yani 5 metrenin sınırlar dahilinde olmadığı anlamın çıkıyordu. Bu nedenle iptal olması en garanti sorulardan biri olduğunu düşünüyorum. Yanlız Türkçe bir kaynak bulamadım, bulan olursa yarın gidip itiraz edeceğim.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. Aysgonul

Aysgonul Guest

18 mayısta 9 soruya bireysel itiraz etmiştim..Yanlışlığını savunup sorular için söyleniyor isek doğru olan herkesin yanlış dediğine itiraz etmesidir.

6. HasanB

HasanB TÜİSAG Üyesi

merhaba arkadaşlar sınav sorularından itirazım olanlar A kitapçığına göre
    6. soruda hukuk kurallarının ortak özellikleri sorulmuş ancak cevap olarak yasama organı tarafından konulmuştur deniyor acaba örfi hukuk kurallarını dini hukuk kurallarını ve toplumsal hukuk kurallarını yasama organımı çıkarıyor? hepsi için ortak özellik değildir soruda yazılı hukuk kuralları dese cevap doğru olurdu ancak genel sorduğu için kısıtlama yapmadığı için hatalıdır soru bu yüzden bu sorunun yanlış olduğunu düşünüyorum.
    20. soruda B-C şıkları da cevap olabilirgibi geliyor.
    22. soruda riskleri analiz ederken kullanılacak yöntemi secerken neden işyerinin kısıtları gereksinki bu arada ben busoruyu doğru yaptım c şıkkını işaretledim ancak bana göre hatalı bir soru bu
    45. soruda sürekli kullanılmayan taşınabilir bilgisayarlarla ilgili neden eğitim verilmiyor. sonuçta aralıklıda olsa kullanılıyor bir işyerinde senede 2 defa yüksekte çalışma yapılıyor diye yüksekte çalışma eğitimi verilmeyecekmi? sonuçta işyeri içerisinde bulunan bir ekipman vede aralıklıda olsa kullanılıyor neden eğitim verilmesinki.
    47.soruda çalışana taşıyacağı yükün ağırlığını bildirmessen nasıl ve neye göre önlem alıp taşıyacak saçma bir soru yükle ilgili yükün ağırlığıda yükle ilgili genel bilgi değilmidir. 2 cevabı var bence iptal olmalı.
    49. soruda tehlikeli kimyasalların etiketlerinin olmamasından dolayı yanlış kullanımı tehlikeli durum örneği değil diyorlar peki bu durum nedir? buarada cevap kağıdındaki şıkka göre ben doğru yapmışım ancak bu soruda bana göre hatalıdır.
    50.soruda. kaynak atölyelerinde hem genel hemde lokal havalandırma olmalıdır şıkkı neye göre doğru saçma!! soruda olumsuz sormuş vedehavalandırma kaynak atölyelerinde olmassa olmazlardan değilmiydi??? tavanı neden ozaman 5mt yapıyoruz havalandırma amaçlı değilmi çalışanın zehirlenmemesi için değilmi öyleyse neden havalandırma yapmayalım.
    58.soruda açık havadaki vinçlerin kabinleri kapalı olmalıdır çümlesinde kelime oyunumu varda yanlış anlamış değilim.
    62.soruda yöetmelikte hem 3mt ve hemde 4mt geçiyor çelişkili bence iptal olabilecek sorulardan birtanesi
    63.soru yangın sorusu direk iptal olacak sorulardan çünkü şıklardaki bütün verilenler yanan maddeyi kapladığında hava ve ısı ile teması kesenmaddelerdir
    69.soru işveren hangi vasıfla ölçümleri yapıyor eğer işveren yapabiliyorsa ozaman neden insanlar İSGÜM e okadar para veripde ortam ölçümlerini devlet tarafından patentli kişilere yaptırıyolar
    85. soru tamamen gülünç 4 veri isteyip 3 cevap olması komedi büyük bir ihtimalle basım hatasından dolayı tartışmasız iptallerden biri olacaktır.
    92. soruda DSÖ :))) komedisi de iptal edilecek sorulardan birisidir.
    99. soruda sormak istediklerini soramamışlar mundar etmişler güzelim soruyu işveren işsaglığı ve güvenliği sertifikasına sahipse ve işyeri sınıfıda uyuyor ise kendisi İSG hizmetini kendiside verebilir dışardanda satın alabilir cevaplarda tek cevap olmadığı için direk iptal olacak sorulardan

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. selçukisg

selçukisg TÜİSAG Üyesi

b k
    itapçığı 30.soruda iptal olmalı

8. Taşkın Taşdemir

Taşkın Taşdemir TÜİSAG Üyesi

Hukuk ile ilgili soruda tabiat kaynakli olan kanunlar ile ilgili arastirma yapmak lazim.

9. Emre Bağbaşı

Emre Bağbaşı TÜİSAG Üyesi

Beyler bayanlar A kitapçığı 90 nolu soru

Domino teorisi 1.şık

"Kalıtsal ve sosyal çevre" şıkkı buna ne diyosunuz

kalıtsal kelimesi gelenek ile aynı anlamdamıdır ?

10. First Safety

First Safety TÜİSAG Üyesi

Ben de "kuvvetli rüzgar alan bir işyeri ise, rüzgar kesiciler kurulmasının öncelikli olacağını düşünmüştüm. Gerekli tedbirleri alıp başlatılması sonraki bir adımdır. Tehlike önce kaynağından önlenmeli, önlenemiyorsa mühendislik önlemleri alınmalı en son yönetsel korumalar ve kişisel korumalar gelir.

Sorular, yönetmelikten cımbızla çekilmiş ve tek başına bir anlam ifade etmeyen devrik cümlelerle hazırlanmış.
    B kitapçığı 50.sorunun ilk şıkkı gibi "işçinin kolayca kullanabileceği yerde bulunacaktır" iyi de ne ?? :)
    Durdurma butonlarının olduğu sorudaki ilk

lakcasu bu yazıya teşekkür etti.
  11. ferhatalpar

ferhatalpar TÜİSAG Üyesi

bütün kurslar sizin adınıza itiraz etsin iptal olabilecek sorulara. Olması geren bu değilmi?

foodengineer01 bu yazıya teşekkür etti.
  12. lakcasu

lakcasu TÜİSAG Üyesi

kaçak akım rolesi kısa devreye karşı korumaz.

13. HasanB

HasanB TÜİSAG Üyesi

merhaba arkadaşlar sınav sorularından itirazım olanlar A kitapçığına göre
    6. soruda hukuk kurallarının ortak özellikleri sorulmuş ancak cevap olarak yasama organı tarafından konulmuştur deniyor acaba örfi hukuk kurallarını dini hukuk kurallarını ve toplumsal hukuk kurallarını yasama organımı çıkarıyor? hepsi için ortak özellik değildir soruda yazılı hukuk kuralları dese cevap doğru olurdu ancak genel sorduğu için kısıtlama yapmadığı için hatalıdır soru bu yüzden bu sorunun yanlış olduğunu düşünüyorum.
    20. soruda B-C şıkları da cevap olabilirgibi geliyor.
    22. soruda riskleri analiz ederken kullanılacak yöntemi secerken neden işyerinin kısıtları gereksinki bu arada ben busoruyu doğru yaptım c şıkkını işaretledim ancak bana göre hatalı bir soru bu
    45. soruda sürekli kullanılmayan taşınabilir bilgisayarlarla ilgili neden eğitim verilmiyor. sonuçta aralıklıda olsa kullanılıyor bir işyerinde senede 2 defa yüksekte çalışma yapılıyor diye yüksekte çalışma eğitimi verilmeyecekmi? sonuçta işyeri içerisinde bulunan bir ekipman vede aralıklıda olsa kullanılıyor neden eğitim verilmesinki.
    47.soruda çalışana taşıyacağı yükün ağırlığını bildirmessen nasıl ve neye göre önlem alıp taşıyacak saçma bir soru yükle ilgili yükün ağırlığıda yükle ilgili genel bilgi değilmidir. 2 cevabı var bence iptal olmalı.
    49. soruda tehlikeli kimyasalların etiketlerinin olmamasından dolayı yanlış kullanımı tehlikeli durum örneği değil diyorlar peki bu durum nedir? buarada cevap kağıdındaki şıkka göre ben doğru yapmışım ancak bu soruda bana göre hatalıdır.
    50.soruda. kaynak atölyelerinde hem genel hemde lokal havalandırma olmalıdır şıkkı neye göre doğru saçma!! soruda olumsuz sormuş vedehavalandırma kaynak atölyelerinde olmassa olmazlardan değilmiydi??? tavanı neden ozaman 5mt yapıyoruz havalandırma amaçlı değilmi çalışanın zehirlenmemesi için değilmi öyleyse neden havalandırma yapmayalım.
    58.soruda açık havadaki vinçlerin kabinleri kapalı olmalıdır çümlesinde kelime oyunumu varda yanlış anlamış değilim.
    62.soruda yöetmelikte hem 3mt ve hemde 4mt geçiyor çelişkili bence iptal olabilecek sorulardan birtanesi
    63.soru yangın sorusu direk iptal olacak sorulardan çünkü şıklardaki bütün verilenler yanan maddeyi kapladığında hava ve ısı ile teması kesenmaddelerdir
    69.soru işveren hangi vasıfla ölçümleri yapıyor eğer işveren yapabiliyorsa ozaman neden insanlar İSGÜM e okadar para veripde ortam ölçümlerini devlet tarafından patentli kişilere yaptırıyolar
    85. soru tamamen gülünç 4 veri isteyip 3 cevap olması komedi büyük bir ihtimalle basım hatasından dolayı tartışmasız iptallerden biri olacaktır.
    92. soruda DSÖ :))) komedisi de iptal edilecek sorulardan birisidir.
    99. soruda sormak istediklerini soramamışlar mundar etmişler güzelim soruyu işveren işsaglığı ve güvenliği sertifikasına sahipse ve işyeri sınıfıda uyuyor ise kendisi İSG hizmetini kendiside verebilir dışardanda satın alabilir cevaplarda tek cevap olmadığı için direk iptal olacak sorulardan

kemalx bu yazıya teşekkür etti.
  14. lakcasu

lakcasu TÜİSAG Üyesi

A kitapçığı 42. soru?? Oksijen kaynağı önce açılmalı diye biliyorum o yüzden asetilen kaynağı önce açılmalı yanlış. Yanlışı sorduğuna göre cevap B şıkkı olmalı değil mi?

15. buket_

buket_ TÜİSAG Üyesi

tabi haklısınız olaya vakıf olmayan almasın sertifikayı, ama anlam karmaşası yaratan türkçeleriyle bizi ölçmeye çalışan insanları da haklı çıkarıp sadece 2 soru iptal demeyin lütfen.

16. First Safety

First Safety TÜİSAG Üyesi

Sadece sınava giren kişiler itiraz edebiliyor. Şahsi fikirim bir soru için ne kadar ayrı itiraz gelirse iptali de o kadar kolay olur.

17. kose_basak

kose_basak TÜİSAG Üyesi

foodengineer01 bu yazıya teşekkür etti.
  18. lakcasu

lakcasu TÜİSAG Üyesi

pardon 51. soru olacaktı

19. marc123

marc123 TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar itiraz etme süresi?
    İtirazların sonuçlanma süresi?

Bu süreler ne kadar sürüyor acaba bilen var mı?

20. İtiraza dava açılması TCK da yoktur rahat olunuz.

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica