18 Mayıs 2013 Iş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Sonrası Soruları Ve Cevapları Buradan Paylaşabilirsiniz

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. didem27

didem27 TÜİSAG Üyesi

yakıcı ve yanıcı gaz tüpleri ayrı ayrı depolanalır.
    oksijen tüpü doğru cevap arkadaşlar

hhjahj hajhajhj bu yazıya teşekkür etti.
  2. didem27

didem27 TÜİSAG Üyesi

manometre 2 katını gösterecek
    1,5 metre uzaktan rahatça görülecek

3. didem27

didem27 TÜİSAG Üyesi

kesinlikle doğru yapmışsınız

4. didem27

didem27 TÜİSAG Üyesi

bende o soruyu nem olarak cevapladım ama cevabı bilemiyorum.
    95 soruyu ve cevabını buldum arkadaşlar :)

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. didem27

didem27 TÜİSAG Üyesi

bence doğru cevap çünkü yönetmelik yarısı diyor 3/ 2 si demiyor ve diğer şıklar kesinlikle doğru

6. didem27

didem27 TÜİSAG Üyesi

yönetmelik emziren kadın işçiler 6 ay gece çalıştırılamaz diyor arkadaşlar

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. Jeologman

Jeologman Banned

Yarısından çoğu diyor yönetmelik. Bu da yarısından bir fazlası yani en yarısı demek.

8. didem27

didem27 TÜİSAG Üyesi

sadece 18001 'di cevap diğerleri kalvuz rehber ISO 9000 sadece yönetim kalitesi hiç alakası yok.

9. FuEGo

FuEGo TÜİSAG Üyesi

Ar soygazdır reaksiyona falan girmez.
    Cevap oksijen olmalı

10. didem27

didem27 TÜİSAG Üyesi

sanıyorum barajı geçtim. 95 soruyu ve cevabı buldum ite kakada olsa 75 'i buldum :((

11. didem27

didem27 TÜİSAG Üyesi

sanıyorum emziren kadın işçiler olarak soruluyordu hatta eminim :)

12. alice

alice TÜİSAG Üyesi

ben de geçemez olarak hatırlıyorum.

13. Jeologman

Jeologman Banned

Diğerl
    Montaj hariç hiçbirisi normal çalışma süresini geçemez. Yani fazla çalıştırılamaz. O yüzden cevap montaj olalı.

14. cann cann

cann cann TÜİSAG Üyesi

Sorular genel olarak gerekse anlatım gerekse şıklarda bulunan yanıltıcı seçenklerden dolayı çelişkili ve mevzuata tam hakimiyet gerektiriyor idi. Ancak sınavda doğru bilgiye nasıl ulaşılır gibi bir soru yoktu mesala döner testere sorusunda tezgah yüksekliği sorulacağına; bu bilginin hangi yönetmelik tüzük tebliğ vs de bulunduğunu sorgulayan soru yoktu. Belki örneğim biraz saçma oldu ama uzman adayı bilgiye nasıl ulaşabileceğini biliyor mu da sorgulanmalı bence...

Ayrıca en önemli konu madem bu kadar mevzuata ve teknik konulara hakim olunması isteniyor.. B ve A uzmanlık sınavlarında ne sorulacak ki?

Bence mantık, teknik ve kapsam hatası var sınavlarda... C, B ve A bütün iş güvenliği uzmanları mevzuatı zaten en iyi şekilde bilmek zorunda.

Bu sınavların bütün iş güvenliği uzmanları için tek sınav yapılmasını ve C için 60 puan, B için 70 puan A için 80 puan alma şartı olmalı diye düşünüyorum.

Özetle demek istediğim şu anki sistemle A sınıfı uzmanlığı sınavına giren sınavda başarılı olur iken, C sınıfı uzmanlığı sınavında başarısız olabilir. Bütün konu başlıkları aynı farklı olan ne? Bu sınavlarda sorgulanan aynı konular ise puan barajı getirmek çok daha mantıklı bu talebin ilgili taslak mevzuat görüşleri alınırken dile getirilmesi gerektiğini düşünüyorum... Görüş ve düşüncelerinizi bekliyorum. Teşekkürler,

15. bariscam

bariscam TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar Neredeyse bütün sayfaları okudum. özellikle iki konuya değinmek istiyorum 1.'si toplum olarak gerçekten okumuyoruz.ikincisi Sürekli dediğim Hukuk Devleti tanımlamasının farkında değiliz.Herkes sadece foruma girip önüne gelen sayfayı okuyup ordakilere cevap vermişler.Süreki aynı sorular sorulup hem doğru cevaplar hem yanlş cevap verilmiş. bir arkadaşımız iş yeri çalışma sırası en az yükseklik 2.80 kesin eminim demiş.Aslında onla ilgili yönetmeliği açıp okusa ve ilgili bölümü buraya yazsa oda bilicek 3m olduğunu.bu yüzden 53sayfalık karmaşık bir forum oluşmuş ama hala sınava giren kişiler ne yapıp yapamadığını bilemiyor.bu karmaşa yüzünden.Lütfen eğer gerçekten bu işe önem veriyosanız forumu ilk sayfadan başlayarak bi kere okuyun hem bana hak vericeksiniz hemde sormuş olduğunuz soruya cevap alıcaksınız.

mirrr ve Akopol bu yazıya teşekkür etti.
  16. Kemal Erdal Çelen

Kemal Erdal Çelen TÜİSAG Üyesi

Doğru

münir bu yazıya teşekkür etti.
  17. uludagfzk

uludagfzk TÜİSAG Üyesi

CE işareti sorusu 2 ben 2 şıkkında dogru oldugunu gördüm bir kalitedir,diğeri avrupa kalitesidir,ama soruyu tekrar okuyunca ce işareti nasıl ilintilenmelidir diye Türkçe mizde az kullnılan bir kelimeyle sorulmuş,dolayısıyla 5mm olmalı bu işaretin boyutun ve uygun boyutta eşyaya ilintilenmelidir olmalı.

18. didem27

didem27 TÜİSAG Üyesi

eğelerden zımba keski yapılmamlıdır.
    isg de roaktif yaklaşım: önceden önlem almak
    iş güvenliği enstitüsü
    her ülke ILOya üye olmak zorundadır
    155 nolu sözleşme çalışma hayatını düzenler
    sgk ya bildirim 3 gün
    ohsas 18001 sadece
    insan kulağı :0 db
    alınacak son önlem KKD
    iklimlendirme,
    gürültü ölçer dozimetre
    LEL alt patlama lmiti,
    yükle ilgili risk olmayan : kaygan pürüzlü yüzey
    yükün itilmesi kaldırılması vs... 1,2,3,4,
    daire testere yüksekliği 90 cm
    hangisi kimyasaldır: asbest
    çağdaş isg kavramı içind aile olan cevap
    bireysel etken olmayan medeni durum
    basınçlı kaplar yılda 1
    manometre 2 katı
    1,5 metre uzaktan okunmalıdır
    gece çalışmalarında 3/2 si
    yangın mesafesi çok tehlikeli alanda 15. metre
    kaynak yapılan yerde su kullanılmaz

19. Kemal Erdal Çelen

Kemal Erdal Çelen TÜİSAG Üyesi

Doğru yanıtlamışsınız.

20. Akopol

Akopol TÜİSAG Üyesi

Ses ölçer dozimetre değildir , sonometredir. Soru iptal olacaktır.

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica