18 Ağustos Sınavı Iptal Olan Ve Cevabı Değişen Sınav Soruları Açıklandı

Konu, 'Süresi Dolmuş Konular' kısmında alilevent tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. Tolga Ömer TAKMAK

Tolga Ömer TAKMAK TÜİSAG Üyesi

iyide arkadaşım şimdi ben bu soruları doğru yaptığım için mi kalıyorum... soruların zaten 4 'ü madencilikle ilgili... Bense Maden Yüksek Mühendisiyim...

Sorulara bakarsak zaten bir soru (baraj sorusu) zaten yönetmelikte olan ve %100 doğru dediğim soru... diğer sorulardan birisi 4 boşluk verip cevaplarda 3 seçenek olmasından yani sorunun yanlış sorulmasından dolayı iptal olan soru... diğerleride % 100 doğru dediğim sorular... Başka sorular iptal olması gerekirken neden bu şekilde birşey çıkıyor anlamıyorum...

Lütfen Levent Kavlak Bey.... Bu konuda devletin hangi birimi ile görüşürsünüz bilmiyorum ama gerçekten insanların buradan bu kadar haykırışlarına duymamazlık yapmayacaksınız sanırım ....

Hala anlamış değilim... Doğrularım doğruysa neden yanlış yapıp geçmedim... Bence hesaplama farklı bir şekilde yapılacak....
    Kalsam bile bu soruların neden iptal edildiği konusunda bir bildiri yayınlamalılar.....

2. alara başar

alara başar TÜİSAG Üyesi

evet baraj yetmiş geçiyorsun

Ali TUFAN bu yazıya teşekkür etti.
  3. hakan35

hakan35 TÜİSAG Üyesi

toplam 71 oluyorsa hayırlı olsun geçmiş oluyorsunuz..

Ali TUFAN bu yazıya teşekkür etti.
  4. mehmet nuri alkan

mehmet nuri alkan TÜİSAG Üyesi

umarım bu soruları hazırlayan üstün zekalı akademisyenler tüzüğün iptal olduğunu kasımdaki sınavda unutmazlar.

( Yönetim uyarısı : mehmet nuri alkan bu mesajındaki hakaret içeren sözleri için forum yönetimiden uyarı almış bulunmaktadır. )

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. teknik öğretmen

teknik öğretmen TÜİSAG Üyesi

Baya baya rest çekip tehtid etmişsin.

6. Ali TUFAN

Ali TUFAN TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar teşekkür ederim cevaplarınız için. Umarım sonuçlar açıklandığında herkes adına mutlu yönde süprizler olur..

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. ksm

ksm TÜİSAG Üyesi

ne kadar ciddiyetle soru hazırlandığı ortaya çıkıyor.Bence C sınıfında da daha iptal olması gerekiyordu ancak dershanelere hücum oldu birde kanun ertelendi şimdi acil a grubu sertifikaya ihtiyaç var o nedenle a da 22 iptal

8. gizem_

gizem_ TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar mesaj yazmıştım ama tamamını büyük puntolarla yazdığım için uyarı aldım ve mesajım silinmiş. tekrar yazıyorum.

170'i aradım ve rahime hanımla görüştüm. şikayetlerimizi çsgb ye dilekçe veya mail yoluyla iletirsek değerlendirmeye alınacağını söylediler. ben yine de şikayetlerimizden bahsettim. şikayet için aramaların olup olmadıgını hatta oluyorsa ne sıklıkta olduğunu da sordum. arayanların oldugunu ama sıklığı konusunda bilgi veremeyeceklerini söylediler.
    siz de arayabilirsiniz arkadaşlar. görüşmeler kayda alınıyor sonucta telefonla da olsa az da olsa ciddiyeti anlayabilirler. kişisel bilgimizi vermek de zorunda değilmişiz bu arada.

ksm bu yazıya teşekkür etti.
  9. alara başar

alara başar TÜİSAG Üyesi

şimdiden sonra yapılacak tek şey mahkemeye gitmek.
    o doğru soruların iptal sebebide açıklamasalarda sanırım tüzüğe göre dediği ve tüzükte yürürlükte olmadığı içindir.

10. teknik öğretmen

teknik öğretmen TÜİSAG Üyesi

Tolga bey siz iptal sorularını doğru yaptığınız için değil, yanlış yaptığınız 32 soru yüzünden kalıyorsunuz.

MMakbule bu yazıya teşekkür etti.
  11. Ayhan Acar

Ayhan Acar TÜİSAG Üyesi

İş sağlığı ve Güvenliği Tüzüğü , Maden ve taş ocakları tüzüğü ve Yapı işleri Tüzüğü adı verilerek sorulan tüm sorular iptal oldu. Bizim C sınıflarında belkide bilerek bunların adı verilmeyerek sorular soruldu. Bu nasıl insanlar. Bu isim verilmeden fakat iptal edilen tüzüklerin içerisinden sorulan sorularda iptal edilmek zorunda. Düşünün ki A58 numaralı soru Açık havada vinç kabinlerinin kapalı olması gerekliliği İş sağlığı ve güvenliği tüzüğüne dayandırılarak şık değişimi yapılır. Aslında bununda soru olarak şık değişimi değil tamamen iptal olması gerekirdi.
    Nötron sorusunu belki İş sağlığı ve Güvenliği Tüz. Mad.84 deki 4 nolu bende dayandırdılar , O zaman bununda kafadan iptal olması gerekirdi.
    Kısaca bu sorulara verilen itiraz dilekçelerine , bakanlıktan gelecek itiraz edilen sorulara cevap olarak ne yazacaklar neyi dayanak gösterecekler.

12. Tolga Ömer TAKMAK

Tolga Ömer TAKMAK TÜİSAG Üyesi

Peki 32 soru içinden iptal edilmesi gereken soru yok mu sizce? forumdan da göreceğiniz üzere net 8 adet iptal vardı. Benim demek istediğim bu sorular iptal edilmezken neden doğru yapmış olduğum ve sadece tüzükten çıkmayacak yada tüzükten sorulduğu için iptal edilen sorular iptal ediliyor. Bende sonuna kadar yargı yoluna gideceğim..
    Lütfen sizden ricam bu konuda herhangi bir toplu dilekçe veya avukat bulunması durumunda tarafıma haber verebilir misiniz?
    Ortaklaşa birşeyler yapılırsa bu sınavın sonucunda herkes kazanır. A sınıfında 22 tane iptal ne demek yaaaa...
    İş hekimliğinde hiç iptal yok... Bravo yani helal olsun....

13. Ayhan Acar

Ayhan Acar TÜİSAG Üyesi

iptal olması gereken en az 11 ile 14 arası soru daha var. 56 ve yukarısı alan herkes kursa, sınav ve Ankara'ya harcayacağı zaman ve parayı mahkemeye harcasın , belki gene geçemeyecekler üstelik diğer sınavlardan. mahkeme ye vereceği parayı düşünenler bence bir araya gelse 100 kişi masrafı 100 tl'yi geçmez arkadaşlar.

blntkpz ve ISGurusu bu yazıya teşekkür etti.
  14. mehmet nuri alkan

mehmet nuri alkan TÜİSAG Üyesi

Umarım bu soruları hazırlayan akademisyenler!!! kasımdaki sınavdada tüzüğün iptal olduğunu unutmazlar ..

15. selma75

selma75 TÜİSAG Üyesi

Bende 170 i ardım ve tüzükle iptal edilen sorulara karşılık çalışanların gürültü il ilgili (28.tem.2013 rg.28721) yönetmeliğinin 14. maddesine göre resmi olarak yürürlükten kaldırılan gürültü yönetmelği ile ilgilisorunun niye iptal edilmediğini sordum.adam bana araştırıp cevap vereceğini söyledi.1-2 dk sonra o yönetmelik kaldırılmnamış daha bu hafta yayınlancakmış diye cevap verdi.o sinire bimere yazdım.aynı tüzükte nötron alfa beta nın da iptal edilmediğini bir çok sorunun yanlışlıklar içerdiğini ekledim

16. ibrahim83

ibrahim83 TÜİSAG Üyesi

A grubunda 22 soru iptal herkes diyordu ya 10 iptalde sınav iptal olur diye, öyleyse sınav 2 kere iptal dığer sınav bile şimdiden iptal :)

Zeyynep bu yazıya teşekkür etti.
  17. güneyisg

güneyisg TÜİSAG Üyesi

bence işin dersaneler ayağıda sorgulanmalı...şehirden şehire desanelerine yetişmekten doğru düzgün göremedik bile...eğitici belgeleriyle ders verenlerin bir kısmı konuya hakim değil...bu kadar yönetmelik ve tüzük değişikliğini son günlerde haber aldık.sınavı veriyorum ama onlar bu ara işin kaymağını yeme derdinden bizlerle çok ta zaman geçirmediler.

ksm bu yazıya teşekkür etti.
  18. cansu67

cansu67 TÜİSAG Üyesi

ben de 68 de kalıyorum 7 soru iptal bana katılan sadece +1 2 de cevap şıkkı değişikliği var daha da denilecek bir şey yok

Tolga Ömer TAKMAK bu yazıya teşekkür etti.
  19. trapezuslu

trapezuslu TÜİSAG Çalışma Birimi TÜİSAG Çalışma Birimi

Merhaba,
    %10 iptalde sınavın komple iptal edileceğini duymuştum. Ancak sadece duyum. Yasal dayanağını biliyor musunuz?

20. Serdal AKIN

Serdal AKIN TÜİSAG Üyesi

A sınıfın iptal edilen tüm sorularının başında şu tüzük bu tüzük yazıyor. Tüzüklerden sorulan sorular iptal olmuş .C sınıfındada aynı şekilde. Adamlar soruları nereden soracakların dan biii haber.

mujganasya bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica