18 Ağustos Sınavı Hatalı Olduğunu Düşündüğünüz, Itiraz Edilmesi Gereken Sorular

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Emre YİĞİTARSLAN tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. Tersiyer

Tersiyer TÜİSAG Üyesi

her itiraz ettiğin soru başına 10 tl yatıracaksın kardeşim malesef.biz de isyan ediyoruz ama düzen böyle.o kadar dilekçe yazdık değiştirmiyorlar.5 soruya itiraz 50 tl

2. kagan uzun

kagan uzun TÜİSAG Üyesi

Herkes şikayetçi nedense, benim anlamadığım geçen arkadaşlar nasıl geçiyorlar :) onlar yapıyorsa demek ki bu sorular yapılacak sorular, abartılacak bir durum olmadığı görüşündeyim

3. Abdurrahim Manav

Abdurrahim Manav TÜİSAG Üyesi

evet kesinlikle katılıyorum, 45. sorununda cevabı yanlış bence b şıkkı olmalıydı

4. missisg

missisg TÜİSAG Üyesi

soruları yapılıp yapılmadığı değil hatalı olması sıkıntı.insanlar emeklerinin karşılığını alamadığına isyan ediyor.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. Alihan DAĞHAN

Alihan DAĞHAN TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar ben itfaiyede çalışıyorum tahlisiye diye bir terim var.Tahlisiye demek cankurtarmadır.Yeşil ışık yanar.

6. Chemik

Chemik TÜİSAG Üyesi

Salladıklarımın yarısı tutsa bende geçiyordum.Kafa karıştırmayan soruları doğru yapmışlar demekki.O zaman bu ülkede kimse hiçbir şeyden şikayetçi olmasın.Her zaman her şeye verilecek olumlu bir örnek bulunur.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. Karam3131

Karam3131 TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar, sorulara itirazla ilgili inceleme yaptım ve 3 gün içinde
    Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Genel Evrak Servisi ne posta yoluyla yapılacak,buna göre siz bugün dilekçeyi yazıp postaya verseniz en az 2 günde Ankara'ya gitse sizin itirazınız süre geçtiği için kabul edilmeyecektir. Çünkü açıklamada "Bütün itiraz başvurularında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı evrak giriş tarihi ve saati esas alınacaktır. " diye bir ibare var. Umarım emekler boşa gitmez.

8. Ahmet Ayboran

Ahmet Ayboran TÜİSAG Üyesi

Özellikle A Sınıfı İGU soruları için Yürürlükte olmayıp, yasal dayanağı bulunmayan mevzuatlar(tüzük,yönetmelik) ile ilgili olan soruların iptal edilmesi gerekmektedir.
    Çünkü;
    1-Geçici 2 nci madde, 30.06.2012 tarihinde yürürlüğe giren 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanununun 38/c maddesine göre 6 ay sonra yürürlüğe girmek üzere, 37/ç maddesiyle yürürlükten kaldırılmıştır.

2-Geçici 2 nci madde 30.12.2012 tarihinde yürürlükten kalkmış olduğundan dolayı yukarıda sayılan tüzüklerin herhangi bir dayanağı kalmamış ve hükümleri geçersizdir.

9. Mert B.

Mert B. TÜİSAG Üyesi

sevgili çok zeki arkadaşım , ben İstanbul Teknik Üniversitesi mezunuyum , ve emin ol bu sınavdan çok daha teknik ve zor sınavlar çıktı karşıma.. ama bu sınav sadece kelime oyunu ve hatalı sorulardan oluştuğu için 68 de kaldım.bu sınavda gerçekten şanslı olmak gerekiyor..tabiki çalışanlara saygı duyuyorum ama bana göre bu sınav kesinlikle bir ölçü değil

mrvYN bu yazıya teşekkür etti.
  10. Chemik

Chemik TÜİSAG Üyesi

Bugün için bir kargo şirketiyle konuştum.Yarın için saat 5den önce ulaştırma sözü veremiyorlar.Sadece 22 tlye özel bi servisle bu sözü veriyorlar.Dikkat edin paranız boşa gitmesin.

11. Önal Akademi

Önal Akademi TÜİSAG Üyesi

zafer1958 ve emrah_isg bu yazıya teşekkür etti.
  12. Tersiyer

Tersiyer TÜİSAG Üyesi

müslüm63 arkadaşımızın C sıbıfı B kitapçığından 49,68,7,95,25,72,42 ve 91 sorularına yazdığı itiraz dilekçesi de 10 numara olmuş.görmeyenler için tekrara paylaşıyorum.dilekçeyi nasıl hazırlayacağız diyenler ve aynı sorularda hata yapanlar yararlansın.

Ekli Dosyalar:

deniz masalcı ve müslüm63 bu yazıya teşekkür etti.
  13. fahrettin2005

fahrettin2005 TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar ekteki dilekçeyi yarın sabah teslim edeceğim direk genel müdürlüğe. A kitapçığı 17,50,51,58,81,ve 85 soruları var.

Ekli Dosyalar:

Execute ve deniz masalcı bu yazıya teşekkür etti.
  14. Oğuz SARLAYAN

Oğuz SARLAYAN TÜİSAG Üyesi

Değerli arkadaşlar,

Uzman kişilerce oluşturulmuş itiraz dilekçeleri ektedir. Özelikle Ankarada olup veya elden itirazı iletebilecek arkadaşların İŞ sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğüne Evrak kayıta kayıt ettirecek şekilde itiraz dilekçelerini vermelerini rica ediyorum.

http://sdrv.ms/14VYe1N

Execute bu yazıya teşekkür etti.
  15. Seyyun

Seyyun TÜİSAG Üyesi

Benim tanıdıgım 4 kişi itiraz dilekçesi gönderdi. Umarım sizler de sadece foruma yazmamıs ve dilekce göndermişsinizidir..

16. Karam3131

Karam3131 TÜİSAG Üyesi

Tamam,bizim gücümüz sınırlı ama süre yeterli değil,çünkü gönderilecek itiraz dilekçesinin evrak giriş kaydı esas alınacak diyorlar. Böyle olunca en geç 3 gün içinde müracaat edilmeli isteği karşılanamayacak diye düşünüyorum.

17. kagan uzun

kagan uzun TÜİSAG Üyesi

Elif Hanım sorular hatalı ise, hatalı olanlar tespit edilip doğru olarak sayılacak bundan bu kadar kızacak bir durum yok yani

18. Tersiyer

Tersiyer TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar bir arkadaş C sınıfı iş güvenliği A kitapçığından 6,17,35,47,58 ve 78 soruları için itiraz dilekçesi hazırlamış.ama itiraz yapacak mı bilmiyorum.bende face ten gördüm.işinize yarayan varsa burdan kopyala yapıştır yapın ya da tümünü gönderin.yalnız hangi kitapçık türünden olduğunu belirtmeyi unutmayın.kolay gelsin.

Ekli Dosyalar:

19. hilalsipahi74

hilalsipahi74 TÜİSAG Üyesi

sorulardan birinde termal radyasyon ve iyonlaştırıcı olmayan radyasyon birlikte verilmişti . Bu ikisi de aynı şey değil mi?

Bir tanım da
    Doğal ya da yapay radyoaktif çekirdeklerin kararlı yapıya geçebilmek için dışarı saldıkları hızlı parçacıklar ve elektromanyetik dalga şeklinde taşınan fazla enerjileri olarak tanımlanan radyasyon, temelde “iyonlaştırıcı” ve “iyonlaştırıcı olmayan” olarak iki kısımda incelenir. (1) İyonlaştırıcı radyasyon; alfa, beta ve nötron partikülleri ile X ışını ve gama ışınından oluşur, bilinen ve çok daha tehlikeli olan radyasyon etkisi budur. Cep telefonları gibi kablosuz cihazların tümü bilgi (veri, ses, resim, video vb.) iletişimi sağlamak için radyo dalgalarını kullanırlar. Bu radyo dalgalarının vücut tarafından soğurulduğu bilinmektedir. Bu da radyo dalgalarının elektromanyetik enerjisi vücutta ısıya dönüştürülüyor anlamına gelir.
    Buna termal etki (thermal effect) veya iyonlaştırıcı olmayan radyasyon etkisi denir. Bu ısınmaya karşı vücudumuz iç soğutma mekanizmamızı başlatarak tepki verir. Böylece vücut sıcaklığımız tekrar sabitlenir. Bu termal etki yalnızca yüksek yoğunlukta olduğunda sağlığa zararlı hale gelir. Yandaki şekilde görüldüğü gibi tüm elektrik ve elektronik cihazlar elektromanyetik yayılım yapmaktadır.
    şeklinde geçmektedir. bence bu soru da iptal edilmelidir.

20. tasan

tasan TÜİSAG Üyesi

Ekteki sorular için itirazımızı, aps li olarak göndermiş bulunuyoruz.

Sorular: A kitapçığı için , 17-35-47-58-62-85

B kitapçığı için , 7-25-57-49-72-95

Hayırlısı olsun...

Ekli Dosyalar:

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica