18 Ağustos Sınavı Iptal Olan Ve Cevabı Değişen Sınav Soruları Açıklandı

Konu, 'Süresi Dolmuş Konular' kısmında alilevent tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. musty013

musty013 TÜİSAG Üyesi

bana 6 soruluk katkısı oldu 73 alıp geçiyorum çok şükür daha cevabını hatırlamadıgımda 4 soru var...

yanlız nötron sorunu sınırda kalan arkadaslar dava açarak iptalini isteyebilirler ben sınırda kalsaydım sırf bu soruyu koz olarak kullanıp iptalini isticektim ben kimya mühendisiyim böyle sacmalık olamaz o sorunun nötron olmaması baslı basına bir sacmalıktır kesinlikle dava açıp hakkınızı savunun arkadaslar...

emsalsiz_ bu yazıya teşekkür etti.
  2. VURAL AKCAN

VURAL AKCAN TÜİSAG Üyesi

sınavdan cıkarken zorda olsa cevaplarımı giriş belgeme yazabıldım... cevap anahtarına gore 68 dogrum cıktı... şimdiki ilan edilen sorulardan da 1 sorum yanlış diğer 6 sorum hali hazırda doğru... değişikliklerden de biri doğrudan yanlış diğeri yanlıştan doğruya dönüştü... Şu durumda 69 da kalmış mıyım???

3. musty013

musty013 TÜİSAG Üyesi

oksijen asetilen sorusunda cevap kesinlikle b olarak degişmeliydi bunda dogru olanı yaptılar zaten... öyle olmaması kimya bilimine hakaret olurdu...

Atarlı gülestan ve ALİRIZA ARSEVEN bu yazıya teşekkür etti.
  4. flzkdm

flzkdm TÜİSAG Üyesi

şaka gibi ama 69 da kaldım!!
    7 soru içerisinde 3 tanesi doğruymuş zaten!
    benim anlamadığım A sınıfı sınavında 22 iptal soru var böyle birşey olabilir mi?

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. alifizik10

alifizik10 TÜİSAG Üyesi

aynen katılıyorum

Att41 bu yazıya teşekkür etti.
  6. eda2

eda2 Guest

A sınıfının 22 sorusu hatalı sınav toptan iptal olur heralde
    soruları hazırlayan komisyon revize edilmeli

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. ilkinaydin

ilkinaydin TÜİSAG Üyesi

bende 69 da kaldim 7 soruda +2 sik degisimi -1 hic birseye yaramasi

8. musty013

musty013 TÜİSAG Üyesi

nötron sorusuna kesinlikle dava açarak iptal istemi istemelisin yada dava açıp sorunun adına dogru sayılmasını istemelisin bunun için sınav sonuçları açıklandıktan sonra toplu dava açılırsa daha iyi olur...

9. metin537

metin537 TÜİSAG Üyesi

7 soru iptal 2 sorunun cevap şıkkı değişmiş

10. kimyacaa

kimyacaa TÜİSAG Üyesi

68 le kaldim bu nasil bir rezilliktir nasil bir adaletsizlik yaziklar olsun

Att41 bu yazıya teşekkür etti.
  11. saya42

saya42 TÜİSAG Üyesi

ben en az 74 alıyorum 8 tanede cevabını hatırlayamadığım soru var

12. Elif Burcu ÇİLİNGİR

Elif Burcu ÇİLİNGİR TÜİSAG Üyesi

Geçen arkadaşları tebrik ediyorum bir ihtimal geçebilirim ama hiç sanmam :( 2 soru denk geldi sadece..bariz hatalı sorular vardı ilerleyen süreçerde yine iptaller olacaktır. 68-69 da kalan arkadaşlar takibi elden bırakmasınlar. daha önceki sınavlarda kişilerin 2 kez puanları değişmişti.artık umudumuz kalmadı gerçi..2. sınava iyi hazırlanmak gerekiyor bizim gerektiği gibi soruları hazırlayanlarında iyi hazırlanması gerekiyor.A sınıfı sınavından 22 iptal demek adamların ne kadar sorumsuzlukla soruları hazırladığının net göstergesi...Yani anlayacağınız işimiz işi bilmeyen birkaç kişinin hazırlayacağı sorulara kaldı..

flzkdm ve uzmanaday bu yazıya teşekkür etti.
  13. tasan

tasan TÜİSAG Üyesi

benim itirazdan önce kritikti durumum 2 şık değişimi + 2 iptal ile 4 doğru eklendi..en kötü geçtim diye tahmin ediyorum...inşallah şıkları geçerken bir aksilik olmamıştır...

umarım herkese olumlu olarak yansımıştır...

14. ATOM KİMYA MUSTAFA

ATOM KİMYA MUSTAFA TÜİSAG Üyesi

Sınırda kalanlar kervanının bir üyesi de benim :)
    En az 5 sorunun daha yönetmeliklere göre iptali gerekir ama iptal sayısı 9 olduğu için ihtimal vermiyorum.
    Kasım da Ankara da hava nasıl olur acaba :p

15. MustafaKarakadıoğlu

MustafaKarakadıoğlu TÜİSAG Üyesi

68 netim vardı.2 şık değişiminin biri + diğeri -.Dolayısıyla şık değişimleri birşey etkilemiyor.İptal edilen sorular 3 adet yanlışımdan 4 adet doğrumdan.Dolayısıyla puanım 71 oluyor galiba değil mi? Hayırlı olsun demem lazım mı kendime?

16. fatih33

fatih33 TÜİSAG Üyesi

O hakareti NÖTRON sorusu ile yapmışlar :(

17. marc123

marc123 TÜİSAG Üyesi

65+2+2'den 69 'dan kaldık.

18. sisko

sisko TÜİSAG Üyesi

ilk sınav da 69 kaldım galiba gene 69 da kaldım iptallar cok işime yaramadı açıkçası

19. fatih33

fatih33 TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar
    Tam bir hüsran ve hayal kırıklığı içerisindeyiz...
    Mayıs sınavında 64 + 4(iptal edilenler) = en az 68 gelmesi gerekirken ki 12 soruyu da çift şıkka indirmiş ama neyi işaretlediğimi hatırlayamıyorum sonuç yine 64 gelmişti. Evet yanlış okumadınız yine 64 yani iptallerin eklenmediği hissine kapıldım açıkçası.
    Bu sefer 60-65 arası beklerken (5 tane çift şıkka indirmiş ama neyi işaretlediğimi hatırlayamıyorum)...
    Açıklanan iptallerden 5 tanesi işime yarıyor. Bu durum da yine bir belirsizlik ve yine iptallerin üzerine eklenmeme hissi de eklenince durumumu tahmin edersiniz.

Lanet olsun o komisyondakilere...

Bu durumda hukuki mücadeleye başlamak zorunda bırakılıyoruz.
    Bakınız:
    1- Nötron sorusu es geçildi, (A-35)
    2- Güven Bey yükün ağırlığı ile ilgili soru es geçildi, (A-47)
    3- Kaynak atölyelerinde 5m - 284 m3 - ... sorusu es geçildi, (A-50)
    4- Korkuluk ve platformlarda iki ayrı tüzük 3m - 4m sorusu es geçildi... (A-62) (Kaldı ki aynı soru yine bu yıl B sınıfı İGU adaylarına sorulmuş A kitapçığı 76. soru orada cevap 3m olarak belirtiliyor...)
    5- İskele sökülmesi... Aynı soru 2012'de sorulmuştu ve orada verilen cevap bizim bu seneki B şıkkımız bu sene ise verilen cevap çapraz elemanlar sökülür cevabı!!!! Bu soruyu da göz göre göre es geçtiler... (A-79)
    6- Denetim ve incelemeye ilişkin kayıtlar... Bunu da es geçtiler... (A-94)

Allah (C.C.) o komisyondakilerin belalarını versin, mahşerde iki elim de onların yakalarında olacak.

Bu durumda artık mahkeme yolu maddi ve manevi tazminat yolu bizlere resmen görüldü...
    Arkadaşlar, haksızlığa uğradığını düşünenler, birlikte hareket edelim ve bu haksızlığın hesabını maddi ve manevi tazminat davası açarak hem düzelttirelim hem de tazmin edelim.
    Bu hususta birlikte hareket etmemizde büyük yarar olduğu kanısındayım.
    Zira sayın başkan Levent Kavlak bey bu hususta hukuki destek verileceğini önceden açıklamıştı...

caniko, fkumas, süleyman kaya ve 12 kişi daha buna teşekkür etti.
  20. halit kaya

halit kaya TÜİSAG Üyesi

a grubu bütün tüzük soruları ıptal edilmiş onun için 22 tane

flzkdm bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica