18 Ağustos Sınavı Hatalı Olduğunu Düşündüğünüz, Itiraz Edilmesi Gereken Sorular

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Emre YİĞİTARSLAN tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. Taşkın Taşdemir

Taşkın Taşdemir TÜİSAG Üyesi

Tüm kimyasallar için kullanilir.

2. beratgultekin

beratgultekin TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar ben ist dayim yarın kargolasam yetişirmi ?

3. erkam4109

erkam4109 TÜİSAG Üyesi

"Sayın Bakanım isg sınavını hazırlayan komisyon yeterince dersini iyi çalışmamıştır sınavda BİMER den sorduğumuz zaman merri kanunlardan sorumlu olduğumuz söylenmişti ama hükmü geçmiş olan tüzüklerden sorular soruldu.sorulara itiraz süresi çok kısa 3 gün ve internetten mail ile itirazlar kabul edilmiyormuş(alo 170 teki arkadaş söyledi görüşme tarihi 21.08.2013 saati:23:33)iadeli tahütlü posta bile ankaraya buradan 3 günde zor gider,ayrıca itiraz için soru başına alınan para miktarı oldukça fazla. benim için 10tl haftalık pazar masrafımın 3 te biri. bu sorulara itiraz edilesin diye konan bir ücret gibi gözükmekte.İtiraz edilen sorularda eğer itiraz sahipleri haklı gelirse yapılan masrafların tamamı itiraz sahibine verilecek mi? verilmesi hak ve adalete uygundur neticede bu hata bizim değil hazırlayan komisyonundur.onlarda bu iş için para aldıklarına göre işlerini hatasız yapsınlar. sayın bakanım lütfen yapılan en son İSG C sertifika sorularına bir bakınız, ne kadar çok soru ezbere dayalı sınav amacından çıkmış. lütfen internet ortamında forumlara bakınız ne kadar çok insan bu konuda rahatsız .sayın bakanım bizler bu sınava girmek için maddi masraflarımızın toplamı ortalama 2000-2500 arasında benim gibi bir öğretmen için bu para oldukça fazladır ayrıca ayırdığımız vakitlerimiz ailemize harcayacağımız vakitlerden sınava harcadık bu kadar fedakarlıklarla girilen bu sınav daha güzel, profesyonel, sınav amacına uygun hazırlanabilirdi.Saygılarımla"
    çalışma ve sosyal güvenlik bakanlığına ve milli eğitim bakanlığına üsteki metni göndermeyi düşünüyorum acaba bunda bir sakınca olurmu kullandığım uslüp doğrumu
    arkadaşalr bende c setifika
    a b
    85 95
    58 49
    62 72
    99 89
    56 47
    bu sorulara itiraz ediyorum fakat bende yarın itiraz edeceğim 170 i aradım mail yolu ile itiraz olmuyor dediler ayrıca
    Bütün itiraz başvurularında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı evrak giriş tarihi ve saati esas alınacaktır. diyor yarın kargoya versem yada iadeli tahütlü göndersem kabul olacakmı acil vecalayın yada bana ankaradan bir arkadaş lazım ona eft yapalım o itiraz etsin yada tel ile geri dönüş yaparsanız sevinirim 05052713138

4. missisg

missisg TÜİSAG Üyesi

burada gittiğim kursun hocalarının hazırladığı itirazlar var.isteyen inceleyebilir.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. varandamir

varandamir TÜİSAG Üyesi

Zamanında evragın orada olmasını kargo garanti ediyorsa mesai saatine kadar mümkün oldugunu sanmıyorum

6. Turgut kdz

Turgut kdz TÜİSAG Üyesi

Cuma günü ellerine ulaşması yeter li mi.? bilen var mı? Eğer yeterli ise Günaydın kargo hizmetini kullanalım. Saat 10:00 a kadar kargo şirketi teslimatı sağlıyor. yetişmezse kargo şirketini mahkemeye veririz. Cuma günü kabul mü bilen varsa yadınlatsın .

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. fthylmz

fthylmz TÜİSAG Üyesi

itirazlar yollandı mı?

8. fthylmz

fthylmz TÜİSAG Üyesi

11. hangisi 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu kapsamında değildir?

6331 sayılşı isg kanununun 2. Maddesinin ç bendinde, Çalışan istihdam etmeksizin kendi nam ve hesabına mal ve hizmet üretimi yapanlar cümlesi mevcut,şıklarda ise çalışan istihdam etmeksizin ibaresi yok. Bu eksiklikte bu soruyu iptal eder diye düşünüyorum.

bu soruya itiraz oldu mu? olmadı ise yarın Ankaradan bi arkadaşı arayıp itiraz etmeye çalışacağım

9. yasiner

yasiner TÜİSAG Üyesi

yani bana katılıyormusun katılmıyormusun

10. mehmet celal

mehmet celal TÜİSAG Üyesi

evet çok zekice bence umarım itirazınız değerlendirilir bence sizde itiraz edin

11. missisg

missisg TÜİSAG Üyesi

ben kendi itirazlarımı yaptım ama kurum olarak biz bir şey yapamıyoruz dediler.

12. derrida

derrida TÜİSAG Üyesi

6331isg kanunuyla dayanğı kalmayan iş sağlığı ve iş güvenliği tüzüğünde..

13. fthylmz

fthylmz TÜİSAG Üyesi

yarın arkadaşı arayıp rica edeceğim.inş. dekontumu mail çıktısı götürse işe yarar mı? yada atm den bnm kimlik numarama göre o para yatırsa olur mu? acil cvp ltfn

14. fthylmz

fthylmz TÜİSAG Üyesi

bizimkilerde öle dedi verdim veriştirdim bende :)

15. mehmet celal

evet sizin kimlik ve telefon bilgilerinizle yatırabilir bence ankaradan yatırsın orjinal olsun ki bahaneleri olmasın

16. Safak_yak

Safak_yak TÜİSAG Üyesi

selam arkadaşlar doğru yaptığımız soru iptal edilirse ne olur? veya 18 mayıs sınavında ne olmuştur?
    etkisiz mi olur doğru olarak mı kabul edilir?

17. missisg

missisg TÜİSAG Üyesi

evet ne işe yaradıklarını anlamış değilim.

18. fthylmz

fthylmz TÜİSAG Üyesi

doğru kabul edilir

19. mehmet celal

ARKADAŞLAR BÜYÜK HARFLE YAZIYORUM ÇÜNKÜ ÇOK SORULDU İPTAL EDİLEN SORU BİZİM BİLGİ ÖLÇEMEDİĞİ İÇİN HERKES İÇİN DOĞRU KABUL EDİLİR YANİ DOĞRU YAPTIĞINIZ SORU İPTAL OLSADA OLMASADA DOĞRU YAPMIŞSINIZDIR

20. vey

vey TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar aşağıdaki soruda 6331'e göre demesi gerekmiyormu hangi yasaya göre olduğu belli değil bundan dolayı soruda hata olmazmı
    Tam zamanlı iş güvenliği uzmanı çalıştırma zorunluluğu olmayan işyerlerinde, İş Sağlığı ve Güvenliği Kurulunun sekretaryası, aşağıda kilerden hangisi tarafından yürütülür?

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica