18 Ağustos Sınavı Iptal Olan Ve Cevabı Değişen Sınav Soruları Açıklandı

Konu, 'Süresi Dolmuş Konular' kısmında alilevent tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. mesut karakuş

mesut karakuş TÜİSAG Üyesi

68 alan birinin yanlış sorulara itiraz etmeyecek olduğunu düşünmek saçmalık. Belki bu şahısların bu sorulara itiraz edebilecek ekonomik gücü yoktur! Mahkeme bu ihtimali düşünerek sadece itiraz hakkını kullananlardan taraf karar çıkartamaz diye düşünüyorum.

İtirazlar bedavaydı da o arkadaşlar o yüzden mi itiraz etmedi ? diye sorsunlar o vakit

2. mesut karakuş

iptal edilen sorular doğru olarak kabul edilir ve toplam soru sayısı yine 100 üzerinden hesaplanır.

iptal edilenleri doğru kabul ederek doğru sayını say kardeşim, 70 ve üzeriyse geçtin. hesap bu kadar basit

Atarlı gülestan bu yazıya teşekkür etti.
  3. berfu kimya müh

berfu kimya müh TÜİSAG Üyesi

bu akademisyenler için özel mahkeme kursunlar gerçekten boşu boşuna diğer mahkemeleri meşgul edilmesin

alifizik10 ve fatih33 bu yazıya teşekkür etti.
  4. saya42

saya42 TÜİSAG Üyesi

evet ben de varım

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

çiğdem yılmaz, Şafak BALCI ve alifizik10 bu yazıya teşekkür etti.
  5. tinkir

tinkir TÜİSAG Üyesi

isggm@csgb.gov.tr
    Sayın Yetkili
    18/08/2013 tarihli Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü İşyeri Hekimliği ve İş Güvenliği Uzmanlığı sınavında, sorulmuş sorular içerisinde sınav öncesinde iptal edilmiş olan tüzük soruları ilgili tüm sorular iptal olunmuştur. Benimde ikinci kez girmiş olduğum bu C sınıfı sınavda yine iptal edilen bu tüzüklerden , tüzük adı verilerek sorulan sorular iptal olmasına rağmen yine bu tüzüklere dayandırılarak ve bazıları aynen kopyalanarak sorulan sorular ise iptal edilmemiştir. İptal edilmesi gerektiği halde sınav sorularında tüzük adlarının belirtmeksizin fakat yine bu tüzüklere dayandılarak sorulan soruların iptal edilmesi gerekmektedir. Bu şekilde sorulan soruların ve iptal edilen tüzükler haricinde yanlış olan soruların iptal olmaması durumunda , kendim ve benim durumumda olan diğer sınav madurları ile birlikte sınav sonuçlarının açıklanmasına müteakip yapılan bu haksızlık karşısında kanuni itiraz hakkımızı kullanılacağını beyan ederim.
    Saygılarımla , arkadaşlar 5 dk da 1 mail atıyorum deneyin eğlenceli oluo :D

faruk murat silahtaroğlu ve Şafak BALCI bu yazıya teşekkür etti.
  6. fahriyamac

fahriyamac TÜİSAG Üyesi

iptaller ile 71 .
    kazanamayan arkadaşlara sabır diliyorum.
    umarım herşey sizinde gönlünüzce olur.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

mujganasya, fatih33 ve Şafak BALCI bu yazıya teşekkür etti.
  7. mesut karakuş

Şöyle bir gerçekte var: Yürürlükten kaldırılan tüzüklerden soru sorulacağına bu soru sayısı farklı konulardan sorulsaydı boşu boşuna bu kadar soru heba olmazdı. Çünkü tüzük sorularını bir çok insan doğru yaptı. Sınava girenler bu konuda haksızlığa uğradı

mujganasya bu yazıya teşekkür etti.
  8. berfu kimya müh

aslında birlik olunsa kasım sınavına kimse girmese ne güzel olur

mujganasya ve tugba9035 bu yazıya teşekkür etti.
  9. i.can Gundogdu

i.can Gundogdu TÜİSAG Üyesi

Bence en mantıklı hareket durumu başbakana iletmek. Denediğiniz yollarla sonuç alınabilseydi yıllardır süregelmezdi bu kepazelik...

fatih33 ve Şafak BALCI bu yazıya teşekkür etti.
  10. volokine

volokine TÜİSAG Üyesi

hocam 10 soru iptali ile sınav iptal olur mu bilemiyorum ama bunu sorularin %10 u iptal olursa sınav iptal olur diye soylediklerini zannediyorum. ama meb sinavlarinin iptal olmasi icin gereken %10 baraji iptal edilen sorular icin degilde sınav basari oraninin %10'un altina dusmesi durumunda oldugunu dusunuyorum.

11. berfu kimya müh

gelecek perşembeye kadar gene uyku yok

12. Leyla Taner

Leyla Taner TÜİSAG Üyesi

berfu hnm siz geçtiniz mi

13. mesut karakuş

arkadaşlar bende başbakanlık özel kalemine yukarıdaki maili değiştirerek gönderdim. sizlerde durumu başbakanlığa bildirin derim.

Sayın Yetkili18/08/2013 tarihli Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü İşyeri Hekimliği ve İş Güvenliği Uzmanlığı sınavında, sorulmuş sorular içerisinde sınav öncesinde iptal edilmiş olan tüzük soruları ilgili tüm sorular iptal olunmuştur. ilk kez girmiş olduğum bu C sınıfı sınavda tüzük adı verilerek sorulan sorular iptal olmasına rağmen yine bu tüzüklere dayandırılarak ve bazıları aynen kopyalanarak sorulan sorular ise iptal edilmemiştir. İptal edilmesi gerektiği halde sınav sorularında tüzük adlarının belirtmeksizin fakat yine bu tüzüklere dayandırılarak sorulan soruların iptal edilmesi gerekmektedir. Ayrıca yapılan A sınıfı iş sağlığı ve güvenliği sınavında 22 sorunun iptal edilmesi bu sınavların ne kadar özentisiz hazırlandığına işaret etmektedir.
    Bakanlığa ve ilgili Genel Müdürlüğe konuyla ilgili şikayetlerimizi bildirdik ancak mahkemeye başvurmadan bu sorunun giderilmesini ve mağdur olan bizlerin mağduriyetlerinin giderilmesi için sizlerden destek istemekteyim.
    Saygılarımla ,

tinkir ve emsalsiz_ bu yazıya teşekkür etti.
  14. uzmanaday

uzmanaday TÜİSAG Üyesi

İptal edilen soruların gerekçesi şu andan sonra daha çok önem kazanmıştır.

(*)Sorunların içinde tüzük yazdığı için iptal edilen soruları çıkarırsak
    A sınıfında "0" (hiç iptal edilen soru yok) ;
    B sınıfında "1" (sadece 1=soru A45) soru iptal edilmiş ;
    C sınıfında "1" (sadece 1 =A17) soru iptal edilmiş ve "1" (sadece 1=A51) sorunun ise şıkkı değişmiştir. Fakat sorunun içinde tüzük geçmemesine rağmen tüzükten alıntı yapılarak sorulan sorular ise iptal edilmemiştir.

Bu durumda ; tüzükleri dışarıda bırakırsak sınav komisyonun belki de Türkiye tarihin en mükemmel sınavını gerçekleştiği ve neredeyse hatasız soruların sorulduğu değerlendirme komisyonunca tescil edilmiştir!

Fakat burada şöyle bir sorun var eğer tüzükler yok hükmüne dayandırılarak soru iptalleri yapılmışsa neden soruda tüzük yazmamasına rağmen tüzükten alıntı yapılan sorular iptal edilmemiştir. Bunlar değişmez bilimsel veriler midir? Eğer öyleyse emniyet kemeri 3 mü 4mü çelişkisini nasıl açıklayacaksınız?

Soruları hazırlayan komisyon, itirazları değerlendiren komisyon, isg gen müd. ve çalışma bakanlığı yetkilileri gerçekten neredeyse hatasız soru hazırladığınızı iddia ediyorsanız hem süreç açısından hem de iş güvenliği alanına verilen değer açısından durum gerçekten çok vahim görünüyor.

Birde şu sınavdan sora tüzük değişiklik tasarısını sınav sonrası duyurulması gerçekten sınav başarısına! dikilen tüy gibi hala gözümüze takılmaktadır. http://www.csgb.gov.tr/csgbPortal/isggm.portal?page=duyuru&id=IS_TUZ_KAL_TAS

Şimdi size sormazlar mı eğer tüzük soruları sormamış olsaydınız, gerçekten de yukarıdaki (*)
    iptal mi yapacaktınız? Sanki iptal kotanız varmışta dolmuşçasına tüzük harici sorulara yapılan itirazlar değerlendirme dışı kalmış gibi bir izlenim var desem doğrumu olur bilmiyorum. Amam ortada bir sıkıntın olduğu da gerçek.

Tüzükler yok hükmündeyse tüzük iptal tasarısı neden hazırlanmıştır. Var idiyse neye göre içeriğinde tüzük yazan sorular iptal edilip yazmayanlar iptal edilmemiştir.?

İtiraz komisyonunun temas içinde olduğu kurum, kuruluş ve kişiler ile toplantı tutanaklarının içeriği merak edilmeyecek gibi değil?

Neresinden bakarsanız bakın SKANDAL! gibi bir süreç söz konusudur?

allerjik, GizemSoykan, mujganasya ve 2 kişi daha buna teşekkür etti.
  15. teknik öğretmen

teknik öğretmen TÜİSAG Üyesi

Temenni ederim ki bunca zorluktan sonra belgesini alan arkadaşlar ve ileride alacak arkadaşlar işini layıki ile yaparlar. Sadece kanun emrediyor diye değilde gerçekten işçinin ve işin sağlığını düşünerek yaparlar. Temenni ederim ki İşverenlerin istediği gibi kopyala yapıştır risk değerlendirmeleri değilde gerçekten işe kafasını yorarak yaparlar. Temenni ederim ki işçi sağlığı ve güvenliği gibi hassas bir konuda sırf para kazanayım diye bu mesleği bu işi ayaklar altına almazlar, Temenni ederim ki kanunu ve yönetmelikleri takmayan, önlemleri almayan, denetimden geçelim de gerisini boşver diyen işverenlere 'Bu şartlarda sizinle çalışamam' desinler. Sadece temenni.

alifizik10, wedat ve Sorgulayan Adam bu yazıya teşekkür etti.
  16. büter

büter TÜİSAG Üyesi

Böyle beceriksizlik olmaz MEB gitsin SBS felan hazırlasın bence heyet akademisyen felan değil..olamaz.
    Binlerce insan mağdur oldu sınavı YÖK yapmalıydı bundan sonrada öyle olmalı ne demek 9 sorunun iptal olması ya bu resmen rezalet utanç verici birşey ve bunu kabullenip sınavı iptal edecekleri yere sınırda 9 soru iptal edip pişkinlik yapılıyor.
    Nötron sorusunun cevabı Türkiye Atom Enerjisi Kurumunda açık ve nettir nasıl iptal olmaz nasıl dinlemezler inanamıyorum MEB nere TAEK nere..Hayret verici bir durum resmen kandırılmış ve umursanmaz hissediyorum kendimi

alifizik10, tinkir, emsalsiz_ ve 1 kişi daha buna teşekkür etti.
  17. efe64

efe64 TÜİSAG Üyesi

bende aynı durumdayım kafayı yiyicem hatılayamadığım 1 soru var doğruysa 70 değilse 69 :(

18. barisileri

barisileri TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar bende aynı şekilde bu iki soru için önceden itiraz edipte şimdi mahkemeye başvuracaklar için her türlü desteğe hazırım

alifizik10 ve müslüm63 bu yazıya teşekkür etti.
  19. halit kaya

halit kaya TÜİSAG Üyesi

hiçbir şey değişmez organize işler bunlar.itirazları okumadılar bile hangi sorulara itiraz gelmiş diye sıraya koyup ençok itiraz alan biri iptal edilmiş. işyeri hekimliği sınavında c grubunda sorulan 8 tane soru vardı hiçbir tane itiraza konu olan sorudan yoktu iptalde yok.

alifizik10 bu yazıya teşekkür etti.
  20. berfu kimya müh

69 emin olduğum soru var 5 sorunun cevabını hatırlamıyorum perşembe günü belli olacak

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica