18 Ağustos Sınavı Iptal Olan Ve Cevabı Değişen Sınav Soruları Açıklandı

Konu, 'Süresi Dolmuş Konular' kısmında alilevent tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. yagmurceylin001

yagmurceylin001 TÜİSAG Üyesi

Ben itiraz etmedim ama mahkemeye vermeyi dusunuyorum verememmi

2. Ztatik

Ztatik TÜİSAG Üyesi

Toplamda iptal sorularda +2 geldi , 5 i zaten doğru ilan edilen şıktaydı , şık değişimlerinden de 2 soru + - yer değiştirdi ordan bi faydası olmadı , sınavı 30 dk önce tamamlamıştım , gözüme a şıkları çok fazla geldi , döndüm bidaha gözden geçirdim a şıklarını ve emin olmadığım sanırın 6-7 sorunun şıklarını değiştirdim , şu an 66 netteyim ve yarısı bu sorular nedeniyle %100 emin olamadığım 7-8 soruyu bekliyorum , heyecana devam...

3. Mert B.

Mert B. TÜİSAG Üyesi

'işçilerin kolayca ulaşabilceği yerde olmalıdır ' sorusu iptal olsa ne olcak. 100 kişiden 99.5 i yaptı zaten o soruyu ,yanlış olan şık o kadar barizdi ki,kırmızının durdurup ,yeşilin çalıştırdığını 5 yaşındaki kuzenim biliyo

çiğdem erşahan, tugba9035, kimyacaa ve 2 kişi daha buna teşekkür etti.
  4. ako

ako TÜİSAG Üyesi

Kasım sınavı daha gerçekçi olacaktır. Hepiniz inşallah geçersiniz ama geçip belgeyi almak ile iş bitmiyor.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. Mine 06

Mine 06 TÜİSAG Üyesi

C SINIFI İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLIĞI

A kitapçığındaki 17 nolu soru ile buna karşılık gelen B kitapçığındaki 7 nolu sorunun iptali
    A kitapçığındaki 30 nolu soru ile buna karşılık gelen B kitapçığındaki 40 nolu sorunun iptali
    A kitapçığındaki 59 nolu soru ile buna karşılık gelen B kitapçığındaki 50 nolu sorunun iptali
    A kitapçığındaki 82 nolu soru ile buna karşılık gelen B kitapçığındaki 92 nolu sorunun iptali
    A kitapçığındaki 83 nolu soru ile buna karşılık gelen B kitapçığındaki 93 nolu sorunun iptali
    A kitapçığındaki 84 nolu soru ile buna karşılık gelen B kitapçığındaki 94 nolu sorunun iptali
    A kitapçığındaki 85 nolu soru ile buna karşılık gelen B kitapçığındaki 95 nolu sorunun iptali
    A kitapçığındaki 51 nolu soru ile buna karşılık gelen B kitapçığındaki 42 nolu sorunun cevap şıkkının (A) yerine (B) olarak düzeltilmesi
    A kitapçığındaki 58 nolu soru ile buna karşılık gelen B kitapçığındaki 49 nolu sorunun cevap şıkkının (C) yerine (B) olarak düzeltilmesi

6. brkngrkn

brkngrkn TÜİSAG Üyesi

İptal edilmesi gereken soruların hiçbiri iptal edilmemiş çok yazık...

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

Durmus Gorur, mujganasya ve alifizik10 bu yazıya teşekkür etti.
  7. teknik öğretmen

teknik öğretmen TÜİSAG Üyesi

Aramıza hoşgeldiniz, Kasımda isteyen ve ikinci hakkı olan tabi ki girebilir.İkinci hakkınızı kullanmak istememenize gelince şahsi fikrim girmenizdir.Neler değişeceği neler ekleneceği belli olmaz, yeni çıkan yönetmelikleri, 4857 ve 6331 sayılı kanunları akşam yatmadan sabah kalkmadan okuyun.Kasımda geçebilirsiniz diye düşünüyorum.Malum sınava giren sayısı arttıkça ülkemizde, ayırt ediciliği daha yüksek şekilde sorular geliyor.

8. beran21db

beran21db TÜİSAG Üyesi

ben sınavı geçersem bile bu sınavın iptal olmasını çok ama çok isterim. neden mi? çünkü 7 iptal 2 şık değişimi etti 9. en az 10 tanede şaibeli soru vardı. şimdi şansı olup yanlış yapanlar iptallere denk gelirse geçecek ama sınava iyi hazırlanıp doğruları iptal olanlar kalacak. bu büyük bir haksızlıktır. adalet olmadığı yerde yıkım vardır. bakalım ne olacak..

9. Aysgonul

Aysgonul Guest

İtiraz etmiş olmanız gerekmiyor.Yine de mahkemeye taşıyabilirsiniz.

10. mavi24

mavi24 TÜİSAG Üyesi

ben A şıkkında bunu okuyunca daha diğer şıkları okumadan A deyip geçmiştim. Benim işime geldi yani.
    Umuyorum ki diğer arkadaşlardan da işlerine gelen olmuştur.

11. sisko

sisko TÜİSAG Üyesi

iki için de ver miştim itiraz dilekçemi

12. mt_nihat

mt_nihat TÜİSAG Üyesi

İçinde tüzük kelimesi geçen bütün sorular iptal adilmiş.
    1 de ilaveten PUKO sorusu
    Bana nette sadece +1 yazdı.

Durmus Gorur bu yazıya teşekkür etti.
  13. Aysgonul

Aysgonul Guest

Bunu neye dayanarak söylediğiniz konusunda geçerli nedenleri de sunabilir misiniz?

14. imran nabi

imran nabi TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar merhaba,
    tüm yaşadığımız sıkıntıları,yapılan yanlış yönlendirmeler,soru ve cevaplamaları bakanlığın şikayet sayfasına ve sayın bakan faruk çeliğin tweeter hesabına ve ulaşabileceğim tüm platformlarda yaklaşan seçimleride hatırlatarak yazacak ve şikayet edecek, bu sınavda barajın düşürülmesi gerektiğini ve hak ettiğimizi telafi etmelerini belirteceğim..tüm sınava girenleri,sınırda kalan herkesi şikayet ve bu durumun düzeltilmesi,sınav barajının en azından bu sınav için düşürülmesi gerektiği konusunda şikayet borbardımanına davet ediyorum.

birlikten güç doğar.

fkumas, srknakıncı, Durmus Gorur ve 8 kişi daha buna teşekkür etti.
  15. meftunn

meftunn TÜİSAG Üyesi

Merhaba Saygıdeğer arkadaşlar;

Ben tam olarak 10 tane soruya itiraz ettim daha fazla soruya itiraz edebilirdim ama daha fazla para vermek istemedim.Bu 10 sorunun 10 uda bariz hatalı sorulardan oluşuyordu.Fakat görüyorum ki iptal olan soruların 5 tanesi benim itiraz ettiğim sorular diğer 2 si alakasız sorulardan oluşuyor.Artık benim bu sisteme hiç güvenim kalmamıştır çünkü bariz yanlış sorular iptal edilmiyor bu bariz sorulardan dolayı ben dahil çoğu arkadaşımız 68-69 bandında seyredecek ve kalacaklar kısacası.Ben sonucumu bekleyeceğim eğer ki kılpayı geçemezsem hayatımda ilk kez mahkemeye başvuracağım ve sonuna kadar gideceğim.Arkadaşlar umarım bu yolda beni yanlız bırakmazsınız.

16. barisileri

barisileri TÜİSAG Üyesi

hangi sorulardı bu sorular

17. yagmurceylin001

yagmurceylin001 TÜİSAG Üyesi

Ben gazetelere mail atıyorum ozellikle fatih portakal cok duyarli calar saat e gonderin duyursunlar

Att41 bu yazıya teşekkür etti.
  18. Aysgonul

Aysgonul Guest

Mayıs sınavına katılanlar olarak bizde ağustosun daha gerçekçi olacağını tahmin etmiştik :)Umutlar bitmiyor..

sammy bu yazıya teşekkür etti.
  19. GizemSoykan

GizemSoykan TÜİSAG Üyesi

Ben gerçekten bu iptal sorularına inanamıyorum. Yazıklar olsun gerçekten. Onca emeğe, onca çabaya karşılık dalga geçer gibi kafalarına göre iptal etmişler. Bunca insan bu kadar hata bulup bunu gerekçeleri ile sunmuşken, yaptıkları sadece tüzükleri iptal etmek olmuş. Herkesin vicdanı kendine tabi ama ben kulaklarını çok çınlatıyorum şu anda...

Durmus Gorur ve emsalsiz_ bu yazıya teşekkür etti.
  20. kimyagerbrc

kimyagerbrc TÜİSAG Üyesi

Asıl iptal olması gereken sorular es geçilip, doğru yaptıklarım iptal edilmiş. Cevabını hatırlayamadığım birkaç soru var eğer onlar da yanlışsa 69dan kalıyorum.. Böyle saçma bir sınav, böyle saçma iptaller.. Diyecek daha fazla birşey bulamıyorum..

Durmus Gorur, aldinox, mujganasya ve 3 kişi daha buna teşekkür etti.
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica