18 Mayıs 2013 Iş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Sonrası Soruları Ve Cevapları Buradan Paylaşabilirsiniz

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. BARIŞ_44X

BARIŞ_44X TÜİSAG Üyesi

hocam sorun yok. tartışılan kısım şu: bizde biliyoruz yeşilin yüzde 50 olduğunu herkes biliyor. ama bize zemin rengini sormamışlar işaretli kısmın rengini sormuşlar. kitaba bakınca. verilen oranlar zemin renkleri orda var...ben sonradan ayıktım...

2. salihkartal

salihkartal TÜİSAG Üyesi

soruların iptali için isggm@csgb.gov.tr adresine mail atın arkadaşlar, dairesel testere sorusunda birim verilmemiş metre mi cm mi, geçen yıllarda higometre yazılan ve doğrusu higrometre olan soru bile iptal edilmişti, bu soruda iptal edilmelidir, doğru yapan da yanlış yapanda her şekilde iptal edilen sorular zaten DOĞRU olarak kabul ediliyor. Buna göstereceğiniz özveriler sınırda olan arkadaşlarımıza yardımcı olabilir teşekkürler

Alper sarıkoç bu yazıya teşekkür etti.
  3. enes-12

enes-12 TÜİSAG Üyesi

Hocam benimde demek istedigim su 50- 60-70 'in onemi yok ama tanimda o soru levhasi icin sayisal zorunluluk sadece yesilde var. beyaz icin bir sayisal zorunluluktan bahsetmiyor. ve sorudada en az yuzde elli demis

4. BARIŞ_44X

BARIŞ_44X TÜİSAG Üyesi

lütfen mantıklı cevap verelim ezberce değil: şimdi açalım konuyu: kitaplarda şu şekilde :yeşil kısımlar işaret alanının yüzde 50 si olacak. deniliyor. bizim sınav sorusunda ne diyor? işaret alanının rengi hangisidir deniyor? lütfen anlamaya çalışalım.mantıklı cevap verelim. yoksa kimin ne yaptığının önemi yok. önemli olan bu yanlışı düzeltmek ben şahsen bu soruya itiraz edecem.. tabi yeşil çıkarsa...

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

gurdal topal bu yazıya teşekkür etti.
  5. ahmt cntr

ahmt cntr TÜİSAG Üyesi

ramak kala.............

6. akın özkan

akın özkan TÜİSAG Üyesi

Madde 184- Daire testere tezgahlarında, çalışma tablasının yerden yüksekliği 85-90 santimetre olacaktır

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. onur334

onur334 TÜİSAG Üyesi

1.2. Acil çıkış ve ilkyardım işaretleri
    Temel nitelikler
    - Dikdörtgen veya kare biçiminde,
    - Yeşil zemin üzerine beyaz piktogram (yeşil kısımlar işaret alanının en az % 50’sini kapsayacaktır)
    Acil çıkış ve kaçış yolu

soru bunu istemiyomuydu ne istiodu

8. gurdal topal

gurdal topal TÜİSAG Üyesi

bide kırmızı renk neyi ifade eder gibi bir soruvardı

9. enes-12

enes-12 TÜİSAG Üyesi

Hocam haklisin soruda isaret rengi sormus olabilir. lakin isaret rengini sormussa isaret renginde illa en az su kadar olacak diye bir sart yok. soruda ise isaret rengini sormus olsa bile en az yuzde elliden bahsetmis soruda. demek istedigom bu iste madem isaret rengini soruyosun o zaman ayni soruda ayni cumle icinde en az yuzde elliyi niye belirtir. isarette yuzde zorunlulugu yokki

10. okansari

okansari TÜİSAG Üyesi

BS 8800 bir İş Sağlığı ve İş Güvenliği rehber standarttıdırve işletme yönetimine rehberlik edecek önerileri içermektedir.
    cevap sadece ohsas olması lazım

gencay3959 bu yazıya teşekkür etti.
  11. BARIŞ_44X

BARIŞ_44X TÜİSAG Üyesi

hocam soruda diyorki acil ve ilk yardım da yüzde 50 i oluşturan işaret alanının rengi nedir?

argümanım şu:
    1- yüzde 50 denilince sadece yeşil rengi yok. beyaz da yüzde elli çünkü geriye kalan.
    2- en önemliside şu altını çizdim. işaret alanının rengini soruyor zeminin rengini değil.

12. ahmt cntr

ahmt cntr TÜİSAG Üyesi

nem tutucu yaptım ben....

13. onur334

onur334 TÜİSAG Üyesi

işaret alannda hç yuzdeyle ilgili bişe duymadm

14. enes-12

enes-12 TÜİSAG Üyesi

hocam yuzde bir milyon kere haklisiniz itirazim yok soru oyle sorulmussa beyaz demekte haklisinuz. ama bende bunu derim soru oyle sorulmussa o soru iptal olur niye diye derseniz tanimda yuzde elli isaret alani olacak diye bir cumle yok. oysaki soruda yuzde elli isaret alani demis. isaret alani yuzde kirkta olabilir yuzde otuzda olabilir

15. OZGUR78

OZGUR78 TÜİSAG Üyesi

97 lik soru çok çok büyük oranda cevaplar doğru görünüyor.
    Ancak.
    12. soru zarar verme potansiyeli ve olasılığı veya tehlikeli durum ve olasılığı diye sorulmuş ise cevap kesinlikle risk

ancak bazı arkadaşlar sorunun kaza sonuçları ve olma olasığının birleşimi diye hatırlıyor ozaman risk değil başka birşeydir. OHSAS TANIMI BÖYLE DEĞİL.

18. soru hangi ikili yanıcı değil demiyor ;
    soru : aşağıdakilerinden hangi ikili gaz gurubunda bir yanıcı olmayan gaz bulunmaktadır ?
    SO2 (kesinlikle yanmaz)-H2 (kesinlikle yanıcı) (soruya göre bu şık kesin doğru,
    CO (kesinlikle yanıcı) - NO (belirsiz)
    NO ile ilgili ciddi bir bilgiye ulaşamadım NO yanıcı değil ise iki şıkta doğru olur yanıcıysa cevap SO2-H2

39. iş ekipmanları sorusu cevap:şaşırma:peratürün meslek hastalığı
    iş ekipmanları yönetmeliği
    2) Çalışma şeklinde değişiklikler, kazalar, doğal olaylar veya ekipmanın uzun süre kullanılmaması gibi iş ekipmanındaki güvenliğin bozulmasına neden olabilecek durumlardan sonra, arızanın zamanında belirlenip giderilmesi ve sağlık ve güvenlik koşullarının korunması için uzman kişilerce gerekli kontrollerin yapılması,
    sağlanacaktır
    uzun süre, operatörün kazası, çalışma prensibi üç şıkta yönetmelikte var sadece meslek hastalığı yazılmamış
    cevap : meslek hastalığı olacak.

57- yavaş yanma demirin paslanması kastı varsa yanıcı madde ve oksijen olur. (soruyu hazırlayanların niyetine kalmış)
    o zaman soruyu yavaş yanma diye sormaları lazım gelir herhalde

16. ilker1

ilker1 TÜİSAG Üyesi

sınav soruları bu saatlerde yayınlanırmı arkadaşlar. önceki sınavlarda saat kaç gibi yayınlandı bilgisi olan varmı

17. enes-12

enes-12 TÜİSAG Üyesi

Cogu acil durum levhalarinda yesil zemin yuzde seksene kadar cikabiliyo isaret alani yuzde yirmilerde kalabiliyor. cunku yesil icin ust sinir yok alt sinir var. ama sizin deyiminizle soruda yuzde elli isaret alani demis diyosunuz isaret alani yuzde yirmidede kalabilir

18. miraç pekmezci

miraç pekmezci TÜİSAG Üyesi

uçuculuk deyince aklıma kolonya geliyo
    tozlar için uçuculuğun söz konusu olabileceğini sanmıyorum.
    askıda daha maantıklı geldi

19. okansari

okansari TÜİSAG Üyesi

Boşverin mantığı google var .

Toz; cisimlerin parçalanmaları, kırılmaları, ezilmesi esnasında oluşan ve cisimlerin özelliklerini taşıyan çapı 1mm’den küçük, hava içinde asılı kalabilen veya zamanla çökelen parçacıklardır.

20. ilker1

ilker1 TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar sorular gece açıklanır mı acaba. bekleyelim mi yatalım mı ne dersiniz.

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica