18 Ağustos Sınavı Iptal Olan Ve Cevabı Değişen Sınav Soruları Açıklandı

Konu, 'Süresi Dolmuş Konular' kısmında alilevent tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. Aysgonul

Aysgonul Guest

2011 sınav iptali yok demek istedim.Cümle biraz karışık olmuş :)

2. yagmurceylin001

yagmurceylin001 TÜİSAG Üyesi

170 i aradim 147 ye yönlendirdiler 147 mesgul surekli

3. yagmurceylin001

Evet aradim suan yarin aciklanacagina dair bilgimiz yok bakanligin sayfasinin duyrular kismindan takip edin dedi

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

4. yasin atasoy

yasin atasoy TÜİSAG Üyesi

bu gün açıklanır yarın iptal edilir sınav yada baraj düşürülmen herkese 3-5 puan verilir İnşallah :))))))))))))) sanırım 18 mayıs sınavı erken açıklanmış. yanlışmı hatırlıyorum

5. muratts

muratts TÜİSAG Üyesi

7 soru iptal edilmişse 93 üzerinden hesaplama yapılmalıdır..ya da herkese 7 puan ilave edilmelidir..matematiksel olarak durum budur bence..

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

selma75 bu yazıya teşekkür etti.
  6. yagmurceylin001

Yok tam zamaninda açıklanmıştı

yasin atasoy bu yazıya teşekkür etti.
  7. yagmurceylin001

Açılıyor meb

8. Ali Üstün

Ali Üstün TÜİSAG Üyesi

Dostum çok üzgünüm, sana inanmak isterim ama benim gördüklerim hiç öyle olmadı. Bilirkişi ne derse o oluyor. kaç 5 davalar atlattım ben.. 50 davaya girip çıkmışımdır bizzat.. hırsızlık, tüketici sorunları, nitelikli cinsel saldırı vs.. vs.. girip çıkmadığım dava yok. Avukat değilim, ama avukatlardan daha iyi oldum neredeyse :)
    umarı mdediğin gibi olur ama ben bilirkişi ne derse kararın o olacağına çok eminim.
    Hakimde burada sorulara bakarak karar vermez. bilirkişi isteyecektir..

fatih33 bu yazıya teşekkür etti.
  9. fatih33

fatih33 TÜİSAG Üyesi

Hayır, önceden ilan edilen gününde açıklanmıştı.
    Öyle sınav geçiş puanını 70'den aşağıya bir anda çekebilmeleri pek mümkün değil gibi... Gönül isterki bunu keşke aşağıya çekebilseler ama zor. Zira önceden başarı puanı en az 70 olarak açıklandığına göre bu kendi sınav yönetmeliğinde de belirtilmiştir. Yönetmeliği değiştirmeleri gerekir ki (evet çok zor değil) ama zaman alan bir durum.. Üstelik bu kadar şaibeden sonra puanın aşağıya çekilmesi şaibeyi daha da üst seviyelere taşır bunu da istemezler. Kendilerini kurtarmak için işi mahkemeye havale ederek soruların iptaliyle herkesin o sorulara verdiği cevabı doğru olarak kabul etmeleri kendileri açısından da en geçerli olanı... Tabi bu durum benim şahsi görüşüm. Gönül isterki fazla uzamadan dediğiniz şekilde sonuçlansın...

yasin atasoy bu yazıya teşekkür etti.
  10. Tolga_YILMAZ

Tolga_YILMAZ TÜİSAG Üyesi

iptal edilen soruların, alınan puana göre nasıl hesaplanması gerektiğini hala bilemeyen beceremeyen meslektaşlarımız var aramızda. merak ediyorum herhangi bir eğitim kurumundan eğitim alıp belli bir niteliğe ulaştılar mı yoksa buraya gelip kafa mı buluyorlar...

hesaplama çok basit, 7 iptal sorusu:
    herkese +7 puan getirmez!
    93 üzerinden hesaplama yapılmaz!

iptal edilen 7 soruyu doğru yapmış olanlar bu iptallerden puan olarak faydalanamayacaklar.

Ayhan Acar bu yazıya teşekkür etti.
  11. fatih33

fatih33 TÜİSAG Üyesi

Desene her tür vukuat hususunda mahkemelerde tecrübe sahibisin... Büyük geçmiş olsun.
    Ali,
    En son dün komşum ile görüştüm, kendisi bu sabah yurt dışına gitti (yeni dede oldu), kendisi eski Cumhuriyet Savcılarından... Durumu dün akşam beraber tetkik ettik, önce hakim bilirkişi ister dedi, ben de bu bilirkişi yine aynı komisyondakiler mi yoksa farklı kişiler mi diye sordum. Eğer hakim isterse yine aynı kurula yaptırır ama akıllı bir hakim aynı kişilere yaptırmamalı dedi. Çünkü sizin itirazınız zaten aynı zamanda komisyondakileri bir nevi şikayettir. Bu Ülkede bir sürü bununla ilgili uzman ve üniversitelerde ders verenler var, onlara danışılması hakim açısından daha mantıklıdır, takdir kendisinindir şeklinde cevap verdi...
    Ben yine bilirkişi hususunda umutluyum, hakkımızda hayırlısı olsun inşaallah...

emsalsiz_ bu yazıya teşekkür etti.
  12. Ali Üstün

Ali Üstün TÜİSAG Üyesi

ciddi olamazsın heralde? meb sınav duyurusunu okumadığın çok açık... istersen okuduktan sonra hala anlamadığın yerler varsa konuşalım dostum..

13. Ali Üstün

Ali Üstün TÜİSAG Üyesi

dostum sadece benim davalarım değil.. konu komşu akra arkadaş.. hak ve adalet peşinde koştuğum için girmediği mdava kalmadı..

Gördün mü, savcı bey aynen benim dediğimi demiş.. Hakim aynı bilirkişileri atayabilir. hiç bir yaptırımı yok..
    bilirkişiler aklı selim arkadaşlar olursa yırttık.. mesele o.. :D
    dediğin gibi, hayırlısı olsun..
    sonuç olarak ben banko 2 soru için dava açıcam.soru sayısını bu haftasonu yeni bir inceleme yaparak arttırabilirim..

fatih33 bu yazıya teşekkür etti.
  14. mestantas

mestantas TÜİSAG Üyesi

selma hanım iptal sorularının tamamı doğru. 93'ten değerlendirilirse iptal soruları geçersiz olacak ve ve benim 7 doğrum birden yok olacak, hepsi yanlış olmadıktan sonra böyle bir uygulama kimseye fayda getirmez.

15. oguz ali

oguz ali TÜİSAG Üyesi

isgkemal2013, Zeyynep ve yagmurceylin001 bu yazıya teşekkür etti.
  16. yagmurceylin001

Zeyynep bu yazıya teşekkür etti.
  17. serhatb

serhatb TÜİSAG Üyesi

açılıyor sorun yok.

18. Zeyynep

Zeyynep TÜİSAG Üyesi

19. Dr.Bozkurt

Dr.Bozkurt TÜİSAG Üyesi

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş