18 Ağustos Sınavı Hatalı Olduğunu Düşündüğünüz, Itiraz Edilmesi Gereken Sorular

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Emre YİĞİTARSLAN tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

1. bilemiyorum paylaşmak istedim

2. Bianegro

Bianegro Guest

49 güzel..ama başka iptal sorular olmalı arkadaşlar..benim çerez sorulardan 11 yanlışım var..itiraz edinlerden bir tek 49 uncu sorum yanlış dierleri eskaza doğru çıktı..68 im 69 olacak..birtane daha lazım

3. Mert B.

Mert B. TÜİSAG Üyesi

Peki itiraz sonuçları ne zaman belli olcak ?? sitede yayınlancak mı şu bu sorular iptal edildi diye ??

4. Ali Üstün

Ali Üstün TÜİSAG Üyesi

yarını gör sen.. bende yolladım 6 soru..

bu arada bakanlıkta nasıl aldın bu bilgiyi?

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. mimpolat

mimpolat TÜİSAG Üyesi

Ar
    . Arkadaşım yanlış yaptığın sorulardan da hatalılar var mesela yıllık izin sorusu destek elemanı gibi bence

6. Ali Üstün

Ali Üstün TÜİSAG Üyesi

bazı arkadaşlar 100 diyor ama biz eğitimde 284 m3 öğrendik.. notlarda da var. üstüne basa basa 284 dediler..
    neye göre belirleniyor bu rakkamlar anlamadım ?

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. mülayim helva

mülayim helva TÜİSAG Üyesi

bunlar o kadar masum değiller bence bi bit yeniği var

8. yiğitoğlu

yiğitoğlu TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar yanlış mı düşünüyorum.!!!

A kitapçığı 20. soruya itiraz eden yoksa ben edeceğim. Arkadaşımdan rica edeceğim ama şuan internet bağlantısını bile zor buldum. lütfen A kitapçığı 20. soru. Soruda ' zorunludur ' denilmiş ancak şıklarda ' VARSA destek elemanı' denilmiş. İlgilenirseniz sevinirim.
    20) İş sağlığı ve Güvenliği risk değerlendirmesi Yönetmeliğine göre risk değerlendirmesi ekibinde aşağıdakilerden hangisinin bulunması zorunlu değildir.?
    A)işveren veya işveren vekili
    B)risk değerlendirme uzmanı
    C)işyeri temsilcileri
    D) işyerinde VARSA destek elemanı
    Cevap anahtarında B denilmiş ama D şıkkıda yanlış. İtiraz ediliyor mu soruya?! Ankaraya kargom yetişmez birilerine rica edeceğim

Tabiki yanlış arkadaşım,

Dayanak olarak şunları yazabilirsin;

resmi gazete Tarihi: 29.12.2012 resmi gazete Sayısı: 28512
    İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ RİSK DEĞERLENDİRMESİ YÖNETMELİĞİ
    Risk değerlendirmesi ekibi
    MADDE 6 – (1) Risk değerlendirmesi, işverenin oluşturduğu bir ekip tarafından gerçekleştirilir. Risk değerlendirmesi ekibi aşağıdakilerden oluşur.
    a) İşveren veya işveren vekili.
    b) İşyerinde sağlık ve güvenlik hizmetini yürüten iş güvenliği uzmanları ile işyeri hekimleri.
    c) İşyerindeki çalışan temsilcileri.
    ç) İşyerindeki destek elemanları.
    d) İşyerindeki bütün birimleri temsil edecek şekilde belirlenen ve işyerinde yürütülen çalışmalar, mevcut veya muhtemel tehlike kaynakları ile riskler konusunda bilgi sahibi çalışanlar.
    (2) İşveren, ihtiyaç duyulduğunda bu ekibe destek olmak üzere işyeri dışındaki kişi ve kuruluşlardan hizmet alabilir.
    (3) Risk değerlendirmesi çalışmalarının koordinasyonu işveren veya işveren tarafından ekip içinden görevlendirilen bir kişi tarafından da sağlanabilir.
    (4) İşveren, risk değerlendirmesi çalışmalarında görevlendirilen kişi veya kişilerin görevlerini yerine getirmeleri amacıyla araç, gereç, mekân ve zaman gibi gerekli bütün ihtiyaçlarını karşılar, görevlerini yürütmeleri sebebiyle hak ve yetkilerini kısıtlayamaz.

(5) Risk değerlendirmesi çalışmalarında görevlendirilen kişi veya kişiler işveren tarafından sağlanan bilgi ve belgeleri korur ve gizli tutar.
    Bakanlık cevabı B olarak görülen bu sorunun ilgili yönetmeliğine bakıldığında;D Şıkkında belirtilmiş olan '' İş yerinde varsa destek elemanı'' ifadesininde ekipte bulunması zorunlu değil anlamı çıkmaktadır.Yönetmelikte verilen tanımlamaya uymamaktadır.

Ayrıca ilgili yönetmeliğin Madde 6 d bendinde de, riskler konusunda bilgi sahibi çalışanlar tanımına,b şıkkında verilmiş olan risk değerlendirmesi Uzmanı ifadesini kastetmektedir.

ARKADAŞLAR BU ÇOK GÜZEL AÇIKLAMA..KESİN İPTAL OLACAK SORULARDAN.AÇIKLAMALARI YAPAN ARKADAŞLARA TEŞEKKÜRLER.. DİLEKÇELERİNİZE EKLEMEYİ UNUTMAYIN LÜTFEN :)

ufuk_topal ve gizem995 bu yazıya teşekkür etti.
  9. gurdal topal

gurdal topal TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar itiraz olmadığ sürece soruları iptal etmiyecekler , önceki snavlardan ve ilgili müfetteişin söylediğini söylüyorum herkes itirazını yapmalı bişe çıkmaz demeyin.....

10. mülayim helva

mülayim helva TÜİSAG Üyesi

evet katılıyorumben bu gün 5 adet gönderdim aps ile yetişirmi bilmiyorum ama teslim tarihi geçerli yoksa mahkeme sonucu belirler arkadaşlar dilekçe gönderin yoksa bi hak talebi olmaz herkes yapsın bu işi karşıdan beklememek gerekli

Execute bu yazıya teşekkür etti.
  11. Demet GÜRPINAR

Demet GÜRPINAR TÜİSAG Üyesi

Bende kesinlikle katiliyorum. 6 soruya itiraz ettim bugun..a kitapcigi 6 - 47-62-81-35 -58. Sorulara. Yarin ellerinde olur..

Execute bu yazıya teşekkür etti.
  12. S.Hakan GÖRGÜN

S.Hakan GÖRGÜN TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar merhaba,
    Buğün üç değerli Hocamız incelemelerini tamamlayarak ekte gerekçeleri yazılı olan dilekçeyi hazırladılar. Yarın sabah Bakanlığa teslim edeceğim. İsteyen arkadaşlarımızda bu dilekçeyi kullanabilir.
    İyi akşamlar dileğimle.

Ekli Dosyalar:

Ertand, foodengineer01, mujganasya ve 7 kişi daha buna teşekkür etti.
  13. gurdal topal

çünkü önceki sınavlarda oldu ..lüx sorusu önceki sınavda itiraz eden olmadığ için mayıs sınavın da çok itiraz ettiler soru iptal oldu..

14. gurdal topal

çalışma çok güzel özen gösterilmiş

S.Hakan GÖRGÜN ve Demet GÜRPINAR bu yazıya teşekkür etti.
  15. Demet GÜRPINAR

Evet
    Evet herkesin duyarli olup sorulara itiraz etmesi gerek..acele edin arkadaslar..

S.Hakan GÖRGÜN, tegv ve mimsar bu yazıya teşekkür etti.
  16. mimsar

mimsar TÜİSAG Üyesi

Ben 8 soru(B kitapçığı 7,25,49,57,79,89,91,95. sorular) için dilekçe ve dekontu dualar eşliğinde bugün kargoya verdim. Hayırlısı inşaallah.

17. yiğitoğlu

yiğitoğlu TÜİSAG Üyesi

Ellerinize sağlık hocam. Ancak A grubu 20. Soruda kesinlikle yanlış. Hocalar bu soru hakkında yorumu nedir ? :)

S.Hakan GÖRGÜN bu yazıya teşekkür etti.
  18. S.Hakan GÖRGÜN

S.Hakan GÖRGÜN TÜİSAG Üyesi

Küçük bir hatayı düzeltmeden yüklemişim özür dilerim 59. sorunun numarası 58 olacak :(

19. Demet GÜRPINAR

Ark
    Arkadaslar, 1 - 35 - 51 - 85 - 20 - 22 - 17 . A kitapcigindan daha hatali olan sorular.. Lutfen herkes dilekcelerini en yakin zamanda bildirsinler . Yarin son gun..

S.Hakan GÖRGÜN ve yiğitoğlu bu yazıya teşekkür etti.
  20. suat2509

suat2509 TÜİSAG Üyesi

BANKAMATİKTEN OLMAZ (YALNIZ 10 TL ALIYOR YADA KAC SORUYA ITIRAZ EDECEKSENİZ O KADAR 10 TL YI AYRI AYRI YATIRINIZ) .EN DOGRUSU BANKADAN IBAN İLE HAVALE EDİN DEKONTU ALIN

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica