18 Mayıs 2013 Iş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Sonrası Soruları Ve Cevapları Buradan Paylaşabilirsiniz

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. Alper sarıkoç

Alper sarıkoç TÜİSAG Üyesi

Bence de dedigin gibi kursun civa yaptim

2. ekorucu

ekorucu TÜİSAG Üyesi

Çok af edersiniz yüksekte kaynak yapan işçiler annesinin karnındamı yetişiyor alçak zeminde kaynak yapmaya başlayarak. Bu bence cesaret , önlem ikilisinin kombinesidir ve cesaret vermekte bir nevi psikoljik destektir. Çoğumuzun günlük sıradan yaşamında karşılaştığı gibi. Bence hijyendir gereksiz olan çünkü eksta bir sakıncalı durum yok. hani bu kişi gıda üretir anlarım.

3. onur334

onur334 TÜİSAG Üyesi

kursun arsenikti şık

Alper sarıkoç bu yazıya teşekkür etti.
  4. enes-12

enes-12 TÜİSAG Üyesi

O sorularda benimde net fikrim yok kimsede net bisey diyemiyor ozellikle kaynak sorusunda c sinifi isguvenligi sinavina giren hickimse kolay kolay net cevap veremez bilginin yorumu var orda

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. enes-12

enes-12 TÜİSAG Üyesi

Ohsas sorusunun cevabi net QS 9000 BS8800 OHSAS 18001 cevabi 1-2-4 olacak

6. gencay3959

gencay3959 TÜİSAG Üyesi

çalışılamaz diye soruyodu kaynak işide vardı şıklarda ondada çalışılamaz montajda çalışılır

7. enes-12

enes-12 TÜİSAG Üyesi

Endustriyel hijyende gazlarin zararli etkisinden korunmak var

8. BARIŞ_44X

BARIŞ_44X TÜİSAG Üyesi

katılıyorum sadece 18001 değil 3 şık vardı

9. gencay3959

gencay3959 TÜİSAG Üyesi

QS kalite yönetim sistemidir isg değildir BS 8800de isg rehberidir tam anmlyla bir yönetim sistemi değildir.

didem27 bu yazıya teşekkür etti.
  10. didem27

didem27 TÜİSAG Üyesi

nikotin cevabı kesinlikle doğru o zaman ?

11. enes-12

enes-12 TÜİSAG Üyesi

Sinavdan 1 gun once bize verilen egitimde bu sorunun uzerinde net duruldu artik sorumu ogrenmislerdi neydiyse ustune basa baxa qs bs ve ohsas soylendi

12. ekorucu

ekorucu TÜİSAG Üyesi

peki ozaman kaynakçıyı heleki yüksekte çalışıyorsa naylona sararız :) çünkü aspirasyon kuramıyoruz ya maalesef ...

13. gencay3959

gencay3959 TÜİSAG Üyesi

Evet piskolojik destek gerekli çünkü kapalı ortamda çok tehlikeli kaynak işlerini yapacak kaynakçılara pisikolojik destek ve testler uygulanabiliyor ama hijyenin yakından uzaktan alakasını göremedim.

14. gencay3959

gencay3959 TÜİSAG Üyesi

evet QS bir yönetim sistemidir ama kalite dökümantasyonu içindir İSG ile Ohsastır. SOru hangisi İSG yönetim sistemidir diye soruyordu

15. gülşahç

gülşahç TÜİSAG Üyesi

16. didem27

didem27 TÜİSAG Üyesi

yönetmelik genç işçi için direk 35 saat demiş. Sonra 15 yaşını doldurduysa eğer 40 saat demiş. tam cümle halinde sorunun cevabını vermiş . İnanın her soru muallakta kaldı 2 seçenek arası gidip geldim hep. Ben pes ediyorum artık yarın öğreneceğiz zaten !!!

17. ekorucu

ekorucu TÜİSAG Üyesi

kurşun ve arsenikte 7.5 saatten fazla çalışılabilinir mi ?

18. kıvanç evegü

kıvanç evegü TÜİSAG Üyesi

tüplerin depolanması ile ilgili soruda asetilen tüpü vardı sanırım..soruyu hatırlayamadım.Birde tüp renklerinde a şıkkı oksijen mavi diyor zaten diğerleri yeşil diyor yeşil sadece azot olur..Kırmızı hidrojen ...

19. enes-12

enes-12 TÜİSAG Üyesi

Hocam hakli olabilirsiniz ben sadece sinavdan bir gun once bize soyleneni soyledim amma sunuda soyleyebilirim dediginiz gibi ince detayli bisey olsa c sinifi sinavinda bizim gibi caylaklara o ayrintiyla soru sorulmaz

20. didem27

didem27 TÜİSAG Üyesi

maalesef benim anlış yaptığım bir soru oldu. Titreşim yönetmeliğinde çalışma koşullarını belirtmiş yani şıkların hepsi olmalıydı. Zaten biz kursta ne öğrendik ki sadece yönetmelik ve tüzük baksak fazlasıyla yetermiş!

21. shijie

shijie TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar isgb en az bir işyeri hekimi ve gerektiğinde diğer bir sağlık personeli(hemşire) ve en az bir iş güvenliği uzmanından oluşur. yönetmelikte yazıyor. ben de hemşire yi işaretledim ama doğru olan sivil savunma olacak. :(

22. didem27

didem27 TÜİSAG Üyesi

soru şuydu; işveren titreş,mle ilgili risk değerlendirmesinde neyi gözönünde tutar?
    üreticinin mevzuat gereği verdiği bilgi
    maruziyet türü ve süresi
    maruziyetin etkin ve sınır değerleri
    birde özel ortam koşulları

titreşim yönetmeliği tüm şıkları tek tek belirtmiş yani tüm şıklar doğruymuş. Benimmaalesef yanlış sorularımdan biri :(((

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica