18 Mayıs 2013 Iş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Sonrası Soruları Ve Cevapları Buradan Paylaşabilirsiniz

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. Muammer03

Muammer03 TÜİSAG Üyesi

Alsında saat 10:00 da açıklanır d,ye bekliyordum ama açıklanmadı. sanırrım öğleden sonrayı bekleyeceğiz.

2. münir

münir TÜİSAG Üyesi

teşşekkür ederim hocam

3. Muammer03

Muammer03 TÜİSAG Üyesi

Adayların sınav sorularına itiraz başvuruları, İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü Döner Sermaye İşletme Müdürlüğünün Ziraat Bankası Emek Şubesindeki TR 85 0001 0007 6540 5083 1150 07 IBAN Nu’lı hesabına itiraz edilecek her bir soru için 10 TL (KDV dahil) “sorulara itiraz ücreti” adı altında yatırarak alınan banka dekontu ve dilekçe ile kabul edilecektir.
    Başvuru adresi ise, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Genel Evrak Servisi İnönü Bulvarı No:42 Emek-ANKARA’dır.

Yazı okudum doğrudumudur. Bir arkadaş mail adresi veriyor yalnız mailin soru itirazı açısından resmiyeti ne kadar geçerli bilmiyorum.

4. Çağla Bayraktar

Çağla Bayraktar TÜİSAG Üyesi

çok fazla uzattılar ya herkes onları bekliyor insan koyar yani cok mu zor

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. Muammer03

Muammer03 TÜİSAG Üyesi

Bana kalırsa onlarda cevapları bilmiyor :) nette ve etrafdan gelen telkinlere bakarak cevap anahtarını değiştiriyor olabiirler :) :)

zozgeshn bu yazıya teşekkür etti.
  6. kuranarda

kuranarda TÜİSAG Üyesi

Kaynak işlerinde yangın ile ilgili soruda herkes su kullanılmaz demiş. sonuçta kaynak makinesinde bi yanma olursa kullanılmaz bu doğru , kaynak capaklarından dolayı yanan maddelerde ise su kullanilabilir bence. Yanlış olma ihtimali gördüğüm sorulardan biri bence .

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. Ayse.

Ayse. TÜİSAG Üyesi

Kaynak işlerinde sıcaklık 1200 derecelerde yapıldığı için su kullanılması durumunda sudaki( H2O )hidrojen o sıcaklıkta parçalanacak hidrojen atomuna dönüşür hidrojen patlayıcıdır bu sebepten çok yüksek sıcaklıklar söz konusu oldugunda su kullanılmaz

kuranarda, Uğur ASAN ve Akshan bu yazıya teşekkür etti.
  8. Alper sarıkoç

Alper sarıkoç TÜİSAG Üyesi

ARKADASLAR DURUMUNUZ NE OLURSA OLSUN IPTAL EDILMESI GEREKEN SORULARA ITIRAZ EDELIM VE UC GUN ICINDE BELIRTILEN YERLERE GONDERELIM SINIRDAKI ARKADASLARA YARDIMCI OLALALIM.MUTLAKA DIKKATE ALIYORLAR,MESELE VICDANI MESELEDIR..

Kemal Erdal Çelen bu yazıya teşekkür etti.
  9. resoner

resoner TÜİSAG Üyesi

AÇIKLANSA ARTIK İYİ OLACAK

10. enes-12

enes-12 TÜİSAG Üyesi

yanlisim varsa duzeltin ama dogru cvp su olabilirde lakin hicbir kimyasal madde sicaklik basinc gibi fiziksel faktorlerle bilesenlerine ayrilmaz h2o oyle sicaklik artinca hidrojen bilesikten ayrilir diye bisey yok. ancak kimyasal tepkimeye girerse oyle olur

11. enes-12

enes-12 TÜİSAG Üyesi

H2O ancak yangin esnasinda ortamda olabilecek kimyasallarla reaksiyona girip molekullerine ayrilabilir yuksek sicaklikta hicbir bilesik o sekilde ayrilmaz

12. ekorucu

ekorucu TÜİSAG Üyesi

Tahminim soruyu hazırlayanların elektrottan çıkan kıvılcımların etraftaki taşlama sonucu oluşan metallerin yanmasına sebep olacağını düşünmüş. bende yanıcı metalden yola çıktım soruyu çözerken ama bu illa böyle olmak zorunda değil sıvı yada katı yangınıda olabilir. artık o an neyin yandığını hayal etmişse hazırlayan :) bakacağız göreceğiz

kuranarda bu yazıya teşekkür etti.
  13. Ayse.

Ayse. TÜİSAG Üyesi

Suyun yüksek sıcaklıklarda termal ayrışma ile (termoliz) hidrojene ve oksijene parçalanması yapılır emin olmasa idim yazmadım Enes bey bilgi kirliliği yaratmamalı adına

Kimya mühendisi Aysel akar:))

14. enes-12

enes-12 TÜİSAG Üyesi

Kati madde yanginlarinda sicaklik 1500 dereceleri bulabiliyo o zaman aaa sicaklik 1500 derece su kullanmayalim hidrojen gazi aciga cikar diye birsey olabilirmi ;)

15. ekorucu

ekorucu TÜİSAG Üyesi

1500 lere çıkmaz bence :)) potada demir eritmiyoruz :) tamamiyle soruyu hazırlayanın hayal dünyası bu :)

Aysel. bu yazıya teşekkür etti.
  16. Muammer03

Muammer03 TÜİSAG Üyesi

17. enes-12

enes-12 TÜİSAG Üyesi

Ayse
    Aysel hanim siz hic yuz derecede yangin gordunuzmu o zaman su hicbi yanginda kullanilmaz kimyasal madde olmadan si aklikla ayrisiyosa

18. ayhan1683

ayhan1683 TÜİSAG Üyesi

CE sorusu muallaktta bencede. Boyutları uygun olduğu taktirde ürüne iliştirilir ne demek. Ozaman kafamıza göre uygun gördüğümüz bütün ürünlere CE' yi iliştirelim uygun olduğuna kendimizmi karar vereceğiz.

19. Ayse.

Ayse. TÜİSAG Üyesi

Katı madde yangınlarında sıcaklık o kadar yükselmez bu sorunun çıkış noktası da tam olarak bu zaten o yüzden yangın tipleri ve hepsinin ayrı söndürüldü tipleri var
    Amacım sadece SORDUĞUNUZ için bildiğimi paylaşmaktı

20. Ebru kurt

Ebru kurt TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar kaçta açıklanacak acaba şu an 82 netim var....:)

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica