18 Ağustos Sınavı Iptal Olan Ve Cevabı Değişen Sınav Soruları Açıklandı

Konu, 'Süresi Dolmuş Konular' kısmında alilevent tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. Ali Üstün

Ali Üstün TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar Merkezi sistem sınav yönergesi varmış.
    http://mevzuat.meb.gov.tr/html/25822_0.html

yönetmelik yok.. bu yönerge de de sınava itiraz etmeyen dava açamaz demiyor.. yani her halükarda herkes dava açabilir..

fatih33 bu yazıya teşekkür etti.
  2. Ali Üstün

Ali Üstün TÜİSAG Üyesi

dostum gerçekten ciddi olamazsın..
    milletin mühendisliğine laf atıyorsun ama biraz kendinide düşün lütfen..
    kimse sana iptal edilen sorular eklenir demiyor ki.. iptal soruları doğru yapana birşey yok.. yanlış yapan + puan alır..
    mesela ben 7 iptalden 6 snı doğru yaptım.. sadece +1 eklendi.. +7 eklense zaten geçmiştim..
    lütfen şu yönergeyi okurmusun? aksi halde sana söyleyecek birşey bulamam..

http://www.casgem.gov.tr/EditorFiles/files/18 AĞUSTOS 2013 İş Yeri ve Güvenliği Sınavı.pdf

kimyacaa bu yazıya teşekkür etti.
  3. fatih33

fatih33 TÜİSAG Üyesi

Ali, sen hukuki detaylara daha vakıfsın, bu konuda yanındayım...
    Organize bir şekilde hareket edilirse tüm arkadaşlar da buna destek verirse dediğin gibi bu dava herkes için olumlu sonuçlanır.

Bir de şöyle düşünmek lazım:
    Diyelim ki C sınıfı olduk, 3 yıl sonra bu sefer de B sınıfı olabilmek için yine sınava gireceğiz. Eğer biz bu sınavdaki iptal edilmesi gereken diğer soruların iptal edilmesi hususunda dava açmazsak bu sınavda yaşadığımız sıkıntıları 3 yıl sonra yeniden yaşamamız kuvvetli bir ihtimal. Ama dava açar da bu soruların ilan edilen cevaplarını iptal ettirebilirsek işte o zaman sınavı düzenleyen kurum bundan sonra bize yaşattığı sıkıntıyı daha iyi anlar / hatasını da anlar ve bundan sonraki sınavlara daha ciddi eğilmek zorunda kalır.

Bu dava açılmaz ise bu sınavlar için; Erkin Koray'ın şarkıda dediği gibi "... böyle gelmiş, böyle gidecek korkarım vallah.." sözleriniı mırıldanmaya devam ederiz. Sonrasında da herkes söylenir durur ama kimse hatanın aslında en başta bu haksızlığa karşı mücadele etmek olduğunu bir türlü görmez, bir türlü söylemez...

selma75 ve yagmurceylin001 bu yazıya teşekkür etti.
  4. fatih33

fatih33 TÜİSAG Üyesi

Tolga,
    Bu sınavda iptal edilen 7 sorudan ve 2 şık değişiminden bana sadece +5 geliyor. Diğer 4'e ne oldu diyeceksin?
    A kitapçığı 17 - 30 - 59 - 82 - 83 - 84 - 85 ==> İptal olan sorular. Bunlardan sadece 17-83-85 benim işime yaradı. Çünkü bu sorulara verdiğim cevap ilan edilen cevap anahtarındakilerden farklı işaretlemiş olduğum için haliyle ben yanlış yapmış kabul edildim ve o sorular da iptal edildiği için haliyle bana 7 sorudan sadece +3 eklenmiş oldu. Ama 7 sorudan eklenmeyen 4 soru ne oldu diyeceksin? O sorularda işaretlemiş olduğum şıklar ilan edilen cevap anahtarındakiler ile aynı olduğu için haliyle zaten doğru kabul edilmişti. Ama iptalden edildikten sonra o soru bana + olarak eklenmez.

Diğer +2 ise şık değişiminden gelen +lar.

Umarım yardımcı olabilmişimdir...

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. Ali Üstün

Ali Üstün TÜİSAG Üyesi

dava için 3 güne ihtiyacın yok. şimdi sınava itiraz için 5 iş günün var.
    ben sınavada itiraz edeceğim. şu şu sorular hatalıdır, lütfen cevap anahtarında düzeltmesini yapınız dicem.. manası yok ama dicem.. yanıtlarımı kontrol edin dicem..
    olmicak zaten bişi.. sonra 60 günlük itiraz süreci başlicak.. %100 iptal edilecek soruları bilimsel ddayanakları ile itiraz edip, topluca dava açabiliriz.. ama o arada kasım sınavınada hazırlanmak şart söyleyim size.. sonuçta kasım sınavını kazanabiliriz de, kaybedebiliriz de.. ağustos sınavında dava hakkımızı kaybetmememiz gerekir. idari mahkemede masraflar 300 tl yi geçmez. sadece avukat maliyeti var.. avukat tutmalımıyız ona bakıcaz artık.. zira idari mahkemede avukat olması ne kadar gerekli bende bir araştırıcam.. zira dava dilekçemize bakanlık yanıt verdiğinde ankaradan dava açan arkadaşlardan o yanıt dilekçesine ulaşmasını isteyebilirim. o dilekçeye cevap verdik mi sonra beklicez sonucu.. o aşamadan sonra zate navukatında bir katkısı yok. zira idari mahkemelerde duruşma olmaz. olur ama taleple.. gerekli değildir yani..
    ayrıntıları anlatırım yine ilerleyen günlerde..

emsalsiz_ ve fatih33 bu yazıya teşekkür etti.
  6. serhatb

serhatb TÜİSAG Üyesi

işte bunlar ezberci zihniyetin ürünleri : )

geçelimde gene haracımızı vermeye razıyız.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. tuğ tuna

tuğ tuna TÜİSAG Üyesi

fatih33,
    Adamlar 7 soru seçmiş iptalleri yapmışlar keşke dediğin gibi olsada iptal sorusayısını artırsınlar, ancak sence bu mümkün mü ? Oturdular kafalarına göre kendilerince yanlış olmuş dedikleri 7 soru iptal ettiler , bu iptal soruları artık arttırmazlar ANCAK sınavın iptal edilmesi kaldı geriye ve bir tek bu mümkün çünkü gazetelerde ihbar kabul edilecek sınavla ilgili haberler yayınlandı.
    Masraftan bahsediyosunda eğer kasımdada kazanamazsan bir eğitim ücreti daha ödemek ve eğitime gitmek zorunda kalacaksın . Bu sınav iptal olursa 2 sınav hakkımız daha olur ne yapalım sorular düzgün sorulsun !

efe64 bu yazıya teşekkür etti.
  8. fatih33

fatih33 TÜİSAG Üyesi

İptal edilmesi gerektiğini düşündüğüm sorular...
    Bu soruları pek çok arkadaşın forumlara astığı yazılardan derledim, bunların içinde benim doğru yaptığım sorular da mevcut. Ama bazı arkadaşların da yaralanabileceğini düşündüğüm için buraya yazıyorum.

A Kitapçığı ==> 6-22-35-47-50-62-73-78-81-94-99
    Toplam 11 soru bana göre cevap anahtarındaki cevapları yanlıştır.
    Bu soruların iptali gereklidir...

Ekli Dosyalar:

9. Muhdgn

Muhdgn TÜİSAG Üyesi

Ben 10 senedir umut ediyorum ama ...............

10. Ali Üstün

Ali Üstün TÜİSAG Üyesi

niçin iptal istiyorsuuz? net soru sayınız nedir?

11. srsr51

srsr51 TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar sınav sonuçları bugün açıklanacak değil mi ? Yanlış bilmiyorum...

12. emreozcan

emreozcan TÜİSAG Üyesi

sınav sonuçları bugün kaçta açıklanacak bilgisi olan?

13. iverson

iverson TÜİSAG Üyesi

sınav sonuçları bugün açıklanıyor mu arkadaşlar? bilgisi olan var mı?

14. Rıdvan Bayhan

Rıdvan Bayhan TÜİSAG Üyesi

Zaman alehime isliyor gibi hissediyorum. Hayirlisi.

yagmurceylin001 bu yazıya teşekkür etti.
  15. gözde t.

gözde t. TÜİSAG Üyesi

sınav sonucunun açıklanacağı saat belli mi arkadaşlar ???

16. fatih33

fatih33 TÜİSAG Üyesi

Net soru sayım 67- veya 68. Tam olarak söyleyemiyorum çünkü bazı sorulara ne cevap verdiğimi hatırlayamıyorum.
    Sınavın iptal edilmesi sınavda yüksek not alıp kazanmış olanlara haksızlık olur. Öte yandan söylediğimiz gibi daha iptal edilmesi gereken sorular da var, o soruların iptal edilmemesi de sınavda gerçekten kazanması gerekip de kazanamayanlara haksızlık olur.
    A sınıfında 22 soru iptali ile pek çok kişiye böyle bir imkan sağlanıyorken C sınıfında bu imkanın kısmen sağlanıp kısmen sağlanmaması çifte standarttır.
    Ali ben aynı zamanda Mayıs sınavı mağdurlarındanım, o sınav benim için bir ilkti ve orada da hakkım yendi. +4 gelmesi gerekirken maalesef +4 puanım eklenmedi. Derdimi kimseye anlatamadım, baktım ki olmayacak Ağustos sınavına hazırlanmaya başladım. Sınava kısa bir süre kalması ve kişisel bazı işlerimin yoğunluğundan mayıs sınavı için çok fazla uğraşamadım. Şimdi ise açıkçası bu sınav mayıstakini mumla arattı. Ama haksızlığa 2 defadır üst üste maruz kalmam artık beni harekete geçirdi... sınav değil, sorular iptal edilmeli. Tıpkı A sınıfında iptal edilenler gibi, tıpkı daha önceki yıllarda soru iptalleri ile mağduriyeti giderdikleri gibi. Eşitlik ise eşit davranılsın...

17. lanope

lanope TÜİSAG Üyesi

Hala açıklanmadı bişeyi de doğru yapın be kardeşim

18. husamabi

husamabi TÜİSAG Üyesi

saaat 10.30-11.00 arası yada 13.30 14.00 arası açıklanır arkadaşlar. bugüne kadar hep böyle oldu.

19. fatih33

fatih33 TÜİSAG Üyesi

Ali,
    Bazı arkadaşların sınavın iptal edilmesi hususunda ki ısrarlarını anlayabilmek için kendimi zorluyorum ama bir türlü anlayamıyorum.
    Ya onlar bizim dediğimizi anlamıyor ya da başka bir sebepten ötürü anlamak istemiyorlar...
    O başka sebep nedir işte o ayrı bir soru işareti.
    Gazete haberleri ile hareket etmek, sınav için sınavda başkalarının yerine sınava girildiğine dair balon ithamlar, kopya çekildiği iddiaları,...böyle -mış, -miş ile yapılan yorumlara itibar ederek sınavın komple iptalini istemek ne kadar mantıklı ki? Bu arkadaşların biraz daha gerçekçi hareket etmesi gerekir... Yoksa sonucu herkese zarar verir.

Ali Üstün bu yazıya teşekkür etti.
  20. adnanyildizz

adnanyildizz TÜİSAG Üyesi

Bugün açıklanır ama saati belli değil geçmiş sınav 15 gibi açıklandı

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica