18 Ağustos Sınavı Hatalı Olduğunu Düşündüğünüz, Itiraz Edilmesi Gereken Sorular

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Emre YİĞİTARSLAN tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. halit kaya

halit kaya TÜİSAG Üyesi

A85 itiraza gerek yok o iptal zaten.5

2. gundondu

gundondu TÜİSAG Üyesi

Merhaba,

BİYOLOJİK ETKENLERE MARUZİYET RİSKLERİNİN ÖNLENMESİ HAKKINDA YÖNETMELİK resmi gazete Tarihi: 15.06.2013
    (5) Sağlık gözetiminin yapıldığı bu durumlarda, kişisel tıbbi kayıtlar, maruziyetin son bulmasından sonra en az onbeş yıl süre ile saklanır. 13 üncü maddenin ikinci fıkrasında belirtilen özel durumlarda kişisel tıbbi kayıtlar bilinen son maruziyetten itibaren kırk yıl süre ile saklanır.

Aktar ve müslüm63 bu yazıya teşekkür etti.
  3. halit kaya

halit kaya TÜİSAG Üyesi

Zorla

4. makman

makman TÜİSAG Üyesi

B Kitapçığı soru 79
    ilgili yönetmelik (İŞYERLERİNDE ACİL DURUMLAR HAKKINDA YÖNETMELİK) şu şekilde;

İşverenin yükümlülükleri
    MADDE 5 – (1) İşverenin acil durumlara ilişkin yükümlülükleri aşağıda belirtilmiştir:
    a) Çalışma ortamı, kullanılan maddeler, iş ekipmanı ile çevre şartlarını dikkate alarak meydana gelebilecek ve çalışan ile çalışma çevresini etkileyecek acil durumları önceden değerlendirerek muhtemel acil durumları belirler.
    b) Acil durumların olumsuz etkilerini önleyici ve sınırlandırıcı tedbirleri alır.
    c) Acil durumların olumsuz etkilerinden korunmak üzere gerekli ölçüm ve değerlendirmeleri yapar.
    ç) Acil durum planlarını hazırlar ve tatbikatların yapılmasını sağlar.

böyle bir soru olamaz, soruda boşluktan sonra virgül koyması gerekiyorodu, çünki yine anlam çıkmazı kargaşası oluşuyor.
    Soruları kurumun şoförlerine mi hazırlattınız????????????

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. HALİL DALLI

HALİL DALLI TÜİSAG Üyesi

A KİTAPCİĞİ 69. SORU ARKADAŞLAR YAZIM HATALARI HİÇBİR ZAMAN KABUL EDİLMEZ PTAL EDİLMESİ DAHA YÜKSEK İHTİMAL B VE C ŞIKKINDAKİ VE BAĞLACI D ŞIKKINDA KULLANILMAMİŞTİR YANLIŞA SÜRÜKLENMİŞTİR D ŞIKKINI BOŞLUĞA KOYUP BİR OKUMANIZI TAVSİYE EDERİM

6. cantona

cantona TÜİSAG Üyesi

A KİTAPÇIĞI 58-79 VE 99 SORULAR İÇİN İTİRAZ DİLEKÇESİ YASAL DAYANAKLARI İLE BİRLİKTE. KESİN OLARAK BAKTIKLARIM BUNLAR TÜZÜK VE YÖNETMELİKLERE GÖRE.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

Ekli Dosyalar:

fundacs ve dalgic75 bu yazıya teşekkür etti.
  7. ferhatalpar

ferhatalpar TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar günaydın dünden bugüne ne karar verildi belirlenen sorulara itiraz yapalım herkes 2-3 soru seçsin kargoyla yollasınmı ?

gundondu bu yazıya teşekkür etti.
  8. gundondu

gundondu TÜİSAG Üyesi

A kitapçığı 99. soruda yanlız işçi, işveren ve kamu kuruluşları dendiğinden işveren kuruluşları gibi bir anlam biçip kabul etmemeleri söz konusu. Diğer itirazlarına katılıyorum.

9. Sait EKER

Sait EKER TÜİSAG Üyesi

A Kitapçığı 58.soru. Mıknatıslı vinçler mıknatıslarını toprağa koyabilir ancak bu iş için yapılan platforma neden koymasınki?? Hatalı diye düşünüyorum

10. mimpolat

mimpolat TÜİSAG Üyesi

7.soruyuda eklemek gerek

11. Aysgonul

Aysgonul Guest

Soruya bakınca hatalı gibi geliyor ama Tüzükte aşağıdaki gibi belirtilmiş ..

İŞÇİ SAĞLIĞI VE İŞ GÜVENLİĞİ TÜZÜĞÜ
    resmi gazete ile Neşir ve İlânı: 11 Ocak 1974 - Sayı: 14765

MADDE 386 - Elektrikli mıknatıslı vinç, dinlenme halinde iken, mıknatıslar vinç üzerinde asılı olarak yüksekte bırakılmayacak, bunlar ya doğrudan doğruya yere değdirilecek veya bu iş için yapılmış platformlar üzerine indirilecektir.

Mıknatıslar kullanılmadıklarında, vinç üzerinden çıkarılacaktır.

ferhatalpar bu yazıya teşekkür etti.
  12. ekrem_

ekrem_ TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar,
    Ben biraz önce ödeme dekontumla birlikte itiraz dilekçemi gönderdim.
    A kitapçığı, 17,22,58,78 'e itiraz ettim. Ayrıntılı yazım bir önceki sayfada var.

Diğerlerine itiraz edebilirsiniz.

Aktar bu yazıya teşekkür etti.
  13. Aktar

Aktar TÜİSAG Üyesi

çok güzel anlatmışsınız, aynı duygu ve düşünceleri paylaşıyor ve her cümlenize katılıyorum.
    ilgili kişilere sorularla ilgili itiraz yapmanın yanında bu konuda da düşüncemizi belirtmemiz ve tepkimizi göstermemiz gerektiğine inanıyorum, ama kime nereye yazmak gerekli? Başbakanın yada Çalışma Bakanının yolunu mu keseceğiz, TV'ye mi çıkacağız, bu ülkede ses sosyal medya dışında nerede nasıl duyurulur?

DEMİRCİ METAL, tunaytemiz ve seher çam bu yazıya teşekkür etti.
  14. sedat üzümcü

sedat üzümcü TÜİSAG Üyesi

Umut Umit bu yazıya teşekkür etti.
  15. ferhatalpar

ferhatalpar TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar 17,22,58,78,85 A kitapçığı soru numaralarına itirazlar yapılmış bunların haricinde de itiraz edenler dayanaklarıyla başvursunlar.

16. seher çam

seher çam TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar öncelikle hepimize geçmiş olsun. benim ikinci hakkımdı bu sınavda mayıs sınavında yapılan sınav gibi tam bir fiyasko 69 ile kalmıştım diğer sınavda bunda ise o kadar bile çıkmaz anlıyacağınız umudumuzu çökertip emeğimizle dalga geçiyorlar. bu kadar zor bir sınav... sanki sınavı geçen herkezi memur olarak hemen atayacaklarmış gibi inanların hevesleriyle oynuyorlar geçen mayıs sınavında iititraz dilekçesi göndemiştik ama ne yazıkki olması gereken soruları değilde kendi istedikleri soruları iptal ettiler. bu sınavdada bazı arkadaşlarım yazmış en az 20 soru iptal olmalı diye evet kesinlikle haklılar hatta sınav ipt olsa hakdır.ama ne yazıkk ki 10 dan fazla soru iptal olsa sınav otomatik olarak ipt olur.ve bunu da yapacaklarını hiç sanmıyorum. çünkü alcakları adamları aldılar soruları vererek ne yazık ki işi ticarete döktüler...

yalova7761 bu yazıya teşekkür etti.
  17. beran21db

beran21db TÜİSAG Üyesi

ARKADAŞLAR MERABALAR,

mühendislik ve teknik öğrencilerin girdiği bu sınavda, teknik ve net sorular değilde böyle cümle ve mantık hatalarının bulunduğu sorularla karşı karşıya kaldığım için üzgünüm. inşaallah hakkımıza hayırlısı olur.
    benim itiraz etmeyi düşündüğüm sorular şunlar;

A-1 kanunda ÇALIŞAN İSTİHDAM ETMEKSİZİN kendi namına derken sınava sadece KENDİ HESABINA tabiri kullanılmış. kendi hesabına çalışan esnaf var mıdır?

A-5 HUKUK KURALLARINDA SORUSU. YASAMA ORGANI NE İŞE YARAR BİR DÜŞÜNSÜNLER

A-20 İŞYERİNDE "VARSA" DESTEK ELEMANI DEMİŞ. VARSA NIN OLDUĞU YERDE ZORUNLULUK OLURMU

A-22 İŞYERİNİN KISITLARI DEMİŞ. KISITTAN NE KASTEDİLDİĞİ AÇIK DEĞİL.

A-69 ŞIKKIN SON KELİMESİ VE BAĞLACI KONMUŞ BU DA YANILTMAYA YÖNELİK YAPILAN BİR İŞLEM

A-70 A ŞIKKI ACİL DURUM YÖNETİMİNİN İÇİNDE ZATEN C ŞIKKINDAKİ KURTARMA VE YANGINLA MÜCADELEDE BULUN MUYORMU?

A-73 DERHAL DIŞARI ATMAK İŞ YERİ HİJYEN BİLİMİNE NASIL UYUYOR?

BUNLAR SÖYELENEN DİĞER İTİRAZLARDAN FARKLI OLARAK BENİM YAZIM VE MANTIK HATASI OLARAK DÜŞÜNDÜĞÜM SORULAR..

ANAKARA DIŞINDA OLDUĞUM İÇİN BELKİ BAŞVURAMAYA BİLİRİM AMA DİKKATİNİ ÇEKECEK ARKADAŞ OLURMA LÜTFEN İTİRAZ YAPSIN...

18. LAZOZGUR

LAZOZGUR TÜİSAG Üyesi

tamamda eğitimde palnlama aşamasında yer almıyor onu neyapacağız uygulama kısmında eğitim 2 tane cevabı var bu sorunun

19. ajt18

ajt18 TÜİSAG Üyesi

bu sınav resmen yönetmeliklerdeki cümlelerin aynısını alıp bizden soruları boşluk doldurmamızı ister gibi ezberci bir sistemle cevaplamamız istenmiş. vinç kabini sorusu bu yüzden kesin iptal edilmeli. çünkü açık açık yazılmış vinç kabininin kapalı olması gerektiği. madenlerdeki gaz oranlarında "karbondioksit ve diğer gazlar" ile "karbonmonoksit ve diğer gazlar" diye kullanılması farketmiyor. sonuçta oksijen ve metan dışındaki diğer gazlar ne olursa olsun 0,5 olacak anlamı çıkıyor her iki kelimede de. o soruda 19.5 olan seçeneği işaretlememe rağmen iptal edileceğini sanmam. ancak b grubundaki 4 adet boşluk bırakıldığı için iptal olursa onu bilemem. veya korkuluklu platformla çalışma imkanı olmayan soruda da resmi olarak 4 m. cevabı yazdığı için o soru da iptal olmaz diye düşünüyorum. yani cevabı açıkça yanlış olan belirli sorulara toplu şekilde itiraz edersek daha sağlıklı sonuçlar alabiliriz.

20. Gülcan Acar

Gülcan Acar TÜİSAG Üyesi

aynı fikirdeyim

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica