18 Ağustos Sınavı Hatalı Olduğunu Düşündüğünüz, Itiraz Edilmesi Gereken Sorular

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Emre YİĞİTARSLAN tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. bimci

bimci TÜİSAG Üyesi

B kitapçığı 54. soru ile ilgili B şıkkındaki Klavye kullanımını gösteren K1 seçeneği klavye arkası öne getirilerek verilmiş resimde klavyenin yükseklik ayarlama tırnaklarından görünüyor dolayısıyla bu sorunun doğru şıkkı bulunmamaktadır.İtiraz edilmesi gereken bir sorudur.

2. isgosman07

isgosman07 TÜİSAG Üyesi

hızlı kargo dedigin nedir. en hızlısı yarın aksam diyor[/quote]

yıldırma politikası da olabilir o memurun verdiği cevap hocam :) bence kimse yalan söyleyecek kadar basit değildir burda..bu sınav iptal edilecek bakın görün

3. yiğitoğlu

yiğitoğlu TÜİSAG Üyesi

Eğer itiraz yarın akşam mesai bitimine kadarsa ben 2 soruya daha itiraz edeceğim. Bilgisi olan net birşey yazarsa sevinirim!!!

4. CHARLO

CHARLO TÜİSAG Üyesi

Bu soruya itiraz etmeniz hatalı olur. soru doğrudur. 6331 Sayılı Kanun Madde 2 açık açık yasanın istisnalarını belirtir. Bu maddenin ç bendi Çalışan istihdam etmeksizin kendi nam ve hesabına mal ve hizmet üretimi yapanların istisna olduğunu belirtmektedir.

MADDE 2 (1) Bu Kanun; kamu ve özel sektöre ait bütün işlere ve işyerlerine, bu işyerlerinin işverenleri ile işveren vekillerine, çırak ve stajyerler de dâhil olmak üzere tüm çalışanlarına faaliyet konularına bakılmaksızın uygulanır.
    (2) Ancak aşağıda belirtilen faaliyetler ve kişiler hakkında bu Kanun hükümleri uygulanmaz:
    a) Fabrika, bakım merkezi, dikimevi ve benzeri işyerlerindekiler hariç Türk Silahlı Kuvvetleri, genel kolluk kuvvetleri ve Milli İstihbarat Teşkilatı Müsteşarlığının faaliyetleri.
    b) Afet ve acil durum birimlerinin müdahale faaliyetleri.
    c) Ev hizmetleri.
    ç) Çalışan istihdam etmeksizin kendi nam ve hesabına mal ve hizmet üretimi yapanlar.

d) Hükümlü ve tutuklulara yönelik infaz hizmetleri sırasında, iyileştirme kapsamında yapılan işyurdu, eğitim, güvenlik ve meslek edindirme faaliyetleri.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. ttopdemir

ttopdemir TÜİSAG Üyesi

Bu konuda ki sağlam ve resmi dayanağınız nedir??

6. Bianegro

Bianegro Guest

biyolojik etmenleri at dışarı
    hangi iş olursa olsun
    1-çalışmaya başlamadan önce
    2-çalışma süresince
    3-çalışma bittikten sonra işyeri hekiminin belirleyeceği süre zarfına kadar

işveren sağlık gözetimini yaptırmakla yükümlüdür..

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. Kurstan bana gelen dilekçe örneğini paylaşıyorum.

Ekli Dosyalar:

8. ttopdemir

ttopdemir TÜİSAG Üyesi

Maalesef son başvuru bugün akşam. Çünkü sınav duyurusunu dikkalice okursanız. ilan edilmesinden sonraki 3 gün demiyor. İlan edilmesinden itibaren 3 gün diyor. Dolayısıyla 20.21.21 ağustos mesai bitimine kadar. Benim yorumum bu....

yiğitoğlu bu yazıya teşekkür etti.
  9. Bianegro

Bianegro Guest

evet..itiraz edilen sorulardan benim 2 tane yanlışım var..ve şuradan diorum bunlarda nasıl isg mantığı var

10. 15 tane soru var burada

11. bywarlord

bywarlord TÜİSAG Üyesi

sınav soruları açıklandığı gün kabul ediliyor mu iş günü içerisine bir sonraki günden itibaren başlayıp 3. günün sonuna kadar devam ediyor diye biliyorum ama emin değilim :-(

12. Bianegro

Bianegro Guest

nerede ben de bakabilir miyim 4 tane soru hazırladım 2 tane daha ekleyecem

13. Gülcan Acar

Gülcan Acar TÜİSAG Üyesi

Vin
    Notlarim yanimda degil. Vinc sorusu, yukseklik 4 degil 3 m, nötron tanimi, puko dongusu, guven beyin maceralarindan bir soru, iskelenin dengesi sorusu..

14. yasin atasoy

yasin atasoy TÜİSAG Üyesi

dostum soru başınamı para verioruz anlamadım... yani senin bu dilekçeyi kullanalım diorum

15. hasancakar

hasancakar TÜİSAG Üyesi

evet soru başına veriyorsunuz Ankaradaysanız ve 5-6 arkadaş birleşebilirseniz az masraflı olacaktır

16. 80-90 arası puan alabilecekken soru hazırlayanların azizliği nedeniyle sınırda savaş vermek ne kadar adil bir durum manevi tazminat davası açabilirim

Gülcan Acar bu yazıya teşekkür etti.
  17. mechanist_isg

mechanist_isg TÜİSAG Üyesi

topraklama sorusunda II . secenekde ben toprakla ilgili hiç bir bağlantı kuramadım nasıl bir mantık bu.

18. alara başar

alara başar TÜİSAG Üyesi

ankara dışındayım dilekçeyi bu gün kargoya versek olurmu

19. yasin atasoy

yasin atasoy TÜİSAG Üyesi

peki bir arkadaşla birleşirsek nasıl yani.. herkes ayrı ayrı yapsa daha ii olmazmı..bak senin kaynakları gönderiorum.

20. Bianegro

Bianegro Guest

kişi sayısına göre daha baskıncıl olur..ben 4 tane hazırladım 2 tane daha ekleyecem zaten çoğunluğumuzun enaz 5-6 sorusunun ortak olduğu kanaatindeyim

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica