18 Mayıs 2013 Iş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Sonrası Soruları Ve Cevapları Buradan Paylaşabilirsiniz

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. enes-12

enes-12 TÜİSAG Üyesi

Peki hocam yarin zaten belli oluyo ama benim nacizane tavsiyem neyle ilgili risk deg. yaparsak yapalim ortam ve cevresel kosullari daima dikkate alip oyle risk deg. yapilir. cunku risk deg. yapilirken altin kural beni bekleyen riskler ne? Ben nasilsa titresimle ilgili risk deg yapiyorum bana ne ortam sartlarindan denmiyecegini dusunuyorum

2. manchestain

manchestain TÜİSAG Üyesi

sorular tamamiyle dikkate yönelik mebçıkışlı olduğundan doğaldır çokta iptal olmayabilir

3. gurdal topal

gurdal topal TÜİSAG Üyesi

evt soruda acil ve ilk yardım diyor acil yeşel ilkyardım kırmız piktogramları sadece bayaz

4. mberkten

mberkten TÜİSAG Üyesi

CE isareti avrupa standartlarina gore kalitenin basladigi noktadir. Ancak CE isareti kesinlikle bir kalite yada uygunluk belgesi degildir... Deniyor. Cevabi birde bu acidan degerlendirelim. Diger secenekler tahminimce zaten dogru.
    58. Kişisel koruyucu donanımlarında CE işaretinin iliştirilmesi ile ilgili olarak aşağıdakilerden hangisi doğrudur?

A) CE Avrupa kalitesi anlamına gelmektedir.
    B) CE işareti ürünün belgelerine iliştirilmelidir.
    XC) CE işareti ürünün kaliteli olduğunu göstermek için iliştirilmelidir.
    D) CE işareti boyutları uygun olduğu takdirde ürünü iliştirilmelidir.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. kobe8787

kobe8787 TÜİSAG Üyesi

mesela bu sorunun d şıkkında resmen anlatım bozukluğu var ürünü iliştirilmelidir kısmında..cevapta o ama bu tarz anlatım bozuklukları can yakar kafa karıştırır..

6. salihkartal

salihkartal TÜİSAG Üyesi

soruların iptali için isggm@csgb.gov.tr adresine mail atın arkadaşlar, dairesel testere sorusunda birim verilmemiş metre mi cm mi, geçen yıllarda higometre yazılan ve doğrusu higrometre olan soru bile iptal edilmişti, bu soruda iptal edilmelidir, doğru yapan da yanlış yapanda her şekilde iptal edilen sorular zaten DOĞRU olarak kabul ediliyor. Buna göstereceğiniz özveriler sınırda olan arkadaşlarımıza yardımcı olabilir teşekkürler

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. hasan Akyıldız

hasan Akyıldız TÜİSAG Üyesi

Başla
    Kollarını açma sembolünden anlamak lazımdı niyetlerini.:p

8. enes-12

enes-12 TÜİSAG Üyesi

Hocam
    Tanim su isarette en az yuzde elli yesil. diyelimki soruda isareti soruyodu ama sorudada en az yuzde elli olmalida diyodu. En az yuzde elli beyaz olucaksa en cok yuzde ellide yesile kaliyo. ama tanimda ne diyodu en az yuzde elli yesil diyo. sayet beyazsa o zaman yuzde elli kurali cignenmis oluyor :)

9. mberkten

mberkten TÜİSAG Üyesi

Hatam varsa duzeltin lutfen; kirmizi kisim %50 buna birde siyah piktogrami ekleyin.. Eeee geri kalan beyazin %50 olma sansi kalmiyor.

10. palikar

palikar TÜİSAG Üyesi

Diğer gazlara ait tüpler (Klor) : Gri RAL

okansari bu yazıya teşekkür etti.
  11. enes-12

enes-12 TÜİSAG Üyesi

Hocam e
    hocam en az yuzde elli yesil ama sorudada zaten diyo en az yuzde elli diye

12. gurdal topal

gurdal topal TÜİSAG Üyesi

bende acil ve ilkyardımda ortak renk beyaz diye yorumladım

13. palikar

palikar TÜİSAG Üyesi

Asetilen tüpleri: Sarı
     Oksijen tüpleri: Mavi
     Argon tüpleri: Açık Mavi
     Azot tüpleri: Yeşil
     Helyum tüpleri: Kahverengi
     Yanıcı gaz tüpleri (hidrojen): Kırmızı
     Diğer gazlara ait tüpler (Klor) : Gri RAL

14. mberkten

mberkten TÜİSAG Üyesi

Ilk yardimin kirmizi oldugunu nerden cikardik? Oda yesil..

ACİL ÇIKIŞ VE İLK YARDIM İŞARETLERİ: Kare veya dikdörtgen şeklinde yeşil zemin üzerinde beyaz piktogramlar olmalı.

Yeşil zemin işaretin en az % 50 kadar olmalı.

enes-12 bu yazıya teşekkür etti.
  15. enes-12

enes-12 TÜİSAG Üyesi

H
    Hocam elinize saglik cevap net yesil

16. essen

essen TÜİSAG Üyesi

Sizce mail atmak yeterli olacak mı?

17. gurcan1903

gurcan1903 TÜİSAG Üyesi

İnsanı güldürüen birimsiz soru çıkmasıdır !

brsn85 ve gencay3959 bu yazıya teşekkür etti.
  18. funnyman043

funnyman043 TÜİSAG Üyesi

20 mayıs oldu hemen yayınlanırmı sorular yoksa sabah mesai saatini beklememizmi lazım yani elemanın işe gelip soruların cevaplarını paylaşmasımı lazım :)

19. salihkartal

salihkartal TÜİSAG Üyesi

soruların iptali için isggm@csgb.gov.tr adresine mail atın arkadaşlar, dairesel testere sorusunda birim verilmemiş metre mi cm mi, geçen yıllarda higometre yazılan ve doğrusu higrometre olan soru bile iptal edilmişti, bu soruda iptal edilmelidir, doğru yapan da yanlış yapanda her şekilde iptal edilen sorular zaten DOĞRU olarak kabul ediliyor. Buna göstereceğiniz özveriler sınırda olan arkadaşlarımıza yardımcı olabilir teşekkürler

20. salihkartal

salihkartal TÜİSAG Üyesi

sessiz kalmaktan çok iyidir emin olun daha önceki iptal edilen sorulara da mail atıldı görmezden gelemezler bunları

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica