18 Ağustos Sınavı Iptal Olan Ve Cevabı Değişen Sınav Soruları Açıklandı

Konu, 'Süresi Dolmuş Konular' kısmında alilevent tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. yigitersoy

yigitersoy TÜİSAG Üyesi

Tam 70 gelmesini bekliyordum 66 geldi

2. fatih33

fatih33 TÜİSAG Üyesi

Ali,
    Seni gönülden tebrik ediyorum.
    Benimki de şaka gibi ama gerçek: 62...
    Yahu bu nasıl bir sınavdır böyle?
    İptallerden +5 gelmesi gerekirken şu gelene bak, -5 geldi. 62 tane kesin netim zaten vardı. +5 de iptallerden bekliyordum. Şu gelene bakar mısınız? Resmen dalga geçer gibi...
    Artık kasım sınavına çalışacağız, bu moralle nasıl çalışılırsa...
    Ama hukuki mücadeleye de başlayacağım... Ve bu hususta senden yardım da isteyeceğim. Zira dün akşam verdiğin bilgi altın değerinde. Bölge idare mahkemesine başvurmam gerekecek. Bakalım forumdan da katılan olursa daha hızlı yol alabiliriz diye düşünüyorum...
    Seni tekrar gönülden tebrik ediyorum, belgen şimdiden hayırlı uğurlu olsun.

3. Mystery4560

Mystery4560 TÜİSAG Üyesi

69 bekliyordum 69 geldi :( Kasım sınavına çalışacak güç de moral de kalmadı. Ne yapsak nasıl ilerlesek? Tecrübeleri olanlar paylaşabilirse çok sevinirim? Kasım sınavına girmeli miyiz? Açılacak davaların sonucunu mu beklemeliyiz?

4. ayna42

ayna42 TÜİSAG Üyesi

bende 75 almışım geçen arkadaşları tebrik ediyorum Barajı geçemeyen arkadaşlar adına üzüldüm. Hayırlısı olsun.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. Ali Üstün

Ali Üstün TÜİSAG Üyesi

Dsotum çok teşekkür ederim. bende beklemiyordum açıkçası.. daha doğrusu 68 netim vardı emin olduğum.. ama hatırlamadığım 4 soruya güvenmiyordum doğrusu.. nasıl olduysa 4 te 2 yi tutturmuşum ve 70 e ulaşmışım.
    Dava konusuna gelince. tabiki elimden geldiği kadarı ile yardımcı olurum. ama öncelikle şu 5 iş gününde bu sınav sonucuna itiraz et derim.. kendi bildiğin cevapları çıkar. ben şu aşağıdaki soruların yanıtını görüldüğü gibi vermiştim. +5 de iptallerden gelmeliydi. sonuçta hata olduğunu düşünüyor düzelmesini arz ediyorum diye bir dilekçe ve 10 lik dekont ile bakanlığa yolla derim. belli olmaz.. bi ihtimal..
    ayrıca moralini bozma lütfen.. bende çalışmaya odaklanmıştım doğrusu kasım için.. diğer arkadaşlarmda morallerini bozmasın ve kasım sınavına odaklansın derim.. inanın bana, kasım sınavı daha temiz olacak.. öyle bir his var içimde.. 60 ve üstü alan arkadaşlarında kasımda geçeceğini umut ediyorum..

fatih33 bu yazıya teşekkür etti.
  6. zeynap

zeynap TÜİSAG Üyesi

aynı problem bendede oldu 72 bekliyordum 63 aldım şoklardayım valla ne yapmam gerekiyor bilgilendirirmisiniz....

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. reactor

reactor TÜİSAG Üyesi

Sınavdan başarılı oldum. Sertifikayı nasıl alacağız?

8. yasin atasoy

yasin atasoy TÜİSAG Üyesi

biz yanlışmı hatırlıoruz ben de 73 bekliodum hatrlamadığım sorular 5 taneydi bunlarıda yanlış hesapladım kesin geçeceğimi düşündüğüm sınavdan 69 la kaldım gerçekten hala inanamadım.. bu nasıl böyle oldu diye benim gibi birçok arkadaş var bu işte bir iş mi var soruları defalarca çözdüm en ufak şüphede yanlış saydım ama fiyasko

9. tuğ tuna

tuğ tuna TÜİSAG Üyesi

.

Ali Erkan 73, glryvz ve Bilal Akgöl bu yazıya teşekkür etti.
  10. baret_ahmet

baret_ahmet TÜİSAG Üyesi

sınavdan sonra 2 kez kontrol ettim 66-67 alıyorum. İptallerden +3 gelecekti. Gele gele 55 geldi. İş yerindekiler benden belgeyi bekliyor, nişanlım gözümün içine bakıyor. Belgeyi alamadım düğünüm olmayacak :( Herşeyi buna bağlamıştım. Çok üzgünüm. Dün gece uyuyamadım saat: 3'e kadar. Kabus üstüne kabus gördüm. Çok üzgünüm çok...

11. SAİT_UCAR07

SAİT_UCAR07 TÜİSAG Üyesi

Bence girin zaman geçtikce bilgilerde unutuluyor, sınavdan da soğuyorsun. gelecekte ne olacağı belli olmaz. Sınavı değiştiriverirler. Sıkı bir çalışma ile olur.
    Benim ilk sınavımdı 75 almışım. sınav için bolca soru çözün. Konulardan soru cevaplamak yerine, sorudan konuları öğrenin.
    Şimdiden başarılar dilerim...

12. Ali Üstün

Ali Üstün TÜİSAG Üyesi

sınav değil ama soru iprali için dava açmak şart..
    özellikle 68 de kalanlar için muhakkak 2 iptal sorusu vardr illaki..

ALİ ULVİ ÖZÇELİK ve Brc34 bu yazıya teşekkür etti.
  13. uzmanaday

uzmanaday TÜİSAG Üyesi

Sorulardaki anlatım bozukluğu ve soruları hazırlayan komisyonun İSG konularına ve güncel gelişmelere yeterince hakim olmamasından dolayı iptal edilmesi gereken sorular varken ve sınav sorularını hazırlayan komisyonun haricinde tarafsız akademisyenlerden oluşması gereken komisyonun değerlendirmesi sonucu iptal olması söz konusu soruların ayıklanmasıyla çıkacak yeni değerlendirmeninbaraj düşürülmesi gereken taleplerden daha yerinde olacaktır diye düşünüyorum.

Herkesin bilgi, tecrübe ve katkısı ile ilkeli sağlam temelli bir sistem sistemi pansuman ve günü kurtaran tedbirlerle oluşturmak mümkün değildir.

Bu ancak sınav süreci gibi her sorunlu konuda önce sorun yaratan sonra lütfedercesine çözüyormuş gibi yapan mantığına sahip siyaset ve bürokraside ki koltuk sahiplerinin çıkarlarına hizmet eder.

Herkes görevini yapsa hukuk tam işlese tarafsız komisyonlar olsa, sürece güveni tam olsa herkes hakkına razı olur diye düşünüyorum.

C sınıfı sınav sorularını A ve B sınıfına göre değerlendirdiğimizde -hem anlatım bozukluğu, hem metinlerin uzunluğu bununla beraber bazı soruların iki üç kelimeyle yazılması nedeniyle ne anlatmak istedğinin anlaşılaması nedeniyle - nispeten daha zor olduğu aşikardır. Belki bu karmaşa ve iptal edilen sorulara baktığımızda sanki piyasadaki uzman sayısını zoraki ve yapay bir dengeleme çabası kanısına varılabilir.

İçinde tüzük yazmayan soruların iptal edilmeyip "tüzük" yazan soruların iptal edilmesi ise irdelenmesi gereken ayrı bir sorun. sınav sorularının dağılımının aşağıdaki (ayrıca sınavdaki dağılımını da açıkçası sorular bazında bilmek isterim) şekilde olacağı açıklanmıştı.

Hukuk 5
    Genel İSG Konuları 15
    Mevzuat 30
    Sağlık 10
    Teknik 40

Bu durumda tüzükle ilgili olmasına rağmen tüzük yazanların” iptal edilmesi söz konusu iken soru metninde tüzük yazmadığı” için iptal edilmeyen sorular soruların hazırlanması aşamasında hangi başlık altında hangi yüzdelik dilim içindedir.

Eğer aynı başlık ve yüzdelik dilim içindeyse soru metninde tüzük” yazdığı için sorular iptal edilmişse aynı başlık ve yüzdelik dilim içinde bulunan fakat tüzükten alındığı aşikar olan fakat soru metninde tüzük yazmayan” diğer sorularında aynı gerekçeyle iptal edilmesi gerekmez mi? Yoksa sorular hazırlanırken tüzük yazmadan tüzükten alıntı yapılarak sorulan sorular, tüzük yazdığı için iptal edilen sorulardanayrıştırılarak ve tüzük yazan soruların hazırlık aşamasından beri iptal edileceği önceden tasarlanmış ve bundan sonraki sınav sorularında tüzük yazmadığı halde bu soruların sorulabileceği ve daha sonraki ihtilafların önüne geçmek ve içtihat oluşturmak için hazırlamış bir kılıf mıydı. ?

Eğer gerçekten böyleyse sınav sorulanının neden etik konularını içermediğini sormanın da bir anlamı yok.
    Yok bunlar farklı başlık ve yüzdesel dilim içinde deniliyorsa o zaman; kelimesi kelimesine her şeyiyle aynı olup tarifi yapılmış ve referans belirtilmeden atıfta bulunulmuşsa, sadece soru metninde referansı belirtilmedi diye farklı bir kategoride mi oluyor?

Bir varsayımdan hareketle; aynı şekilde alıntı yapılan bir bilimsel makale/eser olsaydı ve aynı mantıkla hareket edilseydi bunun adı intihal olurdu. Ve referans belirtmeyen kurul ama biz referansta bulunmadık ki bu farklı bir durum diyemez. İzinsiz alıntı açığa çıktığnda nasıl suç teşkil ediyorsa, aynı şekilde soru metninde tüzük yazmayan sorularda açıkça tüzükten alınan sorulardır ve tümünün iptal edilmesi gerekir.

Eğer iptal edilmeyecekse o zaman; B16 daki ----- kanımca varlığını yasama organınca çıkarılan kanunlara dayandıran her türlü doküman hukiki belgedir. Fakat olmazsa olmaz olan bir gerçeği eksik bir ifadeyle soran ve yasama her şey değildir dercesine bir algı yaratan---- “yasama organı tarafından konulmuş olmak” şıkkının gerçekten hukukun ortak özelliklerinden biri olmadığı şeçeneği doğrulanmış olur.

14. ALİ ULVİ ÖZÇELİK

ALİ ULVİ ÖZÇELİK TÜİSAG Üyesi

62 aldım idari mahkemeye gideceğim son hakkımdı hiç değilse bir sınav hakkı daha talep edeceğim . soru dağılımına uyulmamış bu konuda aday yanıltılmış oluyor. sırf bu sebeple iptal talebim olacak. ayrıca iskele sorusunda bina bağlantıları sökülmeden kalaslar alınacak diyor bu şık ta yanlış 20 yıllık şantiyeciyim böyle bir iskele sökümü olamaz bunu da eksik yazmışlar eksik yazmadan dolayı ifade yanlış oluyor

15. Tolga_YILMAZ

Tolga_YILMAZ TÜİSAG Üyesi

Kod:
    18 Mayıs 2013 tarihinde sınava girip,  Milli Eğitim Bakanlığı kurumsal hesabına 10 TL yatırarak sınav sonuçlarına itirazda bulunan ancak;  18 Ağustos 2013 tarihinde ikinci kez sınava girip sınav sonuçlarına itiraz etmek isteyenler için söz konusu hesaba para yatıracak adayların,  bu işlemi yapamadıkları gelen şikâyetlerden anlaşılmıştır.

sınav sonuçlarına itiraz etmek isteyen ancak;  Milli Eğitim Bakanlığına ait Kurumsal hesaba para yatıramayan adaylar yine Milli Eğitim Bakanlığı Döner Sermaye İşletmesine ait aşağıda belirtilen “sınav gelirleri hesabına” para yatırdıklarında itirazlarını gerçekleştirebileceklerdir.

İtirazlar 12 Eylül 2013 tarihinde başlayıp 18 Eylül 2013 Çarşamba günü mesai bitimine kadar yapılabilecektir.

T.C. Ziraat Bankası Başkent / Ankara Şubesi 5500537-5006

16. Şafak BALCI

Şafak BALCI TÜİSAG Üyesi

17. TOPRAKSU43

TOPRAKSU43 TÜİSAG Üyesi

18. TOPRAKSU43

TOPRAKSU43 TÜİSAG Üyesi

19. meftunn

meftunn TÜİSAG Üyesi

MERHABA ARKADAŞLAR 18 AĞUSTOS SINAVI İÇİN DAVA AÇMAK İÇİN ŞUAN YAKLAŞIK 50 KİŞİ OLDUK VE BU SAYI ÇOK AZ BU YÜZDEN AŞAĞIDAKİ VERECEĞİM LİNKTEN BİZE DESTEK OLMANIZ DİLEĞİMLE.NE KADAR ÇOK OLURSAK O KADAR ETKİLİ OLUR LÜTFEN DUYARSIZ KALMAYALIM SEVGİLİ DAVA ARKADAŞLARIM.

https://www.facebook.com/groups/isgsinavi/

20. Mystery4560

Mystery4560 TÜİSAG Üyesi

Merhaba arkadaşlar, sınav sonuçlarına itirazlara ne şekilde dönüş yapılıyor? Posta yoluyla mı mail ile mi? Ben 69 olan sınav sonucuma itiraz etmiştim ancak henüz herhangi bir dönüş alamadım. Cevap alan var mı?

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica