18 Ağustos Sınavı Hatalı Olduğunu Düşündüğünüz, Itiraz Edilmesi Gereken Sorular

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Emre YİĞİTARSLAN tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. ferhatalpar

ferhatalpar TÜİSAG Üyesi

Deniz Hanıma ücreti gönderdim kendi dilekçesine benim sorularımı kendi sorularını ekleyecek. Ayrıca başka arkadaş kendi adına 3 soru parası dilekçesini deniz hanıma yollamış deniz hanımda bugün başvuru yapacak. Bunun haricinde dünden beri okuduğum değişik vesilelerle 5 soru, 4 soru 3 soru, 2 soru etmiş arkadaşlarımız var. Ve bu forumda olmayıp itiraz etmiş çok arkadaşımız var. Ve bugün ile yarında kendi adına itiraz edecek arkadaşımız var. Artık herkes için hayırlısı olması umuduyla....

Fatih Bozoklar ve mehmet celal bu yazıya teşekkür etti.
  2. ferhatalpar

ferhatalpar TÜİSAG Üyesi

deniz hanımla irtibata geçin...

3. mehmet celal

mehmet celal TÜİSAG Üyesi

FERHAT bey izin sürelerine itiraz edildimi acaba A kitapçığı soru 7 ye

4. mrvYN

mrvYN TÜİSAG Üyesi

siz hangi sorulara itiraz ettiğinizi yazabilir misiniz

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. Fatih Bozoklar

Fatih Bozoklar TÜİSAG Üyesi

Çocukların da 20 günden az olmaz.

mehmet celal bu yazıya teşekkür etti.
  6. Bianegro

Bianegro Guest

ben sadece vinç sorusunu yanlış yaptım arkadaşım bir de planlama sorusunda eğitimler b şıkkı dedim...metan sorusu basitti hata olduğunu ben de gördüm fakat o2 nin 19 metan ın 2 karbon dioksitin 0,5 olduğunu biliyordum ve de karbon monoksitin yanlış yazılmış olduğunu da anladım...asıl ben herkesin yapmış olduğu 7 tane soruyu yanlış yaptım al sayım:
    sigorta...ihbar 4 hafta...yıllık izin 20 gün..risk değerlendirme uzman..sekreter...baraj yerine dolgu..bunlar bende hep yanlış

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. fthylmz

fthylmz TÜİSAG Üyesi

ya şu vinç sorusuna 1 ve 3 diyen arkadaşlar!
    ya bana izah edin nasıl oluyor. ya da 1,2,3 olduğunu kabul edin
    kafayı sıyıracam walla

8. ali erhan

ali erhan TÜİSAG Üyesi

meşhur güven beyli sorular için girişte yapılan uzun açıklamayı bir kez daha okudum,ofiste arşiv,dosya,mutfak malzemeleri...vs el ile taşınıyor diyor.diyelim ki ofiste arşivden eski evrakları koydukları bir kolidiyelim ki 25 kg geliyor ve bir odadan diğer odaya taşınacak ve A 96 soruda sorulduğu gibi günde iki saat çalışan okula giden çocuk ofis boy olarak çalışıyor ise bu çocuğa 25kg gelen kolinin ağırlığını söylemeyen güven bey nasıl taşıtacak!!!!!hem ergonomik tehlike kaynaklarından korunmak için risk planı hazırlatılacak hemde iş saglığına ters işler yapılacak!!!

9. ömer hakan köken

ömer hakan köken TÜİSAG Üyesi

Arkadaş a grubu 17,32 ve b grubu 49 ...
    5 itiraz dilekçesi var.aynı sorulara mı itiraz?

10. Bianegro

Bianegro Guest

aracın üzerinde uygun bir kişi olur diyor yönetmelikte...yükün üzerinde demiyor..ne sıyırıyon kafayı..iyi bak oku ..

11. ferhatalpar

ferhatalpar TÜİSAG Üyesi

Deniz hanıma mesaj attım hangi sorulara itiraz dilekçesi yazıldı ve teslim edecek birazdan mesaj atacak...

mrvsnt bu yazıya teşekkür etti.
  12. Bianegro

Bianegro Guest

b şıkkında dior ki: yükün üzerinde bir kişi bulunacak dior...aracın üzerinde deseydi doğru olurdu..

13. Erce baykal

Erce baykal TÜİSAG Üyesi

Merhaba ben dilekcemi aradim 4 adet soru icin fakat banka
    benden 10 lira ucret aldi. Bankamatige gittim para yatiramazsiniz diye hata mesaji veriyor. Bilgi lutfen

14. Şafak BALCI

Şafak BALCI TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar ben Sayın Bakanımıza aşağıdaki gibi mesaj yazdım. İnşallah ilgilenirler. Belki sayımız artarsa dikkate alınırız.

http://www.csgb.gov.tr/csgbPortal/csgb.portal?page=bakan&id=4

Sayın Bakanım Merhaba,
    18 Ağustos 2013 günü gerçekleştirilen C Sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı sınavında sorulan sorular hakkında ben ve benim gibi sınava girmiş arkadaşların bazı sorularda hatalar tespit etmesi ve hataların dayanakları ile birlikte itiraz etme süreçleri başlamıştır.
    Bu konuda sizden arz ettiğim konular;
    - İtiraz etmek için ödenmesi gereken soru başına 10 TL çok fazla değil midir?
    - İtiraz süresi 3 gün az değil midir?
    - Eğer hatalı sorular var ise itiraz etmek zorunluluğu olmadan sınav komisyonu düzeltme yapamaz mı?
    - İtirazlar için Bakanlığa bağlı bir forum açılsa ve dayanakları ile birlikte bir bilgi alış-verişi sağlansa daha iyi olmaz mı?
    - Sınavların merkezi olarak Ankara'da yapılması zorunlu mudur? En azından bölgesel merkezler belirlenerek (örn: İstanbul, İzmir, Adana, v.s.) uzman adaylarının masrafları azaltılamaz mı?

Bu sorunlara çözüm bulacak tek kişi sizi gördüğüm için tüm samimiyetimle size yazdım.
    İş güvenliği uzmanlığı için binlerce lira ve zaman harcanıyor. İnşallah harcanan emekler heba edilmez.
    Sizin desteğinize ihtiyacımız var.

Saygı ve selamlarımla,
    Şafak BALCI

derrida, senizz, glryvz ve 1 kişi daha buna teşekkür etti.
  15. BekirHarıkcı

BekirHarıkcı TÜİSAG Üyesi

suan itibariyle 66 sayfa tartisilmis bi konuda hicbir konusmayi okumadan yazarsan kafayi siyirman normal.. onceki sayfalarda yonetmelikle sorunun cevap sikkinin yanlis oldugu sabit.

16. isgosman07

isgosman07 TÜİSAG Üyesi

kardeş 3mt 4-mt sorusu da yanlış ... o da banko İPTAL ,
    1) vinç
    2) PUKÖ
    3) CO-0,5
    4) 3mt
    5) iskele söküm bunlar banko iptal gerçi ben ilk dördüne yazdım dilekçeyi

17. isgosman07

isgosman07 TÜİSAG Üyesi

sayın bakanım merhaba demen abes olmuş.. Sayın Bakanım diyip devam edicektn kardeş :)

18. Bianegro

Bianegro Guest

ferhat bey...kaza istatistikleri sorusunda kavram hatası var...dior ki hangisi kaza sebebidir dior...düşme kesme vb..kaza sonucudur..makinelerin sebep olduğu kazalar kaza sebebidir...bu sebepten dolayı kaza istatistikleri sorusu iptal edilmeli

Aktar bu yazıya teşekkür etti.
  19. ferhatalpar

ferhatalpar TÜİSAG Üyesi

hesaba 40 tl yatırmak istediğinizde 10 tl mi aldı ki?

20. Ertand

Ertand TÜİSAG Üyesi

vinç yükü kaldırırken yük üzerinde birilerini durması mümkün mü ? yönetmeliği bırakın,mantıklı düşününce ?

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica