18 Ağustos Sınavı Iptal Olan Ve Cevabı Değişen Sınav Soruları Açıklandı

Konu, 'Süresi Dolmuş Konular' kısmında alilevent tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. fatih33

fatih33 TÜİSAG Üyesi

İnşaat Mühendisleri Odasından A sınıfı uzman demek istemiştim eksik yazmışım.
    Neden açamayalım anlayamadım.
    Bizler yanlış değerlendirildiğini düşündüğümüz soruları gerekçeleriyle bölge idare mahkemesine dava açarak bildirmeliyiz diye biliyorum. Bunun da süresi 2 ay, sonuçlar açıklandıktan 2 ay içerisinde B.İ.Mahkemesine dava açılmalı. 5 iş gününde sınava itirazın tam içeriğini bilmiyorum ama bildiğim B.İ.Mahkemesi süreyi çok fazla uzatmadığı...

2. fatih33

fatih33 TÜİSAG Üyesi

ISGurusu,
    Vermiş olduğun linki inceledim ama bu linkten maalesef sorunun cevabı net olarak belirttiğin şekilde anlamı çıkmaz. Açıkçası iddianız hakkında tatmin edici bir cevap değil bu. Verdiğin verdiğin linkte 2 tip şalomalar hakkında açıklamada bulunulmuş.
    1-Eşit basınçlı şalomalar,
    2-Enjektörlü tip şalomalar.

Eşit basınçlı şalomalarda senin dediğin gibi önce asetilen sonrasında ise oksijenin vanasının açıldığını yazıyor.
    Enjektörlü tip şalomalarda ise benim dediğim gibi önce oksijen sonra asetilenin vanasının açıldığını yazıyor.
    Şimdi gel çık işin içinden.
    Bir de bu sayfa resmi bir kurum sayfası olmadığı için mahkeme bunu ne kadar kabul eder o da ayrı bir husus!!

ISGurusu bu yazıya teşekkür etti.
  3. Erkan GÜNDOĞDU

Erkan GÜNDOĞDU TÜİSAG Üyesi

Ali bey, isg sınavına giren hem avukat hem teknik öğretmen bir arkadaşım var. Bu süreçte mağdur arkadaşlar ona danışabilir.İsg konularına bizim gibi çalışmış, sorulardaki sıkıntıların farkında.

fatih33 bu yazıya teşekkür etti.
  4. ISGurusu

ISGurusu TÜİSAG Üyesi

Bilirkişinin şaloma farkını ve öncelik sırasını onaylama ihtimali çok yüksek

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. ISGurusu

ISGurusu TÜİSAG Üyesi

Soru iptal olsun diyorum. Şık değişikliği yetmez.

güneyisg ve Att41 bu yazıya teşekkür etti.
  6. kimyacaa

kimyacaa TÜİSAG Üyesi

İş Güvenliği Sınavı’nda skandal çıktı. C Sınıfı İş Güvenliği Sınavı’nda 30 yanlış soru olduğu iddiasıyla inceleme başlatıldı.Sınava giren çok sayıda kişi sınavların iptal edilmesi için başvuru yaptı. İddiaları incelenme heyeti, soruların hatalı olduğunu rapor etti. Sınava bazı adayların yerine başkalarının da girdiği iddiasıyla savcılığa suç duyurusunda bulunuldu.2014’TE BAŞLAYACAKTIÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, 2014 yılında başlamak üzere 1.5 milyon işyeri için iş güvenliği uzmanı bulundurma zorunluluğu getirdi. Ancak uzman yetersizliği ve iş yerlerinin hazırlıksız olması nedeniyle bu zorunluluk 6 ay ertelendi. Oluşan uzman eksikliğinin giderilmesi için de Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın talebi doğrultusunda Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü Ölçme, Değerlendirme ve Yerleştirme Grup Başkanlığı’nca 3 ayda bir İş Güvenliği sınavı yapılmasına karar verildi.sınav SKANDALLA BAŞLADIMilli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü Ölçme, Değerlendirme ve Yerleştirme Grup Başkanlığı, 18 Ağustos 2013 tarihinde sınav yaptı. Bakanlıklarda daha önce çalışan A Kalite İş Güvenliği Uzmanı kişilerce hazırlanan sorularda 30’unun yanlış ve hatalı olduğu iddia edildi. Sınava giren çok sayıda kişi Çalışma ve Sosyal Güvenliği Bakanlığı’na sınavın iptal edilmesi için başvuru yaptı. Aynı kişiler sınavın incelenmesi için de Milli Eğitim Bakanlığı’na dilekçe verdi.‘A Sertifikası’ alacaklarİŞ güvenliği uzmanı olabilmek için önce C sınıfı belge alınması gerekiyor. Bu belgeye sahip uzmanlar, 3 yıllık bir çalışmanın ardından yeni bir sınavla önce B sınıfı ardından da A sınıfı İş Güvenliği Uzmanı sertifikası sahibi olabiliyor. 50 kişiden fazla işçi çalıştıran ve faaliyet alanı riskli olan iş yerleri A sınıfı sertifika sahibi uzman bulundurması zorunlu. A sınıfı sertifika alan bir uzman aylık ortalama 50 bin lirayla iş başı yapıyor.10 eylül 2013http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/24677518.asp

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

glryvz, emsalsiz_, makineresim ve 6 kişi daha buna teşekkür etti.
  7. aim_mehmet

aim_mehmet TÜİSAG Üyesi

emsalsiz_, tugba9035, Şafak BALCI ve 2 kişi daha buna teşekkür etti.
  8. isgisgisgizmir

isgisgisgizmir TÜİSAG Üyesi

cansediment, tugba9035, vinz ve 2 kişi daha buna teşekkür etti.
  9. yagmurceylin001

yagmurceylin001 TÜİSAG Üyesi

Nihayet skandal ortaya cikti yayıliyor bircok gazeteye maik atmistim umarim ise yarar

allerjik, tugba9035, aim_mehmet ve 2 kişi daha buna teşekkür etti.
  10. Ali Üstün

Ali Üstün TÜİSAG Üyesi

Selam Fatih,
    ben kimsenin avukatı değilim ama eleştirin biraz sert geldi bana.. Sınava girmeyen bir uzman soruları okumak zorunda değil.. burada yardımcı olmak zorunda da değil.. yorum yapmış. seni çok gergin görüyorum ama sana bi tavsie, ister uy, ister uyma, keskin sirke küpüne zarar..
    biraz daha sakin, biraz daha makul olma zamanıdır düşüncesindeyim..

11. Aysgonul

Aysgonul Guest

Haberlerde bahsedilen 30 soru hangileri acaba ?

12. Aysgonul

Aysgonul Guest

tabiii zevkle ödiyeceklerdir emin olun :)30 soru varmış demek iptal olması gereken hiç görmedim ben toplam 30 soruyu..Kim biliyor ki bu soruları ?

isgisgisgizmir bu yazıya teşekkür etti.
  13. ISGurusu

ISGurusu TÜİSAG Üyesi

Venim şikayet dilekçemde 18 soru var 7 iptal 1 şık değişimi 26 yapar. şikayet listesindeki 18 sorunun içinde 1 şık değişimide var.

14. Aysgonul

Aysgonul Guest

C sınıfı için mi toplam 26 yanlış tespit ettiniz?

15. isgisgisgizmir

isgisgisgizmir TÜİSAG Üyesi

Ben size söylüyorum haber cıkmıs ama bıraz yanlıs cıkmıs bence 30 soru dıye bırsey yok ayrıca A sınıfı ıle de karıstırmıs olabılırler ve tek cozum şaibeli bütün soruların iptal edilmesidir tıpkı A sınıfı sınavda olduğu gibi bu şekilde herkes hakkı olanı almış olacaktır. Hiçbirşey için geç değil tek bir yazı ile diğer sorularda iptal edilebilir...

tugba9035, Att41 ve aim_mehmet bu yazıya teşekkür etti.
  16. yagmurceylin001

yagmurceylin001 TÜİSAG Üyesi

17. Hakan ÖZTÜRK

Hakan ÖZTÜRK TÜİSAG Üyesi

30 Soru yeterki iptal edilsin. Masrafları aramızda karşılarız:)

tugba9035 ve kimyacaa bu yazıya teşekkür etti.
  18. Aysgonul

Aysgonul Guest

Hangi 30 soru kısmına takılmış durumdayım:)Yanlışsa evet iptal olsun ama doğru olupta soruların kalitesizliğini tartışıyorsak ayrı bir konu oluyor.

fatih33 bu yazıya teşekkür etti.
  19. fatih33

fatih33 TÜİSAG Üyesi

Ali,
    Verdiğin cevaptan bu yazı dizisinin önceki yazışmalarını okumadığın için bu şekilde cevap verdiğini düşünüyorum, önceki yazışmaları okumuş olan biri bana bu cevabı yazmaz.
    Kısaca söyleyeyim, kendisi en son yazdığı yazıda sınav sorularına dahi bakmadığını söylüyor. O zaman adama sormazlar mı arkadaşım daha sınavda sorulan sorular hakkında dahi haberin yok sıkıntımızın boyutunu bilmiyorsun ne diye ahkam kesiyorsun. Biliyorsun ki asıl sıkıntımız yanlış sorular ve bu soruların bazılarının iptal edilmesi gerekirken bazıları edilmiş bazıları edilmemiş. Şimdi bu hususu bilmeyen birinin ortaya çıkıp da şunu yapın şunu yapmayın, şöyle yaparsanız sizin aleyhinize, mahkeme sizin için çok uzun sürer,..vs bu manada açıklama yapması ve bizim buradaki çabamızın beyhude bir çaba haline çevirmesi sence ne kadar doğru? Bizler burada arkadaşlar birlikte hareket edelim derken, hepimizi şoke eden haksız bir uygulamaya maruz kalmışken ve zamana karşı yarışırken sıkıntımızın ortasında bu tür açıklamalar yapılması bir de buna ben size yardımcı olmak istedim demesi bardağı taşıran damla oldu. Yardımcı olmak isteyen önce konuyu iyice dinler öyle konuyu bilmeden nasıl yardımcı olur?
    İşte durum bu Ali...
    Yapılan haksızlığın boyutu ortada, ben burada günlerdir kendi çapımda bunu dile getiriyorum kendimce uğraş içerisindeyim, bazı arkadaşlar da aynı çalışmayı yapıyorlar buradan görüyoruz. Şimdi bunu baltalamak mı gerekiyor, bunu baltalayan kişinin yaptığı hareket YARDIM ETMEK mi oluyor?!!!!
    Neyse uzatmanın anlamı yok...Tavsiyene gelince sağol ama böylesi durumlarda sessiz kalmak bence daha büyük zarar.
    Kaldı ki burası bir forum ve burada herkes makul olmak kaydıyla fikirlerini özgürce ifade eder. Ben de bunu yapıyorum...

ergeco bu yazıya teşekkür etti.
  20. İsmail Vural İSEL

İsmail Vural İSEL TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar,

Habere gidip yorum yapın bence. Ne kadar çok yorum olursa o kadar iyi olur. Hatta forum üyelerini bu habere yorum yapma konusunda bilgilendirmek mümkün olabilirse, moderatörümüzden isteyelim bunu.

Hepinize sonsuz başarılar.

Hakan ÖZTÜRK ve fatih33 bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica