18 Ağustos Sınavı Iptal Olan Ve Cevabı Değişen Sınav Soruları Açıklandı

Konu, 'Süresi Dolmuş Konular' kısmında alilevent tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. Emre Bağbaşı

Emre Bağbaşı TÜİSAG Üyesi

Sorunun cevabı için yürürlükten kalkmış bi tüzükten faydalanılıyorsa ve güncel dökümanlar farklı bir cevap veriyor ise ;

1.Nötron sorusu taek resmi belgesine göre nası hatalı olur.
    2.3/4 metre sorusu kalkan tüzükten kopyala yapıştır yapılmasına rağmen nasıl olurda tüzükle alakası olmayan soru olur ?
    3.Eğer diğer sorular tüzük kelimesi geçti diye iptal ediliyorsa tüzükten kopyala yapıştır 3/4 metre sorusu nerden hangi kaynaktan sorulmuştur ? Cevap olarak iptal olan tüzükten alınma olduğu %100 belli olan bir sorunun tüzükle alakası yok denmesi nasıl bir ilginçliktir ? İçinde tüzük kelimesi geçmedi diye tüzükten sorulmamış mı diye anlıycaz ? O zaman niye kopyala yapıştır tüzükten alınıyor ?

Bu soruların cevaplarını biri bana mantıklı şekilde anlatsın sınavdan kalmak umurumda değil.

ISGurusu, beran21db, çiğdem yılmaz ve 4 kişi daha buna teşekkür etti.
  2. fatih33

fatih33 TÜİSAG Üyesi

Emre bu iki sorunun iptali kaçınılmaz. Bu 2 sorunun iptal edilmemesinin mantığını o komisyondakilerin ilan etmesi gerekir. Ama buna cesaret edemezler. Mahkemede bu 2 soru kesin lehimize döner.

3. Emre Bağbaşı

Bu cümlede kafama takılan tek satır "68-69 da kalanların mağduriyetinin giderilceğine dair bir şeyler de söyledi"

Bu madurluk durumu nasıl giderilir sorumlu müdürünüz ne demek istedi açıklayarak anlatırımısınız.Tşkler

4. erdinho

erdinho TÜİSAG Üyesi

tam net söylemedi ama 68-69 da kalanların mahkemeye gitmeden 70 e tamamlanabileceğini söyledi yani baraj 68 e çekilebilir. Ama dediğim net bir şekilde söylemedi .

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. Aysgonul

Aysgonul Guest

67 alanların günahı ne ? :)

ISGurusu, yagmurceylin001, cansu67 ve 3 kişi daha buna teşekkür etti.
  6. bülent dönmez

bülent dönmez TÜİSAG Üyesi

18 AĞUSTOS İPTAL EDİLEN VE CEVABI DEĞİŞEN SORULAR
    http://www.csgb.gov.tr/csgbPortal/isggm.portal?page=ydb

A kitapçığındaki 17 nolu soru ile buna karşılık gelen B kitapçığındaki 7 nolu sorunun iptali
    A kitapçığındaki 30 nolu soru ile buna karşılık gelen B kitapçığındaki 40 nolu sorunun iptali
    A kitapçığındaki 59 nolu soru ile buna karşılık gelen B kitapçığındaki 50 nolu sorunun iptali
    A kitapçığındaki 82 nolu soru ile buna karşılık gelen B kitapçığındaki 92 nolu sorunun iptali
    A kitapçığındaki 83 nolu soru ile buna karşılık gelen B kitapçığındaki 93 nolu sorunun iptali
    A kitapçığındaki 84 nolu soru ile buna karşılık gelen B kitapçığındaki 94 nolu sorunun iptali
    A kitapçığındaki 85 nolu soru ile buna karşılık gelen B kitapçığındaki 95 nolu sorunun iptali
    A kitapçığındaki 51 nolu soru ile buna karşılık gelen B kitapçığındaki 42 nolu sorunun cevap şıkkının (A) yerine (B) olarak düzeltilmesi

A kitapçığındaki 58 nolu soru ile buna karşılık gelen B kitapçığındaki 49 nolu sorunun cevap şıkkının (C) yerine (B) olarak düzeltilmesi

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. Emre Bağbaşı

Anlaşıldı tşk ederim.Bakalım meb ve çalışma bakanlığı bu güzelliği yapıp duaları alabilcekmi

ISGurusu ve mujganasya bu yazıya teşekkür etti.
  8. can.kavuzlu

can.kavuzlu TÜİSAG Üyesi

69 da kalanlar için birşeyler düşünüldügünü kim söyledi size ?

9. erdinho

erdinho TÜİSAG Üyesi

inşallah emre bey inşallah hepimizi sevindirecek haber çıkar.

ISGurusu ve mujganasya bu yazıya teşekkür etti.
  10. Aysgonul

Aysgonul Guest

67 ler için üzülmeyecek misiniz? Onlara yapılan haksızlık olmayacak mı bu durumda ?

ISGurusu ve yagmurceylin001 bu yazıya teşekkür etti.
  11. erdinho

erdinho TÜİSAG Üyesi

valla onu sorumlu müdüre sormak lazım ayşegül hanım =) hani olsa da 65 e inse herkes sevinse. =) bu seferde 64 ler isyan eder :D

ISGurusu ve kimyacaa bu yazıya teşekkür etti.
  12. erdinho

erdinho TÜİSAG Üyesi

kurumda sorumlu müdür söylediç dediğim gibi net bi şekilde söylemedi olur mu olmaz mı bilemem . olmasa da mahkemede dediğim 3 soru kesinlikle iptal edilecektir. inşallah mahkemeye kalmayız..

ISGurusu bu yazıya teşekkür etti.
  13. Aysgonul

Aysgonul Guest

Yani sorumlu müdür de nasıl bir sorumluluk varda böyle bir açıklama yaptı zaten onu çözemedim.
    Ama günlerdir haksızlık yapıldı diye konuşulupta 68-69 lara bir iyilik yapılır bu da süper olur düşüncesi de ayrı bir haksızlık durumu..
    Sorumlu müdürü tebrik ettim,böyle devam edilirse sırtımız yere gelmez :)

ISGurusu, yiğitoğlu, uzmanaday ve 3 kişi daha buna teşekkür etti.
  14. aim_mehmet

aim_mehmet TÜİSAG Üyesi

bi önceki sınavda 68 alipta kalanların suçu nedir acep!!!

15. can.kavuzlu

can.kavuzlu TÜİSAG Üyesi

böle bir bilgi kesinleşmeden resmiyet kazanmadan söylenmiceği gibi daha önce barajı geri çekmek olmadı...umarım dediğin gerçekleşir...konuştuğunuz kişi kimdir, orda çalışan herhangi bir görevlimi???

16. Aysgonul

Aysgonul Guest

Sorunlu müdür sanırım :p

t.şeyhoğlu ve fatih33 bu yazıya teşekkür etti.
  17. can.kavuzlu

can.kavuzlu TÜİSAG Üyesi

sorumlu müdür nerde kimse sölemiş...?basın açıklaması mı yapmış haberimiz yok ?

18. Mine 06

Mine 06 TÜİSAG Üyesi

Mahkemelerin süreçleri konusunda tecrübeli biri olarak düşüncemi paylaşmak istiyorum : önümüzdeki sınav 23 Kasım yani ortalama iki bucuk ay var şu an başvurulsa mahkemeye en az üç dört ay sonraya gün verir , ilk mahkemede inceleme kararı alınsa diğer mahkeme tarihi en az 2, 3 ay sonrasına verir, her şey yolunda gidip hakimin tayini filanda çıkmaz ve mahkeme günüde izin almaz sa bir 2 3 ay sonra sonuçlandırma mahkemesi gerçekleşir nerden bakılsa en az 7 8 ay sürücek bir süreçtir evet gerekçeler kesin ve net sorular iptal olacaktır ;

Ancak bu kayıp zamanın faturası kime kesilecektir BEN CEVAP VERİYİM SINAVA GİRMİŞ MAĞDURLARA ,

Çıkarılacak olumlu bir sonuç varmıdır?
    Belkide Tek olumlu çıkarılacak sonuç bu süreç de soru hazırlayanların daha ehil, bilgili tecrübeli ve dikkatli kişiler tarafından hazırlanması gerekliliğini kurumun anlaması olur.Evet bu kesinmidir bu da muamma.....

19. erdinho

erdinho TÜİSAG Üyesi

eğitim aldığım kurumun müdürü bu yorumu yapan kişi . ben açıkçası meb'in böyle bir şey yapacağını zannetmiyorum . 3 gün var bekleyip göreceğiz . dediği olursa güzel bir hediye alıp gitmeyi düşünüyorum müdürümüze =)

ISGurusu bu yazıya teşekkür etti.
  20. mujganasya

mujganasya TÜİSAG Üyesi

ben de tam sınırdayım.iptallerle +2 geldi diğerleri doğruydu zaten.iptallerin 10 un üstüne çıkmaması adına diğer hatalı soruları iptal etmemişler.bu mağduriyet giderilmelidir bir çok insanın hakkı yenecek...geçsem de kalsam da aynı düşünüyorum.

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica