18 Mayıs 2013 Iş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Sonrası Soruları Ve Cevapları Buradan Paylaşabilirsiniz

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. enes-12

enes-12 TÜİSAG Üyesi

Hocam orda boyutlari uygun olursa derken en az 5 mm olmali gibi bir muhabbet var. yonetmelikte belgeyede ilistirilir diyodu ve secenklerde belgede vardi tam muamma

2. seyrangah58

seyrangah58 TÜİSAG Üyesi

argon tüpü açık mavi yani diğer gaz tüpleri yeşil olamaz

3. Ebru kurt

Ebru kurt TÜİSAG Üyesi

Ce sorusu boyutları uygun olan iliştirilmelidir şıkkı doğru cevap

akın özkan bu yazıya teşekkür etti.
  4. resoner

resoner TÜİSAG Üyesi

katılıyorum

5. Ayse.

Ayse. TÜİSAG Üyesi

Yangın elbette 100 derece olmaz ama sizde 1000 derece sıcaklığı çok küçümsüyorsunuz o sıcaklığa ulaşmak öyle kolay olabilecek birşey değil

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

6. ay_iz

ay_iz TÜİSAG Üyesi

CEVAPLARIN BİR ÇOĞU TUTUYOR UMARIM CEVAP ANAHTARIDA SENİN DEDİĞİN GİBİDİR:)

7. fathieagle

fathieagle TÜİSAG Üyesi

Ben bu soruyu 90 yaptım galiba. 90 ve sonrasında kkd verilir olduğundan öyle düşündüm.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

8. enes-12

enes-12 TÜİSAG Üyesi

İtfaiye ekipleri su kullanirken sicaklik yuksek olabilir diye kullanmamaz ediyolarma. bence su kullanilmamasinin tek nedeni yuksek sicaklikta ortamda bulunabilcek kimyasallarla reaksiyona virmesi sonucu h2 gazi olusmasi. d sinifi yanginlarda kesinlikle su kullanilmamasinin nedeni ne olabilir sozcr

9. metmak16

metmak16 TÜİSAG Üyesi

çok kritikteyim şuanda 24 yanlışım var böyle saçma bir sınav görmedim eğer kalırsak 18 ağustostaki sınavda 6331 mi çıkacak yoksa karma mı lütfen cevap yazar mısınız?

10. Akshan

Akshan TÜİSAG Üyesi

1. Gaz eritme kaynağı: Oksi-asetilen kaynağı da denilir. Yanıcı gaz olarak kullanılan asetilen hamlaçta oksijen ile birleşerek yakılır. Elde edilen ısı ile, yanyana getirilen parçaların kaynak yüzeyleri ve aynı malzemeden mamül bir elektrod dolgu metali olarak eritilerek kaynak bağlantısı sağlanır. Kaynak sırasında parçalara kuvvet uygulanması söz konusu değildir. Asetilen aleviile ulaşılan kaynak sıcaklığı 3200 derece olup, bazı özel haller hariç bütün metallerin kaynağı için yeterlidir.

Kaynak: http://kaynak.nedir.com/#ixzz2Too7WKds

11. manchestain

manchestain TÜİSAG Üyesi

21.yy dayız mail bir çok iş için resmiyettedir zaten :D

12. manchestain

manchestain TÜİSAG Üyesi

galiba o soruda kaynak metalleri birleştirmek için kullanıldığından metal yangını olursa ne ile söndürülür olayı diye düşündüm ben :)

13. Tahsin Aykan

Tahsin Aykan TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar geçen gün kursta yangın dersinde bir video izledik. Ortam bildiğiniz tipik salon. Mobilyalar, halılar (katı maddeler) vs.. var. Önce tek bir sandalyenin bacağını tutuşturarak başlattılar yangını... Videonun 2 - 3. dakikası gibi spontane yangın başlamıştı - yani sıcaklık 1000 derece civarlarına çıktı ve o ana kadar yanmayan her şey bir anda alev aldı.

14. Muammer03

Muammer03 TÜİSAG Üyesi

http://www.meb.gov.tr/sinavlar/dokumanlar/2013/duyuru/IsYeriHekim_IsGuvnUzm.pdf
    Buda resmi bir yazı. Mail resmi değildir demiyorum. Soru itirazı için resmiyet taşırmı. Herşeyin bir usulü var.
    siz libkteki resmi yazıyı okuyun lütfen. İnsanları bilmeden yanlış yönlendirmeyelim.

15. manchestain

manchestain TÜİSAG Üyesi

80 db hazır bulundurur işveren
    85db kullanımı zorunlu

fathieagle bu yazıya teşekkür etti.
  16. Ayse.

Ayse. TÜİSAG Üyesi

Hidrojen oluşması için sudan herhangi bir kimyasal olması gerekmiyor bu konuda neye istiyorsanız ona inanabilirsiniz tabi neysemi itfaiye ekipleri sizin gibi sağduyularını dinlemiyor eğitimden geçiyorlar ve yangının ne demek olduğunu biliyorlar

D sınıfına gelince yangın olan her ortamda elektrik tehlikesi zaten var d grubunu bunlardan ayıran yüksek gerilim ayrıca tesisat yangınlarının bunlar ki direk elektriğe su elbette siz bile sıkmazsanız :)

17. mimner

mimner TÜİSAG Üyesi

hangi tüp eşleşmeleri yanlıştır.

diğerleri -yeşil
    yanıcı -kırmızı
    helyum- kahve

doğru cevap diğer-yeşil bence

çocuk işçilerin çalışabilecekleri haftalık çalışma süresi

35 saat

Uğur ASAN bu yazıya teşekkür etti.
  18. ekorucu

ekorucu TÜİSAG Üyesi

Bence kendileri kendilerine itiraz etmeliler biz bu soruyu yanlış hazırladık diye ama nerde ?

Muammer03 bu yazıya teşekkür etti.
  19. manchestain

manchestain TÜİSAG Üyesi

Adayların sınav sorularına itiraz başvuruları, İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü Döner Sermaye İşletme Müdürlüğünün Ziraat Bankası Emek Şubesindeki TR 85 0001 0007 6540 5083 1150 07 IBAN Nu’lı hesabına itiraz edilecek her bir soru için 10 TL (KDV dahil) “sorulara itiraz ücreti” adı altında yatırarak alınan banka dekontu ve dilekçe ile kabul edilecektir.
    Başvuru adresi ise, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Genel Evrak Servisi İnönü Bulvarı No:42 Emek-ANKARA’dır
    haklısınız evet bu yolu tercih etmişler dilekçe usulü

20. Uğur ASAN

Uğur ASAN TÜİSAG Üyesi

40 saate kadar yükseltilebilen hangisiydi? genç işçiler mi?

21. enes-12

enes-12 TÜİSAG Üyesi

Hocam bu d sinifi yanginlarda du kullanilmamasina bu aciklamsyi yaptiniz ya tamamdir. olayin rengi belli oldu haklisiniz aysel hanim tesekkurler:)

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica