18 Mayıs 2013 Iş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Sonrası Soruları Ve Cevapları Buradan Paylaşabilirsiniz

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. ersincetin

ersincetin TÜİSAG Üyesi

İşçilerin Bilgilendirilmesi
    Madde 10 — 9/12/2003 tarihli ve 25311 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetmeliğinin 10 uncu maddesi hükmü saklı kalmak kaydıyla, işveren, iş ekipmanları ve bunların kullanımına ilişkin olarak işçilerin bilgilendirilmesinde aşağıda belirtilen hususlara uymakla yükümlüdür:
    a) İşçilere kullandıkları iş ekipmanı ve kullanımına ilişkin yeterli bilgi ve uygun olması halinde yazılı talimat verilecektir. Bu talimat, üretici tarafından ekipmanla birlikte verilen kullanım kılavuzu dikkate alınarak hazırlanacaktır.
    b) Bu bilgiler ve yazılı talimatlar en az;
    1) İş ekipmanının kullanım koşulları,
    2) İş ekipmanında öngörülen anormal durumlar,
    3) İş ekipmanının önceki kullanım deneyiminden elde edilen sonuçlar,
    ile ilgili bilgileri içerecektir.

YANİ EKİPMANIN ÇİZİMLERİNİ VERMESİNE GEREK YOK.....

2. msbugdayci

msbugdayci TÜİSAG Üyesi

soru iptal gerektirir kaynak işlemi elektrikli kaynak ise cevap su elektrkli yangınlarda su kullanılmaz..
    fakat kaynak gaz kaynağı ise işlem metal yangınına girer ve cevap CO2 olur bence....

Tolgagurarslan bu yazıya teşekkür etti.
  3. Yetgin YILDIRIM

Yetgin YILDIRIM TÜİSAG Üyesi

kesinlikle katılıyorum, elektrik kelimesi geçmediği için co2 yaptım, iptal olmalı

4. sibel kayserilioglu

sibel kayserilioglu TÜİSAG Üyesi

iyi ama metal yangınında da su kullanılmaz. yani her iki durumda da su olmalı derim.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

didem27 bu yazıya teşekkür etti.
  5. cann cann

cann cann TÜİSAG Üyesi

Ama diğer koşullar aynı kalacak C de 3 yıl çalıştıktan sonra B,
    B de 4 yıl çalıştıktan sonra A,
    Tüm uzman adayları için tek sınav ve alınması gereken puanlar belirlenmeli...

6. ismail kaburcuk

ismail kaburcuk TÜİSAG Üyesi

BS8800 YÖNETİM SİSTEMİ DEĞİLDİR STANDARTIDIR.. CEVAP SADECE OHSAS 18001 YONETIM SİSTEMI OLACAKTI

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

didem27 bu yazıya teşekkür etti.
  7. ismail kaburcuk

OZAMAN BU MADDELERDE YASAK DEĞİL!!! SONUCTA NİKOTİNİN TÜKETİLMESİNDEDE BİR SINIR MİKTAR VAR SİGARADAKİ NİKOTİN MESELA YASAK SINIRA GIRIYOR!!! SORU ŞAİBELİ. BENCE BU SINAVDA BİRŞEYLER VAR... BEN YAKLASIK 3 AYDIR KURSTAKI OGRENDIGIMIZ KONULARI YEDIM YUTTUM ENAZ 8-9BIN SORU COZDUM BOYLE SACMA SAPAN SORULARLA ASLA KARSILASMADIM.. GECMIS SENELERDE EŞŞEKTE KAC VITES VARDIR DIYE SORAN DEVLET SIMDIDE İSG SINAVINDA İŞÇİNİN PEŞTEMALİNDEN BAHSETMISTIR... YAZIK YAZIK YAZIK... BU ULKE BU SEKILDE ASLA BIR ADIM ÖNE GITMEZ İLLA BIR DAYIMIZ AMCAMIZMI OLACAK...

alice bu yazıya teşekkür etti.
  8. dogan7

dogan7 TÜİSAG Üyesi

Emziren İşçinin Çalıştırılması
    Madde 13 — Emziren işçilerin, 16/6/2004 tarihli ve 25494 sayılı resmi gazete’de yayımlanan Ağır ve Tehlikeli İşler Yönetmeliğinde kadınların çalıştırılabilecekleri belirtilmiş olan işlerde çalıştırılabilmeleri için, doğumdan sonraki sekiz haftanın bitiminde ve işe başlamalarından önce, işyeri hekimi, işyeri ortak sağlık birimi, işçi sağlığı dispanserleri, bunların bulunmadığı yerlerde sırasıyla en yakın Sosyal Sigortalar Kurumu, Sağlık Ocağı, Hükümet veya belediye hekimlerine muayene ettirilerek çalışmalarına engel durumları olmadığının raporla belirlenmesi gerekir.
    Muayene sonunda ağır ve tehlikeli işlerde çalışmasının sakıncalı olduğu hekim raporuyla belirlenen işçi, doğumdan sonra ilk altı ay içinde bu işlerde çalıştırılamaz.

9. ismail kaburcuk

EĞER
    CEVAP 1.2.4 OLURSA MAHKEMEYE GIDECEGIM KESİNLİKLE.. ÇÜNKÜ BS8800 ASLA YONETIM SISTEMI DEILDIR...

10. mustafa yalçındağ

mustafa yalçındağ TÜİSAG Üyesi

sonuçlar belli olunca her aday vermiş olduğu cevap şıklarını da görebiliyor mu

11. mustafa yalçındağ

mustafa yalçındağ TÜİSAG Üyesi

iş yeri hekimi soru ve şıklarını bilen varsa yazarmısınız acaba teş

12. zeroist

zeroist TÜİSAG Üyesi

soruyu cevaplarken duruma göre hem 35 hem de 40 olabileceğini biliyordum.soru kökündeki en fazla kaç saat çalışır ibaresini görünce 40 olması yönünde karar kıldım.15 yaşında en fazla 35.16 yaşında en fazla 40. 17 yaşında en fazla 40..sonuç 15 yaş ve küçük denmediğine göre cevap ağılıklı olarak 40 yaşa kayıyor

13. dcskn

dcskn TÜİSAG Üyesi

merhaba arkadaşlar;

1- titreşimle ilgili risk değerlendirilmesi( maruziyet sıcaklık mevzuat ve bir seçenek daha vardı) yanıtı neydi?
    2-emniyet kemeri sorusu geçici olarak çıkarılır mıydı doğru yanıt?
    3-gürültünün planlanması alıcıda kontrolü gibi bir soru vardı ben planlama dedim ama nedir doğru olan?
    4-borçlar kanunu sorusu vardı?
    5-kaynak kesme psikoljimi hijyenmi

bu soruların cevapları hakkında yardımcı olabilirmisiniz?

gülşahç bu yazıya teşekkür etti.
  14. ugrl

ugrl TÜİSAG Üyesi

bahsettigin tüm soru ve cvplarına bende ulaşabilirmiyim? benimle de paylaşabilirseniz sevinirim

15. Kürşat Dolayman

Kürşat Dolayman TÜİSAG Üyesi

Ben genc isci calistirma saatine 40 dedim 15den dolayi sadece ohsas dedim ayrica o bildirim sorusunu kiniyorum mevzuattan kalkan soru soran zihniyet nedir arkadas

16. Kürşat Dolayman

Kürşat Dolayman TÜİSAG Üyesi

Aynen paylas kqrdeste bizde baklim ne olmus

17. huriye buber

huriye buber TÜİSAG Üyesi

krem

18. onur334

onur334 TÜİSAG Üyesi

paragrafta hijyenle ilgili hiç bişe yoktu bence

19. huriye buber

huriye buber TÜİSAG Üyesi

SO2 yanıcı değildir o reak.yanma reak.değil