18 Ağustos Sınavı Hatalı Olduğunu Düşündüğünüz, Itiraz Edilmesi Gereken Sorular

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Emre YİĞİTARSLAN tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. CemalDemir

CemalDemir TÜİSAG Üyesi

itiraz dilekcem.

arkadaslar ben 30 dakkaya cıkıp para yatırcam postaneye gıtcem iadeli tahhutlumu bi yanlıs olmasın. birde bi incelerseniz sebvinirm . bazı arklar elden teslim filan diyor ama bilemedim. 69 nette kaldım:( +/- 1 sapma olabilir.

Ekli Dosyalar:

2. Ali Üstün

Ali Üstün TÜİSAG Üyesi

dostum ne diyorlar duymadın mı.. ne kadar çok itiraz olursa iptaller o kadar garanti olsun dediya bir büyüğümüz.. 50- 60 TL den kaçmamak lazım..
    sonradan ben bir dilekçe yazacağım, herkesin aynı dilekçeyi başbakanlık sitesindne yollamasını isteyeceğim.. tabi yaparsanız.. birde baş bakanlık bilsin bakalım bu karmaşayı ne dicekler..
    zira ben ne zaman böyle bir dilekçe yazsam hep çözüm buldular.. bu seferde umutluyum..

3. missisg

missisg TÜİSAG Üyesi

itiraz ettim bugün.hayırlısı olsun.

Ekli Dosyalar:

mühendis_34 bu yazıya teşekkür etti.
  4. ömer hakan köken

ömer hakan köken TÜİSAG Üyesi

.MERİ MEVZUAT DER..HEM 4857 SORAR HEM 6331 HEM KALDIRIDĞI TÜZÜĞÜ YÖNETMELİĞİ SORAR HEM SON MODELİNİ..EE..ALLAH RAHMET EYLESİN NASREDDİN HOCAMA:Ddd

İTİRAZ EDEN ÇIKARSA AYNEN
    AYRICA SINAVDAN ÖNCE YAZILI AÇIKLAMA YAPTI. BAKANLIK MERİ KANUNDAN SORULACAK DEDİ….
    ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANLIĞI'NDAN DUYURU;

Eğitim Programı Müfredat Değişikliği Hakkında

Bilindiği üzere son 1 yıl içerisinde iş sağlığı ve güvenliği mevzuatında oldukça önemli değişiklikler meydana gelmiştir.

Bu değişikliklerin iş güvenliği uzmanlığı temel ve yenileme eğitim programlarına da yansıtılabilmesi amacıyla, her iki program için de güncelleme çalışması yapılmış ve 1 Temmuz 2013 tarihinden itibaren geçerli olacak şekilde İSG-KÂTİP’te gerekli altyapı hazırlıkları tamamlanmıştır. Bu itibarla, anılan tarihten itibaren girişi yapılacak iş güvenliği uzmanlığı temel ve yenileme eğitimlerinde güncellenmiş programların kullanılması uygun olacaktır.
    Ayrıca, 18 Ağustos 2013 tarihinde yapılacak sınava katılacak olanlar, mer’i mevzuatta yer alan konulardan sorumlu tutulacak olup; Kurumlarınızca katılımcılara bu yönde bilgi verilmesi ve gerekli düzenlemelerin yapılması uygun olacaktır.

Herkese selamlar, iyi çalışmalar...
    4857 SAYILI KANUN SORULARI VE KALDIRILAN TÜZÜK VE YÖNETMELİKLER BU DURUMDA MUTLAKA İPTALİ GEREKİR
    BU ŞEKİLDE YAZIP..SONRA DA İLGİLİ SORULARI YAZIP İTİRAZ NEDENİ OLARAK GÖNDEREBİLİR...
    :D ENAZ 10 SORU VAR..:Dddd
    ASLAN ÇALIŞMA BAKANLIĞI..YAŞASIN..:)))

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. ömer hakan köken

SEN HEP ÇALIŞMA ..EY BAKANLIK..YAŞASIN...ZAHMET EDİP SORULARI BİR KERE SORMADAN ÖNCE ZAHMET EDİP İNCELETME..YAŞASIN..:Dd

6. eda-ege

eda-ege TÜİSAG Üyesi

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. volokine

volokine TÜİSAG Üyesi

A kitapcigina gore siraliyorum.

35 - beta gama isinlari
    40 - biyolojik etken maruziyeti
    49 - tehlikeli durum degildir sorusu hepsi tehlikeli durumdur diye
    50 - kaynakci tavan yuksekligi
    51 - kaynak oksijen/asetilen sorusu
    78 - iskele dikmeleri sorusu
    79 - iskele sokulmesi
    80 - korkuluk sorusu cunku soru kokunde "doseme bosluklari" ifadesi geciyor altina guvenlik seridi cekilebilir
    81 - koordinator sorusu
    82 - kuvvetli ruzgar sorusu

baskalari itiraz ediyor diye itiraz etmediklerim; maks. 10 soru diyorlardi bende 10 soruya itiraz ettim.
    17 - puko sorusu; itiraz etmedim baskalari itiraz ediyor diye
    58 - vinc ruzgar sorusu; itiraz etmedim baskalari itiraz ediyor diye
    62 - 3-4 mt. sorusu ; baskalari itiraz ediyor diye etmedim
    85 - 4 bosluklu soru;

bu sorulara gore forumda yazilanlardan faydalanarak itiraz ettim. sadece benim itiraz etmem birsey degistirmiyor. baskalarida itiraz ettigi surece soru sayisi ne kadar fazla olursa siklarda gerekli duzenlemeleri yapip gerekli sorulari iptal edeceklerdir.

mesajda bahsi gecen 14 sorunun 9-10'u degisse dahi -hepsi degismez iptal edilmez diye yonetici bir seyler yazmisti- ben gecebilecek durumda degilim. yanilmiyorsam 59 dogrum var. ama itiraz dilekcelerimiz ne kadar fazla olursa o kadar etkili oluruz. umarim itiraz dilekcem birilerinin yararina olmustur.

ebru_ahmet, nurhan yürekli, fkumas ve 4 kişi daha buna teşekkür etti.
  8. ömer hakan köken

ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANLIĞI'NDAN DUYURU;

Ayrıca, 18 Ağustos 2013 tarihinde yapılacak sınava katılacak olanlar, mer’i mevzuatta yer alan konulardan sorumlu tutulacak olup; Kurumlarınızca katılımcılara bu yönde bilgi verilmesi ve gerekli düzenlemelerin yapılması uygun olacaktır.

Herkese selamlar, iyi çalışmalar...

SAYIN BAKANLIK BİZLER ÇALIŞTIK AMA LÜTFEN SİZ ÇALIŞMAYIN N'OLUR....:Dd
    SIRF İŞBU YUKARDAKİ GEREKÇE KESİNDİR. ESKİ MEVZUATA YANİ KALDIRILAN MEVZUATA AİT EN AZ 10 SORUNUN İPTALİ DEMEKTİR.GEREKÇE AYNEN YUKARIDA YAZAN NEDENDİR.BAKANLIĞIN RESMİ YAZISIDIR...:Ddd
    AYNI SINAVDA 4857 + 6331 İYİ HIZLARINI ALMIŞLAR YA GEÇMİŞ 3,İŞ KANUNUNDA DA SORSALARDI?:Ddd

9. CemalDemir

CemalDemir TÜİSAG Üyesi

itiraz dilekcem.

arkadaslar ben 30 dakkaya cıkıp para yatırcam postaneye gıtcem iadeli tahhutlumu bi yanlıs olmasın. birde bi incelerseniz sebvinirm . bazı arklar elden teslim filan diyor ama bilemedim. 69 nette kaldım:( +/- 1 sapma olabilir.

Ekli Dosyalar:

10. Mert B.

Mert B. TÜİSAG Üyesi

sen adam gibi adamsın kardeşim :)

11. Mert B.

Mert B. TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar tam olarak işlemler nasıl olcak?bankada gişedemi yoksa bankamatiktemi yapıcaz işlemleri ?

12. eda-ege

eda-ege TÜİSAG Üyesi

Ülkemizde ise 1971’de yürürlüğe giren 1475 sayılı İş Yasası’nın 74. maddesine göre çıkartılan ve 1973’ de yürürlüğe giren İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Tüzüğü’ nün ((İSİG T) 521. maddesinde; “Korkuluklu platformlarla çalışılması imkanı sağlanamayan ve 4 metreden fazla yüksekliği bulunan binaların dış kısımlarında, çatılarda ve benzeri yüksek yerlerde, bakım ve onarım işleriyle her türlü bina sökme veya yıkma işlerinde gerekli güvenlik tedbirleri alınacak ve çalışan işçilere uygun baret, emniyet kemerleri ve bağlama ipleri gibi kişisel korunma araçları verilecek ve işçiler bunları kullanacaklardır” denilmektedir. 1974 yılında yürürlüğe giren Yapı İşlerinde İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Tüzüğü’ nün 7. maddesinde; “Yapı işleri’ nde kullanılan iskeleler, platformlar, geçitler, korkuluklar, merdiven parmaklıkları, güvenlik halatları ve güvenlik fileleri, zincirler, kablolar ve diğer korunma tedbirlerine ait araç ve gereçler ve işçilere verilecek güvenlik kemerleri diğer malzeme ve araçlar; yapılan işe uygun ve işçileri her çeşit tehlikeden korumaya yeterli olacak ve kullanılan tesisat, terkibat, malzeme ve araçlar kaldırabileceği yüke dayanacak nitelikte ve sağlamlıkta bulunacak” denilmektedir. Bu tüzüğün 13. maddesi’ nde ise; “Yüksekliği tabandan itibaren 3 metreden daha fazla olan ve düşme veya kayma tehlikesi bulunan yerlerde çalışanla, kiremit döşeyicilerine, oluk ve her türlü dış boya işleri yapanlara, gır gır vinçleri çalıştıranlara ve kuyu, lağım , galeri ve benzeri derinliklerde çalışanlara güvenlik kemerleri verilecek ve işçiler de bu kemerleri kullanacağı” zorunluluğu getirilmiştir.

YUKARIDA DA GÖRÜLDÜĞÜ GİBİ, SINAVDA 1971 YILINDA YÜRÜRLÜĞE GİREN 1475 SAYILI YASANIN 1973 YILINDA YÜRÜRLÜĞE GİREN TÜZÜĞÜNDEKİ "521. MADDEYİ" AYNEN KOPYALAYIP SORMUŞLAR. FAKAT İŞİN GARİBİ TÜZÜK KENDİ İÇİNDEKİ "13. MADDE" İLE ÇELİŞİYOR VE HERKESİN "3 M" OLARAK BİLDİĞİ EMNİYET KEMERİ KULLANIM ZORUNLULUĞU BU NEDENLE "4 M" OLARAK DOĞRU KABUL EDİLİYOR. AMA SINAVDA KOPYALADIKLARI TÜZÜĞÜN CEVABINI AYNEN İSTEDİKLERİNDEN, MAALESEF "3 M" DİYENLER YALNIŞ CEVAPLANDIRMIŞ OLUYOR BU SORUYU.

13. missisg

missisg TÜİSAG Üyesi

ben gişeden yatırdım,sıkıntı olmadı.

14. Fatih Bozoklar

Fatih Bozoklar TÜİSAG Üyesi

Sizler gerekli itirazları yapmışsınız. Benim itiraz etmeme gerek kalmadı. Umarım kabul ederler.

15. ömer hakan köken

16. mehmet celal

mehmet celal TÜİSAG Üyesi

fatih bey çok fazla itiraz çok şeyi değiştirir bence sizde taşın altına koyun elinizi

nurhan yürekli, pasatchm ve ilterkilerci bu yazıya teşekkür etti.
  17. Önal Akademi

Önal Akademi TÜİSAG Üyesi

Merhabalar,

18 Ağustos C Sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı ile ilgili İtiraz Edilebilecek Sorulara Aşağıdaki Linkten Ulaşabilirsiniz

http://www.onalakademi.com/18AgustosIGUSinav.pdf

Şeref Önal
    E. İş Baş Müfettişi - A Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı
    Önal Akademi

Ekli Dosyalar:

fthylmz ve Altay Onur bu yazıya teşekkür etti.
  18. ÇAĞLAR YAYLALI

ÇAĞLAR YAYLALI TÜİSAG Üyesi

Alacağım not ile kazanıyor olmama rağmen A kitapçığı 6-17-58-62 numaralı sorulara itiraz dilekçemi gönderdim arkadaşlar. Lütfen imkanı olanlar itirazlarını yapsınlar ve işin ciddiyetini Bakanlık yetkilileri de görsünler.

nurhan yürekli, zafer1958 ve ömer hakan köken bu yazıya teşekkür etti.
  19. Emre Bağbaşı

Emre Bağbaşı TÜİSAG Üyesi

Beyler 14 adet iptal olabilcek soru bulduk ne yazıkki.

Asıl sorun mer-i yani güncel olan tüzüklerden olduğu için o kısımda 7 adet daha soru gelmektedir.Çok sıkıntılı bi durum olduğu aşikar.

Benim iptali için başvurduğum sorular ;

1) Ortamdaki azot miktarı
    2)Oksijen asetilen
    3)Tavan yüksekliği 5 metre
    4)Sürekli kullanılmayan taşınabilir bilgisayar
    5)Kalıtsal ve sosyal çevre
    6)A grubu 81.soru sağlık ve güvenlik planında gerekli düzenlemeleri yapan veya yapılmasını sağlayan
    7) Hukuk kurallarının sahip olduğu ortak özelliklerden biri değildir

20. Gülcan Acar

Gülcan Acar TÜİSAG Üyesi

İnternetten ödeme mümkün mü acaba? İnternet dekontu kabul edilebilir mi, bilen varmı

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica