18 Ağustos Sınavı Hatalı Olduğunu Düşündüğünüz, Itiraz Edilmesi Gereken Sorular

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Emre YİĞİTARSLAN tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. cetinali

cetinali TÜİSAG Üyesi

ben katıldım ve verdigim paraya acıyorum gitmeseydim daha iyi olacaktı hep kafamızı karıstıdılar birin ak dedgine diger hoca kara dedi söge söge cıktım en sonunda

glryvz ve foodengineer01 bu yazıya teşekkür etti.

2. memurlar.net gibi bir site bile bu sınavı es geçmiş medya ilgilenir mi?

3. Gökhan Yurga

Gökhan Yurga TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar,Perşembe günü sadece itiraz etmek amaçlı dilekçemi vermek için Ankarada olacağım.Yarın akşam saatlerine kadar İtiraz etmek istediğiniz ve dayanağını hazırladığınız sorular varsa lütfen gokhanyurga@gmail adresine yollayınız ki onlar içinde itiraz da bulunayım...daha öncede yazdım...o kadar masrafta bulunduk..soru başı 10 lirada çok değil...yeter ki kendiminki de dahil olmak üzere tüm sınava girenlerin hakkı korunsun...Bu sınavı hazırlayanlar sonuçta itirazdan gelecek parayıda hesabetmiş ve bize itiraz hakkını doğuracak sebepleri bularak bunlardan soru yazmışlardır...yoksa onlarda sordukları soruların hangileri hatalı ,hangilerine ne sebeple itiraz gelecek çok iyi biliyorlardır...

Fkonak, Aktar, didim ve 6 kişi daha buna teşekkür etti.
  4. semagulen

semagulen TÜİSAG Üyesi

her soru için 10 tl..bilerek böyle sorular soruyorlar ki itiraz edilsin 10 tane soru itiraz etse bir kişi 100 tl.ve eminim birçoğumuz itiraz edeceğiz.valla akıllıca ama ben hakkımı helal etmiyorum.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

Aktar bu yazıya teşekkür etti.
  5. aziz e.

aziz e. TÜİSAG Üyesi

sanırım geri kalanlar ortak itiraz edilecek sorular:)

6. kemalx

kemalx TÜİSAG Üyesi

Arkadaşım 85.sorudaki 4 veri istenip 3 cevap olmasının sırrını çözdüm.Yazıyı yazan arkadaş Metan'dan sonra 3.veri için karbondioksit yazmayı unutmuş.Bunu unutunca seçenekleri de 3 veri olarak hazırlamış.Bu kadar kusur kadı kızında bile olmaz.Böyle soru hazırlandıktan sonra İş Güvenliği işinin ne kadar ciddiye alındığı ortaya çıkıyor.Bir sınavı hazırlamaktan aciz bir kurum işyerlerini nasıl denetleyecek çok merak ediyorum.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

HasanB, ALİ ULVİ ÖZÇELİK, Aktar ve 2 kişi daha buna teşekkür etti.
  7. seko56

seko56 TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar nasıl itiraz ediyoruz . itiraz dilekçesini ellemi yazıyoruz yoksa bilgisayardan yazıp mı çıktı alıyoruz bi de nasıl yolluyoruz postayla mı detaylı bilgi verecek olan varsa sevinirim

8. evet kurstaki izlenimim bu yöndeydi o nedenle güvenmedim onun yerine Riskmedden soru bankası alarak ona çalıştım ancak çıkan sorular nereden sorulmuşsa artık ha bire yanlış çıkıyor işte aşikar :(

9. fahriyamac

fahriyamac TÜİSAG Üyesi

1O SORU YANLIŞ OLUNCA sınav İPTAL
    O YÜZDEN EN ÇOK 9 SORU İPTAL EDERLER

10. sonuçta Riskmedde kurs Çalışma Bakanlığının soru bankası ve kaynak kitap hazırlaması şart bu şekilde olmuyor işte ortada her şey

11. bakanlığın adı çalışma bakanlığı ancak bu alanda çalışmalar yetersiz :)

12. flzkdm

flzkdm TÜİSAG Üyesi

Cümleleri o kadar kuralsız kurmuşlar ki soruları anlamak için 3 defa okudum. denemeleri 45 dk. ya çözerken sınavı 80 dk. ya bitirdim.
    A grubunda sonlara doğru bir soru vardı ama içeriği tam hatırlamıyorum. soruyu bir yönetmeliğe dayanak olarak sormuşlar A şıkkında ne ile ilgili olduğunu yazmamış diğer şıklarda belirtmişti. ne demek istiyor diye düşünmüştüm hatta.
    acaba sorular yayınlandı mı? forumu tarayamadım
    Ve arkadaşların dediği gibi 200 küsür lira isteyip eğitim verildi bu sorular hakkında bilgi veren oldu mu? bende merak etmiyor değilim.?

13. marc123

marc123 TÜİSAG Üyesi

Deniz Hanım oluşturduğunuz ya da size gelen soruları dayanaklarıyla (kitapçık koduna göre soru numaralarını yazmayı unutmayın) burada paylaşırsanız toplu olarak sevinirim.

14. mehmet celal

mehmet celal TÜİSAG Üyesi

llık ücretli izin hakkı ve izin süreleri

MADDE 53. - İşyerinde işe başladığı günden itibaren, deneme süresi de içinde olmak üzere, en az bir yıl çalışmış olan işçilere yıllık ücretli izin verilir.
    Yıllık ücretli izin hakkından vazgeçilemez.

Niteliklerinden ötürü bir yıldan az süren mevsimlik veya kampanya işlerinde çalışanlara bu Kanunun yıllık ücretli izinlere ilişkin hükümleri uygulanmaz

İşçilere verilecek yıllık ücretli izin süresi, hizmet süresi;

a) Bir yıldan beş yıla kadar (beş yıl dahil) olanlara ondört günden,

b) Beş yıldan fazla onbeş yıldan az olanlara yirmi günden,

c) Onbeş yıl (dahil) ve daha fazla olanlara yirmialtı günden,

Az olamaz.

Ancak onsekiz ve daha küçük yaştaki işçilerle elli ve daha yukarı yaştaki işçilere verilecek yıllık ücretli izin süresi yirmi günden az olamaz.

Yıllık izin süreleri iş sözleşmeleri ve toplu iş sözleşmeleri ile artırılabilir.

arkadaşlar soru kesin hatalı a kitapçığı soru 7 itiraz edecek olan varmı cevap 14 demiş ama yaş 50 ise ne olacak arkadaşlar sizinki doğru olabilir ama soru hatalıdır ve buna da itiraz edersek soru sayısı 10 u geçebilir ve sınav iptal olabilir itiraz etmeyi düşünen başka kişi varmı göndereceğim göndersem bile yetişmez ankarada olan arkadaş varsa ben maddi olarak desteklerim itiraz edecek olana göz göre göre soruyu yedirmeyelim

deniz doğan ve tugalpt bu yazıya teşekkür etti.
  15. mülayim helva

mülayim helva TÜİSAG Üyesi

16. aziz e.

aziz e. TÜİSAG Üyesi

bugüne kadar sanırım 5 sınav mı ne olmuş, tam olarak hatırlamıyorum.
    ama geçen sınavda benim eğitim kurumum 15 civarında soruya itiraz etmiş ve sadece 5 tanesi kabul görmüş.
    sözün özü, eğer yanlış bilmiyorsam 10 soru yanlış çıkarsa bu sınavın iptali demektir ve bunu asla yapamazlar. çünkü basın bunları oyar:) bu yüzden benim nacizane tavsiyem siz arkadaşlarıma,
    bu sınavı iptal etmeyecekleri için,en azından çok açık ve net hatalı (kanun ya da yönetmeliklerle desteklenmiş) toplam 9 soruya odaklanmak... 5 var görünüyor şu an için. geri kalan 4 tane içinde sağlam itiraz olsun ki, 61 bile alan bu rezillere bir daha minnet etmesin ve kazansın bu sınavı...

didim, Aktar, mehmet emin ceylan ve 2 kişi daha buna teşekkür etti.
  17. halit kaya

halit kaya TÜİSAG Üyesi

Tabiki yok isgu uzmanlik belgesi olan isveren is guvenligi uzmani demektir.s

18. volokine

volokine TÜİSAG Üyesi

http://www.meb.gov.tr/sinavlar/

soru kitapciklari ve cevap anahtari

19. fahriyamac

fahriyamac TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar itiraz dilekçelerini paylaşırsanız itiraz edecek arkadaşlar burdan alır ,itiraz eder

20. oğuzkayhan

oğuzkayhan TÜİSAG Üyesi

deniz hanım hesap numaranızı verirseniz bende maddi destekte bulunurum

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica