18 Ağustos Sınavı Hatalı Olduğunu Düşündüğünüz, Itiraz Edilmesi Gereken Sorular

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Emre YİĞİTARSLAN tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

1. Bu tür sınavlarda amaç kişinin bilgisini, yorumlama kapasitesini ölçmek olmalı. Ancak son yapılan sınav bilgi ve yorumlama yeteneğimizi ölçmüyor. Burada adaya pusu kurmak, yanıltmaya çalışmak, tuzak hazırlamak yöntemleri kullanılıyor.

Ahlaki olmayan bir yöntem bu. Eski Türkiye'ye ait bürokrat zihniyetinin bir yeni tezahürü.

İtirazların sonrası kaçı kabul edilir bilmiyorum ama yanlış denebilecek 15 e yakın soru var.

Yanlış sorulara "doğru" yanıt veren bu nedenle sessiz kalan arkadaşlarında, nasıl olupta yanlış bir soruya "doğru" yanıt verebildiklerini sorgulamaları gerekir. Bu bile kendi başına o arkadaşların İSG mantığını kavramadıklarını göstermez mi?

foodengineer01 ve birhilaluğruna bu yazıya teşekkür etti.
  2. tasan

tasan TÜİSAG Üyesi

"Adaylar; sınav sorularına ilişkin itirazlarını, soru ve cevap anahtarlarının
    http://www.meb.gov.tr ve http://www.isggm.gov.tr internet adreslerinde yayımlanmasından
    itibaren en geç 3 (üç) iş günü içerisinde, İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü’ne
    yapabileceklerdir.

Süresi geçtikten sonra yapılan itirazlar ile adayın T. C. kimlik numarası, imza, adres ve dekontu
    olmayan dilekçeler ile faksla yapılan itirazlar dikkate alınmayacaktır.

Bütün itiraz başvurularında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı evrak giriş tarihi ve saati esas
    alınacaktır."

sınav sonuçları salı günü saat 12 civarı yayınlandığına göre sanırım cuma sabahı giden evraklarda kabul görecektir...

3. isgosman07

isgosman07 TÜİSAG Üyesi

sizinkiler Kalite Akademi mi :) :) :)

4. birhilaluğruna

birhilaluğruna TÜİSAG Üyesi

İtirazların için teşekkür ediyorum. Gerçekten mantıklı. İtirazlarında birisi olan A kitapçığı 20 soruda D seçeneğinde bulunan ' VARSA' ifadesi zorunluluğu ortadan kaldırıyor. İtirazlarına bunuda ekleyebilirsin. :) kolay gelsin

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. CemalDemir

CemalDemir TÜİSAG Üyesi

Ankara Yardım Lütfen.
    Arkadaslar dun saat 16:00 da 5 soruya itiraz dilekçemi ve banka dekontumu posta yolu devlet kanalı iadeli tahhutlu yolladim ama anladım ki yetişmicekmiş bugune.( Evrağın postaya veriliş tarihi değil bakanlığa ulaşma tarihi geçerli imiş.)
    Ankara ziraat bankası emek şubesinden nurten hanımla görüştüm. ankaralı bir arkadas bana yardım ederse dekontumun aslını ziraat emek şubesinden alıp itiraz dilekçem ile bakanlıga teslım ederse cok sevinirim gerekli tüm yol masrafları ve diğer masrafları karsılamak kaydımla.
    Birimiz hepimiz hepimiz birimiz için. Yardımcı olursanız hepimiz için faydalı olacağı kanaatindeyim.
    Tel: 0533 383 20 02
    Cemal DEMİR

foodengineer01 bu yazıya teşekkür etti.
  6. CemalDemir

CemalDemir TÜİSAG Üyesi

Ankara Yardım Lütfen.
    Arkadaslar dun saat 16:00 da 5 soruya itiraz dilekçemi ve banka dekontumu posta yolu devlet kanalı iadeli tahhutlu yolladim ama anladım ki yetişmicekmiş bugune.( Evrağın postaya veriliş tarihi değil bakanlığa ulaşma tarihi geçerli imiş.)
    Ankara ziraat bankası emek şubesinden nurten hanımla görüştüm. ankaralı bir arkadas bana yardım ederse dekontumun aslını ziraat emek şubesinden alıp itiraz dilekçem ile bakanlıga teslım ederse cok sevinirim gerekli tüm yol masrafları ve diğer masrafları karsılamak kaydımla.
    Birimiz hepimiz hepimiz birimiz için. Yardımcı olursanız hepimiz için faydalı olacağı kanaatindeyim.
    Cemal DEMİR

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. Beni de en çok düşündüren konu bu böyle saçmalık mı olur her dönem oluyor diye bu durum kanıksanmalı mı ?

8. Zafer B.

Zafer B. TÜİSAG Üyesi

İsdihdam yaklaşımı doğru. Kritik bir noktayı yakalamışsınız. Ayrıca;
    6331 Kanununa göre TEHLİKELİ sınıfa alınarak kanun kapsamına dahil edilen, risk değerlendirmesi yapılma zorunluluğu olan berber tek kişi de olsa berber berberdir.

İş Sağlığı ve Güvenliğine İlişkin İşyeri Tehlike Sınıfları Tebliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliğ / Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı

MADDE 1 – 26/12/2012 tarihli ve 28509 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan İş Sağlığı ve Güvenliğine İlişkin İşyeri Tehlike Sınıfları Tebliğinin Ek-1’inde yer alan İşyeri Tehlike Sınıfları Listesi ekteki şekilde değiştirilmiştir.
    MADDE 2 – Bu Tebliğ yayımı tarihinde yürürlüğe girer.
    MADDE 3 – Bu Tebliğ hükümlerini Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı yürütür.

NACE:
    96.02.02 Erkekler için kuaför ve berber işletmelerinin faaliyetleri
    Tehlikeli

9. CemalDemir

CemalDemir TÜİSAG Üyesi

Ankara Yardım Lütfen.
    Cemal DEMİR

10. birhilaluğruna

birhilaluğruna TÜİSAG Üyesi

Bu soruya bende 2 gündür itiraz eden birini arıyorum. %100 iptal edilecek soru iken iptal olma ihtimali düşük sorulara dilekçe gönderen var. D şıkkında ki varsa ifadesi %100 iptali getiriyor. Bildiğim ve gördüğüm kadarıyla şuan için itiraz eden yok. A kitapçığı 20 soru. Ankara dışında olmasaydım dilekçe vereceğim tek soru bu olurdu. Ötekilere başvuru yapıldı zaten.

11. ttopdemir

ttopdemir TÜİSAG Üyesi

herkese öncelikle geçmiş olsun diyorum. İnşallah hepimiz için hayırlısı olur. Öncelikle şunu söylemek istiyorum ki; forumda okuduğum mesajların %90 ı beni çok üzüyor. Yazılanlardan anladığım birçok kişi itiraz konusunda başkalarının birşeyler yapmasını bekliyor. Şöyle ki bilmem su soruya itiraz edildi mi, yok şu da yanlış açıklama gönderiyorum falan filan.....

Arkadaşlar!!! Lütfen biraz daha duyarlı olalım. Hatalı olduğundan emin olmayı bırakın en ufak bir şüpheniz bile olsa itiraz edelim. Yok şuna edildi mi? Yok bence bu da yanlış... Bırakalım bu işleri.. Bugün SON GÜN!!!.

Dün gece saat 01:00 de otogardaydım kargoyla yetişmeyeceğine kanaat getirince bende Ankara'da yaşayan bir arkadaşıma otobüsle itiraz başvurumu yolladım. Tam 12 soru için? Bunlardan bir kısmı benim cevap anahtarına göre doğru yaptığım sorular ama duyarlı davranmak adına gönderdim. Lütfen bir soru 2 soru demeyelim özellikle Ankara'da yaşan ve yetişme şansı olanlar bugünü iyi değerlendirsin.
    Bilgi olması açısından itiraz dilekçemi ekleyeceğim.
    UNUTMAYALIM Kİ: belkide itirazından kaçındığımız bir soru sınavdan başarısız sonuç almamıza neden olacak.
    Herkese Saygılar....

Ekli Dosyalar:

GizemSoykan, duruşehmus, ufuk_topal ve 4 kişi daha buna teşekkür etti.
  12. Zafer B.

Zafer B. TÜİSAG Üyesi

hayvan ve biyolojik çeşitlilik... dolaylı olarak insan davranışları ile sonlanabilir ama burada hareket noktası devletler arası hukuk ve tüzel kişiler(şirketler arası) ticari hukuk vb daha açıklayıcı olur diye düşünüyorum.

13. Evet şimdi tek düşündüğüm şu olacak gönderilen itirazlar neye göre değerlendirilecek ve de diyelim kesin yanlış soru var ve buna kimse itiraz etmedi veya 1 kişi etti bu durumda ne olacak bana çok tuhaf geliyor ??

14. müslüm63

müslüm63 TÜİSAG Üyesi

Değerli arkadaşlar günaydın;
    sabah ilk işim bakanlığa gitmek oldu 9 adet itirazımı yaptım ama emin olun o kadar buruk döndümkü işyerime.çünkü;
    sınav açıklandığından beri bu sitede şu yanlış bu yanlış dedik durduk.Anladımki bazılar sadece DURMUŞ başkalarından medet ummuş,birileri elbet başvurur canım demiş.Evrağımı teslim ettiğim memura sordum:itiraz çok değilmi? cevap:''ÖNCEKİ SINAVLARLA KIYASLANMAYACAK KADAR AZ''.halbuki en saçma sınav buydu ve ben Bakanlığı dilekçe yağmuruna tutarız ,birlik oluruz diye düşünmüştüm yanılmışım.sınav sonuçları açıklanınca inşallah birilerinden medet umanlar şu atasözünü söylemezler;
    BAŞKASININ İPİ İLE KUYUYA İNİLMEZ.

15. yiğitoğlu

yiğitoğlu TÜİSAG Üyesi

A kitapçığı 20. soruya itiraz eden var mı acaba ? ben dilekçemi gönderdim 5 soru için ancak bu soruyu unutmuşum. Forumda gördüm kesin iptal olacakalardan. D şıkkındaki ' varsa ' ifadesi zorunluluğu ortadan kaldırıyor ve iki doğru cevap ortaya çıkıyor. Ben şansımı deneyeceğim ama ankara dışındayım dilekçemin yetişmesi imkansız :(.var mı itiraz eden ?

16. ttopdemir

ttopdemir TÜİSAG Üyesi

Kesinlikle katılıyorum ve kendi adıma teşekkür ediyorum bende gece yarıları otogarda evraklarımı yollamaya çalıştım ve 12 adet soru için itirazımı ulaştırdım.... Duyarlı arkadaşların artması dileğiyle....

müslüm63 bu yazıya teşekkür etti.
  17. vinz

vinz TÜİSAG Üyesi

18 ağustos sınavına 3 iş günü içinde itiraz hakkı vardı. sınav 20 ağustos öğlen 12.15 te yayınlandığına göre son tarih nezamandır? 22 mi 23 mü?

18. ttopdemir

ttopdemir TÜİSAG Üyesi

keşke ona da sen itiraz etseydin...::(

19. emellozturk

emellozturk TÜİSAG Üyesi

ber: 54248"]Değerli arkadaşlar günaydın;
    sabah ilk işim bakanlığa gitmek oldu 9 adet itirazımı yaptım ama emin olun o kadar buruk döndümkü işyerime.çünkü;
    sınav açıklandığından beri bu sitede şu yanlış bu yanlış dedik durduk.Anladımki bazılar sadece DURMUŞ başkalarından medet ummuş,birileri elbet başvurur canım demiş.Evrağımı teslim ettiğim memura sordum:itiraz çok değilmi? cevap:''ÖNCEKİ SINAVLARLA KIYASLANMAYACAK KADAR AZ''.halbuki en saçma sınav buydu ve ben Bakanlığı dilekçe yağmuruna tutarız ,birlik oluruz diye düşünmüştüm yanılmışım.sınav sonuçları açıklanınca inşallah birilerinden medet umanlar şu atasözünü söylemezler;
    BAŞKASININ İPİ İLE KUYUYA İNİLMEZ.[/quote]
    Bende sabah gonderdim hizli kargoy

ttopdemir ve müslüm63 bu yazıya teşekkür etti.
  20. Zafer B.

Zafer B. TÜİSAG Üyesi

Üniversite bitirmiş, haftalarca kurs almış, günlerce çalışmış, onca para ödemiş kişilerin %65'i 69 puanın altında kalırım diyor. Sınava giren binlerce insana mı bakmak lazım, hazırlayan 3-5 kişiye mi?

%65: http://www.isgfrm.com/threads/18-ağustos-sinavindan-kaç-aliyprsunuz.9680/

foodengineer01 bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica