18 Ağustos Sınavı Iptal Olan Ve Cevabı Değişen Sınav Soruları Açıklandı

Konu, 'Süresi Dolmuş Konular' kısmında alilevent tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. Gökhan Çavuş

Gökhan Çavuş TÜİSAG Üyesi

Şu 93 üzerinden hesaplanacak yazanlar duyuruyu bi zahmet okuyuversinler de boş yere sorular sorup durmasınlar. Olay çok basit, iptal olan sorular herkes için doğru kabul edilecek. 7 soru içinden ne kadar yanlışın varsa o kadar + puan alacaksın.

Tolga_YILMAZ bu yazıya teşekkür etti.
  2. Ali Üstün

Ali Üstün TÜİSAG Üyesi

dava açlacak arkadaşlar.. başka yolu yok bu işin.. geçmiş olsun..
    %95 kaldım ben..çok yazık..

kimyacaa bu yazıya teşekkür etti.
  3. bimci

bimci TÜİSAG Üyesi

kazananlar 354.00 TL yi hazırlasınlar.:alaycı:

4. ilhan Atlı

ilhan Atlı TÜİSAG Üyesi

o zaman a sınfı kesin iptal olurdu 22 tane iptal var

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

mujganasya bu yazıya teşekkür etti.
  5. Hasan Aydemir

Hasan Aydemir TÜİSAG Üyesi

İş Güvenliği Uzmanlığı sınavı mağdurları diye ek bir forum daha açmaya gerek kalacak bu gidişle.

fatih33 bu yazıya teşekkür etti.
  6. serhatb

serhatb TÜİSAG Üyesi

hala bu kadar basit şeyi anlamayacak olanları gördükçe şaşırıyorum.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

kimyacaa bu yazıya teşekkür etti.
  7. Haktaş

Haktaş TÜİSAG Üyesi

Kesinlikle katılıyorum, bu kadar hoyratlık ve bu kadar emeğe saygısızlık olmaz. sınav komitesi derhal görevden alınmalı ve bu kadar mağduriyet mutlaka giderilmelidir. Bunun bir çok yolu da vardır.

8. kimitank

kimitank TÜİSAG Üyesi

Arkadaslar daha yeni ögrendim. hiç bir değişiklik olmuyacakmış, beklenti içinde olmayın derim.

9. imran nabi

imran nabi TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar,
    yukarıda yazdığım bu mesajı az önce www.csgb.gov.tr sitesinsindeki ''bakana mesaj'' kısmından tekrar gönderdim ve geçer not barajının bu şaibeler,yanlış sorular..v.s sebebiyle sınav açıklanmadan düşürülmesi gerektiğini ve bu konuda desteğini beklediğimizi açıklayan bir yazı gönderdim.
    lütfen mağdur olan tüm arkadaşlarım buraya girerek çalışma bakanına duygu,düşünce ve taleplerini yağdırsınar.

teşekkür.

10. yagmurceylin001

yagmurceylin001 TÜİSAG Üyesi

Nereden öğrenildi

11. kimitank

kimitank TÜİSAG Üyesi

Bakan yardımcısının danışmanı söyledi. Hepimize geçmiş olsun.

yagmurceylin001 bu yazıya teşekkür etti.
  12. imran nabi

imran nabi TÜİSAG Üyesi

bakan danışmanını tanıyorsanız umarım mağduriyetlerden bahsetmişsinizdir.bu kadar şaibeye,kanıtlanmış yanlışlıklara kılını kıpırdatmıyorsa ,yapılacak bir şey yok dediyse vay bizim halimize.bindik bir alamete gidiyoruz kıyamete.

13. kimitank

kimitank TÜİSAG Üyesi

Ben elimden geleni yaptım. Durumu hem yazılı hem sözlü anlattım. Anladım ki kafalarına göre sonuçları açıklıcaklar artık yoruldum. Ne halleri varsa görsünler seçim vakti ne yüzle dükkana gelcekler merak ediyorum. İş güvenliğinden falan soğuttular artık.

14. berfu kimya müh

berfu kimya müh TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar gazamız mübarek olsun

ISGurusu ve fatih33 bu yazıya teşekkür etti.
  15. fatih33

fatih33 TÜİSAG Üyesi

Ali bir şey soracağım,
    Gerçi komşum savcıya sordum ama bana net bir şey diyemedi, sınav yönetmeliğini görmeden net bir şey diyemem dedi.
    Sana ve forumdaki arkadaşlara sorayım kesin olarak net bilginiz var mı?
    -Ben bu sınavda sorulara itiraz süre olan 3 günlük süre içerisinde herhangi bir soruya itiraz etmedim. Daha doğrusu etme şansım yoktu çünkü dağın başındaydım ve şartlar itiraz edebilmeme izin vermiyordu...
    3 günlük sürenin bitiminden ancak 2 gün sonra evime gelebildim... Haliyle itiraz edenler arasında maalesef bulunamadım.
    Şimdi yarın sınav sonuçları açıklanıyor. Biliyoruz ki iptal edilmesi gerekip de edilmeyen pek çok soru var ve bizler bu iptal edilmesi gereken sorularda halen ısrarcıyız. Daha en az 7-8 sorunun daha iptalinin gerekliliğini söylüyoruz ve mahkemeye gitmekten bahsediyoruz...
    Ben 3 günlük itiraz süresinde itiraz hakkımı kullanmadığım için yarın mahkemeye komisyon yanlış karar vermiş şu 7-8 sorunun da iptal edilmesi gerekir diyebilme hakkım var mı?
    Kısacası, 3 günlük itiraz süresinde itiraz etmeyenler iptal edilen soruların daha fazla olması gerekir bu yapılan iptaller yetersizdir diyerek dava açabilir mi?
    Diyelim ki sonuç benim açımdan olumsuz yani hayır dava açamazsın denirse, ben mahkemeye başvuracak olan arkadaşlara (amacımız daha başka soruların da iptal edilmesi gerektiği... amacımız aynı olduğundan) bu hukuki davanın masraflarına ortak olmak kendi payıma düşen masrafı ödeyerek topluca dava açılmasında benimde çorbada tuzum olsun düşüncesi...
    Ama önce net olarak benim dava açıp açamayacağım. Ve bildiğim kadarıyla 2 ay içerisinde Ankara Bölge İdare Mahkemesine dava açılması gerekiyor...

16. Atarlı gülestan

Atarlı gülestan TÜİSAG Üyesi

sınav neden düşürülsün yaaaa :D komik olmayın :D sınavdan şu an başarısız olan çok arkadaşımız var ama 70 barajını aşan da çok arkadaş var. sonuçta başarılı olanlara ayrı başarısızlara ayrı soru sormadılar. sınavın düşürülmesinden ziyade iptal edilmesi gereken ve edilmeyen soruları da iptal etmeleri gerekir. sınavdan başarılı olan arkadaşları da düşünmek lazım.. sınav düşürülürse hem devlete hem de şu an başarılı sayılan arkadaşlara durduk yere hem maddi hem manevi çok zararı olur.. mantıklı olmak lazım.

eer ve aziz e. bu yazıya teşekkür etti.
  17. Tolga_YILMAZ

Tolga_YILMAZ TÜİSAG Üyesi

ciddiyim. sınava girmeden çok önce sınavla ilgili olanları daha önce sınava girenler tarafından öğrenmiştim zaten ki bu yeni birşey değil.

senin dediğin gibi olsaydı, diyelim ki sonuçlar açıklandı ve bir kişi şans eseri 100% doğru yaptı, 7 soru iptal edilir de hanesine +7 daha eklenirse 100 üzerindne 107 puan alır. Yani bence sen mantığını bir sorgula...

18. Tolga_YILMAZ

Tolga_YILMAZ TÜİSAG Üyesi

al benden de o kadar. yani aramızdakilerin çoğu mühendis üstelik... nasıl bu kadar basit bir konuyu anlayamazlar hayret... toplama çıkarma bilmek yeterli yani. ayrıca kazandık diye bir de kazık mı yiyoruz bu 354 tl neyin bedeli? belge ücreti diyor da altından mı yapılmış bu belge? hükümet resmen borçlarını bize ödetiyor...

19. Ali Üstün

Ali Üstün TÜİSAG Üyesi

dostum öncelikle bu dava tüketici davası değil. Savcı bey komşun haklı belki sınav yönetmeliğini görmek istemiş. internetten arayıp bulur bakarız. ama sınava 3 gün içerisinde itiraz etmek zaten bir ölüm.. ben çalışıyorum ve o 3 gün ne yapacağımı bilemedim. zaten 3 itirazım kabul 3 ü red oldu. redler doğruydu çünkü gözümden kaçmış.
    neyse, sonuçta ben şimdi 2 adet hiç itiraz etmediğim soru hakkında dava açmayı düşünüyorum.
    Sonuçta bizler uzman değiliz. itiraz süresi içerisinde bu soruların hatalı olduğunu fark etmemiz beklenemez. sonradan uzmanlardan hatalı olduğunu öğrenme şansımız var. Zaten biz itiraz etmemiştik şimdi ediyoruz demicez dilekçemizde..
    bu sorular bilimsel olarak geçersizdir, dayanakları iptal olmuş tüzüklerdir, dayanakları yoktur. ama bizim savımızın bilimsel dayanağı vardır ve bu sorular iptal edilmelidir dicez.. hakim karşı tarafa tebliğ edecek. onlarda bu vatandaş baştan itiraz etseydi şu sorulara dicek.. bizde bilsek zaten itiraz ederdik dicez. hakim bi daa onlara değil bilir kişiye soracak..
    yani duruşmalarda hakimler 3 dilekçeye bakar. 1- dava dilekçesi, 2-dava dilekçesine yanıt dilekçesi, 3- yanıt dilekçesine cevap dilekçesi.. bitti.. sonraki dilekçeleri okumadıkları söylenir.. yani dava açanın 2 dilekçe verme şansı var.. daha fazlasıda var. ama kale almazlar..
    sonuçta bakanlık bu adamalrın itiraz hakkı yok diyemez.. soruların bilimsel kusuru olup olmadığını savunacaklar.. zira bizlerde bilimsel olarak hatalı oldukları iddiası ile dava açıyoruz..
    Kazanırız.. hiç tereddütütünüz olmasın.

yalnız, 20 -30 değil ama 50-100 den fazla kişi olurda açarsak daha hızlı karar verir idare mahkeme..
    hatta 500-1000 kişi olursa inanın bana, 60 günde biter bu dava.. 1000 kişi üstü dava açarsak düşünemiyorum bile ne kadar çabuk biteceğini..
    çünkü sayı artınca hakimler toplu bir mağduriyet var diyerek daha hızlı karar verir, süreci hızlandırırlar.
    birde idare mahkeme özelliği şudur, en iyi ağlayan kazanır.
    inanın bana, 1000 kişi 5 soruya itiraz etse, hakimin bilirkişiye yönlendireceğine bile şüphem var..
    kararını verir bence..
    bu arada yarından itibaren kaç kişiyiz burada sayı tespiti için ben kişisel mailimi vericem.. oraya mail atan dava açmak isteyen arkadaşlar olursa sevinirim..

fatih33 bu yazıya teşekkür etti.
  20. yagmurceylin001

yagmurceylin001 TÜİSAG Üyesi

Sorulara hiç itiraz etmedim ama yarindan sonra dava acabilirmiyim uc gun icindd

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica