18 Ağustos Sınavı Hatalı Olduğunu Düşündüğünüz, Itiraz Edilmesi Gereken Sorular

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Emre YİĞİTARSLAN tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. Serdarsan

Serdarsan TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar İtirazları Yaparken BEnceler Ile Olmaz Ben Bütün Soruları Yönetmelik Lere Kıyas Ederek İnceledim Yaklaşık Üç Tane Yönetmelik Hatalı Soru Var 3 Trene De Mantıksal Hatalı Soru Var Ben Beş ALti TAne İptal Bekliyorum....HAyirlisi...

didim bu yazıya teşekkür etti.
  2. aziz e.

aziz e. TÜİSAG Üyesi

bakın bu soruyla ilgili aklıma cin bir fikir geldi.
    konuyla ilgili web sitesi adresi verilmiş ya, (ben yine de yazayım)

http://www.taek.gov.tr/nukleer-guve...-rapor/440-bolum-06-radyasyondan-korunma.html

ben yarın göndericem ama birkaç arkadaşımızda, bu bilginin dayandırıldığı yönetmelik,kanun,tüzük artık ne varsa, ne olduğunu,

bilgiedinme@taek.gov.tr

adresine gönderebilir mi? En azından gelen cevaba göre bu soruya da itiraz edebiliriz:)

Taşkın Taşdemir bu yazıya teşekkür etti.
  3. kayhankubat

kayhankubat TÜİSAG Üyesi

yönetmeliklere ve ders notlarıma baktım 63. ve 66. sorularda yanlış yok gibi

4. mestantas

mestantas TÜİSAG Üyesi

Arkadas 40.soruda dayanak olmaz.adam kelime cikartmis yanlis demis.bundan sonra isveren calimaya basladiktan sonra isin devaminda biyolojik etkenlerde saglik gozetimi yapmayacak.vatandas bu cumleye yanlis demis.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. Serdarsan

Serdarsan TÜİSAG Üyesi

Yüke Kimse Binemez

6. mülayim helva

mülayim helva TÜİSAG Üyesi

A KİTAPÇIĞI94 soruD OMASI GEREKMİYORMU

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. neden hakkımız olanı ararken bile para vermek zorundayız burada yazıyoruz yazdıklarımızı bakanlığa yollarız olur biter o da MEB'i uyarır olması gereken budur işi yokuşa sürmek insanları aciz hale sokmak bu mudur insanlık?

Aktar bu yazıya teşekkür etti.
  8. halit kaya

halit kaya TÜİSAG Üyesi

40 ile 50de sorun yok.dogru.enaz 15 lafi kirk yili kapsar digeride tüzükte var

9. mülayim helva

BU SORUDA YANLIŞ

10. Hayır sorun MEB de değil ki soruları MEB hazırlamıyor Çalışma Bakanlığı hazırlıyor yükü MEB e mi atıyor ne yapıyor anlamadım ??

11. Levent KAVLAK

Levent KAVLAK TÜİSAG - BAŞKAN TÜİSAG Çalışma Birimi

Değerli Arkadaşlarım,

24 aralık 2011 tarihinde düzenlenen İSG profesyoneli sınavında yaklaşık 20 e yakın soru ile ilgili itiraz yaptırarak 9 tanesi üzerinde ancak iptal yada cevap şıkkı değimini sağlamıştık .Hatalı olduğu düşündüğünüz her soruyu hiç tereddüt etmeden toplanacak soru havuzunun içine atın lütfen.İtiraz konusunda sakın başkalarına güvenmeyin.Herkes üzerine düşen görevi mutlaka yerine getirsin.Yapacağınız itirazlar ancak sayısal .çoğunlukla ciddiye alınır.Sınavdan çok yüksek not alabilen arkadaşlarımızın da hatalı olan sorulara itiraz etmesini adaletli hareket etmek adına talep ediyoruz.En derin saygılarımla

Levent KAVLAK
    TÜİSAG-BAŞKAN
    leventkavlak@hotmail.com
    https://www.facebook.com/groups/leventkavlak/
    www.facebook.com/leventkavlak1
    twitter.com/leventkavlak1
    Gsm:5322329105

Lal09, sammy, mlke ve 8 kişi daha buna teşekkür etti.
  12. kayhankubat

kayhankubat TÜİSAG Üyesi

makine kumandalarından bahsediyor, tüzükten alıntı yapılıyor. diğer şıkları okuyunca anlayacağımızı düşünmüşler.
    bu soruları hazırlayanların eğitimci olduklarına inanmıyorum, hele üniversitede hoca olmaları durumu ülke için bir felaket

13. Kayır

Kayır TÜİSAG Üyesi

herkes ayn ı sorulara değilde en azından sorular paylaşılıp da itiraz etsek daha iyi olmaz mı?

14. mülayim helva

15. serkan tatvan

serkan tatvan TÜİSAG Üyesi

1-İşçinin rızası olsa dahi üzerine çıkılamayacak günlük çalışma süresi kaçtır? Cevap 11. bu kesinlikle doğrudur. çünkü mevzuatta fazla çalışmalar kısmında şöyle geçiyor. haftalık çalışma süresi sözleşmede belirtilen 45 saati geçmemek koşulu ile günlük çalışma süreleri her zaman olmamak üzere en fazla 11 saattir.

16. uurgler

uurgler TÜİSAG Üyesi

*****silinmiştir*****

halerdo ve foodengineer01 bu yazıya teşekkür etti.
  17. halerdo

halerdo TÜİSAG Üyesi

B82 idi sanirim. Soruya baslamis iknci satirda virgul koymus sonra fakat ile soruya devam etmis. Arada bi aciklama yapmamis yada yapmayi unutmus. Ancak suan sorulara bakamadigim icin b kacinci soru oldugundan emin deilim. Bu kadar kisitli bilgi ile kast ettigim soruyu hatirlayabilen var mi

18. fahriyamac

fahriyamac TÜİSAG Üyesi

sayın levent bey,
    sizden itiraz edilecek konularda ve dilekçe örnekleri konusunda yardım bekliyoruz
    çoğumuz 60 üzeri
    lütfen yardım

Aktar bu yazıya teşekkür etti.
  19. dara mazlum

dara mazlum TÜİSAG Üyesi

önce bir giriş yapalım
    1--sınavı kaybettim
    2-ancak 65 sınırdayım
    3-kazananlar ve 60 ve altı olanlar artık iptal için birşey yapmazlar -ki bu doğal

4-bizbize kaldık
    5-kurslarımız çok ilginçti ,dersler hiçbir şekilde mantık silsilesi içinde geçmedi, süreyi doldurmak için ,tuttuklarını hoca olarak getirdiler ( 1 hafta sonu paso iskele ölçüleri veren gördüm )
    6-bütün ders notlarımın fotosunu çektim ( tepe akademi ) isteyenlere görderirim daramazlum22@gmail.com
    7-isg tüzüğü,iş kanu, ve 6331 i ezberleyen bu sınavı geçerdi, 284 m3 hava lazımmış kaynakçıya
    - ben kaynakçıyım
    -evet canım
    -patron hava lazım
    -ne kadar
    -ya 284 ver yeter
    9- vinçlerde kapıyı özellikle açık bırakınki adamçaaz yaptığı işi görsün 2 de efes extra valla

Tahsin kaynak, Aktar ve foodengineer01 bu yazıya teşekkür etti.
  20. serkan tatvan

serkan tatvan TÜİSAG Üyesi

kaza zinciri sorusuda yanlış. 10 temel prensipte kaza zincirinin ilk maddesi insanın doğa (tabiat) karşısındaki zayıflığı.....
    ama sınavda sosyal çevre doğru kabul edilip cevapa 1,2,3,4,5, deniyor. bu yanlıştır. doğrusu 2,3,4,5 olacak

Oney bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica