18 Mayıs 2013 Iş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Sonrası Soruları Ve Cevapları Buradan Paylaşabilirsiniz

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

1. Oksijen tüpü diğerleriyle birlikte depolanmaz.Gürültü ölçümü dozimetre.TopLum sağlığı merkezi Sağlık Bakanlığına bağlı.İş kazası 3 işgünü içinde Sgk ya bildirilir.Risk tanımı.LEL patlama alt sınırı.Patlama tanımı.Sayısal veriler kalitatif değildir.Daimi çalışılan yerlerde tavan yüksekliği 3 m.Diğer tüpler yeşil yanlış.Döner testere tabla yüksekliği 90 cm.SO2 yanıcı değil.Tozlar askıda olan taneciklerdir.Çocuklarun haftalık çalışma saati 35 saat.Gürültü en fazla maruziyet etkin değeri 85 db.Bütün vücut titreşim sınır değeri 1.15 m/s2

osman batur, alice, hüseyin atalı ve 3 kişi daha buna teşekkür etti.
  2. ismailsurucu

ismailsurucu TÜİSAG Üyesi

kibritte kükürt olmazsa yanma gerçekleşmez, karbonmonoksittir zaten yanmış birşey nasıl tekrar yanabilir

3. eflatunmasal

eflatunmasal TÜİSAG Üyesi

85

4. zozgeshn

zozgeshn TÜİSAG Üyesi

Cocuk işçilerin calışma saati haftada 35 saat

5. geçmiş olsun arkadaşlar, bende 18 ağustota gireceğim. inş herşey umduğu nuz gibi olur.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

ayşegül01 ve Beril Ovayurt bu yazıya teşekkür etti.
  6. Beril Ovayurt

Beril Ovayurt TÜİSAG Üyesi

Maruziyet üst sınır değeri 87 db. Ancak soru şöyle diyordu: En yüksek maruziyet etkin değeri nedir? Dolayısıyla cevap 85 db oluyor.

7. emelkaya

emelkaya TÜİSAG Üyesi

ben agirlik dedim dogrumudur bilmem

8. onur334

onur334 TÜİSAG Üyesi

cevap NO lu olan şık dglmi

9. emelkaya

emelkaya TÜİSAG Üyesi

10. İşitme eşiği 0 dB.Titreşim -kulak koruyucu eşleşmesi yanlış.Nikotin yasak değil.Sıcaklık kimyasal risk etmeni değil.Fiziksel risk etmeni havalandırma,basınç,radyasyon.Elle kaldırmada yükle ilgili olmayan risk yerin pürüzlü olması.Acil çıkış kapıları içeri açılmaz.Acil çıkış işaretimde %50 yeşil renk vardır.Köpüklü yangın söndürücüler 12 ayda bir doldurulur.İşveren eğitimlere katılmak zorunda değildir.Altişveren eski çalıştığı yerde altişverenlik yapamaz.Yetişkin eğitiminde grup eğitimi beyin fırtınasıdır.

alice, Beril Ovayurt, Kemal Erdal Çelen ve 1 kişi daha buna teşekkür etti.
  11. emelkaya

emelkaya TÜİSAG Üyesi

12. Jeologman

Jeologman Banned

Calisma suresinin yarisindan cogu gece donemine rastlayan posta gece calismasi sayilir. Suan nottan okuyorum. Buda yarsindan fazlasi demek turkcede.

13. CO yanıcıdır.CO2 yanmaZ

14. mollazade

mollazade TÜİSAG Üyesi

iki el havada olan c şıkkı idi.araba yarışlarından da anımsayabilirsiniz.

15. mollazade

mollazade TÜİSAG Üyesi

cevap patlama olmalıdır.ani bir hacim genişlemesi kilit kelimedir.saygılarımla...

16. mollazade

mollazade TÜİSAG Üyesi

cevap patlama olmalıdır.ani hacim genişlemesi kilit kelimedir.

17. iki el yanda açılı

18. Murat SÜER

Murat SÜER TÜİSAG Üyesi

bu konu başlığında sadece 3. defa anlatıyorum ama karbonmonoksit eksik yanma ürünüdür, oksijen eksikliğinde meydana gelir ve oksijenli ortamda yanar, hatta patlayıcıdır...

19. Büşra

Büşra TÜİSAG Üyesi

sınav zordu demek doğru olmıycak... sınav saçmaydı bence geçmiş sınav sorularıyla alakası yoktu okadar çalıştığımıza eğitim kurumlarının risk analizi diye haykıtdığına emek vermeye değdiğini düşünmüyorum 2şık arasında kalınacak çok soru vardı umarım 70i görürüz:(

20. mberkten

mberkten TÜİSAG Üyesi

21. Jeologman

Jeologman Banned

evet cevap kesinlikle patlama. Ben parlama yapmisim . :)

22. Koruyucu El vücut kremleri kkd dir

23. onur334

onur334 TÜİSAG Üyesi

ama S02 lı şıkta yanıcı gaz wardı

24. mollazade

mollazade TÜİSAG Üyesi

bana göre cevap bu degildir.işçilerin kendi banyo gereçlerini getirmesi bence işyerindeki düzenin bozulması demektir.banyo ve duşu saglayan gerecinide saglamalıdır.birde böylesi gereçler genelde tek kullanımlık oldugundan bulaşıcı hastalıkların yayılmasınıda önleyici niteliklidir.şimdi hastalık taşıyan belkide potör durumdaki bi çalışan banyo gerecini getirirse durum ne olur.??

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica