18 Ağustos Sınavı Hatalı Olduğunu Düşündüğünüz, Itiraz Edilmesi Gereken Sorular

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Emre YİĞİTARSLAN tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. müslüm63

müslüm63 TÜİSAG Üyesi

herkes doğru kabül ediliyor

2. Sancak

Sancak TÜİSAG Üyesi

Mail adresine tamamını gönderdim.

3. ufuk_topal

ufuk_topal TÜİSAG Üyesi

çok güzel yerden yakalamışsınız buna bu şekilde itiraz edildiğinde iptal olmama gibi bir ihtimal yok...

4. gizem995

gizem995 TÜİSAG Üyesi

Umarım öyle olur,çünkü sadece cevap anahtarını değiştirme ihtimalleride var.. Allah yardımcımız olsun..

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. orkun kocabıyık

orkun kocabıyık TÜİSAG Üyesi

A kitapçığıma göre
    17/30/32/35/51/56/58/59/62/73/78/85 nolu sorular ile ilgi dilekçemi gönderdim isteyen arakdaşlara gereçlerinide mail olarak atabilirim.
    bu 12 hatalı sorudan bana göre 6-7 tanesini kabul edecekler sınav iptali olmasın diye. ben itirazımı yaptım geçme ihtimalim olmasa dahi.

Execute, ufukyilmaz, SAİT_UCAR07 ve 3 kişi daha buna teşekkür etti.
  6. kaytanci

kaytanci TÜİSAG Üyesi

ARKADAŞLAR 6 NOLU HUKUK SORUSUNU YANLIŞ YAPAN VARSA İTİRAZ ETSİN. SORU HUKUKÇULARIN SÖYLEDİĞİNE GÖRE KESİN YANLIŞ.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. birhilaluğruna

birhilaluğruna TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar yanlış mı düşünüyorum.!!!

A kitapçığı 20. soruya itiraz eden yoksa ben edeceğim. Arkadaşımdan rica edeceğim ama şuan internet bağlantısını bile zor buldum. lütfen A kitapçığı 20. soru. Soruda ' zorunludur ' denilmiş ancak şıklarda ' VARSA destek elemanı' denilmiş. İlgilenirseniz sevinirim.

20) İş sağlığı ve Güvenliği risk değerlendirmesi Yönetmeliğine göre risk değerlendirmesi ekibinde aşağıdakilerden hangisinin bulunması zorunlu değildir.?
    A)işveren veya işveren vekili
    B)risk değerlendirme uzmanı
    C)işyeri temsilcileri
    D) işyerinde VARSA destek elemanı

Cevap anahtarında B denilmiş ama D şıkkıda yanlış. İtiraz ediliyor mu soruya?! Ankaraya kargom yetişmez birilerine rica edeceğim

8. baret_ahmet

baret_ahmet TÜİSAG Üyesi

ahmetmuharremkoc@hot. mail atabilir misin lütfen?

9. müslüm63

müslüm63 TÜİSAG Üyesi

ben 8 soru için ödememi yaptım.yoksa bunuda yazardım.birisi ilgilenirse sevinirim.
    A KİTAPÇIĞINDA 20.SORU İPTAL EDİLMELİ

Risk değerlendirmesi ekibi

MADDE 6 – (1) Risk değerlendirmesi, işverenin oluşturduğu bir ekip tarafından gerçekleştirilir. Risk

değerlendirmesi ekibi aşağıdakilerden oluşur.

a) İşveren veya işveren vekili.

b) İşyerinde sağlık ve güvenlik hizmetini yürüten iş güvenliği uzmanları ile işyeri hekimleri.

c) İşyerindeki çalışan temsilcileri.

ç) İşyerindeki destek elemanları. (ŞIKLARDA VARSA DİYOR)

d) İşyerindeki bütün birimleri temsil edecek şekilde belirlenen ve işyerinde yürütülen çalışmalar,

mevcut veya muhtemel tehlike kaynakları ile riskler konusunda bilgi sahibi çalışanlar.

(2) İşveren, ihtiyaç duyulduğunda bu ekibe destek olmak üzere işyeri dışındaki kişi ve kuruluşlardan

hizmet alabilir.

(3) Risk değerlendirmesi çalışmalarının koordinasyonu işveren veya işveren tarafından ekip içinden

görevlendirilen bir kişi tarafından da sağlanabilir.

(4) İşveren, risk değerlendirmesi çalışmalarında görevlendirilen kişi veya kişilerin görevlerini yerine

getirmeleri amacıyla araç, gereç, mekân ve zaman gibi gerekli bütün ihtiyaçlarını karşılar, görevlerini

yürütmeleri sebebiyle hak ve yetkilerini kısıtlayamaz.

(5) Risk değerlendirmesi çalışmalarında görevlendirilen kişi veya kişiler işveren tarafından sağlanan

bilgi ve belgeleri korur ve gizli tutar.

A

10. kaytanci

kaytanci TÜİSAG Üyesi

ARKADAŞLAR BAKANLIKTAN EDİNDİĞİM BİLGİYE GÖRE HENÜZ ULAŞAN DİLEKÇE SAYISI İKİ ELİN PARMAKLARINI GEÇMEMİŞ. YÜKLENELİM VE ÇABUK DAVRANALIM BİRAZ.

11. ömer hakan köken

ömer hakan köken TÜİSAG Üyesi

ARKADAŞ..BİZ DİYORUZ Kİ...BAK ŞU SORULARIN CEVAPLARI BİRDEN FAZLA......VE YİNE DİYORUZ Kİ..MERİ MEVZUAT YANİ İPTAL OLAN ..YANİ YENİSİ ÇIKAN .....KANUN VE YÖNETMELİKLER...TÜZÜKLERDEN SORU SORMAYACAĞIM DİYOR...ÇALIŞMA BAKANLIĞI.....SONRA HIZINI ALAMAYIP...HER YAKALADIĞINI ÖPÜYOR. PARDON ..HER İKİ KANUNDAN DA SORUYOR..YANİ 4857 VE 6331 'DEN DE AYNI SINAVDA SORUYOR.....
    BEN 70 'İ GARANTİLEDİM.....HATALI OLSADA OLMASADA FARK ETMEZ....BİZ DOĞRULARI SAVUNUYORUZ...

12. Sancak

Sancak TÜİSAG Üyesi

Bana mail olarak atabilirmisiniz.
    erolsancak610@gmail.com

13. baret_ahmet

baret_ahmet TÜİSAG Üyesi

ETMEDİM, ET

14. Kaan KOSTAK

Kaan KOSTAK TÜİSAG Üyesi

Bende 7 soruya itiraz ettim.

B kitapçığı Sorular : 7 - 57 - 72 - 49 - 95 - 70-91

herkes için hayırlı olsun.

İtirazlarınızı mutlaka yapın. Ben yapmayayım başkaları nasıl olsa yapıyor demeyin. Geçen sınavda da bir çok soru vardı ama 5 tanesi iptal oldu. Bir çok insan 67-68-69 la kaldı.

Execute bu yazıya teşekkür etti.
  15. birhilaluğruna

Müslüm bey ben size ödeme yapsam ankarada iseniz başvuru yapabilir misiniz. ? Kesin İptal olacak sorulardan..Hocalar bile gözden kaçırmıştı..

16. müslüm63

müslüm63 TÜİSAG Üyesi

sizin de yazdığınız gibi yönetmelikte ÇALIŞMALARA BAŞLAMADAN ÖNCE diyor ,oysa soruda ÇALIŞMAYA BAŞLADIKTAN SONRA diyor.

17. birhilaluğruna

Edebilsem zaten yazmadım. Şantiyede çalışıyorum. İnternet bağlantımız sıkıntılı. Şehir merkezine uzaktayım. Ankara dışındayım.

18. Tersiyer

Tersiyer TÜİSAG Üyesi

dilekçelerini forumda paylaşabilir misin lütfen sisteme dosya şeklinde yükleyerek bende A30-B40 için yasal dayanak arıyordum.

19. ferhatalpar

ferhatalpar TÜİSAG Üyesi

alparferhat@gmail.com mail atabilirmisin üstadım.

20. Tersiyer

Tersiyer TÜİSAG Üyesi

pardon ya benim aradığım A40-B30 muş.30 u görünce heyecan yaptım birden :)

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica