18 Ağustos Sınavı Iptal Olan Ve Cevabı Değişen Sınav Soruları Açıklandı

Konu, 'Süresi Dolmuş Konular' kısmında alilevent tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. emrah_isg

emrah_isg TÜİSAG Üyesi

12 eylülde mi açıklancak ve sabah mı açıklancak

2. hüseyincem

hüseyincem TÜİSAG Üyesi

aynı şekilde şık değişikliğinden 69 la kalıyorum,şık değişiminden önce doğru yaptığını düşünenlerin hali nolacak, bu tip şık değişikliğinde madem her iki şıkkıda doğru kabul etsinler.

Att41 ve mujganasya bu yazıya teşekkür etti.
  3. kimyacaa

kimyacaa TÜİSAG Üyesi

Bu sınav o kadar saibeliydiki insanlarin emekleri harcandi bence 60 ustu alanlarin hepsi bu sinavdan gecmeliydi. Iptaller oldu cogu insan gibi benimde cok isime yaramadi en azndan bi guzellik yapip baraji 65 e cekebilirler bunun icin imza mi toplamamiz gerek surekli aramamiz mi tweet vs ne yapmamiz gerekiosa yapmaliyiz en azndan barajin 65 e cekilmesi 12 sinde aciklancak sinavi giun kaybettrmez

yagmurceylin001, mechanist_isg ve mujganasya bu yazıya teşekkür etti.
  4. mujganasya

mujganasya TÜİSAG Üyesi

imza toplanabilir ben de varım.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

ISGurusu, yagmurceylin001 ve kimyacaa bu yazıya teşekkür etti.
  5. mujganasya

mujganasya TÜİSAG Üyesi

site yöneticileri ne düşünür acaba bu konuda...

6. bimci

bimci TÜİSAG Üyesi

benimde 68 netim vardı şık değişiminden +1 geldi -1 gitti iptallerden +1 geldi 69 etti ama sonuçta 69 ile kalmış görünüyorum.şık değişimli,iptal edilen sorular,3/4 metre sorusu nötron sorusu sınavda çok zamanımı aldı geri dönüpte cevaplarımı kontrol etmeye bile zaman bulamadım.buda başlı başına bir haksızlık.zaten sorular ve şıkları destan gibi.nerden baksanız tam bir fiyasko.içinden art niyet barındırıyor gibi geliyor bana.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

Att41, Atarlı gülestan, mujganasya ve 2 kişi daha buna teşekkür etti.
  7. efe64

efe64 TÜİSAG Üyesi

zannetmiyorum baraj değişikliği yapılacağını bizim mağduriyetimizi bu kadar düşünmüş olsalardı gerçekten iptal edilmesi gereken sorularıda iptal ederlerdi.hiç umudum yok sonuçlar 12 eylülde açıklanacak ah tüh diyicez kasım sınavına hazırlanmaya başlayacağız.

8. imran nabi

imran nabi TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar,
    issgm internet sitesi ,çalışma bakanlığının internet sitesinden,cumhurbaşkanlığı internet sitesinden, başbakanlık sitesinden ve çalışma bakanı faruk çelik beyin twıtter hesabına mağduriyetimizi,nelerin yanlış olduğunu,iptal edilmesi gereken soruların iptal edilmediğini,değişen tüzüklerden sınava son 15 gün kala sorumlu tutulduğumuzu,sorulmayacak yerlerden sorular sorulduğunu belirten şikayetimi ve bu sınava özel sınav barajının 5-10 puan düşürülmesi gerektiğini belirttim ve gelecek seçimleride hatırlatarak ilgili yerlere yazdım.
    tüm mağdur arkadaşlar adına görevimi yaptığımı düşünüyorum.lütfen ilgili yerlere sınav sonuçları açıklanana kadar tüm iletişim yollarını kullanarak saygı çerçevesi içinde şikayet yağmuruna tutalım.
    burada şöyle olacak,böyle olacak,şu soru ne oldu,bu soru ne oldu diyerek lütfen vakit kaybetmeyelim.herkes kaderini bekler hale gelmiş.gücümüzü ve büyük bir kitle olduğumuzu hissettirelim. hepimizin elinin altında bilgisayar var.kaderimizi ancak biz çabalayarak değiştirebiliriz. hayatlarımız ve geleceğimiz başkalarının eline bırakılacak kadar değersiz değil.
    herkesi bu tepkiye ve şikayet mailleri atmaya davet ediyorum.

Att41, emsalsiz_, ISGurusu ve 7 kişi daha buna teşekkür etti.
  9. fatih33

fatih33 TÜİSAG Üyesi

Şunu demek istiyorum:
    İptal edilmesi gerektiğini düşündüğümüz ama iptal edilmeyen soruların bir listesini çıkaralım.
    Sonrasında bu soruların iptal edilmesi gereken sebeplerini mahkemeye kabul ettirebileceğimizi düşündüğümüz şekilde açıklamalarını yazalım. Yani gerekçemizi tüzük ve yönetmeliğe dayandırarak belirtmemiz gerekir.
    Bir de tüzüğü iptal olmuş olan itiraz ettiğimiz sorular var bunu da ayrıca belirtmekte fayda var. Sonuçlar açıklanıncaya kadar bunu hazırlamakta yarar var.
    Sonuçlar açıklandıktan sonra da sayın Levent Kavlak beyin de dediği gibi hukuksal mücadele başlayacak.
    Hukuksal mücadele hiç kimse bunu çok ısa bir süre içerisinde sonuçlanacak gözüyle bakmasın. Belki 1 yıl belki daha fazla sürecektir. Bu bakımdan yine kasım ayı sınavına çalışmayı ihmal etmemek gerekir. Bizim başlatacağımız bu hukuk mücadelesi bundan sonraki sınavları hazırlayacak olan sınav komisyonuna da bir örnek teşkil etmesi ve sınavların daha ciddi bir şekilde yapılmasına önayak olacaktır. Bu bakımdan bu girişim bundan sonrası için çok önemli bir başlangıçtır.
    Süreç belki uzun ama madem ki bu işi yapacağız o zaman eksik gördüğümüz/düzeltilmesi gerektiğini düşündüğümüz bu yanlışlığı daha ilk başta bizler düzeltelim. Bana ben mi kurtaracağım bu sistemi mantığıyla hareket edilirse ilk baştan bu mesleğe saygısızlığı bizler yapmış oluruz. Biliyorsunuz ki bir İGU olarak bizim görevimiz yanlışı bulmak ve düzeltilmesini sağlamaktır.

mujganasya ve Ali Üstün bu yazıya teşekkür etti.
  10. berfu kimya müh

berfu kimya müh TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar sınav 93 üzerinden değerlendirilse ne olur

ALİ ULVİ ÖZÇELİK bu yazıya teşekkür etti.
  11. Ali Üstün

Ali Üstün TÜİSAG Üyesi

Fatih dostum hiç belli olmaz bilirkişi olayı.. inşaat mühendisi tayi nedeceklerine şüpheliyim? bence üniversitelerin a sınıfı sertifikalı hocalarını tayin ederler.. mesela okan üniversitesinde var bildiğim kadarı ile isg bölümü..
    bu arada hemen mahkeme açamayız.. sınav açıklanacak.. 5 iş gününde sınava itiraz var. sonucu 10 gün sürecekmiş yine.
    sonra 60 gün zamanımız var. yada sonuçlar açıklandıktan sonra 60 gün.. işte o noktada emin değilim ama 60 günden eminim..

12. Ali Üstün

Ali Üstün TÜİSAG Üyesi

daha kötü olur.. geçer notu 70 de bırakırlarsa o zaman patlarız bomba gibi..

13. ISGurusu

ISGurusu TÜİSAG Üyesi

http://www.habas.com.tr/kuruluslar.aspx?kr=1&sayfa=51

14. hilalsipahi74

hilalsipahi74 TÜİSAG Üyesi

sınavın 93 üzerinden değerlendirilme şansı yok 100 üzerinden ve iptaller doğru kabul edilerek hesaplama yapılır

15. Atarlı gülestan

Atarlı gülestan TÜİSAG Üyesi

''şık değişiminden önce doğru yaptığını düşünenlerin hali nolacak'' bu nasıl bi yorumdur yaaaaa :D vallahi çok komik. Yanlış olan bişey düzeltilir! yanlış bişeyi düzelttikten sonra yanlış yapan arkadaşlar ne gibi bi hak iddaa edebilir ki :D

16. yagmurceylin001

yagmurceylin001 TÜİSAG Üyesi

Baraj 65 olsa da ayiplarini kapatsalar okadar ofkeliyimki hak yemek bukadar basitmi insanlarin ahini almak ayip gunah ya

kimyacaa bu yazıya teşekkür etti.
  17. yagmurceylin001

yagmurceylin001 TÜİSAG Üyesi

Gazetede bile bu skandal yayımlanmis nolur ki bi baraji cekseler bunu bizim dile getirmeden düzeltmeleri gerekir ya

18. aim_mehmet

aim_mehmet TÜİSAG Üyesi

Öyle bi şey yok... Olacak olanlar üzerine konuşmak varken olmayacak ihtimallerle vakit harcamayın derim..

yagmurceylin001 bu yazıya teşekkür etti.
  19. ISGurusu

ISGurusu TÜİSAG Üyesi

Benden de bir hediye :) Beraber gidelim
    İptaller bana +3 getirdi. şık değişimleri +1-1 =0 faydası olmadı. :)
    Cevaplarım konusunda tam emin olamadığım için puanımı bilmiyorum. yani ne kadar çok yanlış iptali o kadar +puan. :)
    A6, A22, A35, A40, A47, A50, A51 (-1 şık değişimi olan asetilen sorusu), A56, A62, A75, A81, A87, A94 için şikayet dilekçem delilleri ile hazır. Talep olursa ekleyebilirim. A64, A66, A73, A78, A90 için delil arıyorum.

20. ISGurusu

ISGurusu TÜİSAG Üyesi

B sınıfı soruları ile kendimi denedim 72 aldım iptallerden sonra 76 aldım.(7 iptal 1 şık değişimi)
    A sınıfı soruları ile kendimi denedim 60 aldım iptallerden sonra 73 aldım.(22 iptal)
    C sınıfı için sürünüyoruz. :)

Zeyynep, Att41 ve yagmurceylin001 bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica