18 Ağustos Sınavı Iptal Olan Ve Cevabı Değişen Sınav Soruları Açıklandı

Konu, 'Süresi Dolmuş Konular' kısmında alilevent tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. t-unlu

t-unlu TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar iptal edilen soruları doğrumu kabul edeceğiz

2. LAZOZGUR

LAZOZGUR TÜİSAG Üyesi

9 soruyu hatalı olarak değerlendirmişler bilginize

3. oguz ali

oguz ali TÜİSAG Üyesi

bu iptallerle bana +5 yazdı ama hala tereddütlerim var. sonucu görmeden derin bir nefes yok bize...

4. LAZOZGUR

LAZOZGUR TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar 9 soru iptal numaraları

A kitapçığındaki 17 nolu soru ile buna karşılık gelen B kitapçığındaki 7 nolu sorunun iptali
    A kitapçığındaki 30 nolu soru ile buna karşılık gelen B kitapçığındaki 40 nolu sorunun iptali
    A kitapçığındaki 59 nolu soru ile buna karşılık gelen B kitapçığındaki 50 nolu sorunun iptali
    A kitapçığındaki 82 nolu soru ile buna karşılık gelen B kitapçığındaki 92 nolu sorunun iptali
    A kitapçığındaki 83 nolu soru ile buna karşılık gelen B kitapçığındaki 93 nolu sorunun iptali
    A kitapçığındaki 84 nolu soru ile buna karşılık gelen B kitapçığındaki 94 nolu sorunun iptali
    A kitapçığındaki 85 nolu soru ile buna karşılık gelen B kitapçığındaki 95 nolu sorunun iptali
    A kitapçığındaki 51 nolu soru ile buna karşılık gelen B kitapçığındaki 42 nolu sorunun cevap şıkkının (A) yerine (B) olarak düzeltilmesi

A kitapçığındaki 58 nolu soru ile buna karşılık gelen B kitapçığındaki 49 nolu sorunun cevap şıkkının (C) yerine (B) olarak düzeltilmesi

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. Taşkın Taşdemir

Taşkın Taşdemir TÜİSAG Üyesi

birde şöyle bir şey var içinde tüzük geçen soruları iptal etmişler ama içinde tüzük geçmeyip cevabı tüzükte olan soruların hiç biri iptal olmamış. örnek ; b 71 topraklama, b68 iskele söküm, b67 iskele söküm, b 49 vinç sorusu, b 47 mototlu araçlar klasiyon bla bla... ne olacak şimdi kasımda tüzükten sorumlu olacakmıyız olmayacakmıyız :)

mujganasya ve allerjik bu yazıya teşekkür etti.
  6. fatih33

fatih33 TÜİSAG Üyesi

O zaman şöyle bir tezat doğuyor...
    İptal dilekçesi vermeyenlerin tekrar itrazı kabul edilmezken daha önceden iptal dilekçesi verip de yine itirazı kabul edilmeyenler ile aynı soru için (örnek Nötron ve 3m-4m sorusu) tekrar mahkemeye verildiğinde diyelimki mahkeme kazanıldı bu durumda daha önce iptal dilekçesi vermeyenlere bu mahkeme sonucu yaramayacak ama iptal dilekçesi verenlere yarayacak mı?!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Açıklamandan ben bunu anladım..!
    Sence nedir?

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. allerjik

allerjik TÜİSAG Üyesi

tüzük soruları iptal edilmiş ancak yürürlükte olmayan gürültü yönetmeliği sorusunu iptal etmemişler
    ayrıca 3-4 m sorusu da tüzükle alakalıydı sorunun içerisinde tüzük yazmadığı için iptal etmemişler
    bu sınav mahkemeye gitmeli

fatih33 bu yazıya teşekkür etti.
  8. mavi24

mavi24 TÜİSAG Üyesi

Mahkemenin verdiği karar tüm sınava girenleri kapsar.

fatih33 bu yazıya teşekkür etti.
  9. Ali Erkan 73

Ali Erkan 73 TÜİSAG Üyesi

Yazıklar olsun, bu kadar emek, hepsi boş. Sadece tüzükleri iptal etmişler. Zaten herkesin yaptığı sorular. Hani tartışılan sorular. Yazık. Bu kadar rezil bir sınav olmaz. Kim dur diyecek bunlara. Ya adam gibi sorsunlar, o zaman hiç kimse bir şey söyleyemez. Ne oldu şimdi ? Allaha havale ediyorum onları.

Durmus Gorur, mujganasya ve brkngrkn bu yazıya teşekkür etti.
  10. Ayhan Acar

Ayhan Acar TÜİSAG Üyesi

Soruları hazırlayan akademisyenler , yine hatalı düşünülen soruları incelemiş ve gerçekten hatalı olanları iptal etmişler. Yoğurtcu yoğurdum ekşi mi der mi? Bunlar kendilerince mecburi haksız olduklarına ekşi demiş , sanırım dilekcelerde de fazla itiraz edilmeyen soruları umursamamışlar. İptal edilen sorulara bakıyorum da. 17-30-59-82 (+maden tüzüğü) sorularda yanlışlık yaptıklarını diğer iki soruda şık yanlışlığı yaptıklarını kabul etmişler.
    Kendi yanlış yaptığım sorulardan A 1- kendi hesabına çalışan berber ve A 79-Sökülmüş iskele malzemeleri bağlanarak indirilmelidir . İptal eden sorulardan olan ve a şıkkının eksik olması sebebi ile iptal edilen 59'uncu soru gibi iptal edilmesi gerekirdi. Berberde çalışanı var mı? bilgisinin - İskele bağlamasında iki tarafından bağlı mı değil mi ? bilgisinin verilmesi kesinlikle gerekli idi. A50 . soruda kaynak atölyelerinin havalandırılması sorusununda yönetmelik-tüzüklerde olmaması ve mutlaklık ifadesinin belki itiraz neticesinde farklı yorumlanabileceğini düşünsem de %90 iptal edilmesi gereken sorulardandı.
    Nötron sorusunu bende yanlış yaptım ama sonradan kendimce yaptığım araştırmalarca doğru olduğunu , tüzük ve yönetmeliklerde de belirgin şekilde olmadığı için kesinlikle iptal edilmeyeceğini daha önceki sayfalarda belirtmiştim , ayrıca çok tartışılan benimde yine yanılgıya düştüğüm ve acele ile işaretlediğim 3-4 sorusunun iptal edilmeyeceğine ; bu soruda sadece emniyet kemerinden değilde ayrıca baret-bağlama ipi gibi diğer kişisel koruyucularında kullanılması gerekliliği ve tüzükten tamamen kopyala yapıştır yapıldığı için iptal edilmeyeceğine inanıyordum ki yanılmadım.
    Geleyim sadede belki geçeceğim ama geçemezsem eğer iyice araştırıp -görüşüp yukarıda belirttiğim A1-A79 ve belki A50 soruları için mahkeme yoluna gideceğim. Bu yolda benle aynı sorular üzerinde uzlaşmasa dahi farklı sorularla birlikte itiraz edilecek sorular için benim durumumda ki arkadaşlarla birlikte mahkeme yoluna gidelim diyorum. Takipcisi olacağım bu konuda yanlız sınav sonucunu görelim , akabinde önceden sınav kağıdımıza itiraz dilekcelerimizi hazırda tutup hemen 5 işgünü içerisinde itiraz edelim olumsuz yanıtlar karşısında ISAG'dan ve hocalardan alacağımız destekle hemen harekete geçelim mahkemeye verelim.Hakkımızı yedirmeyelim .Şimdi zamanı doğru kullanalım gidelim geçmemizi sağlayacak yanlış soruları bulalım , araştırıp sağlam dayanakları ile mahkemeye verelim.Yeniden kurslara para harcayacağımıza mahkemeye harcayalım ki ne kadar çok olursak masrafımız da o kadar az olur.Ayrıca kazanırsak mahkeme ücretlerini ödeteceğimiz gibi ayrıca maddi manevi tazminat davaları da açarız.sınav sonuçları belli olunca yine bu forumda veya sözleşip bir yerlerde bir araya gelerek buluşalım , azimli ve kararlı olalım

fkumas, emsalsiz_, wedat ve 5 kişi daha buna teşekkür etti.
  11. Alihan DAĞHAN

Alihan DAĞHAN TÜİSAG Üyesi

iptal ve şık değişikliğinden 4 doğru daha geliyor 73 ile geçiyorum.Sınava tekrar girecek arkadaşlara başarılar diliyorum.

12. isgosman07

isgosman07 TÜİSAG Üyesi

devletin işleri..şaşırmadım ben...iptal edilmesi gerekenlerin tartışıldıgı forumda yazmıştım..hiç kimsenin aklına gelmeyecek soruları iptal edecekler kimsenin ekmeğine yağ sürmezler bunlar..haklı çıktım 69 ya da 70 alıyorum allah sonumuzu hayır etsin.. bu stresin üzerine bu iş nasıl yapılır ayrı bir merak konusu tabi...

mujganasya ve muhtesem yolac bu yazıya teşekkür etti.
  13. LAZOZGUR

LAZOZGUR TÜİSAG Üyesi

7 iptal 2 cevabı değişen soru var arkadaşlar

14. selma75

selma75 TÜİSAG Üyesi

170 i arıyorum 5 dk dır açmıyorlar.yoğun mu kaçtılar mı acaba

alifizik10 bu yazıya teşekkür etti.
  15. sisko

sisko TÜİSAG Üyesi

size katılıyorum bende gönderiyorum, her keste döndersin, 2. seferdir 69 kalacam banada yazık
    tekrar kursa yazıl tekrar çalış gözüm kesmiyor

16. Hakinen03

Hakinen03 TÜİSAG Üyesi

Oksijen cevabını verenler ne yapsın.
    O şık değişimi yüzünden 69 ile kalacağım.
    Bari iptal etselerdi ya.
    Diğerleri yaramadığı gibi -1 gitti puanım.
    Artık siz kendinizi benim yerime koyun..

17. neyzen2401

neyzen2401 TÜİSAG Üyesi

18 mayis sinavindan 68 aldin ve iptal olan sorulardan hicbiri katki saglamamisti simdi ise toplam 9 soru degisti ama hic beklemedigim dort arti bir eksi geldi sanirim kil payi gececem bazi seyler gercekten nasip kismet hic umudu yokken iptal sorularla gecen arkadaslar olacak

mujganasya bu yazıya teşekkür etti.
  18. yasin atasoy

yasin atasoy TÜİSAG Üyesi

bende +4 falan geliyor 73-74 falan geliyor ama bu kadar saçma bir sınavı hazırlayanların sonuçlardada hata yapmaları beni endişelendiriyor. herşey olabilir o yüzden geçtim diyemicem

mujganasya bu yazıya teşekkür etti.
  19. gizem_

gizem_ TÜİSAG Üyesi

aynen!!! o soru yüzünden -1 puan geldi ve 69 la kalıyorum.
    ARKADAŞLAR BİR YOL GÖSTERİN BANA. NEREYE ŞİKAYET ETSEM DAHA GECERLİ OLUR? HATTA HEP BİRLİKTE BİŞELER YAPALIM BENCE. ÖZELLİKLE 3M-4M YÜKSEKLİK SORUSU VE NÖTRON SORUSU İÇİN..DAHA DA Bİ KAÇ TANE BÖYLE SORU VAR İPTAL EDİLMESİ GEREKEN. NEDEN BU SORULARI ES GEÇMİŞLER ANLAMIYORUM. AYRICA B KİTAPCIGINDA 40.SORU NEDEN İPTAL OLMUŞ BEN Bİ YANLIS GÖREMİYORUM O SORUDA HALA. NE YAPMALI NE ETMELİ ŞU AN ŞAŞIRMIŞ DURUMDAYIM :(

canancansuziya, Durmus Gorur, emsalsiz_ ve 1 kişi daha buna teşekkür etti.
  20. Şafak BALCI

Şafak BALCI TÜİSAG Üyesi

isggm@csgb.gov.tr

adresine aşağıdaki maili yazdım. Bir şey olacak mı derseniz - HİÇ SANMIYORUM. - Cümleten geçmiş olsun..

Sayın Yetkili,

18 Ağustos 2013 tarihinde yapılan işyeri hekimliği ve iş güvenliği uzmanlığı sınavı sorularına ve cevaplarına yapılan itirazların (C Sınıfı İş Güvenliği Sınavı Soruları Hakkında) sonucu olarak açıklanan duyurunun adayları tatmin etmediği görülmüştür.
    Bir çok adayın yargı yolunu kullanacağı çeşitli forum sitelerinde görülebilmektedr.
    Adli yollara başvurulmadan önce tarafınız tarafından yapılabilecek bir çalışma var mıdır?

Saygı ve Selamlarımla

canancansuziya, alifizik10 ve kimyacaa bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica