18 Ağustos Sınavı Için Dava Açılırsa Neler Yapabiliriz

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında erkam4109 tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. erkam4109

erkam4109 TÜİSAG Üyesi

"Değerli Meslektaşlarım,

18 Ağustos 2013 tarihinde yapılan sınavda hatalı sorular ile ilgili itirazlar sonucunda şayet yanlış olduğunda herkesin ortak kaanet getirdiği sorular iptal edilmez ise haksızlığın önlenmesi konusunda hukuk sürecini başlatarak İSAG derneğimiz tarafından avukat desteği verilecektir.
    İSG Profesyonelerinin haklı olduğu heryerde sonuna kadar mücadele vermeye hazırız.

En derin Saygılarımla
    Levent KAVLAK
    İSAG-İş Sağlığı ve Güvenliği Profesyonelleri Derneği BAŞKAN

Derneğimizin bu konuda ki duyarlılığını TEBRİK ederim
    Arkadaşlar bu konuda dernekte bulunan arkadaşlara TAM DESTEKTE bulunalım mahkeme öncesi neler yapılabilir
    mahkeme sürecine bizim ne katkımız olabilir
    bu konuları burada tartışabiliriz

o.esme, hsahin.tc, kimyacaa ve 8 kişi daha buna teşekkür etti.
  2. Mystery4560

Mystery4560 TÜİSAG Üyesi

69'la kalıyorum. Şıkları değiştirilen sorular doğru sorularımdı. Çok mağdurum, bu sürece nasıl destek verebilirim?

ISGurusu bu yazıya teşekkür etti.
  3. Mustafaea

Mustafaea TÜİSAG Üyesi

69 la sınırdayım bir sürü iptal edilmesi gereken soru var. İncelendiğinde kimi tüzük yazmamış fakat tüzükten sorular, kimi kaldırılmış yönetmeliklerden. Ben fazla incelemedim fakat A 62. soru kaldırılan isg tüzüğüne göre sorulmuş cevap 4m, Yine kaldırılan yapı işleri tüzüğüne göre cevap 3m yani tüzük olduğundan kaldırılmalıdır. Tüzükten soru gelmeyecek diye tüzüğe çalışmadık. Çünkü Tüzük Meri(Geçerli) mevzuat değil.

4. Mustafaea

Mustafaea TÜİSAG Üyesi

69 la sınırdayım bir sürü iptal edilmesi gereken soru var. İncelendiğinde kimi tüzük yazmamış fakat tüzükten sorular, kimi kaldırılmış yönetmeliklerden. Ben fazla incelemedim fakat A 62. soru kaldırılan isg tüzüğüne göre sorulmuş cevap 4m, Yine kaldırılan yapı işleri tüzüğüne göre cevap 3m yani tüzük olduğundan iptal edilmelidir. Çünkü Tüzük Meri(Geçerli) mevzuat değil. Tüzük yazmasa da tüzük soruları ve kaldırılan yönetmeliklerden gelen sorular iptal edilmelidir. Ne yapabiliriz, bir çare lütfen.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

ISGurusu ve yagmurceylin001 bu yazıya teşekkür etti.
  5. serdarrrs

serdarrrs TÜİSAG Üyesi

kesinlikle iptal edilmesi gerekir, büyük haksızlık,her türlü desteğe hazırım yeter ki hak yerini bulsun

6. Dr.Bozkurt

Dr.Bozkurt TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar,

Bugüne kadar sınav sonuçlarına yapılan itirazlarda olumlu dönüş olmamış. Olumlu dönüş olduğunu bilen varsa, söylerse memnun olurum. Ama bu demek değil ki bu seferde böyle olacak. soruları kim hazırlamış olursa olsun. Varsa bir yanlışlık, yetkililerin bunu düzeltmek için ellerinden geleni yapacağını düşünüyorum. Bence de en azından yükseklikle ilgili B kitapçığına ait 72 soru 3m / 4m sorusu ve Işınlarla ilgili B kitapçığına ait 25. soru Beta ışını / Nötron ışını sorularının kesinlikle iptal edilmesi gerekirdi. Tekrar bilirkişi tarafından incelenmesi ile ilave iptal soru elde edilebilirse sanırım benim gibi 69 alanlar ve 68 alan diğer arkadaşlarımda geçebilirler. Karar verecek mercii, bu kadar insanın haykırışını dikkate alacak, detaylı inceleme yapacak ve haakkaniyete uygun bir neticeye varacaktır diye düşünüyorum.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

hsahin.tc ve ISGurusu bu yazıya teşekkür etti.
  7. fthylmz

fthylmz TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar sınav sorularına itiraz nasıl sonuçlanır ne zaman sonuçlanır bilmem ama 70 ve üstü bekleyen arkadaşlar sınav sonuçlarına itiraz etsinler ve dilekçelerine 70 ve üstü bekleyip kaç alarak kaldığını eklesinler ayrıca sınav cevap kağıdının 1 nüshasını kendilerine gönderilmesini talep etsinler.. son olarakta BİMER' e konu ile ilgili şikayet yada isteklerini bildirsinler... Ben dilekçemi hazırladım,Bimer e şikayetimi sundum yarın para yatırıp posta yolu ile yollayacağım.70-71 bekliyordum ve en kötü 70 gelir diyordum

8. fthylmz

fthylmz TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar tahmin ediyorum ki artık çsgb ye yapılan soru iptali itirazları işe yaramayacak. Sağlam dayanaklar ile Yalnız mahkeme açmamız gerekiyor. Sağlam dayanakları nereden ediniriz. iptal olması gerekiipte edilmeyen tüm soruları biryerde toplayalım.. her soruyu işinin ehli odalara mail atalım cevabının incelenmesini isteyelim. Tüzük sorularını Baro ya danışıp dayanak öğrenelim ve dosya halinde mahkemeye sunalım..

hcakir48 ve ISGurusu bu yazıya teşekkür etti.
  9. Mystery4560

Mystery4560 TÜİSAG Üyesi

Bimer'e nasıl bir dilekçe yazabiliriz? Posta yoluyla mı göndermeliyiz? 69'la kaldım, böyle bir sınav olamaz, yazık harcanan tüm emeklere çok yazık :(

DBTIRAK, CananO ve ISGurusu bu yazıya teşekkür etti.
  10. serdarrrs

serdarrrs TÜİSAG Üyesi

dava açan arkadaşlar varmı burdan paylaşabilirmi ? bu haksızlık için elimden ne geliyorsa yapmaya hazırım.

11. hcakir48

hcakir48 TÜİSAG Üyesi

aynen 69 yazıklar olsun emeklerimizi heba edenlere..

DBTIRAK bu yazıya teşekkür etti.
  12. caglaesmer

caglaesmer TÜİSAG Üyesi

bende 68 ile kalanlardanım. sınav sonucuna itiraz edeceğim. Yok böyle saçma bi sınav..

13. elift

elift TÜİSAG Üyesi

68 ile kalanlardanım sınav sonucuna ilişkin itiraz dilekçemi hazırladım ptt den iadeli taahhütlü olarak göndereceğim.

14. hsahin.tc

hsahin.tc TÜİSAG Üyesi

dilekçenizi paylaşırsanız sevinirim. bizde gönderelim

15. güncel

güncel TÜİSAG Üyesi

yapılacak olan itiraz ve davalar topluca yapılırsa daha etkili olur birlikte hareket edelim

16. TARSUS

TARSUS TÜİSAG Üyesi

o.esme bu yazıya teşekkür etti.
  17. Levent KAVLAK

Levent KAVLAK TÜİSAG - BAŞKAN TÜİSAG Çalışma Birimi

Değerli Arkadaşlarım,
    Sizlere dava süreci ile ilgili bir linke verceğim,lütfen bütün yazışmalar bu link üzerinden olsun.Çünkü farklı başlıklar altında ilermeye devam edersek birlik olma şansımız kalmaz.Bir çok arkadaşımızında belki önemli paylaşımlarını kaçırabiliriz.Saygılarımla
    Levent KAVLAK
    TÜİSAG-BAŞKAN
    İSAG-BAŞKAN

Gsm:0532 232 9105
    leventkavlak@hotmail.com
    www.facebook.com/leventkavlak1
    www.facebook.com/groups/leventkavlak
    twitter.com/leventkavlak1"

o.esme bu yazıya teşekkür etti.
  18. kmycdml

kmycdml TÜİSAG Üyesi

18 ağustos sınavına dava açan arkadaş var mı? bende 69 puanla kaldım. bugün sınava itiraz dilekçemi göndereceğim.

19. TARSUS

TARSUS TÜİSAG Üyesi

Malesef bende 69 ile kaldım. Cuma günü kargo ile gönderdim. Ancak şuana kadar dava açan kimseyi duymadım.

20. elift

elift TÜİSAG Üyesi

Levent Bey'in yayınladığı dilekçe örneğine sınav sonuç belgemi istediğimi ve e-posta adresimi ekledim. iadeli olarak gönderdim.Sonucu bekliyorum

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica