18 Mayıs 2013 Iş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Sonrası Soruları Ve Cevapları Buradan Paylaşabilirsiniz

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. bahasporel

bahasporel TÜİSAG Üyesi

Dozemetre

2. tolga horuz

tolga horuz TÜİSAG Üyesi

oksijen

3. tolga horuz

tolga horuz TÜİSAG Üyesi

2.80

4. enes-12

enes-12 TÜİSAG Üyesi

İnsallah bir kac soru iptal olurda belki oyle yirtariz

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. tolga horuz

tolga horuz TÜİSAG Üyesi

16 18

6. gbalkir

gbalkir TÜİSAG Üyesi

4.2. Gürültünün etkisinde bulunan kişide alınması gereken önlemler
    - Gürültüye maruz kalan kişinin, sese karşı iyi izole edilmiş bir bölme içine alınması,- Gürültülü ortamdaki çalışma süresinin kısaltılması,- Gürültüye karşı etkin kişisel koruyucular kullanmak.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. tolga horuz

tolga horuz TÜİSAG Üyesi

iyi sallamışım valla :) lel sondaki lel den yola çıktım :)

8. enes-12

enes-12 TÜİSAG Üyesi

Arkadaslar bence yoruma dayali sorulari tartisalim cunku sayisal ifadelerin kitaplarda net cevabi var

9. tolga horuz

tolga horuz TÜİSAG Üyesi

doğumdan önce ve sonra 8 ay toplam 16 ay doğum sonrası için farklı durumlarda 2 ay daha uzatılıyor fakat özel durum demediği için 8 ay

10. gbalkir

gbalkir TÜİSAG Üyesi

11. cinan

cinan TÜİSAG Üyesi

soruda isg yönetim sistemi sorulmuş.. fazla söze gerek yok google a bs8800 ve qs9000 yazarsanız cevabınızı söyleyecektir..!!

12. enes-12

enes-12 TÜİSAG Üyesi

tuzukte net belirtiyo dogumdan sonra 6 ay kadinlar gece islerinde calistirilamaz diye

13. Sercan Öztürk

Sercan Öztürk TÜİSAG Üyesi

Kaynak ve kesme işlemi yüksekte kaynak yapmak gibi çok etkeni olan (arada örneklendirmiş kapalı alan vs gibi) kaynak ve kesme işlemlerinde çalışanın meşgul edilmemesi ve çalışanın işine konsantre olarak değişen şartlara göre doğru pozisyonu alması gerekir.

Yukarıda bahsedilen durum aşağıdaki alanların hangisini kapsamaz/ aşağıdakilerden hangisi bu durumla ilgilenmez?

A) iş sağlığı ve güvenliği

B) psikolojik danışmanlık

C) endüstriyel hijyen

D) Ergonomi
    Arkadaşlar bu sorunun cevabını endüstriyel hijyen yaptım. Bazı arkadaşlar psikolojik danışmanlık diyor ama soruda konsantre diyor,ondan dolayı psikolojik danışmayıda alabiliriz diye düşünüyorum.

14. enes-12

enes-12 TÜİSAG Üyesi

tesekkurlar.. CE sorusuyla ilgili fikrin varmi

15. bahasporel

bahasporel TÜİSAG Üyesi

Sanki C sınıfı değil de A sınıfı İSG Uzmanlığı sınavı idi, hala başım ağrıyor. Çok şükür ki doğrular daha fazla şimdilik. Sadece silis sorusu yanlış görünüyor.

16. gbalkir

gbalkir TÜİSAG Üyesi

17. enes-12

enes-12 TÜİSAG Üyesi

Buyuk ihtimalle haklisin:)

18. gbalkir

gbalkir TÜİSAG Üyesi

Bir kaç yıl önce şirketimde Kişisel Koruyucu Donanım üretiyordum. CE işaretiyle ilgili her şeyi satır satır uygulatıyordu bakanlık... Sınavdaki sorunun cevabı CE ürünün üzerine iliştirilir olacaktı.

19. Sercan Öztürk

Sercan Öztürk TÜİSAG Üyesi

İnsallah haklıyımdır:) ama sınav çok yüksek çeldiricilerle doluydu 2-3 soru iptal olur diye düşünüyorum..

20. selçuk06

selçuk06 TÜİSAG Üyesi

20 hz ve 20 000 hz desibel cinsinden olduğunda 0 ve 140 DbA olarak karşılık bulur bu yüzden cevap 0 olacak

umutist bu yazıya teşekkür etti.
  21. hakans

hakans TÜİSAG Üyesi

Gürültünün alıcıda kontrol altına alınması

Gürültünün alıcıda kontrol altına alınması: Sesin kaynakta ve yayıldığı
    ortamda azaltılamaması halinde gürültüye maruz kalan kişi üzerinde koruyucu tedbirlere başvurulur . Bu tedbirleri şöyle sıralayabiliriz:
    1. Gürültüye maruz kalan kişiyi tecrit etmek,
    2. İdari tedbirlerle gürültü kontrolü,
    3. Gürültüye maruz kalma süresini azaltmak veya gürültülü yerlerde rotasyonla çalışma,
    4. Kişisel

ömer faruk durdu bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica