18 Ağustos Sınavı Hatalı Olduğunu Düşündüğünüz, Itiraz Edilmesi Gereken Sorular

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Emre YİĞİTARSLAN tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. fthylmz

fthylmz TÜİSAG Üyesi

ben biyolojik etmenlere bu gerekçe ile itiraz yazim en iyisi,böle eden yok heralde;

o biyolojik etmenler sorusu yeterli itiraz (yüklenme) olursa kesin iptal diyorum bende...gerekçesini de ilgili yönetmeliğin 13. ve 16. maddesini okursan 15 yıl yanında, bazı durumlarda 40 yılda saklanabileceğini görürsün. ters mantık gidelim hadi bu soruyu böyle değilde şöle sorsaydı. " ölüm,ciddi yaralanma,uzun kuluçka dönemi olan hastalık gibi durumlarda kayıtlar ne kadar saklanır?" deseydi 15 mi derdin 40 mı? ... 40 derdik di mi. hea şimdi örnek verdiğim soruda nasıl durum (ölüm vb.) bildirmek zorunda kalıyorsa bu soruda da özel durumlar dışında demesi belirtmesi gerekiyordu

2. fthylmz

fthylmz TÜİSAG Üyesi

http://www.meb.gov.tr/sinavlar/dokumanlar/2013/duyuru/IsYeriHekim_IsGuvnUzm.pdf

Bütün itiraz başvurularında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı evrak giriş tarihi ve saati esas
    alınacaktır.

3. Ali Üstün

Ali Üstün TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar bu biyolojik etmenlere maruziyet sorusu ile ilgili konuşuyorsanız bu soruda tüm şıklar doğru.. hepsi yönetmelikte var.. önce demişler sonra yazmışlar, yönetmelikteki gibi.. harfiyen..
    bize yanlışı bul diyorlar.. şıklarda yanlış yok ki neyi bulucaz?
    bu şekilde itiraz ettiniz umarım?

4. Ali Üstün

Ali Üstün TÜİSAG Üyesi

dostum sınav klavuzunu okursan, itirazların bakanlık kayıtlarına girdiği tarihtir demiş..
    3 gün o kadar acımasız bir süreki, kasten yapılmış...

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. büter

büter TÜİSAG Üyesi

Sınavı 2.defa geçemeyenler yeni eğitimlerini alırken bildiğim kadarıyla kurs için tekrar ücret ödemiyorlar. Konuyla ilgili bilgi sahibi bir arkadaş varsa bizi yinede bilgilendirirse sevinirim.

6. serkan tatvan

serkan tatvan TÜİSAG Üyesi

TAMAM DA UZAK YERLERDEN GÖNDERENLERİN NE KABAHATİ VAR Kİ DEĞİL Mİ HOCAM? ONLAR ACABA DEKONT VE POSTA TARİHİNİ Mİ DİKKATE ALIYORLAR. ÇÜNKÜ YARIN 5 SORU İÇİN PARA YATIRACAĞIM

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. faruk murat silahtaroğlu

faruk murat silahtaroğlu TÜİSAG Üyesi

• A kitapçığı 79. soru yanlış cevabı soruyor ve doğru cevap olarak c şıkkı verilmiş. Halbuki 13.05.2012 sınavında yine 79. cu soruda yanlış olan cevabı sorulmuş ve cevap olarak Sökülmüş iskele malzemeleri bağlanarak indirilmeli şıkkının yanlış olduğu işaretlenmiş. Dolayısıyle bu sorunun cevabı b şıkkı olmalıdır.

8. jackal54

jackal54 TÜİSAG Üyesi

Slm Arkadaşlar Dilekçe de bulunması gereken ve birde itiraz edeceğim bir soru yolluyorum.
    A-51. soru cevap hatalı ekte görebilirsiniz
    A-62.cevap hatalı gerekçeyi görebilirsiniz
    A-17.soru cevap kesinlikle A değildir bunun gerekçesi buraya yazıyorum
    Gerekçe:Ohsas 18001 standart maddeleine baktığımızda 4.3. madde PLANLAMA bölümünü ve 4.3.1. maddesi planlama maddesinin altında risk değerlendirmelerinin ve kontrollerinin yapılması gerektiğini belirtmektedir.
    Bu nedenle A kitapçığı 17. sorunun cevabı A şıkkı olamaz.
    OHSAS 18001 STANDART MADDELERİ
    1.KAPSAM
    2.ATIF YAPILAN STANDARDLAR VE/VEYA DOKÜMANLAR
    3.TERİMLER VE TARİFLER
    4.İSG YÖNETİM SİSTEMİ ŞARTLARI
    4.1 GENEL ŞARTLAR
    4.2 İSG POLİTİKASI
    4.3 PLANLAMA
    4.3.1 TEHLİKE TANIMLAMASI, RİSK DEĞERLENDİRMESİ VE KONTROLLERİN BELİRLENMESİ
    4.3.2 YASAL VE DİĞER ŞARTLAR
    4.3.3 HEDEFLER VE PROGRAMLAR
    4.4 UYGULAMA VE İŞLETME
    4.4.1 KAYNAKLAR, GÖREVLER, SORUMLULUK, HESAP VERME VE YETKİ
    4.4.2 EĞİTİM, BİLİNÇ VE YETERLİLİK
    4.4.3 İLETİŞİM, KATILIM VE DANIŞMA
    4.4.4 DOKÜMANTASYON
    4.4.5 DOKÜMAN KONTROLÜ
    4.4.6 İŞLETME KONTROLÜ
    4.4.7 ACİL DURUM HAZIRLIĞI VE BU HALLERDE YAPILMASI GEREKENLER
    4.5 KONTROL
    4.5.1 PERFORMANS ÖLÇÜMÜ VE İZLEME
    4.5.2 UYGUNLUĞUN DEĞERLENDİRİLMESİ
    4.5.3 KAZALAR, OLAYLAR, UYGUNSUZLUKLAR, DÜZELTİCİ VE ÖNLEYİCİ FAALİYETLER
    4.5.4 KAYITLARIN KONTROLÜ
    4.5.5 İÇ TETKİK

4.6 YÖNETİMİN GÖZDEN GEÇİRMESİ

Ekli Dosyalar:

9. Ali Üstün

Ali Üstün TÜİSAG Üyesi

yaf ben bu cevabımı düzeltiyorum.. şimdi dikkat ettim, harbiden önce ve sonra polemiği yapmışlar.. eyva eyva..

10. mestantas

mestantas TÜİSAG Üyesi

Gerekcen bu olsun itiraz et.o sinavda yanlis dedigine bu sinavda nasil dogru der.bu soruda hatali.

11. ibrahimberbero

ibrahimberbero TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar merhaba, bu itiraz edilecek soruların iptal edildikten sonra doğruluğu, sınava itiraz etmeyenler içinde geçerliliği var mı yoksa sadece itiraz edenler mi geçebilecek??

12. fthylmz

fthylmz TÜİSAG Üyesi

benim burdan anladığım. senin evrağının İSGGM evrak işlerine giriş tarihi ve saati önemli, yani sen götürüosan senin,postacı bırakıosa postacının verdiği tarih ve saat.

serkan tatvan bu yazıya teşekkür etti.
  13. fthylmz

fthylmz TÜİSAG Üyesi

herkes için geçerli fakat itirazlar ne kadar çok olursa o kadar ciddiye alınır diye düşünmek gerekir. onun için durumunuz varsa belirlediğiniz sorulara itiraz ediniz.

ibrahimberbero bu yazıya teşekkür etti.
  14. serkan tatvan

serkan tatvan TÜİSAG Üyesi

AMA BUNDAN EMİN DEĞİLİZ SANIRIM. KAFAM ÇOK KARIŞIK. KABUL ETMEZLERSE HEM BORÇ EDİNİP YATIRDIĞIMIZ PARA HEM İTİRAZ HAKKIMIZ GİTMİŞ OLACAK. BU ÇOK ACIMASIZCA YARIN ÖĞRENİRİZ ARTIK. HAYIRLI AKŞAMLAR

15. fthylmz

fthylmz TÜİSAG Üyesi

Bu saatten sonra dilekçelerinizi varsa Ankara da tanıdık ve arkadaşlarınız vasıtasıyla iletin derim. daha garanti olur

16. Ali Üstün

Ali Üstün TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar atm den yollanan sınava itiraz.. şubenden yollanan sınaz sorusuna itiraz.. karıştırmayalım lütfen..
    biri farklı hesaba gidiyor, biri farklı..
    atm den yatıranların yatırdığı ücret kabul olmaz.. paralarını geri alsınlar atm nin ait olduğu şubeden..

17. Ali Üstün

Ali Üstün TÜİSAG Üyesi

cuma kabul değil... perçembe varmalı bakanlığaa..

18. ibrahimberbero

ibrahimberbero TÜİSAG Üyesi

İstanbulda olduğum için işim gereği de anca şu an bakabildim itiraz edilecek sorulara bile, 63 doğru var ama sanırım 7 soru iptal etmezler, bunların tek amacı milleti sömürmek bu kadar bariz 25 soru hatalı iddası olabilecek bir sınav olamaz, allah hepimizin sonunu hayır etsin bu ülkede...

birhilaluğruna bu yazıya teşekkür etti.
  19. hasancakar

hasancakar TÜİSAG Üyesi

öyle bir durum söz konusu değil hiç eğitime katılmamış gibi bütün eğitimleri tekrar alıyorsun ücreti de paşa paşa ödüyoruz ne yazık ki

20. jackal54

jackal54 TÜİSAG Üyesi

Birde hatalı soru olacakki ek para gelsin 35 tl sınav parası ile yetinemiyorlar politika para gelsinde nerden gelirse gelsin kul hakkı yetim hakkı bunlara hak getire..Devlet resmen tefeci gibi parayı yatır itiraz et kabul ederlerse para kendilerine gidiyor.Nerde hukuk öyleyse..Neyse..

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica