18 Mayıs 2013 Iş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Sonrası Soruları Ve Cevapları Buradan Paylaşabilirsiniz

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. didem27

didem27 TÜİSAG Üyesi

işaretçi kesinlikle 1 tane olmalı şeklinde öğrendim ve tek işaretçi işaretledim ben umarım doğrudur.

2. zehratrm

zehratrm TÜİSAG Üyesi

Manometre cvbı 2 dir

3. zehratrm

zehratrm TÜİSAG Üyesi

Hayır 1,5 katı

4. uludagfzk

uludagfzk TÜİSAG Üyesi

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

aayhan80 ve ali erdem bu yazıya teşekkür etti.
  5. Akshan

Akshan TÜİSAG Üyesi

Mantıklı olan da 1 gibi iki olursa kafa karışabilir

6. FuEGo

FuEGo TÜİSAG Üyesi

yapmak için uğraştığımız iş " İş sağlığı ve güvenliği" hijyen tabiki gereklidir.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. zehratrm

zehratrm TÜİSAG Üyesi

Lüx

8. didem27

didem27 TÜİSAG Üyesi

soruda 15 yaşını bitirmiş olarak sorulsaydı cevap 40 saati ama öyle bir ibare yok ki .

9. Kemal Erdal Çelen

Kemal Erdal Çelen TÜİSAG Üyesi

B kitapçığı 67. sorunun tartışmaya açık ve iptal edilmesi gerecek diye düşünüyorum.

Aşağıdaki ikili gaz gruplarından hangisinde yanıcı olmayan gaz bulunmaktadır?
    A) H2S ve CH4, B) CO ve NO, C) SO2 ve H2, D) C2H2 ve CH4

Yanıt: A ve D şıklarındaki gazlar yakıcı oldukları için yanlış yanıtlardır. Ancak:

B ve C şıkları incelendiğinde sırası ile CO ve H2 gazlarının yanıcı; NO ve SO2 gazları ise yanıcı olmayan gazlar olduğu görülmektedir. Bu nedenle her iki şıklarını doğru yanıt olacağı ortaya çıkmaktadır. Dolayısı ile çelişik bu sorunun iptali tartışmasızdır.
    Söz konusu soruyu doğru yanıtlamış olacakları gerçeği karşısında şimdiden sınava giren tüm arkadaşlarımızı kutlarım. Kalın sağlıcakla.

10. zehratrm

zehratrm TÜİSAG Üyesi

85

11. zehratrm

zehratrm TÜİSAG Üyesi

Asetilen yanıcı bir gazdır bu yüzden A ve D şıkkını eliyoruz. Hidrojende yanıcı olduğundan C şıkkınıda eledik. Doğru şık B dir.

12. Akshan

Akshan TÜİSAG Üyesi

Ben köylere verileceği zaman açılmalı filan diyordu D şıkkın işaretledim

didem27 bu yazıya teşekkür etti.
  13. didem27

didem27 TÜİSAG Üyesi

bu soru acaip bir soru bence ben 7,5 satten az çalıştırılmalıdır okudum ve kurşun ve arsenik cevabını verdim.
    çünkü kaynak işlerinde 7,5 saat çalışılır (7,5 saatten fala çalıştırılmaz. montaj ve çimento fabrikalarında çalışılır 7,5 saat ) ama kurşun ve arsenik te çalışılamaz. ben soruyu böyle anladım. :)

alice bu yazıya teşekkür etti.
  14. zehratrm

zehratrm TÜİSAG Üyesi

Çok tehlikeli yerlerde 15

15. cihankocyigit

cihankocyigit TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar kaç kişi yönetim sistemi sorusunda yanıltıldığını düşünüyor?
    ben soruyu defalarca okudum sadece OHSAS 18001 diyecektim ama soru soruluşunda HANGİLERİ dir diye sorunca 1-2-4 yaptım.yanıltıldığımı düşünüyorum.
    benim gibi bu soruda yanıltıldığını düşünen var mı?

16. didem27

didem27 TÜİSAG Üyesi

asker polis kıyafeti kesinlikle yanlış cevap KKD yönetmeliğini lütfen okuyun derim ben özellikle belirtiliyor kkd değil deniyor.

17. emrahakdamar

emrahakdamar TÜİSAG Üyesi

SO2 yanar SO3 yanmaz
    H2S yanmaz doğru cevap A şıkkı olmalı

18. Akopol

Akopol TÜİSAG Üyesi

- İŞARETÇİYE UYUM:
    Bir kaldırma makinasında birden çok işçi görevli bulunduğu hallerde,kaldırma makinası operatörü, bağlayıcı, sapancı veya diğer görevlilerden yalnız birinden işaret alacak ve işaretçi, operatör tarafından kolayca görülebilecek yerlerde duracaktır.
    Operatör, her kim tarafından verilirse verilsin, her dur işaretini daima yerine getirecektir.
    (İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Tüzüğü Madde:380)

19. zehratrm

zehratrm TÜİSAG Üyesi

Süt izni 6 ay
    Yüksekte çalışma değil titreşim gürültü olacaktı cvp

ali erdem bu yazıya teşekkür etti.
  20. dogan7

dogan7 TÜİSAG Üyesi

isg tüzüğünü okursanız işverenin peştemal hizmeti vermesi gerektiğini yazıyor , bina yangın yönetmeliğinde cok tehkileli yerlerde yangın merdineni veya bi ateş kesiciye uzaklık 3o metre yazıyor, ayrıca ilo ilkelerini kabul etmek gibi bi zorunlukluk yokdur ülkeler bazı sözleşmeleri kabul etmeyebilirler

Akopol bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica