18 Ağustos Sınavı Iptal Olan Ve Cevabı Değişen Sınav Soruları Açıklandı

Konu, 'Süresi Dolmuş Konular' kısmında alilevent tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. Emre Bağbaşı

Emre Bağbaşı TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar şu bilgide var ; istedikleri şekilde sadece bu sınava has barajı çekebilirler.Bazı hukuksal nüansları var bildiğim kadarıyla ama bugün duydum bunu.Bir önceki sınavla aradaki süre vb gibi bazı şeyler mahkeme gibi karmakarışık bilgi geldi toplayamadım.

Bugün hürriyetin ana sayfa haberinde yazan satır ;

"..30 sorunun hatalı olduğu öne sürüldü.Bilirkişi heyeti de aynı doğrultuda rapor verdi."
    Şimdi bu cümledeki bilirkişi heyeti kimdir ?

2. fatih33

fatih33 TÜİSAG Üyesi

Aslında ben de iptal edileceğini zannetmiyorum bunu daha önceki mesajlarımda da vurgulamıştım ancak A sınıfının 22 iptali gerçekten de dikkat çekici. Bu konuya yabancı olan kimselerin 22 iptal olur mu, sınavın meşruluğunu zedeler düşüncesini oluşturacağından malum ülkemizde akla ilk gelen şey "sınav iptal olması gerekir" düşüncesi ağır basması.
    Umalım ki bu vesileyle sınavda iptalinin gerektiğini savunduğumuz diğer sorular iptal edilsin ve mutlu sona ulaşalım.

tugba9035, Att41, ISGurusu ve 3 kişi daha buna teşekkür etti.
  3. imran nabi

imran nabi TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar ,
    herkese hayırlı olsun ve inşallah güzel sonuçlar çıkar.kaç gündür birlik olursak,heryere şikayet yazıları yazarsak mutlaka sesimizi duyurabiliriz diyordum ve kendi adıma yazmadık yer bırakmadım.kaderimizi başkalarının eline bırakmadığımız ,sesimizi korkusuzca kanunlar çeçevesinde çıkardığımızda hakkımızı alabileceğimizin resmidir bu.rahatlamak yok. asıl şimdi herkesin,tüm mağdurların bakanlığa,gazetelere,issgm'ye,cumhurbaşkanlığına,başbakanlığa bu haberide emsal göstererk şikayet etme zamanıdır.lütfen bu yazıyı okuyan herkes etrafında sınava girenleride uyararak şikayet dilekçeleri yağdırmaya başlasın.

fatih33, mujganasya, aim_mehmet ve 3 kişi daha buna teşekkür etti.
  4. alifizik10

alifizik10 TÜİSAG Üyesi

aynen katılıyorum
    b sınıfı soruları c sınıfına göre daha kolay anlaşılır ve net
    neden acaba daha az kişi elensin diye mi
    sanırım nedenini de anca tahmin etmeye çalışacağız
    ümidim git gide azalıyor arkadaşlar
    mahkeme olayı uzuuuuun bir maraton kim öle kim kala
    yanlış anlaşılmasın hakkımızı sonuna kadar arayalım derim
    burada TUİSAG a çoooook büyük görev düşüyor KANIMCA
    HAKKIMIZDA HAYIRLISI OLSUN NE DİYEYİM
    SAYGILAR

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

Att41 bu yazıya teşekkür etti.
  5. bimci

bimci TÜİSAG Üyesi

En mantıklısı barajın 60 veya 65 lere çekilmesi veya itiraz edilen soruların bağımsız bir bilirkişi heyeti oluşturularak yeniden değerlendirilmesidir diye düşünüyorum.

6. vinz

vinz TÜİSAG Üyesi

neyin peşinde bu kurullar soruları hazırlayanlar direktifleri verenler acaba ya? gerçekten bilgisiz cahillerden mi oluşuyor yoksa kasıtlımı yapılıyor bir emin olabilsek keşke. binlerce kişi göstermelik iptalleri yerse mi yapmaya çalıştılar, gazetelere düşeceklerine hukuk yoluna gidileceğine hiçmi ihtimal vermediler yoksa yine bir şekilde hallederiz biz e mi güvendiler?
    ülkede bi meslek sahibi oluyorsun zor bela, sonra daha iyi bir yaşam için kendini geliştirmen ekstra kurslara gitmen gerekiyor okulda öğretilmiyor çünkü! para veriyorsun tabikide çok kazanıyormuşsun gibi sınava giriyorsun soruları anlasan belki cevaplayacaksın ama yok çünkü burası Türkiye herşeyin altında bi düzenbazlık olabileceğine öyle alıştırmışlar ki bizleri sınav bitti 23. gün oldu hala fakirin ekmeği umut taktiği ağzına biraz bal çalalım taktiği! biz kaybettikçe kazanan birileri hep oluyor bilgilerinize..

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

alifizik10, fundacs ve Aysun BİROL bu yazıya teşekkür etti.
  7. Hakan ÖZTÜRK

Hakan ÖZTÜRK TÜİSAG Üyesi

Aslında buda iyi bir çözüm olabilir.

alifizik10 bu yazıya teşekkür etti.
  8. imran nabi

imran nabi TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar,
    sınavın iptal edilmesi hem mantıksızlık hem tekrar bir mali külfet hemde kazanan arkadaşlarımızın hakkı açısından hiçde hoş olmaz.ama bence bu sınavın barajı mutlaka düşürülerek 60-65 bandına çekilmeli diye düşünüyorum.şu satten sonra mücadelemizi bu yönde yapmalıyız.sınav geçiş puanı umarım 60-65 bandına çekilir ve hepimiz hakkımızı almış oluruz.

müslüm63, mujganasya, alifizik10 ve 2 kişi daha buna teşekkür etti.
  9. gilgin

gilgin TÜİSAG Üyesi

Her iki durumda ülkemizin ahlak seviyesinin ne durumda olduğunu gösterir maalesef. İhşallah ikiside değildir

10. gilgin

gilgin TÜİSAG Üyesi

sınav geçiş notu ile oynanması hoş değil, 30'u da bulsa iptal edilmesi gereken her soru iptal edilmelidir, böylece eğer ki varsa şark kurnazlığı (soruların özellikle anlaşılmaz yapılma çabası) ellerinde patlar, doğru ve ahlaklı çözüm bu olur. Kalanlara da ilave sınav hakkı, soruları hazırlayanlarada kamuya verdikleri manevi zarar nedeniyle tazminat davası bakanlıkça açılmalıdır, biraz japonlar gibi net olalım, dürüst olalım, harakiri istemiyoruz yani

fatih33, efe64 ve uzmanaday bu yazıya teşekkür etti.
  11. gilgin

gilgin TÜİSAG Üyesi

Ve bunlar için son gün beklemek yerine kızılca hareket edilmeliydi, birileri sakinlikten bahsetmiş, ne sakinliği, hala kimse bu rezillik üzerine açıklama bile yapmıyor, birileri itina ile korunuyor. İlla adalet mahkemede mi sağlanır, kamu düzeni ancak mahkeme salonlarında mı sağlanır, yazık ya, bu arada ben sınavı %80 geçtim, canım yandığı için değil, rezilliğe üzülüyorum. Kalsamda üzülmem ben böyle sınavda, zaten sınavın çoğu ne sorulduğunu Türkçe olarak anlamaya çalışmakla geçti.

fatih33, uzmanaday, emsalsiz_ ve 4 kişi daha buna teşekkür etti.
  12. gilgin

gilgin TÜİSAG Üyesi

Yanlışlıkla kızılca yazmışım, "hızlıca" olacak, otomatik düzeltme hatası

mujganasya bu yazıya teşekkür etti.
  13. güncel

güncel TÜİSAG Üyesi

iptal edilen soruları doğru işaretlediysek nasıl oluyor durum...

14. mujganasya

mujganasya TÜİSAG Üyesi

iptal edilen sorular herkes için doğru kabul ediliyor.

15. Gamze

Gamze TÜİSAG Yönetim Yardımcısı Yönetim Yardımcısı

İptal edilen sorulardan kaçını yanlış yaptıysanız o kadar artı puan geliyor. Örneğin 7 iptal sorudan siz zaten 5 ini doğru yapmışsınız o halde size +2 puan gelecek. Ya da 7 sorunun 7 sinide yanlış yapmıştınız +7 puan gelecek.

Hakan ÖZTÜRK bu yazıya teşekkür etti.
  16. ergeco

ergeco TÜİSAG Üyesi

Sınavı kazandıgımı düşünmeme ragmen 5 soruya itiraz ettim çoğunluk sağlayalım diye.Bazı arkadaşların sınav iptal olsun sözlerini doğru bulmuyorum.Yönetmeliklere herşeye göre yanlış sorular duruyor daha bunların iptali daha olası daha gerçekleştirilebilir geliyor bana.Bu arada sizin sorularınız sorunlarınız beni zerre kadar ilgilendirmesede diye başlayana cümleler kuran çokbakiyorum önemli !! Ztavsiyeletde bulinan arkadaslar gördüm.Ben kendi adıma 40 yaşındayım bir çok sektörde çalışmış tecrübeli biriyim.Benim gibi bir çok arkadaşım burada.Herkes neyi nasıl yapacağını gayet iyi bulabilir.Tavsiye ve öneri verirken bunlara dikkat edin lütfen.teşekkür ederim.

alifizik10, ISGurusu, Hakan ÖZTÜRK ve 4 kişi daha buna teşekkür etti.
  17. ergeco

ergeco TÜİSAG Üyesi

Dokunmatik telefon azizligi.Bazı yerler yanlış olmuş.Özür dilerim.Doğrusu çok önemli !!! Tavsiyerde bulunan arkadaşlar gördüm......olacak

18. mujganasya

mujganasya TÜİSAG Üyesi

keşke öyle bir şey olsa... 71 alıyorum (iptallerden +2 geliyor) ayrıca 2 soruyu hatırlayamıyorum.ama aklım hep sorularda ya yanlış yaptıysam diye...emin olamıyorum çok huzursuzum...

19. alifizik10

alifizik10 TÜİSAG Üyesi

20. Ali Üstün

Ali Üstün TÜİSAG Üyesi

dostum sana katılıyorum.. ama yinede yardımcı olmak istediği çok açık..
    ben topiğin hepsini okuyamıyorum kelime kelime.. zamanım yok.. ama okuduğum kadarı ile birde A sınıfı bir uzman abimiz anlatmıştı handikapları.. eyvalla saol deyip geçtim. içimden dedim. çünkü bende biliyorum ki mahkeme leyhte karar verecektir..
    ama bu tamamen tayi nedilen bilirkişinin insafına kalmış. İnan bana öyle.. ben bir doktora hata yaptığı için dava açan birini tanıyorum. mahkeme bilirkişi olarak kimi atradı biliyormusun? hata yapan o doktoru. işte Türkiye gerçeği bu.. adalet burada bitiyor..
    benim bir icra davam vardı. Hakim bilirkişi atadı.. bilirkişi beni rencide etmedi kabul ama zarar etmeme de sebep oldu açıkçası..
    Bilirkişi ne dediyse hakim o kararı aldı. Ben bunu sezdim, son duruşmadan önce hakim in odasına gittim. Bayan dı. Hakime Hanım dedim, hoş da bir bayandı doğrusu.. orta yaşlarda.. buyur yavrucum dedi.. hakim yaa :)
    bilirkişiniz doğru tespit yapmadı. Sonuçta siz de hakimsiniz. bu konu ile ilgili öncei bilir kişi raporuda var. adil karar vermenizi umuyorum dedim. Tamam evladım dedi (halbuki bendne küçük :) ), seni anlıyorum. ama ben bilirkişime güveniyorum. onun kararına inanıyorum. peki önceki bilirkişi dedim? o nedir? O benim tayin ettiğim bilirkişi değil.. benbenimkini bilirim. dürüsttür. onun kararı benim kararımdır demez mi..
    peki hakim hanım dedim, o zaman siz burda hakimlik görevini yapmış olmuyorsunuz ki. Kararı bilirkişi veriyor, siz vermemiş oluyorsunuz? Bİliyorum. ama düzen ve benim kararım böyle, yapacak bişi yok demez mi..
    arkamı döndüm, çıktım gitti. üstelik temyizsiz son karardı, itiraz dahi edemedim.. adalet böyle bişi..
    O sebeple dava açarken bilirkişi tayini konusunda dua etmekten başka şansımız yok.

Yalnız bişi daha söyleyim, benim tüketici davalarımda oldu. otomobil ile alakalı. şimdi bu hususta daha önceki bilirkişi kararını buldum. direk bilirkişi adını vermedim ama, itü otomotiv anabilim dalından öğretim üyelerimiz incelerse durumu tespit ederler die dilekçeme yazdım. hakim zaten oraya yollucaktı.. ama yıldız üni. yede yolladıkları oluyordu. ben itü dediğim tüm dilekçelerimde itü ye gitti. Bilirkişilerde konuya hakim olduklarından hep leyhte karar verdiler..

Senin anlicağın kararı veren hakim değil, bilirkişi..

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica