18 Ağustos Sınavı Hatalı Olduğunu Düşündüğünüz, Itiraz Edilmesi Gereken Sorular

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Emre YİĞİTARSLAN tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

1. İtiraz süresi 3 gün. 10 gün içinde de itiraz sonuca bağlanmak zorunda

sammy bu yazıya teşekkür etti.
  2. Kamil46

Kamil46 TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar yarın ilk işim itiraz dilekçesini yollamak olacak sadece kurslara bırakmak yanlış bireysel itirazda bulunalım

3. tugalpt

tugalpt TÜİSAG Üyesi

eer rumuzlu şahsiyet isg ile ilgili çalışmalara örnek olarak gösterilen çoçuk oyuncağı diye bir resim vargoogle dan arat bulursun altında şöyle yazar 12 yıldır uygulanan ırak ambargosunun bir başka sonucu 4 yaşındaki ahmet bir fabrikada demircilik yaparken yazar..bakk ona bii...ayrıca 14 yaşını doldurmuş 15 yaşını doldurmamış işçiye çoçuk 15 yaşının doldurmuş 18 yaşını doldurmamış işçiye genç işçi denir ki keza açıklamada şöyle yazmışım 18 yaş altında ve 50 yaş üzerindeki işçiler en az 20 gün yıllılk izin verilir akıllı eer rumuzlu şahsiyet burda anlayamadığın ne varda geyik yapıyorsun eğer sende sınava girmişşen sanada bebe iş güv uzman adayı denir ki keza biz burda sınava giren arkadaşlarla birlikte tartışmalı soruları belirliyoruz düzeyli oll aklın yolu birdir..

4. Hesap numarası verirseniz hemen para yollarım,

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. Taşkın Taşdemir

Taşkın Taşdemir TÜİSAG Üyesi

Bu konuda bende arastirma yapiyorum ders notlari harici bir kaynak yok.soyle bir sey aklima geldi eger bu konu ile ilgili bir yasa yonetmelik ...vb yoksa bu 5 metre üstünün zorunlu olmadigi anlamina gelmez mi? Biz bulamazsak onlar bulsunlar.

ahmetrasim bu yazıya teşekkür etti.
  6. nogay

nogay TÜİSAG Üyesi

kesin iptal olur diye sevinmiştim, oysa soruda (b kitapcığı 30 soru) d seçeneğinde 2 kelime değiştirilmiş "başlamadan önce" yazıyor yönetmelikte yanlış olan d seçeneğinde "başladıktan sonra yazıyor" yani soru hatalı değil malesef :(

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. hgokalp

hgokalp TÜİSAG Üyesi

8. First Safety

First Safety TÜİSAG Üyesi

Diğer mesajımda da yazmıştım, bu durumda bu soru için bir yasal dayanak kalmıyor ?

mustafa_yildiz06 bu yazıya teşekkür etti.
  9. halit kaya

halit kaya TÜİSAG Üyesi

Gelenek yanlis cevrilmis kalitsal dogru.

birhilaluğruna bu yazıya teşekkür etti.
  10. hasancakar

hasancakar TÜİSAG Üyesi

Evet arkadaşlar bence de herkes ayrı ayrı itirazlarını hazırlasın yanlış olduğunu düşündüğünüz ve kanıtlayabildiğimiz sorulara itiraz edelim ankarada ikamet eden arkadaşlar da toplu halde itirazlarını iletsinler eğitim aldığımız kurumlara da danışalım onlara göre kesin yanlış olanlara yoğunlaşalım şansımız daha da artacaktır

11. hgokalp

hgokalp TÜİSAG Üyesi

Deniz Hanım elinize sağlık dilekçe çok güzel olmuş.
    Yarın en az 3 soru için bende başvuruda bulunacağım.
    Ne kadar başvuru o kadar elimizi güçlendirir diye düşünüyorum.

12. mehmetdemirdas

mehmetdemirdas TÜİSAG Üyesi

A-74 SORU BUHAR KAZANI SORUSU BİLİYORUM HERKES DOĞRU YAPTI AMA...STANDARTTA SÜRE BELİRTİLMEMİŞSE 1 YIL DENİYOR VE DOĞRU...AMA YA O STANDARTLARDA SÜRE VARSA TSE GİREN VARSA LÜTFEN İLGİLENSİN...MUTLAKA SÜRE VARDIR....BU SORUYU HAZIRLAYANLAR O STANDARTLARI OKUDULARSA KAFAMI KESERİM....
    TS 2025 ve TS EN 13445-5 standartlarında belirtilen kriterlere uygun olarak yapılır.BU STANDARTLARIN İÇERİĞİNE LÜTFEN BAKIN...MESELE GEÇMEK KALMAK DEĞİL ARTIK...APTAL YERİNE KONDUK HEPİMİZ...ŞAHSİ DÜŞÜNMEYİN...HİÇDEĞİLSE BUGÜN

13. ferihan

ferihan TÜİSAG Üyesi

merhaba arkadaşlar,
    çok çelişkili sorular olduğu bir gerçek. benim merak ettiğim bir kaç şey daha var. bize eğitim veren eğitim kurumları bu sorular ile ilgili bir itirazda bulunacaklar mı? bu eğitim kurumları gerekirse birlik olup mahkemeye başvurup sınavın iptalini bile istemeliler. bir ay içinde ortalama bir kişiden 1500 tl alan onlar. bir ay içinde 4 gruba eğitim veriyorlar. her grupta ortalama 15 kişi var. MEB ise sınav için 35 tl alıp bizi ankaralara sürüklüyor. yetkililer tv de proğramlarda sınav öncesi uykunun çok önemli olduğunu söyler dururlar. nerede nasıl şartlarda uyuyup, sınava gideceğimizin hesabını hiç hesabı katmıyorlar. üstelik KPSS sınav ücreti bir oturum için 40 tl ve bulunduğumuz şehirde sınava giriyoruz. bu bir tutarsızlık değil mi? neden sınavları bulunduğumuz şehirde olmuyor. ayrıca her itiraz soru için 10 tl ödenecek. biz işsiz insanlarız. sınav için, ankaraya gitmek için, kalacak yeri ayarlamak için harcanan paralar yetmemiş gibi bir de her itiraz sorusu için 10 tl ödeyeceğiz. hiçbir şekilde hakkımı helal etmiyorum.

joker1335, muaz1984, artan86 ve 3 kişi daha buna teşekkür etti.
  14. mbilici65

mbilici65 TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar cok önemli: c sınıfı b kitapcığında 4 boşluk olmasının yanında birde soruda 0.5 karbondioksik (co2) olması gerekir, fakat soruda karbondimonoksit (co) yazılmış. Bu iki madde cok farklıdır. Lütfen itirazınıza bu durumuda not edelim. (kimyager)

15. Fatih Bozoklar

Fatih Bozoklar TÜİSAG Üyesi

Ders notlarında geleneksel diye çevirdikleri şeyi aslında sınavdaki gibi kalıtımsal olarak çevirmeleri gerekiyordu.

http://www.ilo.org/oshenc/part-viii/accident-prevention/item/894-theory-of-accident-causes

The domino theory
    According to W.H. Heinrich (1931), who developed the so-called domino theory, 88% of all accidents are caused by unsafe acts of people, 10% by unsafe actions and 2% by “acts of God”. He proposed a “five-factor accident sequence” in which each factor would actuate the next step in the manner of toppling dominoes lined up in a row. The sequence of accident factors is as follows:
    1. ancestry and social environment
    2. worker fault
    3. unsafe act together with mechanical and physical hazard
    4. accident
    5. damage or injury.

foodengineer01 bu yazıya teşekkür etti.
  16. kenano77

kenano77 TÜİSAG Üyesi

TAHLİYE olacak

17. buket_

buket_ TÜİSAG Üyesi

kesinlikle..öyle olmasa bile en azından yönlendirmeliler.nerde yanlış var.dayanakları nelerdir..sonuçta gözden kaçırdığımız şeyler olabilir.ama 2600 lirayı bayıldığım kursum şimdi muhattap almıyo.sanırım 2 sefer de geçemeyip yine kursa gidip onlara para yedirmemizi istiyolar.inşallah yiyemeyecekler o paraları...

joker1335 bu yazıya teşekkür etti.
  18. mbilici65

mbilici65 TÜİSAG Üyesi

ARKADAŞLAR COK ÖNEMLİ: C SINIFI B KİTAPCIĞINDA 4 BOŞLUK OLMASININ YANINDA BİRDE SORUDA 0.5 KARBONDİOKSİK (CO2) OLMASI GEREKİR, FAKAT SORUDA KARBONDİMONOKSİT (CO) YAZILMIŞ. BU İKİ MADDE COK FARKLIDIR. LÜTFEN İTİRAZINIZA BU DURUMUDA NOT EDELİM. (KİMYAGER)

19. erkanbey

erkanbey TÜİSAG Üyesi

İyi araştırmışsın dostum ama OSHA bizim için hiç bir referans olamaz, OSHA ya üyeliğimiz yok sadece gözlemci olarak katılım yapıyoruz. Kaldıki üyesi olduğumuz ILO nun bile her sözleşmesini kabul etmediğimiz için belirli maddeleri bizi bağlar.

20. kayhankubat

kayhankubat TÜİSAG Üyesi

işçi sağlığı ve iş güvenliği tüzüğü madde521

Korkuluklu platformlarla çalışılması imkanı sağlanamayan

ve 4

metreden fazla yüksekliği

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica