18 Ağustos Sınavı Hatalı Olduğunu Düşündüğünüz, Itiraz Edilmesi Gereken Sorular

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Emre YİĞİTARSLAN tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. Karam3131

Karam3131 TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar,geçen sınavlardan sonrada birçok kişi 1 puanla maalesef kaldı ve hep sizlerin yazdığı gibi şu sorular iptal edilmeli gibi yazışmalar oldu,ancak zaman çok kısıtlı,bilenler lütfen iptal sorularınıda yazarak nereye müracaat edilecekse adresini versinler hep birlikte itiraz yazılarımızı yazalım,zaman çok önemli....
    Ayrıca Ankara'ya gitme olayınada itiraz edelim,yazıktır, binlerce insan Ankara'ya yığılıyopr,ne arabada yer bulunuyor ne otelde..Ankara'yı çok iyi bilmediğimiz içinde her yere taksi tutup gidiyoruz,taksicilerde bizi yabancı olarak algılayıp yolu uzatıyorlar,dünyanın parasına gidip geliyoruz. ÖSYM yi Türkiye'nin heryerinde yapıyorsunuz,bu sınavı Ankara'ya alıp insanları hem maddi hem manevi perişan ediyorsunuz....

2. müslüm63

müslüm63 TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar 8 adet soru için bankaya gidiyorum.sizler bu arada incelerseniz sevinirim.

serkancivan bu yazıya teşekkür etti.
  3. ömer hakan köken

ömer hakan köken TÜİSAG Üyesi

ben ititraz edeceğim eğer yarına kadar itiraz eden çıkmazsa....05446222971

4. müslüm63

müslüm63 TÜİSAG Üyesi

8 adet itiraz sorularım

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

Ekli Dosyalar:

serkancivan, Tersiyer ve birhilaluğruna bu yazıya teşekkür etti.
  5. faruk murat silahtaroğlu

faruk murat silahtaroğlu TÜİSAG Üyesi

burda 20 litrelik bıdonla tasırken su ıcınde calkanıp yerı değişeceğinden dengemizi değiştirir buda yük sağa sola oynamıcak maddesini çağrıştırdıgından bu şık doğrudur bence ititraz etmeye gerek yok gibi geliyo

6. ömer hakan köken

ömer hakan köken TÜİSAG Üyesi

henüz bildiğim mer i mevzuat diye ititraz eden olmadı..var sa lütfen bildirsin...

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. glryvz

glryvz TÜİSAG Üyesi

hiç A GRUBU na sorulan sorulara bakan oldu mu??? çoğu bizim çalıştığımız yerden.. gereksiz bir sürü sayı rakam...çoğu geçen sınavlarda çıkan soruların bire biraynı..bu adamlar soruları baskıya verirken karıştırdılar mı acaba?????

8. faruk murat silahtaroğlu

birde herkez ititraz ettiği soruyu yazsada bizde aynı sorulara itiraz etmesek arkadaşlar ayrıca 59. sorudakı b şıkkı yanlıs deılmı burda c şıkkı demişlerrr

9. vey

vey TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar
    A KİTAPÇIĞI
    5. SORUNUN CEVABI A OLMALI
    47. SORUNUN CEVABI B OLMALI YÜKLE İLGİLİ GENEL BİLGİLER
    54. SORUNUN CEVABI D OLMALI TOPRAK KAÇAK AKIM KORUMA RÖLESİ
    56. SORUNUN CEVAVI HATALI
    BU SORULARI İNCELEYİNİZ

10. Tersiyer

Tersiyer TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar bir arkadaş C sınıfı iş güvenliği A kitapçığından 6,17,35,47,58 ve 78 soruları için itiraz dilekçesi hazırlamış.ama itiraz yapacak mı bilmiyorum.bende face ten gördüm.işinize yarayan varsa burdan kopyala yapıştır yapın ya da tümünü gönderin.yalnız hangi kitapçık türünden olduğunu belirtmeyi unutmayın.kolay gelsin.

Ekli Dosyalar:

11. Karam3131

Karam3131 TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar, her soruya itiraz için paramı yatıracağız? Sorular ve cevaplar yanlışsa bu zaten otomatikman düzeltilip puanlara yansıtılmayacakmı? Yani hem yanlış olduğu bilinecek hemde itiraz etmezsek puanımız eski haliyle kalacak öylemi? Şayet böyleyse yazıklar olsun.....

12. sercans

sercans TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar sorular yavaş yavaş netleşti lütfen sorumluluktan kaçmayalım 10 - 20 liradan üşenmeyelim gereğini yapalım.

serkancivan ve ömer hakan köken bu yazıya teşekkür etti.
  13. Bihter Hacibekiroğlu

Bihter Hacibekiroğlu TÜİSAG Üyesi

Merhaba,

Öncelikle hepimize geçmiş olsun.Çok çok iyi geçmiş olmasını dilerdim tabi ki. Keşke bizim emeklerimize ve çalışmalarımıza saygı da bulunmuş olunsaydı. Katılmış olduğumuz sınav sanki ilk defa yapılacakmış gibi tecrübesizce hazırlanmış, hiçbir profesyonellik taşımamaktadır. Anlatım bozukluğu, devrik cümleler derken ortaya karmakarışık bir şey çıkmış. Sınava girmeden önce yaklaşık 5000 soru çözdüm, ve çözmüş olduğum hiçbir soru da bu sınavda ki soru tarzlarıyla karşılaşmadım. sınav esnasında o kadar stres oldum ki, okuduğumu anlayamamaktan, ne istediklerini çözemediğimden, bildiğim ve bana göre çok kolay olan soruları bile o şokla yanlış cevaplamışım. Amaçları tam olarak neydi bilemiyorum ama eğer yeni yasayla birlikte iş güvenliği uzmanlarına ihtiyaç kalmadıysa ve bu sebepten dolayı sınavı bu kadar karmaşık hale getirdilerse, çözümü bu şekilde olmamalıydı. Sınavlar yapılmayabilir,alımlar durdurulabilirdi. Zamanımız ve kazanması bu zamanda çok da kolay olmayan paramıza (uçuk kurs ücretleri,yol masrafları vb.) yazık olmazdı.Bu kadar insanın hakkını yemenin hesabı nasıl verilecek bilemiyorum...Umarım birileri durumu düzeltir ve hakkımızı alırız :(

İtiraz edilen sorular hep aynı olduğundan sadece soruları belirteceğim.
    B kitapçığı; 7,11,15,16,30,45,48,49,57,64,67,70,72,91 ve 92.

İyi günler dilerim.

14. emrah_isg

emrah_isg TÜİSAG Üyesi

bende senin gibi düşündem a ve b sorularu bizimkilerden kolay bu işin altında bir iş var hayırlısı bakalım

15. faruk murat silahtaroğlu

bu 57 ne saçmalamıs hem platform uzerıne koy demiş hemde yere değdir sonra ikiside doğru :))

16. hasancakar

hasancakar TÜİSAG Üyesi

bu sorulara bizzat siz mi itiraz ettiniz

17. emrah duman

emrah duman TÜİSAG Üyesi

ARKADAŞLAR DİLEKÇELER İÇİN ACELE EDİN VAKİT DARALIYOR......

18. matrix07

matrix07 TÜİSAG Üyesi

A Kitapçığı 17-B Kitapçığı 7. Soru
    Soru: Aşağıdakilerden hangisi Planla, Uygula, Kontrol et, Önlem al döngüsü içerisindeki Planlama aşamasında yer almaz?
    A) Riskleri değerlendirme, risklerin kabul edilebilir
    olup olmadığına karar verme
    B) Her bölümdeki ilgili kişileri bilgilendirme, eğit-
    me ve katılımını sağlama
    C) Faaliyet planını izleme ve gerçekleştirme
    D) Mevcut durumu analiz etme
    Cevap a olarak verilmiş, fakat c şıkkının bu aşamaların uygulama aşamasında olduğu öngörülmektedir. Cevap c de olmaktadır. İtiraz edilmelidir.

A Kitapçığı 58- B Kitapçığı 49. Soru
    Soru: I- Açık havada çalışan vinçlerin kabinleri kapalı olmalıdır. II- Yük üzerine yalnızca görevli kimseler bin- melidir. III- Hiç bir kimsenin boş halatlara asılmasına izin verilmemelidir. Yukarıdakilerden hangisi/hangileri vinçlerle il- gili alınması gerekli güvenlik tedbirlerindendir?
    A) I, II ve III B) I ve III C) Yalnız III D) Yalnız I
    Cevap c olarak verilmiş, fakat İSG Tüzüğü Madde 387 ve 388 de I ve III şıklarını kapsamaktadır. Cevap b olmalıdır. İtiraz edilmelidir.

A Kitapçığı 62- B Kitapçığı 72. Soru
    Soru: Korkuluklu platformlarla çalışılması imkânı sağlanamayan ve …………….. den fazla yüksekliği bulunan binaların dış kısımlarında, çatılarında ve benzeri yüksek yerlerde, bakım veya onarım işleriyle her türlü bina sökme ve yıkma işlerinde gerekli güvenlik tedbirleri alınacak ve çalışan işçilere, uygun baret, em- niyet kemerleri ve bağlama ipleri gibi kişisel korunma araçları verilecek ve işçiler bunları kullanacaklardır. Yukarıdaki cümledeki boşluğa aşağıdakiler- den hangisi gelmelidir?
    A) 1,2 metre B) 2 metre C) 3 metre D) 4 metre
    Cevap 4 metre olarak verilmiş, fakat İSG Tüzüğü madde 521’de 4 metre, Yapı işleri tüzüğü madde 13’te 3 metre olarak verilmiştir. Ayrıca aynı tarihte yapılan B sınıfı uzman sınavının A kitapçığı 76.sorunun cevabı da 3 m olarak verilmiştir.3 ve 4 metre cevaplarının ikisi de kabul edilmelidir.
    İtiraz edilmelidir.
    A Kitapçığı 85- B Kitapçığı 95. Soru
    Soru: Maden ve Taş Ocakları İşletmelerinde ve Tünel Yapımında Alınacak İşçi Sağlığı ve İş Güven- liği Önlemlerine İlişkin Tüzük’e göre “Hava- sında ………….. dan az oksijen, ………….. den çok metan, ………….. den çok …………..’den çok karbonmonoksit ve diğer tehlikeli gazlar bulunan yerlerde çalışılamaz.” Yukarıda verilen cümledeki boşluklara sırasıy- la aşağıdakilerden hangisi yazılmalıdır?
    A) % 18 / % 1 / % 0,05 B) % 19 / % 1 / % 0,5 C) % 19,5 / % 2 / % 0,5 D) % 19 / % 2 / % 0,5

Soruda 4 adet boşluk bulunmaktadır, fakat cevaplar 3 adettir. Soru hatalı basılmıştır. İtiraz edilmelidir.

19. Tersiyer

Tersiyer TÜİSAG Üyesi

çok güzel olmuş ihtiyacım olan soruları burdan alabilirm.bende kara kara düşünüyordum nasıl araştırıcam bulucam yönetmelikleri diye.

20. Tersiyer

Tersiyer TÜİSAG Üyesi

sorular için şık değişmesi yönünde değil de direkt iptali yönünde itiraz yapalım.bu seferde başka arkadaşlar mağdur olur.kimsenin mağdur olmasını istemeyiz.

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica