18 Mayıs 2013 Iş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Sonrası Soruları Ve Cevapları Buradan Paylaşabilirsiniz

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. gencay3959

gencay3959 TÜİSAG Üyesi

makine emniyeti yönetmeliğine göre 5 isige göre 6 ama soru hangine göre soruyodu ben ezberde 5 yapıştırdım dikkat etmeden

2. enes-12

enes-12 TÜİSAG Üyesi

Onceki yillarda hignometre yerine higometre yazildigi icin iptal edilen soru var burdada birim yok yuzde bir milyon iptal edilmesi lazim

3. gencay3959

gencay3959 TÜİSAG Üyesi

CE avrupaya uygunluk demek ama şıklar çok mantıksız ve anlatım bozukluğu var gibi

alice bu yazıya teşekkür etti.
  4. gokaysener

gokaysener TÜİSAG Üyesi

doğrudur ama soruda çocuk ve genç işçi dediği için (Genç işci 15 yaşını tamamlayanlar oluyo) ben 40 ı işaretledim. Neyse balık soruyu kaçırdık sağlık olsun

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

EEK bu yazıya teşekkür etti.
  5. enes-12

enes-12 TÜİSAG Üyesi

CE kesinlikle avrupa kalitesi degildir. CE'nin anlami bu urunun insana cevreye ve hayvanlara zarari yoktur anlami tasimaktadir.

6. Sercan Öztürk

Sercan Öztürk TÜİSAG Üyesi

Evet higrometre sorusu iptal edildiyse bu da kesinlikle iptal edilmelidir

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. Sezgincoskun

Sezgincoskun TÜİSAG Üyesi

Bencede saçma şıklar vardır birinde ürünü ilistirilir diyor ürüne ilistirilir dese neyse.

alice ve Fidan55 bu yazıya teşekkür etti.
  8. enes-12

enes-12 TÜİSAG Üyesi

Kimyasallarin depolanmasiyla ilgili bir soru vardi uygun nem tutucu serin ortam felan o soruyu bilen varmi

9. Fidan55

Fidan55 TÜİSAG Üyesi

DOZİMETRE

10. Deniz Devrim

Deniz Devrim TÜİSAG Üyesi

Kesinlikle katılıyorum. Bu soru iptal edilmeli

11. gokaysener

gokaysener TÜİSAG Üyesi

dozimetre radyasyonu ölçüyo olması lazım

12. selçukisg

selçukisg TÜİSAG Üyesi

Ek – III Kullanımı Yasak Olan Kimyasal Maddeler İle Yapılması Yasaklanan İşler

Aşağıda belirtilen kimyasal maddelerin ithali, üretimi ve bu maddelerin işyerinde kullanımı ile kimyasal maddeler ihtiva eden aşağıda belirtilen işlerin yapılması yasaktır. Ancak bu maddelerin başka bir kimyasal madde içindeki veya atık maddedeki konsantrasyonu, aşağıda verilen limit değerlerin altında bulunuyorsa bu yasak uygulanmaz.

Kimyasal Maddeler:

EINECS No ( 1 )

CAS No ( 2 )

Madde Adı

Yasak Uygulanmayacak
    Limit Değer
    202-080-4
    91-59-8
    2-naftilamin ve tuzları
    % 0.1 (ağırlıkça)
    202-177-1
    92-67-1
    4-aminodifenil ve tuzları
    % 0.1 (ağırlıkça)
    202-199-1
    92-87-5
    Benzidin ve tuzları
    % 0.1 (ağırlıkça)
    202-204-7
    92-93-3
    4-nitrodifenil
    % 0.1 (ağırlıkça)

13. enes-12

enes-12 TÜİSAG Üyesi

Bu HANGİ SORUNUN CEVABİ?

14. Deniz Devrim

Deniz Devrim TÜİSAG Üyesi

Kankaaaaaaa

15. selçukisg

selçukisg TÜİSAG Üyesi

n
    Aşağıdaki kimyasal maddelerin hangisinin kullanımı yasak değildir? (B-1.soru)
    A) 2-Naftilomin ve tuzları
    B) Benzedin ve tuzları
    C) 4-Nitrodifenil
    D) Nikotin

enes-12 bu yazıya teşekkür etti.
  16. Sezgincoskun

Sezgincoskun TÜİSAG Üyesi

CE işareti, ürünün Avrupa ürün mevzuatlarına uygunluğunu gösterir.

CE işareti 'Conformite European' kelimelerinin kısaltılmasıdır ve literatürdeki anlamı 'European Conformity', Avrupa Normlarına Uygunluktur. CE işareti, bir ürün ya da ürün grubunun, Avrupa Birliği'nin sağlık, güvenlik, çevre ve tüketicinin korunması konusunda oluşturmuş olduğu, "ürün direktifleri" olarak anılan temel gerekliliklere uygun olduğunu gösterir. CE işareti, taşımayan ürünler, Avrupa Birliği ülkelerine giremez, bu nedenle CE işareti, ürünlerin Avrupa Birliği iç pazarında serbestçe dolaşımına olanak veren bir "Endüstriyel ürün pasaportu" olarak tanımlanabilir.

CE işareti, ürünün AB içerisinde serbestçe dolaşımını sağlayan, 1 Ocak 2004 itibariyle Türkiye iç pazarında da kullanılma zorunluluğu olan, üreticinin garanti beyanı olmakla beraber bir bakıma ürünün pasaportu niteliğinde olan bir işarettir.

CE İşareti, bir kalite markası değildir. CE İşareti, herhangi bir yerden alınan marka olmayıp, imalatçı tarafından ürüne/ambalaja/ilgili dokümana yapıştırılır.

17. enes-12

enes-12 TÜİSAG Üyesi

Kimyasallarin depolanmasi ile ilgili bir soru vardi nem tutucu serin ortam felan o soruyla ilgili bilgin varmi

18. enes-12

enes-12 TÜİSAG Üyesi

Yani cevap d secenegimi uygun boyuttaysa ilistirilir

19. gencay3959

gencay3959 TÜİSAG Üyesi

Yani o devrik cevaplardan hangisi olabilir cevap ben ne işaretlediğimi de unuttum arkadaş a şıkkı hariç hepsi bibirine benziyordu ve anlatılmak istenen net değildi

20. Sercan Öztürk

Sercan Öztürk TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar kkd'nin cevabı kesin olarak krem mi şimdi ?

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica