18 Mayıs 2013 Iş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Sonrası Soruları Ve Cevapları Buradan Paylaşabilirsiniz

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. burcugozacan

burcugozacan TÜİSAG Üyesi

alt limit değer

birolakinci bu yazıya teşekkür etti.
  2. BARIŞ_44X

BARIŞ_44X TÜİSAG Üyesi

ama dikkat eden varmı işaretin rengini sormuş zeminin değil. kitaptakiler zemin yani alan yüzde ellisi demiş. orda işaret kısmı soruluş. karışık biraz ama beyaz yaptım

3. burcugozacan

o vardı b kitapçığı a şıkkı

4. burcugozacan

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. burcugozacan

toz askıda katı parcacıktır nsıl uçucu olsun

T

6. cihankocyigit

cihankocyigit TÜİSAG Üyesi

yani sanki türkçe dersi sınavına girmişiz gibi oluyor ama... ben şöyle düşünüyorum; soru mecaz cevapla yanıt vermemizi istemiş,dolayısıyla eksik kalmış,askıda demek çamaşırın askıda kalası gibi düşünen arkadaşları yanılttı,elbette öyle değil ama ben cevap seçeneklerinde "havada askıda kalan" deseydi kimse kaçırmazdı soruyu.ben uçucu yaptım sonra olmadığını anladım ama bende mecazi olarak değilde havada asılı kaldığını düşünerek o şıkkı işaretledim.dolayısıyla şu var ki cevap şıklarında anlatım eksikliği görüyorum ben,iptal edilebilecek sorular arasında olduğunu düşünüyorum.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. mtnrzrj

mtnrzrj TÜİSAG Üyesi

kollar her iki yana açık

8. elaisg

elaisg TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar: Benim naçizane görüşüm bu daire testereler ile ilgili soru vardı ya. O nun için birim vermesi gerekmez miydi? Cm? m? mm? Hadi ben çevireceksem? Tüzükte cm cinsinden vermiş değeri ama soruda sadede kaç olmalıdır demiş.Kaç cm v.s dememiş

gencay3959, Tolgagurarslan, mmimar63 ve 2 kişi daha buna teşekkür etti.
  9. Murat SÜER

Murat SÜER TÜİSAG Üyesi

bs ve qs vardı zaten seçeneklerde, diğer yandan ohsas 18002 yönetim sistemi değil kılavuz ;)

10. Murat SÜER

Murat SÜER TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar sınavda kopya vermiyorsunuz ya çıktık sınavdan bir araştırında öyle yazın. Herkesin kafasını karıştırıyorsunuz. yeşil olacak, nereden çıkartıyorsunuz beyaz falan...

11. mtnrzrj

mtnrzrj TÜİSAG Üyesi

verdiğin cevap doğru...çünkü bizden yanlışı bulmamız istenmişti soruda. duşlar hangi kriterlere göre ve neden 15 günde bir ayrıca buna hangi hakla işveren karar veriyor!!!

Beka Kavgaoglu bu yazıya teşekkür etti.
  12. mtnrzrj

mtnrzrj TÜİSAG Üyesi

yani cevap 15 gün duşların temizlenip dezenfekte edileceği. enazından bana göre...

13. yurda

yurda TÜİSAG Üyesi

Arkadasim KKD yonetmeliginde acil kurtarmada kullanilmaz diye bir madde yok bu soruda cvp acilde kullanilan koruyuculardir. saglik alani tehlikelidir personelin biyolojik risklere karsi korunmasi gerekmektedir bunuda kullanmakta olduklari malzemeler ile saglamaktadirlar.

14. mtnrzrj

mtnrzrj TÜİSAG Üyesi

hayır devredemez...

15. alice

alice TÜİSAG Üyesi

ben kursta bize dağıtılan kitaptan alıntı yaptım valla yanlısa onların yanlışı olur :D

16. snakedoc

snakedoc TÜİSAG Üyesi

arakadaşlar merhabalar,duşlar ile ilgili 15 gün de bir dezenfekte edileceği tüzükte açıkça yazıyor.ayrıca duş,banyo v.s. malzemelerini işveren sağlayacaktır diyede belirtmiş.madde 40 son 3 paragraf.

İŞÇİ SAĞLIĞI VE İŞ GÜVENLİĞİ TÜZÜĞÜ
    Madde 40
    Duşlarda kullanılmak üzere, işveren tarafından sağlanmış temiz havlu ve peştemallar, özel dolaplarda
    bulundurulacak, kullanılmış olanları, yıkanıp, kurutulup, iyice temizlenmedikçe bir başkasına kullandırılmayacaktır.
    .......
    Duşlar, normal temizlik ve bakım dışında, her 15 günde bir, iyice yıkanıp temizlenecek ve dezenfekte edilecektir.

gencay3959, şevkiirge, Tolgagurarslan ve 1 kişi daha buna teşekkür etti.
  17. Çağla Bayraktar

Çağla Bayraktar TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar sorular ne Zaman acıklanıcak bilen var mı

18. deming

deming TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar dozimetreyle gürültüyü (ses basıncını ) ölçemezsiniz..( ölçene nobel verirler )....dozimetreyle radyasyon etkisini ölçersiniz... temelde ses hava basıncı olayıdır.. verilen şıklarda ancak barometreyle ölçebilirsiniz...( biraz zor olur..ama ölçersiniz..)

19. oylmz

oylmz TÜİSAG Üyesi

45 sayfa okudum 45 cevap bulamadım, sayfaların yarısından çoğu tekrar edilmiş. Anlaşılan baştan takip edilmemiş, herkes kendi acil cevaplarını beklemekte. Soruyu anımsayan cevabını araştırıp "cevap buymuş ama ben bunu işaretledim" dese daha iyi olacaktı..Neyse..Yarın açıklanacak ordan bakarız artık.

20. oylmz

oylmz TÜİSAG Üyesi

iptallik sorudur kanımca. Gürültü dozimetresi seçeneği olmalıydı. Dozimetre bir kaç çeşit çünkü.

brttpc bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica