18 Ağustos Sınavı Iptal Olan Ve Cevabı Değişen Sınav Soruları Açıklandı

Konu, 'Süresi Dolmuş Konular' kısmında alilevent tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. Ayhan Acar

Ayhan Acar TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar mahkemeye gitmek istemeyen gitmesin yorumlarını kendine saklasın. Yorumları ile mahkemeye gitmek isteyenleri bir şey elde edemezsiniz gibi yorumlarla etkilemeyin.Geçme ihtimalim yüksek ama geçsem bile mahkemeye giderim , yinede destek olurum. sınav sonuçları açıklansın bakalım o komisyon mu yaman biz mi? Facebook , twitter ,tv , gazete-gazeteci, tüm partilere ve yardımı olabilecek herkese mesaj atın , en azından başlangıç olarak.

2. VURAL AKCAN

VURAL AKCAN TÜİSAG Üyesi

Ali Bey bu benim ilk sınavımdı ama olanlardan sonra bır haftadır yaptıgım arastırmalar sonucunda forumda karsılastıgım mahkeme olayına deyındım. 18 mayısa gırıp, suankı durumumuzu yasayan arkadaslar ıptallerınde hıc bır ıse yaramadıgını gorunce yonetmelıkler vb gıbı kaynaklarla yanlıs olan sorularla ılgılı mahkemeye basvurmuslar fakat sınav sonucu acıklanarak gecenlere belge hakkı verılmıs, kalanlarda bızımle tekrar gırmek zorunda bırakılmıstır. Sonuca daır de hıcbır gelısme henuz benım bıldıgım kadarıyla yoktur...Açıkçası mahkemeden de hiç bir ümidim yok.

Üniversite dönemimde yaşadığım olayı anımsattıyor. Sınavda aldığım notu hak etmediğimi adım gibi bilerek gittim dekanlığa şikayet dilekçemi verdim. Dekanlıkta yazılı olarak sınavı hazırlayan-değerlendiren hocaya itirazı iletip,bilir kişi olarakta(başka hocalar mevcut olmasına rağmen) onu görevlendirdiler... Gülermisin ağlarmısın. Notum düşürülmüştü bu yüzden... :)

3. halit kaya

halit kaya TÜİSAG Üyesi

Meb sınav duyurusunu
    utancindan mı kaldirdi sitesinden acaba.

mujganasya bu yazıya teşekkür etti.
  4. halit kaya

halit kaya TÜİSAG Üyesi

[quot

Bu ülke hic bir zaman hukuk devleti olmamış ve olmayacaktır. Onun icin mahkeme filan uzmeyin kendinizi herseye ragmen 70 alanlar geçiyor bu sınavdan sınav öncesi duyuruda öyle yazmışlar dır!!!. 100 sorudan 22 si iptal olmuş sınav Komisyonu hala duruyordur.acaba utanmamislardir.ayrica 300 soruda 40hata yapan sınav Komisyonu neden işyeri hekimliği sinavinda ortak sorular olmasına ragmen tek bir hata yapmamistir.

VURAL AKCAN, post: 92187, member: 44442"]Ali Bey bu benim ilk sınavımdı ama olanlardan sonra bır haftadır yaptıgım arastırmalar sonucunda forumda karsılastıgım mahkeme olayına deyındım. 18 mayısa gırıp, suankı durumumuzu yasayan arkadaslar ıptallerınde hıc bır ıse yaramadıgını gorunce yonetmelıkler vb gıbı kaynaklarla yanlıs olan sorularla ılgılı mahkemeye basvurmuslar fakat sınav sonucu acıklanarak gecenlere belge hakkı verılmıs, kalanlarda bızımle tekrar gırmek zorunda bırakılmıstır. Sonuca daır de hıcbır gelısme henuz benım bıldıgım kadarıyla yoktur...Açıkçası mahkemeden de hiç bir ümidim yok.

Üniversite dönemimde yaşadığım olayı anımsattıyor. Sınavda aldığım notu hak etmediğimi adım gibi bilerek gittim dekanlığa şikayet dilekçemi verdim. Dekanlıkta yazılı olarak sınavı hazırlayan-değerlendiren hocaya itirazı iletip,bilir kişi olarakta(başka hocalar mevcut olmasına rağmen) onu görevlendirdiler... Gülermisin ağlarmısın. Notum düşürülmüştü bu yüzden... :)[/quote]

Bu ulk

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. fatih33

fatih33 TÜİSAG Üyesi

İşte arkadaşlar örnek davranış diye ben buna derim. Mahkemeye illa ki gidelim derim...

caniko, alifizik10, Ali Üstün ve 3 kişi daha buna teşekkür etti.
  6. fatih33

fatih33 TÜİSAG Üyesi

Tamam da Vural Mayıs sınavı şurada olalı 3 ay oldu. Üstelik temmuzda araya 2 ay süren adli tatil de girdi... (Adli tatil daha 4 gün önce sona erdi)... Kaldı mı geriye de sadece tatilden önceki 1 ay. O da mahkemeye hazırlık evresi, vs... açıkçası bu mahkemenin bu zamana kadar sonuçlanıp da dediğin türde "daır de hıcbır gelısme henuz benım bıldıgım kadarıyla yoktur" demen son derece normal zira adli tatilde bir gelişme olsaydı şaşardım. Mayıs ayındakilerin itirazına dair asıl maraton şimdi başlıyor... Mahkemeden bir ümidim yok diyerek daha şimdiden teslim hiç bir adım atılmadan böyle bir kanıya varmanı açıkçası yadırgadım. Sen de mahkemeye başvur hatta bu başvuruyu topluca yapalım derim..

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

alifizik10, Ali Üstün, VURAL AKCAN ve 2 kişi daha buna teşekkür etti.
  7. fatih33

fatih33 TÜİSAG Üyesi

Evet aynen öyle; iptal olan sorular arasında yanlış yapılanlar doğru sayılır. Eğer verdiğin cevap cevap anahtarındaki gibi doğru ise ve o soru sonrasında iptal edilirse maalesef sana bir +'sı olmaz. Ama soruya cevap anahtarınde belirtildiği gibi değil başka bir cevap verdiysen yani yanlış cevap verdiysen işte o zaman soru iptal edildiğinden sana +'sı olur.

8. fatih33

fatih33 TÜİSAG Üyesi

Mahkemeye verelim, o dokunulmayan sorulara biz dokunduralım.

ALİ ULVİ ÖZÇELİK ve alifizik10 bu yazıya teşekkür etti.
  9. fatih33

fatih33 TÜİSAG Üyesi

10. fatih33

fatih33 TÜİSAG Üyesi

Evet soru içerisinde "... tüzüğü/yönetmeliğine göre..." diyen sorular iptal edilmiş ama yine soru içerisinde bu sefer de hiç tüzük/yönetmeliğin adı verilmeden ama bu yönetmeliklerden sorulan sorular ise iptal edilmemiş.
    "30 Haziran 2012 Tarihinde yayınlanan6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu’nun 37 maddesi (ç) fıkrası gereği,4857 Sayılı İş Kanununun Geçici 2. Maddesi” yani “1475 sayılı Kanuna göre halen yürürlükte bulunan İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği ile ilgili tüm tüzükler”, 1 Ocak 2013 tarihinde yürürlükten kalkmıştır. İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Tüzüğü ‘de bu kapsamda yürürlükten kalkmıştır.
    İlgili soru mer’i mevzuat kapsamında değil, yürürlükten kalkmış bir mevzuata dayanmaktadır. İlgili Bakanlık duyurusuna istinaden sınav kapsamında olmaması gereken (mer’i mevzuatta yer almayan) soru iptal edilmelidir.
    Bizim en çok sarılacağımız hususlardan biri de budur.

Ali Üstün ve krydmn bu yazıya teşekkür etti.
  11. ako

ako TÜİSAG Üyesi

Tolga abi, 100 üzerinden belirlenir, iptaller herkese doğru olarak eklenir, iptal olan soruların tamamını doğru yaptıysan sana hiç bir faydası olmaz, şıkları değişmiş sorular önce doğru ise onlar eksi hanene yazılır ve 100 üzerinden 70 alman esastır. Ben inanıyorum, senin gibi ESOGÜ Madenli ve Tüpragta çalışan biri bu sınavı geçer.

12. isgisgisgizmir

isgisgisgizmir TÜİSAG Üyesi

Artık tüzükten soru cıkmaz demek oluyor sanırım bu

13. mehmet güven

mehmet güven TÜİSAG Üyesi

7 sorudan 6 sını zaten doğru olarak işaretlemişim neyseki cevabı değişen sorular benim amortim olmuş dikkatimi çeken şey burada gerekçesiyle birlikte yazılmış olan sorulardan 4 tanesine itiraz etmiştim bu sorulardan sadece bir tanesi iptal olmuş benim anladığım kadarıyla çok sayıda iptal edilecek soru vardı ancak sınav iptal olmasın diye bu kadarını iptal etmişler

14. resulelci

resulelci TÜİSAG Üyesi

vural hocam aynısı benimde. oksijen asetilen ilk çevap şıkkın dogru idi şimdi değişti haneme -1 geldi. 2 tanede öteki şık değişimindede +1 geldi sıfıra sıfır elde var sıfır. 69 la kaldım. işlerime odaklanamaz duruma geldim. yeminli idim KPSS gibi devlet kurumlarının sınavlarına bu onları bile arattı.

15. teknik öğretmen

teknik öğretmen TÜİSAG Üyesi

Gününüz aydın olsun arkadaşlar, tüzük kalktı mı kalkmadı mı şöyle bir yorum yapmak istiyorum.4857 sayılı iş kanunundaki geçici 2.maddesinin kalkmasıyla ilgili tüzüklerde yürürlükten kaldırılmış oldu. Bu konuda herkes hemfikir. Gittiğimiz eğitim kurumlarının da bir çoğu bunların kalktığını soru gelmemesi gerektiğini söylediler. Ancak şöyle bir durum da var. Kaldırılmış olan bu tüzük maddelerini karşılayabilecek Yönetmelikler oluşturulamadı daha. Havada kalan konular ne olacak bu durum da? Örneğin herkes yemekhanelerin, asansör kabinlerinin 100 lüx aydınlatılması gerektiğini bilir. Ancak tüzük konusu, yürürlükten kalktı. Ne olacak peki? Aydınlatılmayacak mı? Bu ve benzeri o kadar çok örnek var ki?

16. 63m

63m TÜİSAG Üyesi

peki neden a grubunda 22 soru iptali var...
    hani %10 u iptal edildiği takdirde sınav iptal oluyordu?
    gerçekten çok tuhaf.

17. fatih33

fatih33 TÜİSAG Üyesi

Olur mu Mehmet,
    sınav niçin iptal olsun ki? Olsaydı A Sınıfı'nın sınavı iptal olurdu... Bakar mısın 22 soruları iptal oldu ama sınavları geçerli. 10 sorunun iptaliyle sınav iptal olur sözü de bir şehir efsanesi olduğunu ispatlamış oldu...

İşGüvUzman bu yazıya teşekkür etti.
  18. tuncay saral

tuncay saral TÜİSAG Üyesi

A sınıfı sınavda 22 soruyu iptal ettiler...10 soru iptal sınav iptal diye bir şey yok

19. EFE38

EFE38 TÜİSAG Üyesi

iptal olan sorular herkesin doğru mu kabul edilecek

20. hhakcali

hhakcali TÜİSAG Üyesi

ayıptır kardeşim sasnki iptal edilen sorular açıklanmış gibi başlık açıyorsunuz...

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica