18 Ağustos Sınavı Hatalı Olduğunu Düşündüğünüz, Itiraz Edilmesi Gereken Sorular

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Emre YİĞİTARSLAN tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. Sancak

Sancak TÜİSAG Üyesi

Parası umurumda değil. şu an 8 soruya itiraz için dilekçelerim hazır ve Ankaradan bir akrabama yollaadım. Doğru olduğunu düşündüğünüz hatalar varsa mümkün ise dilekçe örneği ile bana özelden mail atın tamamına itiraz dilekçesi yollayacağım.. Bu işi eğitim kurumlarına bırakmak kumar oynamak demektir. Kazanamamamız onların işine gelir. Kendi işimizi kendimiz yapmalıyız..

erolsancak610@gmail.com

Bülent Erdem bu yazıya teşekkür etti.
  2. aziz-15

aziz-15 TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar A grubu 50. soru cevabının kesinlikle b şıkkı olması (her kaynakçı için 284 m3 hava düşmelidir) bendeki notlarda 100 m3 olmalı diyor. ben b una dayanarak b şıkkını işaretledim. sistemde doğru cevabın d şıkkı (mutlaka hem genel hem lokal havalandırma olmalıdır) olduğu yazıyor. Benimle aynı düşünen var mı acaba ?

Tersiyer bu yazıya teşekkür etti.
  3. müslüm63

müslüm63 TÜİSAG Üyesi

Execute, Ercan Mattaoğulları ve birhilaluğruna bu yazıya teşekkür etti.
  4. gizem_

gizem_ TÜİSAG Üyesi

RİSK DEĞERLENDİRME UZMANI diye bir şıklı soru vardı kesinlikle yanlış ben dilekçeme o soruyu da yazdım umarım bir çok kişi bu soruyu da eklemiştir.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

birhilaluğruna bu yazıya teşekkür etti.
  5. gizem995

gizem995 TÜİSAG Üyesi

Tabiki yanlış arkadaşım,

Dayanak olarak şunları yazabilirsin;

resmi gazete Tarihi: 29.12.2012 resmi gazete Sayısı: 28512
    İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ RİSK DEĞERLENDİRMESİ YÖNETMELİĞİ
    Risk değerlendirmesi ekibi
    MADDE 6 – (1) Risk değerlendirmesi, işverenin oluşturduğu bir ekip tarafından gerçekleştirilir. Risk değerlendirmesi ekibi aşağıdakilerden oluşur.
    a) İşveren veya işveren vekili.
    b) İşyerinde sağlık ve güvenlik hizmetini yürüten iş güvenliği uzmanları ile işyeri hekimleri.
    c) İşyerindeki çalışan temsilcileri.
    ç) İşyerindeki destek elemanları.
    d) İşyerindeki bütün birimleri temsil edecek şekilde belirlenen ve işyerinde yürütülen çalışmalar, mevcut veya muhtemel tehlike kaynakları ile riskler konusunda bilgi sahibi çalışanlar.
    (2) İşveren, ihtiyaç duyulduğunda bu ekibe destek olmak üzere işyeri dışındaki kişi ve kuruluşlardan hizmet alabilir.
    (3) Risk değerlendirmesi çalışmalarının koordinasyonu işveren veya işveren tarafından ekip içinden görevlendirilen bir kişi tarafından da sağlanabilir.
    (4) İşveren, risk değerlendirmesi çalışmalarında görevlendirilen kişi veya kişilerin görevlerini yerine getirmeleri amacıyla araç, gereç, mekân ve zaman gibi gerekli bütün ihtiyaçlarını karşılar, görevlerini yürütmeleri sebebiyle hak ve yetkilerini kısıtlayamaz.

(5) Risk değerlendirmesi çalışmalarında görevlendirilen kişi veya kişiler işveren tarafından sağlanan bilgi ve belgeleri korur ve gizli tutar.
    Bakanlık cevabı B olarak görülen bu sorunun ilgili yönetmeliğine bakıldığında;D Şıkkında belirtilmiş olan '' İş yerinde varsa destek elemanı'' ifadesininde ekipte bulunması zorunlu değil anlamı çıkmaktadır.Yönetmelikte verilen tanımlamaya uymamaktadır.

Ayrıca ilgili yönetmeliğin Madde 6 d bendinde de, riskler konusunda bilgi sahibi çalışanlar tanımına,b şıkkında verilmiş olan risk değerlendirmesi Uzmanı ifadesini kastetmektedir.

İlgili sebeplerden ötürü bu sorunu iptalini talep ederim..

6. Tersiyer

Tersiyer TÜİSAG Üyesi

bu da A50-B70 için başka bir itiraz

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

Ekli Dosyalar:

tunaytemiz ve Ercan Mattaoğulları bu yazıya teşekkür etti.
  7. birhilaluğruna

birhilaluğruna TÜİSAG Üyesi

Allah razı olsun.

8. orkun kocabıyık

orkun kocabıyık TÜİSAG Üyesi

A kitapçığıma göre
    17/30/32/35/51/56/58/59/62/73/78/85 nolu sorular ile ilgi dilekçemi gönderdim isteyen arakdaşlara gereçlerinide mail olarak atabilirim.
    bu 12 hatalı sorudan bana göre 6-7 tanesini kabul edecekler sınav iptali olmasın diye. ben itirazımı yaptım geçme ihtimalim olmasa dahi.

Execute bu yazıya teşekkür etti.
  9. Tersiyer

Tersiyer TÜİSAG Üyesi

ben bu soruda daha çok işyeri hekiminin öneride bulunmasına takıldım.öneri ve işyeri hekimini bira arada görünce direkt atladım cevaba.çalışanın sağlığıyla ilgilenir öneriyi işveren yapar dedim.diğer şıkları çok irdelemedim.doğruluk payı yok mu hiç düşüncemde.sınav esnasında mantıklı gelmişti bana.

10. aziz-15

aziz-15 TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar yine A grubu 62. soru cevabının kesinlikle c şıkkı olması lazım( 3 m) Sistemde doğru cevabın d şıkkı (4 m) olduğu yazıyor. N e dersiniz?

11. halit kaya

halit kaya TÜİSAG Üyesi

berberler sorusuna takılmayın bundan birşey çıkmaz.doğrudur bu soru...

12. aldinox

aldinox TÜİSAG Üyesi

bende yazdım o soruyu. o soruda bir de varsa destek elemanı diyor. bir de kesinlik istiyor. tam bir anlam karmaşası.

nasıl yanlış cvp işaretletebiliriz amacı vardı sınavın çoğunda.

birhilaluğruna bu yazıya teşekkür etti.
  13. ömer hakan köken

ömer hakan köken TÜİSAG Üyesi

MERİ MEVZUATTA KESİN 4857 DEN 4 TANE SORUNUN VE İPTAL OALN TÜZÜK VE YÖNETMELİK SORULARININ + HATALI BİNA SENDROMUNUN DA KESİN İPTALİ OLMALI % 100 BİR BAKIN
    BAKANLIK KESİN OLARAK MERİ MEVZUAT DİYE YAZILI AÇIKALMA YAPTI..4857 + 6311 AYNI SINAVDA SORULAMAZ..:D

ufuk_topal bu yazıya teşekkür etti.
  14. ufukyilmaz

ufukyilmaz TÜİSAG Üyesi

bana gerekçelerini mail atarsan sevinirim kardeşim bende hemen yollayayım dilekçemi. mailim: ufukyilmaz@iski.gov.tr

15. Arkadaşlar itirazlar bir kurum adına yada toplu imza ile olmuyor bilginize

16. Tersiyer

Tersiyer TÜİSAG Üyesi

ben bir kaç tane itiraz örneği paylaştım A50-B70 sorusu için.bir yada iki sayfa geride kalmış olabilir.itirazınızı yapın mutlaka.

17. funda3d

funda3d TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar merhaba,
    itiraz edilecek epey soru var itiraz dilekçelerini en geç yarın akşama
    kadar göndermemiz gerekiyor
    Dilekçe yazan arkadaşlar yazdıkları dilekçeleri burda paylaşabilirlermi...

18. kadirzyilmaz

kadirzyilmaz TÜİSAG Üyesi

bana da gerekçelerini gönderebilir misin? teşekkürler kadirzyilmaz@hotmail.com

19. çılga

çılga TÜİSAG Üyesi

Yapı İşlerinde İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Tüzüğü 13. maddesine göre 3 metreden yüksek yerlerde çalışanlara emniyet kemerleri verilmesi zorunludur.

Fakat İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Tüzüğü 521. maddesine göre ise tıpkı sorudaki gibi bır cumle gecmektedir ve 4 metre yazıyor.
    Yani soru hatalı değil.

20. adnan tan

adnan tan TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar şu meşhur berberli soruda fındık toplayan işçi demiş. Adam haftasonu kendi bahçesinde fındık topluyor olamaz mı:) Ve bu işçi 6331 e tabi olmayan bir işte çalışıyor olamaz mı. İşçi demesi kurtarmıyor bana göre.

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica