18 Ağustos Sınavı Hatalı Olduğunu Düşündüğünüz, Itiraz Edilmesi Gereken Sorular

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Emre YİĞİTARSLAN tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. hasancakar

hasancakar TÜİSAG Üyesi

mer-i mevzuat dışında soru çıkmasından dolayı gerekli itiraz yapıldı mı arkadaşlar ben ayrıyetten bimere ve cumhurbaşkanlığına da gerekli yazıları gönderdim ne kadar etkili olur bilemem ama 2 dakikalık bir iş bence herkes aynı şekilde şikayetlerini bimer ve cumhurbaşkanlığına iletsinler

ömer hakan köken bu yazıya teşekkür etti.
  2. Bianegro

Bianegro Guest

tamam..şimdi arkadaşım ben geçen mayıs ayında sınavdan geçen arkadaşımla konuştum..onun doğru sayısı 66 idi ve geçen mayıs 5 tane soru iptal edildi ve bahsettiğim arkadaşım bu 5 sorunun 4 ünü yanlış kodladığı için +4 olarak hanesine geçti ve de 70 puanla kazandığını söyledi bana..bu sınavı da incelediğini söyledi 7 ya da 8 tane iptal olacağını ve de iptaller içerisinde yanlış kodlayan olursa normal puanı 63-64 lerde olanın kazana bileceğini dile getirdi..tamam kızdırmak niyetinde deilim çünki ben de kızgınım ister istemez sinirleniyorum.hayırlısı olsun kritik noktada olan herkes burada..umudu olmayan zaten bizim kadar yırtınmıyor..ben de risk altındayim ki buradayım..hayırlı günler dilerim

3. ömer hakan köken

ömer hakan köken TÜİSAG Üyesi

İŞ BELGE ALMAK DEĞİL...SONRASI...:)))

4. emrah_isg

emrah_isg TÜİSAG Üyesi

hocam dilekçede hata var 20.05.2013 değil 20.08.2013

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. Bianegro

Bianegro Guest

sonrasının 3 senesi kuruldu arkadaşım:D..bahsettiğim arkadaşım da maltepe de aslanlar gibi çalışıyor..

ömer hakan köken bu yazıya teşekkür etti.
  6. Bianegro

Bianegro Guest

şu...kaza sebepleri sorusu dior ya..ben ona itirazda bulundum..soru kavram olarak yalnış soruldu..kaza sonuçları şeklinde sorulacaktı..düşme kesme vb öteki şıklar kaza sonucu oluşan yaralanmalar...mekanikten sebep kazalar adı üstünde kaza sebebi olarak duruyor..soru yanlış sorulduğu için iptal olmalıdır

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. CemalDemir

CemalDemir TÜİSAG Üyesi

merhaba.

arkadaslar bugun 12-13 kurs ile gorustum ortak kanıyı soluyorum. bır cok soru var ama itiraz yapılcak soruların kesişim kumesi.

1 puko ile ilgili soru
    2.guven bey yukun agırlıgı sorusu
    3.korkuluk 3 metre 4 metre sorusu
    4. Vinc kapıları kapalı acık olan soru.
    5.Metan oksijen co2 sorusu. ve kuvvetle muhtemel 4 veya 5 soru ıptal olcakmış.

65 66 bareminde takılanlar asılmalı bence

8. mehmet _86

mehmet _86 TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar benim itiraz ettiğim sorular

Ekli Dosyalar:

Bülent Erdem bu yazıya teşekkür etti.
  9. Bianegro

Bianegro Guest

evt iptal olacak sorular 4 ya da 5 tane yalnız puko sorusunda ben hata göremedim...ağırlık kavramı sabit değişmeyen bir nokta..işveren yükle ilgili teknik konularda işçiyi bildilendirmekle yükümlüdür..yükün ağırlığı zaten sabit olup taşınamayacak yükün işçinin görevine verilmesi saçmalık olur ve yükün ağırlığıyla ilgili bilgilendirme uyarı niteliğinde olur bilgi verme farklı....korkuluk sorusunda bizim eğitim kurumlarımızın uyarı eksikliği var o soruda hata yok ben de 3 metre dedim ve de ters köşe olduk..vinç sorusu iptal edilmeli..planlama aşamaları sorusu iptal edilmeli..metan sorusu iptal edilmeli...kaza sebepleri sorusu iptal edilmeli kavram hatası var..kaza sonuçları şeklinde sormalıydı..çünki düşme kesme kazadan kaynaklanan sonuçlar olup makinelerin sebep olduğu kazalar kaza sebebi olarak görülüyor..

10. Bianegro

Bianegro Guest

ters köşe olduk..puko döngüsünün planlama aşamasında yer almaz dior...puko aşaması zaten uygulamadan başlar..ts ohsas 18001 in uygulama aşamasında puko döngüsü kurulur...a şıkkındaki risk değerlendirme,karar verme ohsas ın planlama aşamasında bulunur..pukonun planlama aşaması yanıltmaydı..ben de o soruda yanıldım ve yanlış yaptım fakat iptal olmayacak

11. betül alkan

betül alkan TÜİSAG Üyesi

Buradaki yorumları okumak beni rahatlattı,yanlız olmadığımı hissettirdi.

Bülent Erdem ve cihat eken bu yazıya teşekkür etti.
  12. Mert B.

Mert B. TÜİSAG Üyesi

Doğan kardeş tamam artık fikirlerini kendine sakla ,insanları rahatsız ediyor yorumların. zaten endişeli durumdayız..kaza sebebi iptal olmalı ,ama puko sorusunda sorun yok diyosun ya sana dicek bişey yok..belli ki pukoyu doğru yaptın ve üstüne gitmiyosun..herneyse herkes istediğine itiraz edicek ,yorumlarını kendine sakla bence

13. fthylmz

fthylmz TÜİSAG Üyesi

Ben bimere sınav hakkında,sorular,itiraz ücreti,itiraz süresinin kısıtlı olması,itiraz evraklarının internet üzerinden kabul edilememesi (böylece Anklara dışındaki illerdeki adaylar için itirazzın çok zor olduğu) ve sınavın tarafsız bir kurum tarafından tekrar gözden geçirilmesi talebinde bulundum. sizlerde bulunursanız bimer den birşeyler çıkabilir. bimer çok iyi çalışıyor bunu bilin

14. Erce baykal

Erce baykal TÜİSAG Üyesi

İtiraz dilekçem eklidir

Ekli Dosyalar:

15. Bianegro

Bianegro Guest

ben b şıkkını işaretledim çalışanların eğitimi yaptım ve de yanlış yaptım..benim amacım itirazları isabetli yapalım diyorum...puko sorusunda..puko ts ohsas ın uygulama aşamasından başlar...a şıkkındaki risk değerlendirme ohsas ın planlama aşamasıdır..puko döngüsünün planlama aşaması uygulamada yer alır..yanıltmaca yaptılar..ben de yanlış yaptım yemin ederim fakat inceledim ben de gönderdim sorularımı fakat dikkatli sorular gönderelim demek istedim

16. Sorgulayan Adam

Sorgulayan Adam TÜİSAG Üyesi

Yazılarınızda kullandığınız "iptal olmayacak" ifadesi ile neyi amaçladığınızı anlayamadım. Bakanlık çalışanı mısınız ki bu kadar kesin yazıyorsunuz? Karar verici merci de mi çalışıyorsunuz? "İptal edilmeyeceğini düşünüyorum" deseniz bir nebze anlaşılır...

17. sarza83

sarza83 TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar itirazlar sonucunda iptal edilecek soruları herkese doğru olarak mı yansıtacaklar yoksa kalan sorular üzerinden farklı bir değerlendirme mi yapacaklar? kesin bir bilgisi olan var mı.Benim eğitim aldığım dershane kalan sorular üzerinden puanlama yapılacak diyor.

18. Bianegro

Bianegro Guest

benim eğitim aldığım dersane de şu şekilde açıklama yaptı..iptal edilen sorular 100 üzerinde hesaplanır..3 tane iptal varsa 97 üzerinden hesaplanıp getiri puanı 2.3 lere düşecek şekilde olmaz şeklinde açıklama yaptılar..sanırım bunu merak ediyoruz

19. emrah_isg

emrah_isg TÜİSAG Üyesi

cevap C yanlış bakmışın

20. Sorgulayan Adam

Sorgulayan Adam TÜİSAG Üyesi

Ek'teki dokümanda sayfa 3'ü okuyunuz.

"Değerlendirme sırasında hatalı soru/sorular çıkması durumunda, hatalı bulunan soru/soruların şıkları doğru kabul edilerek 100 puan üzerinden değerlendirilecektir."

Ekli Dosyalar:

sarza83 bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica