18 Ağustos Sınavı Iptal Olan Ve Cevabı Değişen Sınav Soruları Açıklandı

Konu, 'Süresi Dolmuş Konular' kısmında alilevent tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. Dr.Bozkurt

Dr.Bozkurt TÜİSAG Üyesi

Bana da hala yazılı bir cevap gelmedi. Bimer üzerinden yaptığım başvuruda ise kurumlar arasında sevk edilerek 3 -4 ayrı yere gitti ve en sonunda zaten yazılı başvurunuz olmuş size cevap verilecektir şeklinde bir ibare ile neticelendi. En azından talep ettiğim cevap kağıdı örneğimi verseler de içim rahatlasa. 69 ile kalmak çok acı.

ISGurusu bu yazıya teşekkür etti.
  2. Dr.Bozkurt

Dr.Bozkurt TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar bana dün MEB den cevap geldi. Üst sayfada klasik bilgiler ( iptal edilenler, şıkları değiştirilenler vs. ) ve itiraz edilen cevap kağıtları tek tek personel tarafından elle kontrol ediliyormuş. Benim cevap kağıdımdan fotokopi istemiştim onuda yolladılar. Kontrol ettim cevap kağıdımda ki işaretlemelere göre 69 alıyorum. Eğer mahkeme 1 soru daha (Işın sorusu, 3m/4m sorusu vb) iptal etmez ise ( Mahekeme süreci uzun sürdüğü için yetişmeyeceği kesin gibi) Aralık sınavına gireceğim. ISG fuarında bakanlık yetkilileri ile görüştüğümde Yönetmeliklere iyi çalışın demişti. Herkese iyi çalışmalar ve önümüzdeki sınavda başarılar dilerim.

3. ayse yılmaz454545

ayse yılmaz454545 TÜİSAG Üyesi

iyi günler 18 mayıs sınavından 69 puan ile kaldım ve idare mahkemeye itiraz edilecekti gelişmeler nelerdir haberi olan var mı ben tekrar 2. sınava girmedim 3 yıl içinde girme hakkımız varmış bilgisi olan varsa aydınlatırsanız sevinirim

4. Dr.Bozkurt

Dr.Bozkurt TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar, yeni yönetmelikte açıkça yazıyor. İGU eğitimi alıp sınava girmeye hak kazandığınız tarihten itibaren 3 yıl içerisinde yapılacak olan (yapılanlar dahil) sınavlara girebilirsiniz. Yani 2011 - 2012 veya 2013 yılında eğitimini tamamlayıp 1 veya 2 defa sınava girip kaybetmiş olsanız dahi Aralık sınavına girebilirsiniz.

Yönetmelikten alıntı;

Sınavlar
    MADDE 28 –
    (1) Eğitim programlarını tamamlayan adayların sınavları Genel Müdürlükçe yapılır veya yaptırılır.

(2) Adaylar, en son katıldıkları eğitimin tarihinden itibaren üç yıl içinde en fazla iki defa ilgili sınavlara katılabilir. Bu sınavlarda başarılı olamayan veya eğitimin tarihinden itibaren üç yıl içinde sınava katılmayan adaylar yeniden eğitim programına katılmak zorundadır.

(3) Bu Yönetmelik hükümlerine göre eğitim alma şartı aranmaksızın sınavlara katılım hakkı tanınanlar, bu haklarını en fazla iki defada kullanabilirler. Bu kişilerin sınavlarda iki defa başarısız olması durumunda, ilgili eğitim programını tamamlamak şartıyla sınavlara katılabilirler.

(4) Sınavlarda 100 puan üzerinden en az 70 puan alan adaylar başarılı sayılır, sınav sonuçlarına itirazlar sınavı düzenleyen kurum tarafından sonuçlandırılır.
    11 Ekim 2013 de yapılan değişiklikler;
    MADDE 16 –
    Aynı Yönetmeliğin 28 inci maddesinin birinci fıkrasında geçen “Genel Müdürlükçe” ibaresi “Bakanlıkça” olarak değiştirilmiş, ikinci fıkrasında geçen “en fazla iki defa” ibaresi madde metninden çıkarılmış....
    yani 2. fıkra şu hale gelmiştir.
    (2) Adaylar, en son katıldıkları eğitimin tarihinden itibaren üç yıl içinde ilgili sınavlara katılabilir. Bu sınavlarda başarılı olamayan veya eğitimin tarihinden itibaren üç yıl içinde sınava katılmayan adaylar yeniden eğitim programına katılmak zorundadır.

********** Ayrıca******************
    Eğer 2 defa sınava girip kazanamayan ve sınav giriş haklarını kaybedenler var ise onlarda 1 yıl içerisinde 11 Ekim 2014 tarihine kadar yapılacak sınavlara girebilecektir.

11 Ekim 2013 de yapılan değişiklikler;
    GEÇİCİ MADDE 3 –(1) 15/8/2009 tarihinden sonra Bakanlıkça yetkilendirilmiş eğitim kurumlarından eğitim alıp sınav hakkını kaybedenler, bu maddenin yayım tarihi itibariyle 1 yıl içinde ilgili sınavlara katılabilirler.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. i.can Gundogdu

i.can Gundogdu TÜİSAG Üyesi

3. sınav olacak daha önceki iki sınavdan kalanların girip giremeyeceğini nasıl öğrenebiliriz??

6. Zeyynep

Zeyynep TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar,

Sınavla ilgili son değişiklikle birlikte; aklım atkılan 2 soru var.
    1. Ben ağustos sınavından kaldım. Aralık sınavından da kalırsam tekrar sınav hakkım olacak mı? Kaç sınav hakkım daha olacak?
    2. en fazla 2 defa ibaresi kaldırılmış ise ben 3 yıl boyunca her sınava girebilirim anlamına mı geliyor?

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. TOPRAKSU43

TOPRAKSU43 TÜİSAG Üyesi

meb.com.tr den 21 aralık sınav başvurusuna girin sınav ücreti yatırmanız isteniyorsa başvuru yapabilirsiniz.

8. muratts

muratts TÜİSAG Üyesi

iptal edilen 7 soru,yani yanlış olan 7 soru nasıl doğru yapılmış olacak anlatır mısın..

bir de o olmaz bu olmaz demişsin nasıl olacağını anlatır mısın..

9. imran nabi

imran nabi TÜİSAG Üyesi

herkesin hem fikir olduğu yanlışlıklara,bu kadar şaibeye rağmen ve bu şaibenin gazetelere,kamuoyuna düşmesine rağmen hiç bir iyileştirme yapılmıyorsa bu ülkede adaletin olduğuna beni kimse inandıramaz.bu kadar insanın emeğine,elinde avcunda yokken bir iş kapısı bulurum umuduyla borçlanarak sınava girenlere,sınav sonrası itiraz için bile hala sömürmeye devam etmelerine , hiç acımadan bir şey olmamış gibi davranırlarsa yazık.artık şuna inanacağım üniversite sınavında ve diğer sınavlarda olduğu gibi kendi yandaşlarına yol açmak için yapılmış şaibeli bir sınav gibi görünüyor.kendi emeğiyle sınavı kazanan tüm arkadaşları kutluyorum.tüm emeklerine rağmen kandırılan,bir parmak bal çalınarak cebindeki paraları sömürülen tüm sınav mağdurlarınıda geçmiş olsun diyor ve gelecek seçim sandıklarında bunları bu halka reva görenlere faturayı kesmelerini umut ediyorum.

cansediment, sel per, ISGurusu ve 35 kişi daha buna teşekkür etti.
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica