18 Mayıs 2013 Iş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Sonrası Soruları Ve Cevapları Buradan Paylaşabilirsiniz

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. ay_iz

ay_iz TÜİSAG Üyesi

iş yerlerinde tavan yüksekliği 3 mt
    manometre 2 katını gösterecek,1,5 katı uzaklıktan görülecek
    15-18 yaş genç işçi
    aydınlatma şiddeti birimi lux tür.
    işitme eşiği ile ilgili soru çok muallak 0-140 db de var 20hz-20000khz de var ne soruyordu hatırlıyormusunuz?

2. Kemal Erdal Çelen

Kemal Erdal Çelen TÜİSAG Üyesi

Sayın Zehra hanımefendi,
    Lütfen soruyu ve verdiğim yanıtı dikkatli okumanızı rica ederim. Tekrar yanıtınız doğrultusunda açıklamak gerekirse:
    C şıkkında H2 yanıcıdır ama SO2 ise yanıcı olmayan bir gazdır. O bu halde bu şık doğru yanıttır. Ancak B şıkkında da CO yanıcı; NO ise yanıcı olmayan bir gazdır. Dolayısı ile bu şık da bu şık da doğrudur. Sonuç olarak söz konusu sorumuzda iki doğru yanıt ortaya çıkmıştır. Bu nedenle iptal için gerekçemiz oluşmuştur. Sanırım bu kez açıklamam anlaşılmıştır Zehra hanım. Kalın sağlıcakla.

3. GamCet

GamCet TÜİSAG Üyesi

öyle konuşmalar var ki okudugum sorudan emin olamamaya başladım bence daha fazla uzatmayın yarın her sey bellı olur iyi akşamlar

yusra, gencay3959 ve Alper sarıkoç bu yazıya teşekkür etti.
  4. enes-12

enes-12 TÜİSAG Üyesi

hocam kismet olur kazanir isg uzmani olur ve risk deg. Risk deg yaparsaniz iyice bir arastirin titresimle risk deg. yaparken ortamin asiri sicak olmasinin veya diger ozel kosullari dikkate almadan risk deg. yaparsaniz bence dikkat edin cunku belgenizi elinizden alabilirler

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. Alper sarıkoç

Alper sarıkoç TÜİSAG Üyesi

Siz gazlarin renk koku sikli bir soru vardi maden ile ilgili onu ne yaptiniz

6. enes-12

enes-12 TÜİSAG Üyesi

Bence titresim konusuna baktiginiz kadar risk deg. hazirlarken neler goz onunde bulunur konusuna baksaydiniz suan bir netiniz daha fazlaydi

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. didem27

didem27 TÜİSAG Üyesi

iyide soru isgb yada OSGB değil hangisinin kurulda olması gerekmez. kurul 8 kişiden oluşuyor ve hemşire kesinlikle kurulda yer almaz

8. onur334

onur334 TÜİSAG Üyesi

aynn millet başka sorular çıkardı anlamadm

9. Alper sarıkoç

Cevap verecek yokmu

10. onur334

onur334 TÜİSAG Üyesi

d şıkkı yaptm bn tad fln diodu

Alper sarıkoç bu yazıya teşekkür etti.
  11. mberkten

mberkten TÜİSAG Üyesi

Arkadaslar ben bu soruyu hangisi degildir seklinde hatirliyorum. Yaniliyor olma ihtimalim yuksek olmakla beraber a sikkini yani birey olani isaretledim. Digerlerinin hepsi de egitimde kullanilir bence. Bilgisayarlida dahil. Bu durumda cevap bireysel gibi.

12. Alper sarıkoç

Cevabinda borclar kanunu olan bir soru varmi

13. onur334

onur334 TÜİSAG Üyesi

hang

14. Burcu84

Burcu84 TÜİSAG Üyesi

evet cevap kesinlikle "montaj" olacak diğerleri 7,5 saatten fazla çalışılamazzzz!!

15. Alper sarıkoç

Cevaplarinizda boyle bir sik varmi

16. zehratrm

zehratrm TÜİSAG Üyesi

Acil çıkış işaretlerinde %50 yeşil demişsiniz
    Soruda işaretli alanın rengi soruluyor yani piktogram rengi oda beyaz dır

17. enes-12

enes-12 TÜİSAG Üyesi

Oyle bir cevap yok ama oyle bir soru var cevabida isveren kusuru olmasada sorumludur olacakti

18. semilalp

semilalp TÜİSAG Üyesi

bu 7,5 saatlik soruyu bende az olarak hatırlıyorum o yüzden kurşun-arsenik işaretledim,herkes fazla diyor yanlış mı okudum o zaman

19. Fatma Zişan

Fatma Zişan TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar her oğlu mer oğlu yarın belli olacak ama bu sınav diğerleri gibi değildi.kesin olan bu bilgiye dayalı sorular yoktu

20. Hakan Pekey

Hakan Pekey TÜİSAG Üyesi

İSG yönetim sistemleri: QS 9000, BS 8800, ILO iş sağlığı ve güvenliği yönetim sistemi rehberi, ISA 2000, NPR 5001, OSHA AS/NSZ 4360, OSHA AS/NSZ 4804, OHSAS 18001, OHSAS 18002.

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica