18 Mayıs 2013 Iş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Sonrası Soruları Ve Cevapları Buradan Paylaşabilirsiniz

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. enes-12

enes-12 TÜİSAG Üyesi

Bize bu egitimi veren gazi uni ogretim uyesiydi ustune basa basa isg hakkinda tek yonetim sisteminin ohsas 18001 olmadigini qs bs ve npr'ninde isg yonetim sistemi oldugunu 3 DEFA YAZDİRDİ BİZE

2. ekorucu

ekorucu TÜİSAG Üyesi

Gerektiğinde hemşire olacak diyor ama . Zaten iş yeri hekimi katılıyor . Varsa sivil savunma uzmanı diyor.yoksa zaten koyamayız ama bu kurulda olmadığı anlamına gelmiyor. bence hemşireye gerek yok.

3. didem27

didem27 TÜİSAG Üyesi

bence psikolojik danışmanlık doğru çünkü kaynakçı çalışırken meşgul edilmemesi ve işine onsantre olması gibi bir açıklama vardı ve doğru oturuş ta ergomiyle ilgiliydi
    ben iş hijyeni olarak cevapladım ama son karar onların tabi

4. hasan Akyıldız

hasan Akyıldız TÜİSAG Üyesi

Hekimin tam zamanlı görevlendirildiği durumlarda hemşireye gerek yoktur.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. esquire_x

esquire_x TÜİSAG Üyesi

41. Emniyet kemeri ile ilgili olarak aşağıdakilerden hangisi yanlıştır?

A) Çıkılan yükseklikteki işin durumuna göre çalışanın bulunduğu noktayı değiştirebilmesi için, emniyet kemeri bağlandığı sabit noktadan geçici olarak sökülebilir.

B) Emniyet kemerini kullanacak kişinin vücut ağırlığı her altı ayda bir kontrol edilmeli ve gerekirse bu ağırlığı uygun yeni bir emniyet kemeri verilmelidir.

C) Düşme ve kayma tehlikesi olan çatı gibi yerlerde düşme tutucu aparatları olan paraşüt tipi emniyet kemerleri kullanılmalıdır.

D) Emniyet kemerleri ve müştemilatı ''her çalışmaya başlamadan önce'' iyice kontrol edilerek en ufak bir arıza ve bozukluk halinde kullanılmamalıdır.

CEVAP :A YADA B ?

Demişsin arkadaşım
    bence cevap B olmalı

emniyet kemerini takacak olan kişinin ağırlığının ne önemi var? zaten emniyet kemerleri 1150 kg yükü kaldırabilecek kapasitede olmalı diyor yönetmelik. bu adan 2000 kilomu allahını seversen :)

yüksekte çalışıma diyor, yüksekte askıdayken çalışma dese tamam. adam o zaman emniyet kemerini kesinlikle çıkarmamalı. ama yüksekte çalışmadan kasıt; bir platform üzerinde çalışma da olabilir veya başka bir yerde başka bi tedbire ak olarak kullanıyor olabilir kemeri, bu yüzden bence çıkarıp başka yere tamasında problem yoktur.
    dediğim gibi bu sorunun cevabı B seçeneği olmalı

ekorucu bu yazıya teşekkür etti.
  6. OZGUR78

OZGUR78 TÜİSAG Üyesi

Soru isgb yada OSGB degil is yeri saglik ve guvenligi kurulu

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. eylülüm

eylülüm TÜİSAG Üyesi

yeni mevzuata göre olacak diye duydum

8. ekorucu

ekorucu TÜİSAG Üyesi

kötü oldu bu ben isg kurulu diye okumuşum soruyu ozaman sivil savunma uzmanı. bu kötü oldu işte

9. ekorucu

ekorucu TÜİSAG Üyesi

Çok yaşa ozaman Özgür :)

10. enes-12

enes-12 TÜİSAG Üyesi

kemer enine boyuna gore degisebilir o yuzden kkd daima kullaniciya uyumlu olmalidir bence cevap a

11. enes-12

enes-12 TÜİSAG Üyesi

Arkadaslar soru ne zaman kim degistirdi anlamadim isg kuruluydu yoksa banami farkli soru kitapcigi geldi

12. ekorucu

ekorucu TÜİSAG Üyesi

Sonuna kadar katılıyorum . emniyet kemerinin bağlandığı sabit noktadan başka bir sabit noktaya bağlanması gerekebilir ki hareket kabiliyeti bittiği zaman bu mecbur oluyor. bu adam boşlukta sallanarak çalışmıyor ki

13. Gaz kaynağıda elektrikle çalışıyor dostum...

14. nea6man

nea6man TÜİSAG Üyesi

İş hijyeni : iş yerinde görülen ve endüstri toplumunda hastalığa, sağlığın bozulmasına ve huzursuzluğa sebep olan çevresel faktörleri, stresleri tespit eden, değerlendiren ve onları kontrol eden bilim ve sanattır. Endüstri hijyeni, işyeri ve çevresi ile ilgili temizlik bilimidir. Çalışma ortamındaki temizlik daha çok işin niteliğine bağlı olarak işyeri ve çevresini sağlığa zararlı hale getiren etmenlerin temizliğidir.
    Endüstriyel hijyen olarak da bilinir.

Yukarıdaki tanımı okuduğumda işçinin meşgul edilmesi iş hijyeni olarak sakıncalı gibi görünüyor, cevap olarakta " Psikolojik Danışmanlık " kalıyor

15. serdar demirel

serdar demirel TÜİSAG Üyesi

aydınlatma ölçüm birimi diye soruyordu.

16. osman öztürk

osman öztürk TÜİSAG Üyesi

kesinlikle doğru cevap bu. öyle tatmayla koklamayla gazlar belli olsaydı ölçüme ne gerek olurdu? cevap net..

17. onur334

onur334 TÜİSAG Üyesi

bncede cwp b.adamn agrlgnn ne onemi war 1150 kilo olck dgl ya

18. shijie

shijie TÜİSAG Üyesi

kaynakcı sorusuyla ılgılı psikolojik olarak işçiye konsantrasyonla ilgili eğitim verilebilir. Sorudaki 3 etkiye göre cevap hijyenr olmalı cunku hıjyenle ılgılı en ufak bir durum yok. Ama heralde dünyanın en sacma sorusu. ikinci sıradada CE iliştirmek!! Ya iliştirmek nedir allahaskına mal mısın! ürünü iliştirmek nedir! soru mu anlıcaz soru mu cevaplıcaz

19. osman öztürk

osman öztürk TÜİSAG Üyesi

aydınlatma birimi sorusu da lux tur.. bu da tartışmasız. candela ışık akısının birimidir.

20. serdar demirel

serdar demirel TÜİSAG Üyesi

gazın tam yanma anındaki rengini soruyor. sizin söylediğiniz kimyasal yangınlarda özellikle tam patlama anında renk maviye dönüyor. ama soru gazın tam yanması ile ilgili. evindeki ocak veya kaynakçıların kaynak yaparkenki şalomanın ucunu düşün.

21. onur334

onur334 TÜİSAG Üyesi

iş hijyeni dgl şık endüstriyel hijyen ben sorudaki paragrafi okuyunca hijyenle ilgili bişe goremedm

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica