18 Ağustos Sınavı Iptal Olan Ve Cevabı Değişen Sınav Soruları Açıklandı

Konu, 'Süresi Dolmuş Konular' kısmında alilevent tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. selma75

selma75 TÜİSAG Üyesi

gürültü yönetmeliği de resmi olarak kaldırılmıştı sınav öncesinde.Ona cevabınız nedir? niye iptal edilmedi acaba

2. imran nabi

imran nabi TÜİSAG Üyesi

evet haklısın. o zaman destek olun sınav sonucunun tekrar bilirkişi incelemesi için sadece yürütmeyi durdurma davası açılsın.böylece kazananların hakkı kalmış olur. bu arada hepimizin hem firkir olduğu 14-15 sorudaki yanlışlıkların düzeltilmesiyle diğer sınırda kalan arkadaşlarda bu sınavı kazansın.yani bana dokunmayan yılan bin yaşasın olmasın.

Ali Üstün, tugba9035 ve selma75 bu yazıya teşekkür etti.
  3. doganer

doganer TÜİSAG Üyesi

Bole bi sinavi 70 arti bitiren herkesi tebrik ederim sorun geride kalanlarinda haklarinin verilmesidir resmen 3 maymun oynadilar tuzuk disi sorularda oksijenin asetilen olarak verilmeside yanlis bir karardir.
    Gunlerdir dahanaklari ile inceledigimiz sorular nerde
    berber olsun. 3.4mt. Notron nerde. kaynak. Guvenbey. Isveren. Iskele sokulmesi ve ayaklari.biylojik etkenler nerde
    sorarken sordunuz inceledinizmi bu sorulari gercekten normalmi buldunuz insanlarin haklarini yedinz simdi nasil oduceksiniz benim hakkim haram zikkim olsun
    ve hukuksal surecte bende olucam varsin bida bana hic belge vermesinler
    70 artilarin korkusu oldu skmdi hukuksal surec isimizi bozmasin diolar halbuki u0 arti alaninda hakki 80=85 tir su sinavda

emsalsiz_ bu yazıya teşekkür etti.
  4. halit kaya

halit kaya TÜİSAG Üyesi

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. Esat ÜN

Esat ÜN TÜİSAG Üyesi

Merhaba,

Sınavdan önce kaldırılan gürültü yönetmeliği 4875 ye bağlı olandı. Yerine 6331 Sayılı Kanuna bağlı olan Gürültü yönetmeliği getirildi. Bu nedenle Çıkan soru 6331 Sayılı kanuna göre çıkarılan Gürültü yönetmeliğine soruldu.

Sizlere yardımcı olabilmek için yazdığımı unutmayın. Görüşmek üzere.

Tolga Ömer TAKMAK bu yazıya teşekkür etti.
  6. halit kaya

halit kaya TÜİSAG Üyesi

tüzükler kalkmadı hala ve ayrıca kanunla ilişkili olarak çıkarılmamıştır.Tüzükleri bakanlar kurulu çıkarır bakanlar kurulu kaldırır.diğer yazdıklarında sana katılıyorum.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. Esat ÜN

Esat ÜN TÜİSAG Üyesi

MErhaba,

1. Tüzükler yılbaşından beri yürürlükte değildir.
    2. tüzükler 1475 sayılı kanuna dayanarak çıkartılmıştır.
    3. tüzükleri sadece bakanlar kurulu yürürlükten kaldırmaz, yeni bir kanun yürürlüğe girerek de gizli yürürlükten kaldırabilir.
    4. Tüzükler yılbaşından beri yürürlükte değildir.

Ali Üstün bu yazıya teşekkür etti.
  8. uzmanaday

uzmanaday TÜİSAG Üyesi

Bilindiği üzere, işyeri hekimliği ve iş güvenliği uzmanlığı sınavı Bakanlığımız ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanmış olan 2013/PrNu:11 kodlu protokol kapsamında 18 Ağustos 2013 tarihinde gerçekleştirilmiştir.

Adı geçen protokol kapsamında sınavda yer alan sorulara ve cevaplarına gelen itirazlar, soruları hazırlayan akademisyenlerce değerlendirilmiş olup, değerlendirme sonucunda aşağıda yer alan kararlar alınmıştır. Sınavla ilgili değerlendirme Milli Eğitim Bakanlığı tarafından bu kararlar doğrultusunda yapılacak ve sonuçlar adaylara ilgili protokol kapsamında ilan edilecektir.
    Eğer yanlış bir anlatım yok ya da ben yanlış anlamıyorsam yukarıdaki resmi açıklamaya göre; soruları hazırlayan ve itirazları değerlendiren komisyon aynı kişilerden oluşuyor.

Bu durumda hazırlayan ve itirazları değerlendirenlerin aynı olması durumuna ilaveten birde sağdan soldan gelen karizma çizilmesin baskısı olursa tarafsız bir değerlendirmeden söz etmek mümkün mü?!!

Bu itiraz durumlarında süreç böyle midir? Bilmiyorum fakat eğer böyleyse bu durumda da bir çarpıklık var.Ayrıca isg kursundan edindiğimiz bilgilere göre bile ölçüm yapan ve denetleyenlerin aynı olamayacağı gibi bir bilgi kırıntısı aklımda kalmış. Gerçekte de prensip olarak böyle olmalı diye düşünüyorum. Acaba bu da mı YANLIŞ!

ALİ ULVİ ÖZÇELİK, Zeyynep ve doganer bu yazıya teşekkür etti.
  9. halit kaya

halit kaya TÜİSAG Üyesi

10. doganer

doganer TÜİSAG Üyesi

Elbetteki hazirlayan kisilerin itirazlara tarafsiz kalmalari sozkonusu olamaz kendisi ile celismez komisyon arkadaslarida ilismez birbirlerinin sorularina ayni kanaatteyim

11. Zeyynep

Zeyynep TÜİSAG Üyesi

zaten neden sınav iptal olsun ki!! hatalı soruların hepsi iptal olsa herkesin işine yarar , çoğu insan sınavı geçer? sınavın iptal olması çoğu kişinin işine gelmez.. a sınıfında olduğu gibi 20-21 soru iptal olsaydı, tekrar ankaraya gitme ,eğitime katılma , sınav parası bilmem ne parası verme derdimiz olmayacaktı :S

12. berfu kimya müh

berfu kimya müh TÜİSAG Üyesi

yapan ve denetleyen aynı ne güzel burada adalet aramak yanlış bence suç işleyen hakim kendini yargılaması gibi bir türkiye klasiği çok komik

ALİ ULVİ ÖZÇELİK ve kemalx bu yazıya teşekkür etti.
  13. imran nabi

imran nabi TÜİSAG Üyesi

Tüm sınav mağdurları.özellikle Ankara'da oturan veya imkanı olanlar.sınav sonuçları açıklanmadan sınava Ankara mahkemelerinde yürütmeyi durdurma açılırsa bu sonuçlara göre iptal edilmeyenler sorular,sorulmayacağı söylenen tüzükler sebebiyle %100 yürütme durdurma çıkacacaktır.bu konuda yardımlarınızı bekliyoruz.mahkeme masrafları için kendi adıma gerekirse maddi destekte bulunabilirim.
    yokmu bu konuda birşey yapabilecek sıanv mağduru arkadaşlar.?

Şafak BALCI bu yazıya teşekkür etti.
  14. selma75

selma75 TÜİSAG Üyesi

Senin dediğine göre o zaman maden ve taş ocakları yön.sorusunda da yönetmelik iptal diye barajın anlamı mı değişti?

beran21db ve uzmanaday bu yazıya teşekkür etti.
  15. doganer

doganer TÜİSAG Üyesi

Tarafsiz komisyon olucakki irdelesin sorulari ve gerecleri ile iptalleri sunsun ama boyle olsa idi foyasi cikardi ortaya komisyonun ve ellerinden geleni yaparlardi calisirlardi sofu hazirkArken dikkat etmeye baslarlardi bukadar yetki sorumluluk verirsen tabiri caizse at kostururlar bildiklerini okurlar ben acikcasi bidaki sinavdan dahada korkarim herkesde dikkatli olsun bu konu cozulmedikce bole gider istedigini sorar istedigini iptal ederler denetimsizliklerinden

uzmanaday bu yazıya teşekkür etti.
  16. Şafak BALCI

Şafak BALCI TÜİSAG Üyesi

Levent Kavlak Başkan bu konuda avukatları ile destek olacağını belirtmişti.
    Facebook sayfasında da yenilemiş.
    burada da bir açıklama yapacaktı.

imran nabi bu yazıya teşekkür etti.
  17. doganer

doganer TÜİSAG Üyesi

Bizde kendimize duseni irdeliyerek yapmaliyiz sesimizi duyurucak kisilerin arkasinda olmaliyiz ben varim yani insallah herkes duyarli olur bunu duzeltmrselerde bidakinr yapmasinlar biraksinlar bole turkcesini bile anlamadigimiz eksilttikleri sorular istemiyorum bida

Şafak BALCI bu yazıya teşekkür etti.
  18. doganer

doganer TÜİSAG Üyesi

Ben sadece bu sınav dilinden kullanilan turkceden bile birsuru iptal olabilirdi diye dusunuyorum
    sorulari ve cevaplari okuyunca anlamakta gucluk cektim sinavda bu sadece banami oldu baska arkadaslarda varmi

Zeyynep bu yazıya teşekkür etti.
  19. uzmanaday

uzmanaday TÜİSAG Üyesi

Ankara'lıların işi de zor bir taraftan sınav süreç stresi diğer taraftan beklentiler.

Bir avukata/hukukçuya sormak lazım. Belki herkes bulunduğu yerdeki mahkemeye başvurarak ilgili ANKARA MAHKEMELERİNE iletilmesi üst başlığı dava dilekçelerini verebilir.

20. doganer

doganer TÜİSAG Üyesi

Acaba hukusal bi surecimiz varmi onuda bilmiyoruz.
    Itirazlar aciklandiktan sonra sukadar gun gibi

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica