18 Ağustos Sınavı Hatalı Olduğunu Düşündüğünüz, Itiraz Edilmesi Gereken Sorular

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Emre YİĞİTARSLAN tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. Bianegro

Bianegro Guest

planlama sorusu hariç diğerlerinde bir hata yok iptal olmayacaklar

2. halilgorgulu

halilgorgulu TÜİSAG Üyesi

B Kitapçığı 30 no'lu sorunun cevap şıkkı yanlış B olması gerekirdi. Biyolojik etmenlerde en az 10 yıldır.

3. esrak

esrak TÜİSAG Üyesi

Tüzüklü soruların iptali de gerekiyor diyorlar.

4. Bianegro

Bianegro Guest

o yukarıdaki sorulardan sadece planlama aşamaları sorusu hatalıdır o iptal olacak..biyolojik etmenler haziran ayında yayınlanan yönetmelikle 10 yıldan 15 yıla çıktı..dünya patlasa yine de iptal olmayacak

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. mehmet celal

mehmet celal TÜİSAG Üyesi

karbonmonoksit oranı 0.05 tir asıl o soru iptal olmazsa dünya patlar

beran21db bu yazıya teşekkür etti.
  6. kemal korkmaz

kemal korkmaz TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar aynı soru için değişen veya iptal olan sorular sadece itiraz edeni mi yoksa sınava giren herkesi mi bağlayacak ;yani değişen bi cevapta veya iptal edilen soruda itiraz etmeyen biri etkilenecek mi. diyelim ki ben sınırdayım yani 70 teyim değişen bi cevapla 69 oldu. yani ben de ititraz etmeli miyim şimdiden. teşekkürler..

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. Göker.

Göker. TÜİSAG Üyesi

parayı atm den mi yatırdınız

gzd bu yazıya teşekkür etti.
  8. allerjik

allerjik TÜİSAG Üyesi

b kitapçığı 22. soru gürültü yönetmeliği diye başlıyor ancak 28.07.2013 tarihinde 28721 sayılı resmi gazetede yayımlanan yeni yönetmelik
    ÇALIŞANLARIN GÜRÜLTÜ İLE İLGİLİ RİSKLERDEN KORUNMALARINA DAİR YÖNETMELİK
    olarak yayınlandı ve en son bölümünde yürürlülükten kaldırıldığı yazıyor. Yürürlülükte olmayan yönetmelikten soru soramazlar.

ÜÇÜNCÜ BÖLÜM
    Çeşitli ve Son Hükümler

Yürürlükten kaldırılan yönetmelik
    MADDE 14 – (1) 23/12/2003 tarihli ve 25325 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Gürültü Yönetmeliği yürürlükten kaldırılmıştır.
    Yürürlük
    MADDE 15 – (1) Bu Yönetmelik yayımı tarihinde yürürlüğe girer.
    Yürütme
    MADDE 16 – (1) Bu Yönetmelik hükümlerini Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı yürütür.

9. MUSTAFA334433

MUSTAFA334433 TÜİSAG Üyesi

bana a kitapçığı 85. soruyu açıklasana nasıl böyle konuşyorsun anlamıyorum co diyor co2 değeri var diyor bunu benim tartışman bile saçmalık meb dekilere hak vermiyor değilim bazen

10. Abdülkadir ACAR

Abdülkadir ACAR TÜİSAG Üyesi

B Kitapçığı 57. Soru

C Sınıfı Uzmanlık Sınavı B Kitapçığı 57. Soru Güven Bey'in Çalıştığı İş Yerinde Elle Taşıma İşleri Yönetmeliğine göre işveren çalışanlara hangisi hakkında kesin verilerle bilgilendirmekle yükümlü değildir? sorusunda
    A) Yükün Ağırlığı
    B) Yükle ilgili genel bilgiler
    C) Yüklerin doğru olarak nasıl taşınacağı
    D) Yüklerin yanlış taşınması halinde ortaya çıkabilecek riskler;
    Elle Taşıma yönetmeliği Madde 8- Çalışanların Bilgilendirilmesi ve Eğitimi
    (1) İşveren; elle taşıma işlerinde çalışanların ve/veya temsilcilerinin, çalışanların iş sağlığı ve güvenliği eğitimlerine ilişkin mevzuat hükümlerini de dikkate alarak aşağıdaki konularda bilgilendirilmelerini ve eğitilmelerini sağlar:
    a) Bu Yönetmelik uyarınca sağlık ve güvenliğin korunmasına yönelik alınan tedbirler,
    b) Taşınan yükle ilgili genel bilgiler ve mümkünse yükün ağırlığı ile eksantrik yüklerin en ağır tarafının ağırlık merkezi,
    c) Bu Yönetmelikte belirtilen hususları da dikkate alarak yüklerin doğru olarak nasıl taşınacağı ve yanlış taşınması halinde ortaya çıkabilecek riskler.
    Yukarıda belirttiğim maddeye göre İşveren şıkların hepsinden sorumludur. Bu sorunun sorulma mantığı Eğer Güven Bey'in işyerinde çalışmasıyla işverenin bazı yükümlülüklerinin hafiflemiş olduğuna istinaden sorulmuşsa Güven Bey İSG Uzmanı olduğu için konuya daha hakimdir ve belirtilen konuyla ilgili Çalışanları kesin verilerle daha net bilgilendirebilir. Ama yinede bu soru sadece yönetmeliğin işverene verdiği yükümlülükle alakalı ise sorunun iptal edilmesi gereklidir...
    İTİRAZ - 6
    A KİTAPÇIĞI SORU 47
    Doğru kabul edilen cevap : A

Yasal veya literatürdeki dayanağı

İşçilerin Eğitimi ve Bilgilendirilmesi
    Madde 8 — Elle yapılan taşıma işlerinde, işçilerin bilgilendirilmesi ve eğitimi ile ilgili olarak aşağıdaki hususlara uyulacaktır:
    a) İşveren, İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetmeliğinin 10 uncu maddesindeki hususlarla birlikte, bu Yönetmelik uyarınca sağlık ve güvenliğin korunmasına yönelik alınan tedbirler hakkında işçileri ve/veya temsilcilerini bilgilendirecektir.

İşveren, elle taşıma işlerinde işçiler ve/veya temsilcilerine taşınan yükle ilgili genel bilgileri ve mümkünse yükün ağırlığı ile eksantrik yüklerin ağır tarafının ağırlık merkezinin yeri hakkında, kesin bilgileri vermekle yükümlüdür.

11. Bianegro

Bianegro Guest

karbon monoksit 50 ppm dir 0,005 tir daha doğrusunu bile bilmiyonuz..o soruyu yanlış yapanlar oksijen 19.5 derlerse metan ın 2 den sonrasını bilmezlerse..karbon monoksit doğru verilse yine de yapamazlardı..ben nasıl doğru yaptım..bahane aramayın

12. nuriterzioglu

nuriterzioglu TÜİSAG Üyesi

13. Bianegro

Bianegro Guest

doğru evet iptal olacak bu soru yanlış basılmış ama kafayı çalıştıran doğru şıkkı zatn bulabilirdi....elle taşıma işlerinde ağırlık ile ilgili bilgi verilmez arkadaşlar..işveren işçilere işin teknik kısımlarını anlatır..ağırlık sabit değişmeyen bir kavramdır..ağırlıkla ilgili verilse verilse uyarı verilir..zaten taşınamayacak yük işçinin görevine itilmez..

14. mehmet celal

arkadaşlar biraz mantık ya yeter bu soruları sormayın ya soru iptal olursa size birşey olmuyor çünkü o soru hatalı sana yada bana eşdeğer puan getirecek demek burda devletçilik oynamayalım kimseye birşey olduğu yok benim doğru yaptığım sorularada itiraza destek veriyorum soru hatalıysa bende doğru yapmış olsam bile itiraz edilmeli lütfen bencilce değil insanca hareket edelim.....

nurhan yürekli ve Turgut kdz bu yazıya teşekkür etti.
  15. MUSTAFA334433

MUSTAFA334433 TÜİSAG Üyesi

hasan kardeş hadi kardeş millet ne derdinde sen ne derdindesin kıllık yapma kardeşim soruyu bir daha oku

16. Bianegro

Bianegro Guest

arkadaşım..iptal olması gereken sorulara itiraz edelim diyorum..çünki 3 tane 4 tane iptal olacak..işimizie yarayacak sorular olsun..gaz oranları iptal olur planlama iptal olur..vinç kabin iptal olur..bunlar olur..fakat diğerlerinde hata yok..doğru sorulara itiraz edelim ki araştırma sonucu haklı çıkalım

17. mehmet celal

sana benim bildiklerimi anlatsam sanırım ömründe kapasitende yetmez özetle soruda karbonmonoksit demiş ve oranda 0.5 demiş yani karbondioksit dfeğerfi verilmiş anlayacağın yanlış , senin nasıl doğru yaptrığına gelince 2 kere 2 ye 5 diyen öğrenciye aferin doğru söyledin diyen hocası kadar zekidir o öğrenci nokta.

18. isgosman07

isgosman07 TÜİSAG Üyesi

CO oranı sorusu bariz yanlış hocam..kaçarı yok İPTAL o soru ... ayrıca planlama sorusu, vinç sorusu % 100 İPTAL ve ben bu sınavı geçicem Allah'ın izniyle bu sorular iptal olursa .. beni en sevndiren kısmı, iptali gündemde olan bütün soruları yanlş yapmışım :) kaybedeceğim bişey yok ama kazanacağım çok şey var.. ben bu 4 soruya itirazımı yaptım..herkes duyarlı olsun

Aktar ve nurhan yürekli bu yazıya teşekkür etti.
  19. fthylmz

fthylmz TÜİSAG Üyesi

Güzel kardeşim o zaman sana şöle sölim
    Bu sorunun b şıkkı üzerinde durursak ; yönetmeliğin 13. Maddesinin 2. Fıkrasında bulunan özel durumlarda kişisel tıbbi kayıtların 40 yıl saklanabileceği yer alıyor. Bu da şıkkın yanlış olabileceği sonucunu doğuruyor. Sorunun iptali istenilebilir diye düşünüyorum.

20. erdincdal

erdincdal TÜİSAG Üyesi

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica